trawa

Autor Wątek: "Dungeoneer"  (Przeczytany 12879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scerious

Proźba do graczy Dungeoneer !!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 19, 2009, 08:57:52 am »
Witam.W Dungeoneer gram od niedawna lecz myślałem że poznałem wszystkie zasady gry ... myliłem się .
Mam 5 pytań i bardzo ale to bardzo proszę o odpowiedź:

Mam parę pytań :

1.Co się dzieje jeżeli potworek z zadania GŁÓWNEGO ma więcej niż 1 HP
Co w tedy się dzieje , jeżeli jeden gracz A zaatakuje szczura , zabierze 1 HP ale za drugim razem będzie remis...przychodzi pora na gracza B który jest na tym samym miejscu , atakuje i zabija szczurka to:
-Nagroda dzielona na pół
-Po pierwszym uderzeniu , zadanie jest przydzielone graczowi A
-Nagrode dostaje ten który zabił szczura

2.Następne pytanie:
-Czy można odrzucić żeton np dziewicy obojętnie na jakim obszarze np w koszarach , podobno to nie ma sensu bo karta zadania dalej na ciebie działa tak ?? I jak się żeton odrzuci , (ja tak rozumiem) żeton jest łatwiejszym celem dla innego gracza prawda (jeżeli eskorta jest zadaniem głównym tak) ??.Podobno po zaczęciu głównego questa eskorty dobiera się nowe główne zadanie i to zadanie jest osobistym (czyli można je odrzucić .. raczej nie prawda ??) ... to gdy ten kto ma to zadanie będzie miał 0 hp czyli padnie xDD to w tedy sa 2 zadania główne ??Czy jak ??
I jeszcze , jak zadanie eskorty jest moim MOIM zadaniem OSOBISTYM (nie był głównym) to ktoś może mi odebrać to zadanie ??(Moim zdaniem nie .. dobrze to rozumiem ??)

3.Gdy mamy kartę [Czas trwania :Jedna tura] to oznacza że karta ta działa do :
Najbliższej fazy przywracania (czyli do fazy przywracania przeciwnika)
Najbliższej fazy przywracania gracza który ją użył ?

4.Jeżeli jest Nekrowojownik Raka , on ma skill życie po życiu czyli W DOWOLNEJ FAZIE może zapłacić 5 p.chwały i odrzucić wszystkie karty z ręki ?? by stać się nieumarłym ... czyli jakimś potworem czy jak ??
(i jeszcze jedno , zadania dalej są zrobione czy wszystko od początku ???)
I czy TYLKO karty z ręki się odrzuca czy założone też ?

5. Jeżeli jest pole wszystkie (znaczek potwora) potwory otrzymują tu 1 + ataku to znaczy że TYLKO potwory dostają ten bonus , należące do bohatera znajdującego sie na tej mapie??
Czy potwory (innego gracza) które atakują tego bohatera również dostają bonus ??

Jeżeli ktoś zna odpowiedz na jakiekolwiek pytanie , niech piszee xDD!!!(najważniejsze pytania to 2 i 5 ale odpowiedzi na wszystkie pytania , mile widziane :P)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2009, 09:10:06 am wysłana przez Scerious »
\\ Thorgal Fan //

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proźba do graczy Dungeoneer !!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2009, 10:30:58 am »
1. Nagrodę dostaje ten, który zabił szczura.
2. Możesz odrzucić żeton, no bo czemu by nie. Porzucasz dziewicę na pastwę potworów i zobaczymy, jak długo pozostanie dziewicą. Nie pamiętam i nie chce mi się sprawdzać, jak to było z tym przejmowaniem zadania, jeżeli jest ono głównym. A jeśli to twoje osobiste, to zgadzam się z tobą, nikt nie może ci go zabrać.
3. Nie pamiętam.
4. Nie pamiętam o co dokładnie chodzi z tym skillem i jakie daje to korzyści, no ale jeżeli jest napisane, że "odrzucić karty z ręki", to odrzucić karty z ręki. Nie ze stołu, z lampy, ze stopy, tylko z ręki.
5. Jeżeli na jakimś obszarze jest jakiś modyfikator dla potworów, to dla potworów, które na tym obszarze walczą. Nie potwory gracza, którego postać stoi na polu(bo to zresztą nie potwory tej postaci, tylko gracza w fazie władcy podziemi, czy jak się to nazywa i to nie bohater zagrywa potwory, tylko zły władca podziemi, czy jak się to tam nazywa), ale te potwory, z którymi musisz na tym polu walczyć dostają modyfikator. Łopatologicznie: twój hipek staje na polu, gdzie potwory mają +1 do czegoś tam, to jak ktoś w fazie władcy podziemi zagra na ciebie, za twoją grozę, potwory, to te potwory mają +1 do czegoś tam.

Offline Scerious

Odp: Proźba do graczy Dungeoneer !!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2009, 05:08:58 pm »
Ok dzięki
\\ Thorgal Fan //

Offline Scerious

Dungeoneer - But Ala Hazada
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2009, 09:49:39 am »
Witam mam mały problem z tym oto butem (w temacie ) xD

1.Czy jeśli zwiększasz sobie szybkość (np. zagrywając but ala hazada) to automatycznie nie dostaje 1 punkt Ruchu prawda (FAQ) ?

2.I czy podczas każdej fazy przywracania dostajesz o 1 punkt ruchu więcej?
(czyli mam 3 pt ruchu , użyje buta xD to podczas KAŻDEJ kolejnej fazy przywracania odzyskuje zamiast 3 to 4 pt ruchu)

3.I jeżeli zostawię sobie 1 pt ruchu i ktoś użyję karty że musze odrzucić jedną kartę skarbu , a mam tylko but , to nie odejmuje sobię tego zachowanego pt ruchu , tylko przy fazie przywracania nie otrzymam 4 t ruchu tylko 3 taak ??

Teraz eskorta :

4.I czy moge wymienić na wejściu za 2 pt chwały zadanie eskorty , mimo to że mam ich 3 i to zadanie było zadaniem ogólnym ??(tak możesz , Nie nie możesz)
a) Czy mogę odrzucić podjęte juz zadanie eskorty (tak lub nie)

Proszę o odpowiedzi tylko tych , którzy znają poprawne odpowiedzi na te pytania !!
Z góry dziękuje baardzo !!
\\ Thorgal Fan //

Offline krytyk

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2010, 03:43:58 pm »
Grywa ktoś jeszcze w tą gre? Zdaje się że jest wydanych z 5 cześci po polsku i tu problem od której cześci najlepiej zaczać? Myslałem o "smokach", a jakie sa wasze opinnie?

Offline Scerious

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2010, 01:41:52 pm »
Gra jest świetna ... mam wszystkie części i jak najbardziez zachęcam do zakupu jak i do gry :P
\\ Thorgal Fan //

Offline krytyk

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2010, 08:37:54 am »
Dziś to mam już dwie cześci tej gry ("Krypte..." i "Grobowiec...") i pare gierek za sobą.
Na dwie osoby gra jest średnia, ale grając we 4 lub 5 na dwóch połaczonych zestawach to już zupełnie inna bajka  :D 
Przygody (zadania) sa fajne, ale nie ma to jak faza Władcy Lochów i gnębienie kolegów/konkurentów   ;-)
Łaczyłeś kiedyś wiecej niż 2 zestawy?

Offline Ryceros

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2010, 03:47:13 pm »
Grałem wczoraj pierwszy raz w życiu w "podstawkę" (Grobowiec Króla Umarłych... tak to się chyba nazywało). I się zawiodłem.
Po pierwsze przegrałem, po drugie straszna losowość i mało dynamiczna gra, po trzecie plansza jest strasznie mała, po czwarte mechanika opierająca się na k6 ssie w niewiarygodnym tempie i absolutnie się nie sprawdza. Jak grasz krasnoludem to wszyscy atakują Cię na magię, jak grasz magiem wszyscy atakują na siłę, zero strategicznego podejścia do rozgrywki (no ewentualnie przesuwanie obszarów, żeby wróg miał dalej do jakiejś komnaty z questem).

Żadna nowość.
Po staremu: łazisz bohaterem fantazy po lochach, nap*****lasz przeróżne stworki, rzucasz jakieś marne czary i expisz. Sama gra nie trwa długo i co najgorsze: nie masz wpływu na rozwój bohatera.
Cały czas chodzenie z pkt. A do B. żeby nabić poziom.
Nie ma czegoś takiego jak karty przygód, które by się przydały jak nie wiem co!
Twórca stwierdził (bezmyślnie), że "przygody" będą rzucać na siebie przeciwnicy za tzw. "pkt. grozy". Ok., szkoda tylko, że jedyne co można rzucić to jakiegoś stworka, albo przeteleportować siebie (bądź kogoś) gdzieś...

, a wygrywa ten, któremu trafi się w hordzie Król Nieumarłych.

edit:

kumpel ma jakiś dodatek (coś tam "Mroźna kraina"), więc może jak dwie gry się połączy, to rozgrywka będzie ciekawsza.

Jak spróbuję to coś skrobnę.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 06:06:58 pm wysłana przez Ryceros »

Offline krytyk

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2010, 06:52:23 pm »
1) W "Dungeoneer" nie ma podstawki. Każda cześć jest samodzielną grą
2) Współczuję porażki przy pierwszej grze. Miałem to samo i też byłem zawiedziony. Na szczęście grałem dalej i co ważne w wiekszym gronie.
3) Tak gra jest w dużym stopniu losowa
4) Absolutnie nie zgadzam że gra jest mało dynamiczna. Faza władcy lochu bardzo ją ożywia :)
5) Plansza mała? Nie zgadzam się. A jak faktycznie jest dla ciebie mała to połacz dwa zestawy. Na pewno fajne jest jedno plansza zawsze jest inna.
6) Nie rozumiem o co chodzi z tym "ssaniem" mechaniki na kostce k6. Moge prosić o wyjaśnienie w prostych słowach? Na pewno nie zgodze się z tym że kostka k6 sie nie sprawdza.
7) Nie rozumiem zdziwienia tym że przeciwnicy atakuja cie tam gdzie jestes najsłabszy. A czego sie spodziewałeś? Zresztą od czego masz skarby/dary losu? Jestes słaby w magi lub sile trzeba poszukac tylko odpowiednich kart i sie wzmocnić. Proste?
8) Zero strategicznego podejścia? Bo to przygodówka nie gra strategiczna :)
9)  "łazisz bohaterem fantazy po lochach, nap*****lasz przeróżne stworki, rzucasz jakieś marne czary" - o rany człowieku, grałeś w gre fantasy i skarżysz się że jest tam klimat fantasy?
10) Czas gry to moim zdaniem jej duża zaleta. Nie każdy ma pół dnia czasu by poświecić ja na gre. No i skoro czas gry jest zaleta bo łatwiej znaleźć czas na odegranie się.
11) Nie masz wpływu na rozwój bohatera??? A wybór zadań (i tego co ich wykoanie przynosi)? A karty skarbów i darów losu?
12) "Cały czas chodzenie z pkt. A do B. żeby nabić poziom" widze ze wylosowałes jednostronne zadania. Ale cały czas mam wrażenie że szukałeś zupełnie innego
rodzaju gry, wiec czemu zabrałeś sie za "Dungeoneera"? Nic o tej grze nie słyszales/czytałeś wczesniej?
13) "Nie ma czegoś takiego jak karty przygód, które by się przydały jak nie wiem co!" - sam sobie przeczysz, bo najpierw sie skarżysz że postacie są zróżnicowane
(jedne silne fizycznie, inne magicznie) a piszesz że karty skabów/darów losów nie sa przydatne. Dla mnie to dziwne. Co byś chiał jedna karte którą by dała
pewne w grze zwyciestwo? A ja powiem cieszy mnie to. Gdyby była taka superkarta gra byłaby mniej ciekawa.
14) Moge prosić czemu system rzucania kart za punkty grozu jest "bezmyślny"? Moim zdaniem wprost przeciwnie to fajny wynalzaek.
15) "szkoda tylko, że jedyne co można rzucić to jakiegoś stworka" - a co powinno tu być? Atak czołgiem?
16) Król nieumarłych jest mocną kartą, ale jak już wspomniałem nie ma tu jedne superkarty i "króla" też można pokonać.

Offline Ryceros

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2010, 11:03:31 am »
Napisałem pierwsze wrażenia z rozgrywki.

ad. 15
Spektrum możliwości jest wielkie.
Chyba, że twórca cierpi na brak wyobraźni, bo naprawdę w podobną grę można było zagrać z 10 lat temu.

ad. 11
Z tego co pamiętam to jedyna rzecz, którą dostajesz po wykonaniu questa, to lvl up i leczenie 1-2 ranek + kilka czerwonych i zielonych pkt..
Chciałbym mieć mozliwość przydzielania jakiejś określonej puli pkt. do statystyk, albo zamiast pkt. możliwość rozwinięcia jakiejś umiejętności.
Albo chociażby dwie gałęzie rozwoju.

ad. 13
Karty przygód w rozumowaniu: wyciągnij kartę jak staniesz na jakimś określonym obszarze i dostosuj się do jej instrukcji. Co przez to idzie: możliwość zdobycia jakiegoś przyjaciela, przedmiotu, stoczenie jakiejś walki, coś magicznego...
Karty neutralne - jedne ułatwiające rozgrywkę, drugie utrudniające (jakaś klątwa, którą można zdjąć siadając na tron dominacji czy coś...)

ad. 9
Grałem w wiele gier.
Ta niczym nowym mnie nie zaskoczyła.
Znaczy się fajny bardzo pomysł z możliwością samodzielnego budowania planszy, ale żenadą jest to, że przeważa ilość komnat nad ilość korytarzy. Zamiast ładnych rozbudowanych lochów powstaje zlepek komnat przylegających do siebie drzwiami ze wszystkich stron.
Szkoda.

ad. 14
Napisałem, że bezmyślne jest twierdzenie, że karty rzucane za pkt. grozy załatwią wszystko.
"Neutralne" karty przygód świetnie by się wpasowały do rozgrywki.

ad. 12
Zadań nie jest dużo, ale większość polega na na tym, żeby gdzieś dojść i rzucać kostką aż wyjdzie.

Sory za chaos, ale śpieszę się.

Offline Milamber

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:43:54 am »
Witam, niedawno sobie kupiłem tą grę i muszę przyznać że przejście przez instrukcję to katorga toteż mam parę pytań a mianowicie:
1. Czy jeśli użyje karty daru losu i kosztuje on np 3 pkt chwały i jest napisane że ma trwały efekt to już jej "moc" działa do końca rozgrywki czy tylko do mojej fazy przywracania i muszę jej używać co turę. To samo tyczy się skarbów.
2. Czy można atakować potwory z hordy przeciwnika w swojej fazie bohatera ? Czy jedyną możliwością zaatakowania go jest zostawienie sobie jednego pkt ruchu na kontratak.
>Miejsce na pusty frazes<

Offline krytyk

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 04, 2010, 08:05:53 am »
Witam, niedawno sobie kupiłem tą grę i muszę przyznać że przejście przez instrukcję to katorga toteż mam parę pytań a mianowicie:
1. Czy jeśli użyje karty daru losu i kosztuje on np 3 pkt chwały i jest napisane że ma trwały efekt to już jej "moc" działa do końca rozgrywki czy tylko do mojej fazy przywracania i muszę jej używać co turę. To samo tyczy się skarbów.
2. Czy można atakować potwory z hordy przeciwnika w swojej fazie bohatera ? Czy jedyną możliwością zaatakowania go jest zostawienie sobie jednego pkt ruchu na kontratak.
1) Tak, dary losu i skarby działają do końca gry. Na karcie masz słowo - "trwały" Chyba że masz na karcie słowo - "natychmiastowy" wtedy oczywiście nie.
2) Nie nie można.

Offline Targowo.Istore

Odp: "Dungeoneer"
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2011, 04:29:45 pm »
Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany kupnem gry,to zapraszam do naszego sklepu. Jest jeszcze dostępna. A lepiej nie atakować potworów od razu,tylko zostawic sobie punkty na kontratak.