trawa

Autor Wątek: regenerka  (Przeczytany 1438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bigpasiak

regenerka
« dnia: Styczeń 12, 2007, 05:52:40 pm »
tak sie zastanawialem nad tymi skavenami z naszego tematu jak je ugryzc i naszlo mnie pytanie... dawniej jedynym sposobem na przypalenie z warpstona byla regenerka... bo wiadomo nie mozna bylo uzyc warda ani armoura a ona sie na to nie lapala... a jak jest teraz? wiadomo ze regenerke nalezy traktowac " exactly like a 4+ ward save..." wiec co Wy na to? jak nalezy to rozpatrywac bo pozniej pojawia sie zdanie " regeneration save are not ward saves, and can therefore be taken after armour save and ward saves have been failed" czy to ostatnie nalezy rozumiec tylko w kategori takiej ze mozna po tych wspomnianych wczesniej go brac?

na bp konkretnej odpowiedzi tak naprawde nie bylo... moze Jacku bys sie wypowiedzial? albo Barb i/lub Jankiel?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

JJ

  • Gość
regenerka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2007, 07:33:28 pm »
Blrp... Zaszczyconym bendonc... ;)

Intuicyjnie pozwoliłbym Szczurkowi zadawać regenkę.

1 - Regeneracja to nie jest Ward Save.
2 - Należy ją traktować, (w sensie stosować) jak ward save, tylko później i z pewnymi ograniczeniami.
3 - Po trzecie i najważniejsze - jest napisane w AB szczurów, że działa na te obrażenia regeneracja.*

Jestem skłonny bronić tego, mam nadzieję dość konkretnego, stanowiska.


*Dyskusja nad wyższością AB nad RB, to jak dyskusja o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia - ale w tym wypadku zmiany zasad regeneracji w 7 edycji nie podważają (IMHO) zapisu w AB Skavenów.


Edit - tak to jest jak sie odpowiada z pamięci.
Zawodnej. :oops:

Nic takiego w AB Skavenów nie ma.  :!:
Jest - with no saves of any kind allowed.

Czym by nie była regeneracja, jest ona teraz jakimś rodzajem "save"

Myliłem się.

Regeneracja nie działa na te rany.

Offline Bigpasiak

regenerka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:13:39 pm »
a moglbys Jacku zacytowac ten fragment bo jakos go znalesc nie moge o tej regeneracji dzialajacej na przypalenie...

zato jest zapis o no saves of any kind... a regenerka teraz ''...regeneration save are not ward saves...'' jest savem... nie?

poza tym mozna bylo regenerowac bo rana juz byla a teraz zapobiegamy zadaniu rany regenerka... troche dziwne ale coz poczac...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

JJ

  • Gość
regenerka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:18:10 pm »
Cytat: "Bigpasiak"
a moglbys Jacku zacytowac ten fragment bo jakos go znalesc nie moge o tej regeneracji dzialajacej na przypalenie...

...


Nie mogę go zacytować, albowiem go nie ma. :oops:
Shit happens. :oops:  
Pamiętałem, że zawsze zezwalełem na regenerację tych ran w oparciu o AB.
Teraz, również w oparciu o AB, muszę zabronić regeneracji, bo to na pewno jest "a kind of save".