Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 71485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 03, 2014, 07:48:28 pm »
obydwie części różnią się od siebie jeśli chodzi o druk
Czyli?

irytować może kompletne niedopasowanie grzbietów.
A widziałeś Hildę 1 i 2? :smile:  Inny format, inna czcionka na grzbiecie.

Offline skil

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 03, 2014, 08:07:11 pm »
Komiksy były drukowane w różnych drukarniach, album nr 2 jest wydrukowany lepiej (kolor), ale nie wiem czy na papierze o tej samej gramaturze, bo mimo większej liczby stron jest cieńszy od albumu nr 1.

A jeśli chodzi o Hildę, to jeszcze nie mam, ale denerwuje mnie, kiedy w ramach tej samej serii każda część różni się formatem, grzbietem itp. jakby utrzymanie spójności pod tym względem było aż takie trudne.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 03, 2014, 08:23:43 pm »




Offline maximumcarnage

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 03, 2014, 08:28:50 pm »
Przymierzam się właśnie do zakupu Hildy i trochę niepokojąca jest ta zmiana formatu. Ciekawe z czego to wynikło?

Offline Death

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 03, 2014, 08:32:53 pm »
Akurat to zmiana na lepsze, bo drugi tom jest większy.  :smile:
Tak samo było kiedyś z Borgiami od Taurusa.

Offline maximumcarnage

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 03, 2014, 08:36:34 pm »

Tak samo było kiedyś z Borgiami od Taurusa.

Wiem, bo mam ale tamta zmiana także nie przypadła mi do gustu. Koszmarnie to wygląda na półce, szczególnie w przypadku "Borgia" bo co do Hildy to jest to chyba tylko 1,5 cm jeśli chodzi o wysokość. Mimo wszystko nie rozumiem po co zmieniano format wydania.

Offline kickic

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 03, 2014, 09:12:13 pm »
Przymierzam się właśnie do zakupu Hildy i trochę niepokojąca jest ta zmiana formatu. Ciekawe z czego to wynikło?

Pierwszy tom Hildy był opublikowany w ramach serii 17x23 (mały format, 24 strony) w wydawnictwie Nobrow.
Założeniem tej serii było umozliwienie debiutu młodym twórcom w niewygórowanych cenowo albumach.
Luke Pearson wykorzystał swoją szanse i następne tomy rysowane były już pod większy format oraz zachowują ujednolicone wymiary.
Polska edycja Hildy i Trolla jest opracowana na podstawie wznowienia, które i tak zostało znacznie zwiększone rozmiarowo w porównaniu z pierwszym wydaniem.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 17, 2014, 11:16:01 am »

 
   
Cytuj
  Autorzy komiksowej adaptacji Zamku nominowani do nagrody Willa Eisnera.
W Polsce komiks wydamy w maju.
   Ktoś, coś ciekawego na temat tego komiksu powie? :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 24, 2014, 06:46:33 am »
I w koncu, w maju ostatni tom serii:


Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 24, 2014, 07:04:07 am »
Ktoś, coś ciekawego na temat tego komiksu powie? :)

Jaromir 99 zrobil adaptacje powiesci Kafki na zlecenie SelfMadeHero, nie wiem co jeszcze "ciekawego" potrzebujesz wiedziec w tym temacie?
masz tu bloga, poprzegladaj sobie:
http://jaromir99.blogspot.com/

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 24, 2014, 07:28:49 am »
Dzięki bardzo za ten link, tego potrzebowałem. Są tam przykładowe kadry, których szukałem. Komiks ma 144 strony ciekawe ile będzie kosztował.
Co do samej powieści to ciekawa sprawa. Jak wiele innych Kafki nie jest dokończona, a także według znawców nie da się jej poprawnie zinterpretować. Może być wciągająca dyskusja po lekturze, ilu czytelników tyle opinii.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 24, 2014, 08:08:25 am »
Może być wciągająca dyskusja po lekturze, ilu czytelników tyle opinii.

temat komiksowych adaptacji "Zamku" pojawial sie juz na forum (nie chce mi sie grzebac), szerszej dyskusji w temacie nie stwierdzono, nie spodziewam sie zatem, ze tym razem bedzie inaczej.
masz tu linki do dwoch alternatywnych adaptacji/interpretacji:
http://www.fremok.org/site.php?type=P&id=130
http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2004/08/iso/09_10.html

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 24, 2014, 12:41:36 pm »
Dzięki. Sięgne po nie po lekturze komiksu Centrali. Co do dyskusji to może polskie wydanie sprawi, że coś ruszy w tym temacie choć z drugiej strony szału sprzedaży się nie spodziewam. Dużo zależy pewnie od ceny i dostępności w sklepach innych niż własny.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Julek_

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 05, 2014, 11:09:42 am »
O trzecim, ostatnim tomie "Za Imperium" Maciej Gierszewski pisze tak:

Osobiście czuję się zawiedziony narracyjnym rozwiązaniem zaproponowanym przez Merwana i Vivèsa. To pewnie kwestia oczekiwań. Dałem się nabrać, liczyłem, że po dwóch początkowych tomach panowie nie odlecą w niebywałe fantazmaty, a pozostaną przy sytuacjach prawdopodobnych, możliwych czy ewentualnych. Według mnie poprzez takie rozwiązania narracyjne cała seria traci spójność.

Nadwrażliwców ostrzegam przed delikatnymi spoilerami zawartymi w tekście.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/08/1694-za-imperium-3-fortuna.html

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:07:22 pm »
Dziwią mnie narzekania w tej recenzji. "Za Imperium" to znakomita trylogia, fenomenalnie łącząca sposób opowiadania charakterystyczny dla historii przygodowych z narastającą z tomu na tom alegorycznością. Co prawda dopisek "mądre komiksy" przy nazwie wydawnictwa bardzo mnie drażni – bo brzmi protekcjonalnie zarówno wobec innych wydawnictw, jak i czytelników – niemniej do "Za Imperium" pasuje jak ulał. Do tego jest to komiksowe rzemiosło najwyższej próby, którego nie jest w stanie zepsuć kilka językowych niedoróbek (zamienione imiona, nielogicznie brzmiące kwestie).