Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 71786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:22:46 pm »
Artykuł o komiksach wydanych przez Centralę na The Comics Journal:

http://www.tcj.com/reading-centrala/

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 15, 2015, 11:17:23 am »
Po przejrzeniu przykładowych plansz mam wrażenie, że Centrala nie wyciągnęła wniosków z marnej poczytności swojej oferty. No chyba, że na ten tytuł udało się pozyskać dotacje i nie musi się on zwracać.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 15, 2015, 12:34:40 pm »
Rzeczywiście Centrali zdarzały się przebłyski wśród których obok komiksu Tardiego wymieniłbym jeszcze np. "Za Imperium" czy "Dzicy". Ale i te tytuły nie zrobiły furory (komiks Lomovej po mniej więcej pół roku od premiery przeceniono z 44,90 na 9,90 zł). Chyba w zbyt dużym stopniu zdecydowano się na prezentacje tytułów z definicji niechodliwych (vide produkcje grupy Maszin), bo te nawet w raju komiksowego minimalizmu, którym do niedawna były Niemcy, nie miałyby większych szans rynkowego powodzenia. Możliwe, że po prostu zabrakło wyważenia pomiędzy tytułami - ujmijmy to kolokwialnie - dla ludzi które pociągnęłyby ten projekt, a eksperymentami tworzonymi trochę na zasadzie wygłupu. Albo po prostu skończyła się dotacja. I w jednym i w drugim przypadku skończyło się według schematu znanego wielu naszym rodakom - tj. emigracją na Wyspy. Z tego co jednak czytam także i tam odbiór produkcji Centrali jest umiarkowany.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 15, 2015, 01:14:07 pm »
Nawimar nie lubi, bo mimozy tam same są i ideologia została już dawno odrzucona ;-), ale ja lubię bardzo, dlatego wymieniam i polecam! - Stuck Rubber Baby.

ramirez82

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 15, 2015, 01:25:51 pm »
Stuck Rubber Baby i Tardi to wspaniałe komiksy, szkoda że Centrala nie wydawała samych takich hitów.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 15, 2015, 01:37:18 pm »
KukiOktopus - ideologia ideologią, ale wizualnie Stuck Rubber Baby też mi się podobało. I co więcej mam to potwierdzone na piśmie :smile: Tyle że także ten tytuł został przeceniony do 9,90 zł co o czymś świadczy. Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś mądrala, który stwierdzi, że to efekt intelektualnej zaściankowości naszego społeczeństwa i inne takie tam. Z drugiej strony możliwe, że Centrala zdążyła sobie wyrobić opinie  wydawcy komiksowych "wynalazków" podobnych całkiem do niczego i być może przełożyło się to na ogólne fiasko całego przedsięwzięcia. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2015, 01:42:28 pm wysłana przez Nawimar »

KukiOktopus

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 15, 2015, 02:15:44 pm »
Tym "czymś", o czym świadczy argument "przecenowy", jest jedynie to, że ludzie z jakichś powodów nie kupowali tego komiksu. Natomiast fakt ten nie mówi nic o samych powodach, a tych można wymyślić więcej niż zasugerowałeś. W rezultacie stosunkowo mała liczba osób interesujących się komiksami (szczególnie nowych entuzjastów) zna ten tytuł. Myślę, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby każdy, kto nie czytał tego komiksu, a interesuje się również komiksem poruszającym zagadnienia społeczno-obyczajowe, zaryzykował te 10 zł i wyrobił sobie o nim zdanie sam. Niestety nie pamiętam teraz linka księgarni, w którym "Stuck Rubber Baby" był przeceniony.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 15, 2015, 02:19:41 pm »
Pewnie, że warto przekonać się osobiście i wyrobić sobie własną opinie. Ja akurat nabyłem go w Picture Booku i jest tam nadal:
 
http://picturebook.pl/pl/p/Stuck-Rubber-Baby%2C-Howard-Cruse/123
 
Co prawda promocja już nie taka jak wówczas, ale i tak całkiem korzystna.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 15, 2015, 03:54:02 pm »
Ja akurat jestem bardzo zadowolony z każdego komiksu jaki posiadam od Centrali i mam dość dobre mniemanie o ich wyborze pozycji do swojego katalogu... ale co ja tam wiem.


W końcu takie komiksy Presla wydawane przez Lokatora też były totalnie zlane i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy stwierdzić, że Lokator miał złą wizję.
perły przed wieprze

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 15, 2015, 05:33:50 pm »
Centrala zaskoczyła mnie zapowiedzią wydania nowego komiksu na nasz rynek:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/przyjaciele

Już postawiłem krzyżyk, bo nic nie wydali na KW, FB cały po angielsku, a tutaj niespodzianka.

Szkoda, bo bardzo cenię to Wydawnictwo, a praktycznie zniknęło. Błędnie założyłem że przeprowadzka do Londynu oznaczać będzie ekspansję, a to rzeczywiście była przeprowadzka.


"Przyjaciele" - komiks o niemieckich Ku Klux Klanowcach -  co to kurna ma niby być?
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:07:35 pm »
Greg0: "co to kurna ma niby być?"

Pewnie kolejna wielka sztuka, której Polacy zaczytujący się w trykotach, frankofonach i różnych innych IPNach nie będą potrafili należycie docenić, a 90 procent nakładu zostanie w magazynie. Ach, ten wolny rynek.

Offline Holsten

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 15, 2015, 07:33:41 pm »
Wizualnie PRZYJACIELE nie prezentują się ciekawie.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:04:53 pm »
Wizualnie PRZYJACIELE nie prezentują się ciekawie.


Wizualnie  - pseudo-przedszkolne-rysunki .  Kwestia gustu.
Bardziej zastanawia , przedstawiona w komiksie historia.
Do kogo to " dzieło" jest skierowane. Co ma promować ?
Jakiś materiał propagandowy ? Ulotka wyborcza ?
Ja tu żadnej wysokiej sztuki nie widzę.


Tylko papieru żal.  :sad:





"Jesteś podwójnym sobą."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:18:34 pm »
Nawimar, no i widzisz co narobiłeś? Jeszcze nie przeczytali, a już oceniają nawet pod względem treści. Jak tak dalej pójdzie, to Twoje szacunkowe "90% nakładu w magazynie" okaże się zbyt optymistyczne, bo chyba tylko ja kupię ten komiks  :lol:

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 15, 2015, 08:31:19 pm »
Kajam się :(
 
Do lipca zostało jeszcze trochę czasu więc może te wszystkie Wielkie Kolekcje, Kryzysy tożsamości, Koziorożce i inne Ekspedycje w końcu znudzą się czytelnikom, którzy tym samym nabiorą postępowej ogłady i masowo rzucą się na poczciwy, niemiecki minimalizm z udziałem lokalnych przedstawicieli Ku-Klux-Klanu (bo o esesmanach autorom wspomnianej nacji jakoś nie wypadało tworzyć komiksu ;) ).

 

anything