trawa

Autor Wątek: "Dungeoneer"  (Przeczytany 13045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz973

"Dungeoneer"
« dnia: Luty 05, 2007, 06:35:36 pm »
Sądzę, że temat czytelny. Srogo się zastanawiam nad kupnem tego. Poszperałem po recenzjach w internecie i generalnie wszyscy wystawili jej bardzo pozytywne oceny. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy kilka osób w jakimś tutejszym wątku, zgadzało się że Dungeoneer im "nie podszedł" (nie pamiętam już w którym  :oops:)
Tak więc jak to jest w końcu? Gra jest dobra, czy też "sprawia dobre wrażenie" na początku, by po kilku powtórkach nużyć?
Jak wygląda sprawa z dodatkami? Znaczy się: można swobodnie je łączyć, czy też występują jakieś problemy? I czy gra jest warta kupowania tychże?

Offline Arcy

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2007, 10:00:21 pm »
powiem tak jak myslisz jezeli ludzie chca cos sprzedac to beda pisac ze jest c*****y ? pisze sie same pozytywy przeciez!!!

Offline MAGOG AGOG

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2007, 12:01:51 am »
Cytuj
Poszperałem po recenzjach w internecie i generalnie wszyscy wystawili jej bardzo pozytywne oceny.

wszystko zalezy jakie gry lubisz. Mi np. absolutnie nie podszedl. Nie wiem, moze jesli chodzi o przygodowki lepiej sobie stzelic partyjke w Descenta ;) Dungeoneer ma natomiast jedna spora przewage nad znakomita wiekszoscia przygodowek, ktore sa obecnie dostepne na polskim rynku - po pierwsze jest tani, po drugie jest po polsku i po trzecie wydawane sa dodatki.
Cytuj
Jak wygląda sprawa z dodatkami?

dodatki mozna swobodnie laczyc.
Cytuj
I czy gra jest warta kupowania tychże?

Imo nie jest. Za cene dungeoneera i dodatkow (chociaz wiekszosc z nich, jesli nie wszystkie moga sluzyc jako calkiem oddzielne gry nie wymagajace "podstawki") mozna kupic duzo lepszego runebound'a, wow'a, descenta czy jesli ktos woli klimat horroru a nie fantasy - arkham horror (chociaz do runbounda tez mozna dokupic setting "midnight" - horror/dark fantasy).
Cytuj
powiem tak jak myslisz jezeli ludzie chca cos sprzedac to beda pisac ze jest c**jowy ?

uzytkownika Arcy prosilbym uprzejmie o nieuzywanie slow powszechnie uwazanych za wulgarne, a jesli juz to robi niech chociaz slowo wykropkuje. z gory dziekuje
 will summon every kind of terror against Gog, says the Lord GOD; every man's sword will be against his brother.
Exekiel 38:15-23

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2007, 10:11:18 am »
a ja oddam głoś na plus dal dungeoneera, pewnie to kwesta gustu ale mi akuratnie gra się podoba.

Plusy - nie ma dwóch identycznych gier, za każdym razem układ labiryntów będzie inny, masa przedmiotów i zaklęć, jest w czym wybierać, w każdym dodatku 6 postaci - na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Minusy - ciut mało kart lochów w jednym dodatku, stąd warto użyć chocby 2 zestawów, miejscożerność - Dungeoneer zajmuje więcej miejsca niz przeciętna planszówka.

Reasumując - ciekawa gra, inna od typowych plansz, zasady proste (chociaz walka może z początku nastręczać nieco kłopotu, podobnie jak zrozumienie uzycia potwórów z Hordy), ja się nie zawiodłem, wręcz przeciwnie.

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2007, 10:21:19 am »
Na minus trzeba grze policzyć sporą losowość, niezrównoważenie poszczególnych postaci (w podstawce zdecydowanie najlepszy jest krasnolud z uwagi na znikomą ilość dostępnych zaklęć w porównaniu z przedmiotami), nie wiem, jak wygląda to w przypadku dalszych rozszerzeń.

 Fajne natomiast jest oddanie roli "Tego Złego" w ręce współgraczy - z jedej strony gra się przeciwko samej grze, z drugiej jednak rzeciwników kontrolują inni uczestnicy zabawy. Pomimo niskiej ceny gry generalnie bym nie polecał, mi osobiście nie przypadła do gustu.

 Arcy: czym innym są informacje zamieszczane na stronie wydawcy, które jak najbardziej mogą służyć nabijaniu kientów (w butelkę ;)), a czym innym recenzje zamieszczane w niezależnych serwisach - opinie zamieszczane w tych drugich wyrażają tylko zdanie ich autorów.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Arcy

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2007, 12:16:56 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"


 Arcy: czym innym są informacje zamieszczane na stronie wydawcy, które jak najbardziej mogą służyć nabijaniu kientów (w butelkę ;)), a czym innym recenzje zamieszczane w niezależnych serwisach - opinie zamieszczane w tych drugich wyrażają tylko zdanie ich autorów.

 Pozdrawiam,
 Adam


Zgadzam sie :) mi chodzilo lwasnie o takie serwisy ktore sprzedaja gre bo tak sobie pomyslalem ze ja szukajac gry szukalbym najpierw po sklepach interentowych i czytalebym co o niej napisano wlasnie tam xP

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 12:29:11 pm »
Cytat: "Arcy"
Zgadzam sie :) mi chodzilo lwasnie o takie serwisy ktore sprzedaja gre bo tak sobie pomyslalem ze ja szukajac gry szukalbym najpierw po sklepach interentowych i czytalebym co o niej napisano wlasnie tam xP


 Kiepski pomysł - dużo lepiej jest poczytać sobie recenzje i opinie na niezależnych serwisach i forach planszówkowych - ludzie udzielający się w nich są z reguły dużo lepszym (bo obiektywnym i rozproszonym) źródłem informacji.
 
 Dobra, i kończmy ten offtopic. ;)

 Pozdrawiam,
 Adam

RAJ

  • Gość
Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2007, 04:29:02 pm »
To czy sie Dungeoneer podoba czy nie moze byc kwestia gustu.
Jak w kazdej przygodowce jest w nim sporo losowosci ale tez daje sporo radosci.
Male pudelko, nieskomplikowana i szybka rozgrywka, bardzo dobre wykonanie. Mi sie spodobalo. :)
IMHO za te pieniadze swobodnie mozna kupic przynajmniej jeden zestaw.
Zreszta niedlugo napisze recenzje tej gry.

Offline Grzegorz973

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2007, 10:14:07 pm »
Wiem, że Dungeoneer "startu" do takiego Descenta, Runebounda czy WoWa nie ma. Problem jak zwykle w cenie tychże - jak dla osoby rozpoczynającej przygodę z planszówkami, jest ona troszkę onieśmielająca.  :(
Do tego gramy rzadko, jako że grupa jest w ciągłych rozjazdach dlatego zainteresował mnie Dungeoneer - opisywany jako szybki, prosty, tani, a jednocześnie dobrze wykonany.
Jak już jednak wspomniałem, zdziwiły mnie wyrażone tu opinie, odmienne od optymistycznych recenzji w sieci - stąd zapytanie, czy przypadkiem po rozegraniu paru partii, wrażenia są niezłe, natomiast po nastu... nastroje stają się minorowe.
Troszkę dziwi mnie zarzut "miejscożerności"? Mają na to wpływ jakieś specyficzne zasady układania planszy, wielkość kart?

Cytuj
Na minus trzeba grze policzyć sporą losowość, niezrównoważenie poszczególnych postaci (w podstawce zdecydowanie najlepszy jest krasnolud z uwagi na znikomą ilość dostępnych zaklęć w porównaniu z przedmiotami), nie wiem, jak wygląda to w przypadku dalszych rozszerzeń.
Ktoś może wie, czy pozostałe komplety są lepiej zbalansowane i czy nie lepiej nabyć jeden z "dodatków" w zastępstwie "podstawki"?

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2007, 02:32:09 pm »
ja grałem kilka razy i póki co nie znudził mi sie, nie wiem może za rok nie będzie juz tak ekscytujący...

miejscożerność - nigdy nie wiesz jak ułoży ci się labirynt, w tradycyjnej planszy wiesz że potrzebna ci powierzchnia powiedzmy metr x metr a w D to już zależy li tylko od zamiarów graczy, często się zdarza że wyciągasz kartę z pomieszczeniem które jest kluczowe do wykonania zadania i układasz je w takim miejscu by inny gracz/gracze mieli do niego jak najdalej (a ty jak najbliżej :D )

nt. niezrównoważenia postaci się nie wypowiadam, za mało grałem by mnie to jakoś szczególnie raziło.

Nic nie stoi na przeszkodzie by kupić inny zestaw a nie początkowy, każdy to samodzielna gra,

Offline Quake

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2007, 01:50:34 pm »
mam 1 i 2 część . fajnie się gra.
Troche za dużo losowości , ale gra jest ciekawa. problemy sprawia tylko instrukcja , w której jast wiele nie domówień.

Offline Grzegorz973

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2007, 01:19:21 pm »
Gra jest poprawnie skonstruowana. Za te 4o kilka złotych jeden komplet można sobie sprawić. Ma jednak troszkę irytujących baboli:
-miejscożerność - plansze są zazwyczaj na tyle duże, że częste są problemy pod tytułem: "A możesz mi powiedzieć, gdzie właśnie wlazłem?" albo: "A co to jest, to tamto w tamtym rogu?", "Ej, powiedzcie czy na planszy jest coś takiego jak..." itd.  
-czasożerność - gra się jakoś długo i hm, "ciągliwie", generalnie w mało zdyscyplinowanych grupach oczekiwanie na swoją kolejkę też jest długie, co może irytować.
-duża losowość - naprawdę sporo zależy od wylosowanych kart miejsc i questów. Jak komuś karta podejdzie, to często nie ma na niego mocnego. A że testy rozstrzyga się na kostkach, to i tu wychodzi ręka losu, lub spiłowane kanty w kostkach;) .
Bywają fajne emocjonujące momenty, ale szczerze powiedziawszy, spodziewałem się czegoś lepszego.

Offline Snoop

Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2007, 10:48:50 am »
Mi się na przykład podobało podstawianie "świń" naszym przeciwnikom :D Miło popatrzeć, kiedy inny gracz kipi ze złości gdy kradniemy mu jakiś item, albo unikamy jego misternie zastawionej pułapki :P
Life is brutal and full of zasadzkas"

Offline Averyla

Odp: Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:58:06 am »
Witam chciałabym zauważyć, że stanowcza odpowiedź, że Dungeoneer kupować Nie warto jest kłamstwem, choćby z tego względu, że nie warto dla autora tekstu a nie w ogóle bo dla mnie warto i to samo zadaje kłam owej wypowiedzi. To bardzo przyjemna gra, ładnie opracowana graficznie, wow'y itp. cóż...nie lubię gdy gry znane z PC przenoszone są na papier. Bardzo miła gra fantasy chociaż z instrukcją nie popisali się polscy wydawcy, jest malo czytelna. Polecam przeczytać początek i zacząć grać, następnie odszukiwać konkretne problemy w instrukcji i w ten sposób najłatwiej ogarnąć o co biega :).
Ja grę polecam.
Pozdrawiam!

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Odp: Dungeoneer - warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2009, 05:51:59 pm »
raise dead...

 

anything