Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 71769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2013, 06:40:09 pm »
Rzeczywiście nie jest źle. No i w końcu doczekamy się książki o TM-Semic :)

Offline Centrala

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 17, 2013, 10:48:06 am »
Przedstawiamy okładkę najbliższej publikacji
Polskie wydanie: 2013 Pasterz, Anna Sailamaa (Centrala)
Francuskie wydanie: 2013 Le Pasteur (L’Association)
Fińskie wydanie: 2011 Paimen / The Shepherd (Huuda Huuda)

[/size]blog Autorki:[/color]
[/size]http://annasailamaa.wordpress.com/[/color]
[/size][/color]

Offline adro

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 19, 2013, 12:09:55 am »
Przy okazji innej dyskusji chodzilo mi wlasnie o wieksza aktywnosc w tym watku, super.
Rozumiem, ze w sklepiku centrali bedzie mozna nabyc komiksy wypuszczane wylacznie na rynek brytyjski.
pzdr
PS Smutna ta nasza rzeczywistosc komiksowa :sad: mimo roznych inicjatyw wciaz jest nas(komiksiarzy) bardzo malo :sad:

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Centrala

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:38:59 am »
Podstawowym miejscem zakupów jest i będzie Picturebook.pl


A tymczasem już mamy w sprzedaży drugie wydanie Zeszytów Komiksowych nr 2 (polska) rzeczywistość w (polskich) komiksach



Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 05, 2013, 03:14:47 pm »
"Komarów" - komiks na pewno warty uwagi, z bardzo dobrą stroną graficzną, ze scenariuszem średnim, ale momentami sugerującym, co by było gdyby Bart Nijstad bardziej się postarał... Na przykład gdyby jeszcze intensywniej skoncentrował się na bohaterach zamiast na apokalipsie... A że nie należę do patriotów z zacięciem mocarstwowym, za oznakę końca świata uznaję również fakt, że w holenderskim supermarkecie płaci się polską walutą. :)

Offline adro

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:08:20 pm »
Czy ktos zna date premiery komiksu Paying for it?
czy ten komiks ukaze sie jeszcze w sierpniu?
dzieki za odp

pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:09:55 pm »
Czy ktos zna date premiery komiksu Paying for it?
czy ten komiks ukaze sie jeszcze w sierpniu?
dzieki za odp

pzdr

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/paying-for-it/1

Offline adro

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 27, 2013, 11:13:01 pm »
aha ok dzieki czyli bede musial przesunac ten zakup na wrzesien.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vivaadeal

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2013, 08:48:11 pm »
Jestem po lekturze "Za oknem świecie słońce" Anji Wicki i "Za furtką" Dominiki Węcławek. W obu ciekawe podejście do zostawiania traumatycznych przeżyć za sobą. Tematy trudne i bardzo delikatne. Tym bardziej cieszy mnie, że są komiksy, które je poruszają. Moim zdaniem polski duet o wypadł o wiele lepiej. Więcej autentyzmu, komiks sprawia wrażenie "pełnego" (historia Wicki wydawała mi się zawieszona gdzieś w próżni), lepsze rysunki. Może na moje wrażenia miał wpływ fakt, że "Za oknem świeci słońce" to komiks niemal niemy, co na pewno odbija się na jego "przyswajalności".

Przy okazji lektury "Za oknem świeci słońce" zastawiło mnie gdzie jest granica (a może już jej nie ma) pokazywania nagości w komiksie/sztuce. Czy prawie dwustronicowa (!) scena ostrego pettingu (!!) pomiędzy nastoletnią dziewczyną i dzieckiem (!!!) ma jakieś uzasadnienie, czy jej celem jest tylko zszokowanie czytelnika. Moim zdaniem takie zabiegi raczej negatywnie wpływają na odbiór komiksu, choćby z tego względu, że od takiego chwytu wieje tanią sensacją. A może to ja jakiś taki staromodny jestem.. :wink:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 04, 2013, 12:51:25 pm »


Przy okazji lektury "Za oknem świeci słońce" zastawiło mnie gdzie jest granica (a może już jej nie ma) pokazywania nagości w komiksie/sztuce. Czy prawie dwustronicowa (!) scena ostrego pettingu (!!) pomiędzy nastoletnią dziewczyną i dzieckiem (!!!) ma jakieś uzasadnienie, czy jej celem jest tylko zszokowanie czytelnika. Moim zdaniem takie zabiegi raczej negatywnie wpływają na odbiór komiksu, choćby z tego względu, że od takiego chwytu wieje tanią sensacją. A może to ja jakiś taki staromodny jestem.. :wink:

Warto korzystać z opcji "spojler"  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Qwant

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 07, 2013, 06:42:06 pm »
Czy ktoś wie kiedy i w jakiej cenie będzie "Na własny koszt"? W zapowiedziach jest wpisany wrzesień.

Czytałem "I never Liked You" tego autora i w kategorii komiks obyczajowy była to rzecz godna polecenia, więc chętnie zapoznam się z kolejnym komiksem Chestera Browna.

P.S:
Tłumaczenie tytułu wydaje mi się nie do końca dobre. nie podkreślającego tego, co jest istotne. Jeśli dobrze orientuję się, to w tym komiksie chodzi o "płacenie za seks". Istotne jest to, że się za niego płaci, a nie że się ponosi koszty. Jakby mieć sprytnego księgowego w firmie, to przecież można by chodzić na prostytutki "na koszt firmy", ale nadal "płacić za to" (czyli "Paying for it", jak głosi oryginalny tytuł).


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 08, 2013, 09:42:24 am »
Jakby mieć sprytnego księgowego w firmie, to przecież można by chodzić na prostytutki "na koszt firmy", ale nadal "płacić za to"


w Niemczech wystawiają faktury, w Polsce ciężko ;) :)

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 02, 2013, 10:41:58 am »
Dopiero co (to się ponoć nazywa "refleks szachisty") wypatrzyłem, że w zapowiedziach na MFK brak drugiego tomu "Za imperium". Strasznie szkoda.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 02, 2013, 11:26:37 am »
Swoją drogą to jak ktoś się wybiera do Łodzi, to warto skorzystać z promocji na picturebook.pl i odebrać za darmo na stoisku. Ja kupiłem tak książkę o TM Semic.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

ramirez82

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 02, 2013, 11:50:33 am »
w zapowiedziach na MFK brak drugiego tomu "Za imperium". Strasznie szkoda.

No szkoda, szkoda. Miało być tak pięknie: drugi tom na BFK, a trzeci na MFK. No ale będzie Chester Brown, więc nie jest tak źle.