Autor Wątek: Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !  (Przeczytany 4970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Denlock

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« dnia: Styczeń 25, 2007, 08:28:40 pm »
Witam od nie dawna z kumplem to kolekcjonujemy i gramy i takie pytanie do was czy jest ktos z wrocławia kto w to gra ??

IMPERIUM RULEZ :)
img]http://img245.imageshack.us/img245/5192/tauplayerpy6.jpg[/img]

szukam chetnego do gry we wrocku gram Tau jak widac i z checia pogadam na gg:3591462

Offline Manowar

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2007, 09:56:42 pm »
Nie przeszkadzają wam różne wielkości modeli?

Offline Denlock

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:24:38 pm »
jest to troche niedopracowane ale gdyby miala byc zachowana skala to super star destroyer musial by byc wielki zeby mysliwce mogly normalnie wygladac ale chodzi o gre;):P
img]http://img245.imageshack.us/img245/5192/tauplayerpy6.jpg[/img]

szukam chetnego do gry we wrocku gram Tau jak widac i z checia pogadam na gg:3591462

Offline Manowar

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:43:04 pm »
Nie w tym rzecz. Widziałem Y-winga i wygląda ok, niech myśliwce będą sobie takich rozmiarów, a patrzę na Tie Fightera i zgroza, większy od liniowców. Gdyby nadano odpowiednie wielkości danym typom modeli: myśliwcom, korwetom, fregatom, niszczycielom itd., ale niestety nieźle spartolili i szkoda wydawać pieniądze na to coś.

Offline noggin

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2007, 12:03:22 am »
Przesadzasz... prawdziwemy fanowi by to nie przeszkadzało :P a tak poważnie: fakt,że wielkości są różne, ale gierka ma to co jest najważniejsze: grywalność. Stoczyliśmy już z kumplami parę bitewek (narazie tylko stateczki ze startera) i było naprawdę super. Wydaje mi się, że gierka jest warta uwagi, tym bardziej że nigdy wcześniej nie było czegoś takiego (Star Wars+bitwy w kosmosie) i gra trafiła w lukę którą skutecznie wypełni.

Odrobina wyobraźni i dobrej woli + bycie fanem Star Warsów wystarczy żeby w nią zagrać :)

Offline Manowar

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2007, 08:51:56 am »
Długo czekałem na te figurki bo chciałem ich użyć do Full Thrusta.
Co do bycia fanem Star Wars to w dawnych czasach miałem pełno zabawek, figurek Miniatures, modeli statków, książek, encyklopedii,  filmów we wszystkich formatach, telefonu, kart CCG, figurkę Luke'a Skywalkera (nagrodę z turnieju) i wiele innych. Dziś nadal jestem wiernym fanem, ale nie potrzebuję tylu śmieci na pułkach. Wiem też, że z okrętami z tego systemu też za dużo bym nie zrobił. Myśliwce nie da rady wrzucić do Full Thrusta bo na jednej podstawce musi znajdywać się sześć myśliwców, a jako że TIE są wielkie to nic z tego. Okręty liniowe mniejsze od fregat i małozałogowych statków, też nie za bardzo, nie czuje się tej wielkości. Transportowiec Lambda wygląda o wiele groźniej niż Executor.
Co do samej gry to nie mogę się wypowiedzieć bo nie grałem. Zdaje się, że to gra planszowa z domieszką parametrów bitewniaka?

Offline noggin

Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2007, 09:23:01 am »
No jeśli tak chcesz to nazwać... fakt jest plansza i statkami porusza się po polach zamiast o ileś tam cali/centymtrów. Ale to na jedno wychodzi. Same zasady są faktycznie dość proste, ale prostota nie musi być wadą. Oczywiście każdy szuka czegoś dla siebie odpowiedniego. Według mnie zbyt długie procedury obliczania spowalniłyby grę i spowodowały, że gdzieś uciekłby klimat dynamicznych i gwałtownych bitew z filmów.

Same zasady przypominają nieco te ze Star Wars Miniatures-dość proste i szybkie w przyswojeniu, a zarazem dzięki sporej różnorodności statków i ciekawym zasadom specjalnym można pobawić się w kombinacje i układanie włąsnej niepowtarzalnej taktyki.

Ja bym tą grę polecał każdemu kto zawsze chciał sam stoczyć bitwy widziane w filmach i miło przy tym spędzić czas. Oczywiście każdy sam oceni czy gra mu się podoba czy nie.

Offline noggin

Odp: Star Wars Minatures STARSHIP BATTLES !
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2010, 01:15:24 pm »
Witam


Trochę nekromancji. Szukam graczy do SW Starship Battles. Może byś na zasadach Full Thrusta. Najlepiej Wrocław/Ostrów Wielkopolski + okolice tychże.
Zasady do Full Thrust do ściągnięcia ze strony http://www.mil-sf.pl/inde...view=files&id=1

Należałoby tylko opracować statystyki dla statków z uniwersum SW, ale dzięki odpowiednim zasadom gry nie ma z tym żadnego problemu (tylko się za to nie zabieram, póki nie mam pewności, że będzie z kim zagrać :P)

Chętnie odkupię/wymienię się modelami.

Pozdrawiam

 

anything