Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 71611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 19, 2015, 08:07:59 am »
Owszem, znajdzie się zapewne kilku apologetów, którzy z różnych względów (np. ich komiks też został wydany przez Centrale) będą silili się na udowodnienie, że przysłowiowy król jednak nie jest nagi.

Jesteś taki rozkoszny z tym swoim wyszukanym słownictwem i niewyszukaną złośliwością :smile:

Piotrek. Musisz pamiętać, że Przemek mierzy ludzi swoją miarą zarzucając im konkretne zachowania (prawdopodobnie tak charakterystyczne dla niego).
Pamiętasz może jak zarzucił mi na forum publicznym, że ja się koleguje z autorami i wydawcami tylko i wyłącznie po to, żeby otrzymywać od nich za darmo komiksy.
Wynika z tego, że w jego zyciu nie ma bezinteresowności... i tyle. Nie musimy tego zaakceptować, ale możemy deko się do tego przyzwyczaić...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 08:11:47 am wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaszcząb

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 19, 2015, 08:50:51 am »
Przemek ma swój lot i ja to szanuję. Jaki sens miałoby istnienie sitwy, gdyby nie miała swoich adwersarzy?




Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 19, 2015, 12:28:11 pm »
2rcfrt: "Czy to nie bardziej książka z ilustracjami, niż komiks?"
 
Dla niektórych ponoć to wszystko jedno. Ale kto wie... Może ów książko-komiks ocali rynkowy byt wydawnictwa. Szczerze pisząc z dużo większym entuzjazmem powitałbym tytuł tej klasy co np. "Za Imperium". Ale pewnie hipsterka by tego nie kupiła, bo ani trochę nie przypominałby "powieści graficznej".
 
Jaszcząb: "Jaki sens miałoby istnienie sitwy, gdyby nie miała swoich adwersarzy?"
 
Chylę czoła. Po raz kolejny mnie rozgryzłeś!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 11, 2015, 03:36:53 pm »
przeczytał już ktoś z Was Czarnobyl i chciałby podzielić się wrażeniami ?

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 30, 2016, 08:45:03 pm »

mgnesium

  • Gość

Offline absolutnie

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 31, 2016, 11:45:45 pm »
przeczytał już ktoś z Was Czarnobyl i chciałby podzielić się wrażeniami ?
Przeczytałem. Jest przyzwoicie. 

Trzy opowieści o trzech pokoleniach jednej rodziny. Dość melodramatycznie, choć z przesunięciem katastrofy na drugi plan: tzn. jest w cenrum wydarzeń, ale oglądamy ją z perspektywy tych zwykłych ludzi, którzy są bohaterami komiksu, czyli trochę z boku i bez świadomości, co się naprawdę dzieje. Graficznie bez szału, ale z dbałością o wierność szczegółów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 12:01:58 am wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 01, 2016, 08:48:35 am »
bardzo dziękuję za opinie. w internetach niestety bardzo mało jest o tym komiksie.

Offline Bobo

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 07, 2016, 09:14:46 am »
W drugim wydaniu Hildy i Trolla brakuje mi połowy tekstu książki o Trollach (na samym końcu są przedstawione dwie strony książki o Trollach, którą w trakcie historii czyta Hilda). Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie, czy ma ten sam błąd ? W pierwszym wydaniu był tam tekst "Trolle i dzwony".

Offline adam and arluk

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 07, 2016, 12:15:51 pm »
W moim egzemplarzu są dwie strony książki z artykułem "Zamiana w kamień".

Offline Bobo

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 07, 2016, 01:19:37 pm »
Czyli tą drugą stronę też masz pustą? Zrobiłem fotę, żeby było widać dokładnie o co mi chodzi. Powyżej drugie wydanie - tylko tekst "Zamiana w kamień", druga strona pusta. Poniżej pierwsze wydanie, jest i "Zamiana w kamień" i "Trolle i dzwony" :

Offline Death

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 07, 2016, 04:30:01 pm »
Swoją drogą bardzo fajny komiks. Walnąłem sobie niedawno wszystkie trzy tomy w jeden wieczór i poczułem klimat podobny do Łaumy, Opowieści pod strasznym tytułem i Muminków. :) Szkoda tylko, że akcja przeniosła się do miasta. Nie, żeby trzeci tom był słaby. Po prostu bardziej mnie kręciły te góry.

Offline absolutnie

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 07, 2016, 04:45:41 pm »
Swoją drogą bardzo fajny komiks. Walnąłem sobie niedawno wszystkie trzy tomy w jeden wieczór i poczułem klimat podobny do Łaumy, Opowieści pod strasznym tytułem i Muminków. :smile: Szkoda tylko, że akcja przeniosła się do miasta. Nie, żeby trzeci tom był słaby. Po prostu bardziej mnie kręciły te góry.
Ja przeczytałem już tom czwarty i jest super!
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline adam and arluk

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 07, 2016, 06:45:04 pm »
Czyli tą drugą stronę też masz pustą? Zrobiłem fotę, żeby było widać dokładnie o co mi chodzi. Powyżej drugie wydanie - tylko tekst "Zamiana w kamień", druga strona pusta. Poniżej pierwsze wydanie, jest i "Zamiana w kamień" i "Trolle i dzwony" :
Niestety i w moim egzemplarzu brak tekstu na drugiej stronie, czyli podobnie jak u Ciebie.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 28, 2016, 04:11:02 pm »
Ciekawa zapowiedź:
http://centrala.org.uk/en/erik-the-red-king-of-winter/


Interesująca tematyka, fajna kreska i kolorystyka (przesuwając strzałki na okładce można oglądać przykładowe plansze)

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything