Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 71795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 07, 2014, 01:24:21 pm »
Recenzja najnowszej publikacji Centrali związanej z Batmanem i Billem Fingerem: http://www.batcave.com.pl/ksiazki/cudowny-chlopak-billy/
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline kosmoski

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 08, 2014, 01:36:43 am »
Dziwią mnie narzekania w tej recenzji. "Za Imperium" to znakomita trylogia, fenomenalnie łącząca sposób opowiadania charakterystyczny dla historii przygodowych z narastającą z tomu na tom alegorycznością.


tylko że pierwsze 2 tomy ze swym przyziemnym osadzeniem dają dużo więcej radości niż finalna trójka, momentami tak odjechana, iż cała radość czytania zagłuszona zostaje odczuciem obcowania z nadmiernie abstrakcyjnym bełkotem. Nie tego się spodziewałem po początku historii i z tego faktu wynika me rozczarowanie. Liczyłem na sprawnie skreśloną historię przygodową, osadzoną odrobinę w realiach historycznych, dostałem ciężką filozoficzną rozprawkę...

dlatego też popieram autora recenzji, iż "po dwóch początkowych tomach panowie nie odlecą w niebywałe fantazmaty, a pozostaną przy sytuacjach prawdopodobnych, możliwych czy ewentualnych. Według mnie poprzez takie rozwiązania narracyjne cała seria traci spójność. "

Offline Bobo

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 08, 2014, 07:10:56 am »
Być może śledzi forum ktoś związany z Centralą, więc zadam pytanko :)
Czy można liczyć jeszcze w tym roku na czwartą część Hildy ? Córcia byłaby wniebowzięta jakby dostała ją na gwiazdkę ...

Z góry dzięki na info

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 08, 2014, 02:06:03 pm »

tylko że pierwsze 2 tomy ze swym przyziemnym osadzeniem dają dużo więcej radości niż finalna trójka, momentami tak odjechana, iż cała radość czytania zagłuszona zostaje odczuciem obcowania z nadmiernie abstrakcyjnym bełkotem. Nie tego się spodziewałem po początku historii i z tego faktu wynika me rozczarowanie. Liczyłem na sprawnie skreśloną historię przygodową, osadzoną odrobinę w realiach historycznych, dostałem ciężką filozoficzną rozprawkę...

dlatego też popieram autora recenzji, iż "po dwóch początkowych tomach panowie nie odlecą w niebywałe fantazmaty, a pozostaną przy sytuacjach prawdopodobnych, możliwych czy ewentualnych. Według mnie poprzez takie rozwiązania narracyjne cała seria traci spójność. "
Moim zdaniem od pierwszego tomu czytelnik jest przygotowywany do finału serii. Owszem, końcówka jest odważna i zaskakująca, ale również konsekwentna i sensowna. A używanie niesprawiedliwych określeń typu "nadmiernie abstrakcyjny bełkot" czy "niebywałe fantazmaty" świadczy raczej o tym, że coś nie udało się czytelnikom, a nie autorom.

Offline kosmoski

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 08, 2014, 02:17:29 pm »
Moim zdaniem od pierwszego tomu czytelnik jest przygotowywany do finału serii. Owszem, końcówka jest odważna i zaskakująca, ale również konsekwentna i sensowna. A używanie niesprawiedliwych określeń typu "nadmiernie abstrakcyjny bełkot" czy "niebywałe fantazmaty" świadczy raczej o tym, że coś nie udało się czytelnikom, a nie autorom.

możliwe, że przesadziłem... jak napisałem wcześniej moje rozczarowanie wynika z faktu, iż spodziewałem sie czegoś innego niż dostałem. I tak jak Tobie zaskakująca koncówka przypadła do gustu, tak mi nie.

Offline misiokles

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 08, 2014, 05:47:07 pm »
Również i mnie zakończenie cyklu rozczarowało. Rozumiem alegorie, ale o wiele lepiej w tym przypadku sprawdziłyby się alegorie bez takiego natężenia fantastyki.

Offline adam and arluk

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 04, 2014, 07:24:22 pm »
Za facebookiem Centrali: w październiku oczekiwany komiks Tardiego.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 05, 2014, 11:51:56 am »
a tu zapowiedzi Centrali na październik:

http://www.alejakomiksu.com/nowosci/20486/Centrala-w-pazdzierniku-i-listopadzie-2014-roku/

czytał ktoś z Was tego Millera i Pynchona ?

Offline Death

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 05, 2014, 12:30:20 pm »
Bardzo fajna i pomysłowa okładka Zeszytów. Polscy autorzy jak zwykle pokazują, że w kategorii okładka albumu/plakat festiwalu nie mają sobie równych.
Ale autor Ryjówki musi jeszcze trochę poćwiczyć, żeby faktycznie zgarnąć puchar przed Kokoszem i Tytusem. :smile: W kategorii polski komiks dla dzieci Christy jeszcze długo nikt nie dogoni, albo nawet w ogóle. Do top 3 dałbym jeszcze Baranowskiego.

Offline adro

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 05, 2014, 02:57:42 pm »
ciekawe zapowiedzi, a to fertility faktycznie ukaze sie tylko w GB, szkoda zapowiada sie interesujaco.
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:15:13 pm »
widzę, że Tardi wraz z przykładowymi planszami wisi już w sklepie Gildii
http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/255525-to-byla-wojna-okopow
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline maximumcarnage

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:16:05 pm »
Ładny format. Trzeba dopisać do listy zakupów.

Offline kickic

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 04, 2015, 08:09:47 am »
Czy w trzecim tomie Hildy znajduje się rysunek na tylnej wyklejce, bo ja mam dwie czyste niezadrukowane strony i nie wiem czy po prostu trafiłem na felerny egzemplarz?

Offline Tomasz 66

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 04, 2015, 08:45:44 am »
Nie ma rysunku, jest tylko na przedniej wklejce.

Offline kickic

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 04, 2015, 04:01:02 pm »
Powinna być mapa na tylnej wyklejce:

http://www.nobrow.net/wordpress/wp-content/uploads/2013/10/HildaBPD_NB_020.jpg

Ciekawe też, czy tłumacz spojrzał na obrazki, bo z dziewczyny z warkoczami w spódnicy zrobił chłopca.

Niedbale Centrala wydaje tę serię.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2015, 11:10:16 pm wysłana przez kickic »

 

anything