Autor Wątek: Zdjęcia Duchów  (Przeczytany 124217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valthos

Zdjęcia Duchów
« dnia: Styczeń 17, 2007, 12:44:39 pm »
Duchy podobno czasem daje się uchwycić na zdjeciach? Czy aby na pewno? Wklejajcie tu zdjęcia na których możliwe ze został uchwycony duch, a my będziemy dyskutować nad jego prawdziwością itp. Tylko proszę nie dawać zdjęcia jeden za drugim, zebyśmy mieli czas na dyskusję nad jednym ;)
Ok, ja dam pierwsze:
War, war never changes.

Offline zyon

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2007, 01:46:25 pm »
Gra świateł i tyle...ale zdjęcie fajne ;)


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2007, 03:52:31 pm »
za wiele to tam nie wdiać niestety... :?

RIP Gildio...

Offline zyon

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2007, 05:16:09 pm »
O ile na pierwszym zdjęciu może to wyglądać na jakieś przypadkowe uchwycenie dziwnej gry świateł o tyle na tym...hmmm, to z jakiegoś starego filmu?


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline ursmar

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2007, 05:24:10 pm »
metoda dwukrotnego naświetlenia kliszy czy jakoś tak... no zrobienie jendego zdjęcia na innym, widziałem o tym program na Discovery, pod koniec XIX w. fotografowie sie tym strasznie jarali

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:59:22 pm »
Cytat: "zyon"
O ile na pierwszym zdjęciu może to wyglądać na jakieś przypadkowe uchwycenie dziwnej gry świateł o tyle na tym...hmmm, to z jakiegoś starego filmu?

nie wiem znalazłem to na google-images, i musze przyznać że wygląda ciekawie  ;)
RIP Gildio...

Offline Masay

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2007, 01:20:00 pm »
Rzeczywiście to drugie zdjęcie wygląda na zreprodukowane w jakiś sposób. Po pierwsze wygląda na bardzo pozowane. Nie ma w nim nic ze spontaniczności. Poza tym jaki byłby cel w robieniu zdjęcia mężczyzny stojącego w drzwiach??
Po drugie na zdjęciach, na których podobno widać duchy, ludzie nie zdają sobie sprawy z ich obecności (są niewidzialne) a mężczyzna na zdjęciu wygląda na zaskoczonego (choć nie wiem czy tak spokojnie reaguje człowiek w takiej sytuacji - chyba że to anglik :D), czyli ducha widzi.

Z kolei jeśli  chodzi o pierwsze zdjęcie to koło ołtarza rzeczywiście widać coś jakby postać. Ludzie zgromadzeni w świątyni nie zdają sobie sprawy z obecności domniemanego ducha. Ale czy to rzeczywiście jakaś istota z zaświatów? Nie sądzę. Przychylałbym się do twierdzenia, że to jakaś ciekawa gra świateł.
O to to..."

Offline Charlie86x

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2007, 02:41:55 pm »
Co do drugiego zdjęcia, to zgadzam się z moimi przedmówcami.
A jeśli chodzi o pierwsze (też się zgadzam z teorią o grze świateł), to wygląda mi to na strugę światła, padającą z okna umieszczonego gdzieś wysoko za aparatem (czyli z tyłu i z góry).
Poza tym dzień jak widać w oknach, jest bardzo słoneczny, a rzekomy "duch" zaczyna się już u stóp człowieka siedzącego przed ołtarzem.

Moim zdaniem to tylko światło padające z okna.

Offline Valthos

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2007, 05:44:17 pm »
OKi to ustalone ze pierwsze i drugie zdjęcie nieprawdziwe. Co do drugiego się zgadzam... powiedzmy ze co do pierwszego też ;)
Zapodam kolejne  ;)

Zwróćcie uwagę na okno... nie wiem co o tym sądzić
War, war never changes.

Offline ursmar

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2007, 06:27:08 pm »
moja mama mówie że to fotomontaż a ona zawsze ma racje...

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:06:17 pm »
ja tam tylko (siwy) dym widze....  :lol:
RIP Gildio...

Offline zyon

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2007, 09:24:17 pm »
Może to szrona tak się rozłożył na oknie :p. Pamietam że w książce Zycie po śmierci Szumana foty z duchami.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Masay

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2007, 10:29:26 am »
też na początku myślałem, że to szron, ale nie ma go na innych oknach w pociągu czy co to tam jest  :p Już prędzej koleś jest tak "nagrzany", że aż szyba zaparowała  :D Ciężko byłoby mi w tym znaleźć coś nadprzyrodzonego

Cytat: "ursmar"
moja mama mówie że to fotomontaż a ona zawsze ma racje...


Wszystkie mamy tak mają :D Mają to zapisane w kontraktach  :lol:
O to to..."

Offline Radan

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2007, 04:24:00 pm »
Cytat: "Masay"
Już prędzej koleś jest tak "nagrzany", że aż szyba zaparowała  :D


Ale on pije "Coca-colę" :| ...

Offline Valthos

Zdjęcia Duchów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2007, 04:35:58 pm »
Oki, czyli ten z colą to kolejny fotomontarz  :p
A teraz kolejny:

Jak widać zdjęcie to kawałek jakiegos filmu nagrywanego kamerą. Wygląda dość realistycznie...

PS. Co do tego zdjęcia z colą: zgadzam się: fotomontaż  ;)
War, war never changes.