Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 70936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 17, 2015, 06:56:49 am »
Widziałem kiedyś rysunek satyryczny:

Na stosie płonie człowiek, ma na szyi zawieszoną kartkę z napisem "homofob", zgromadzony wokół stosu tłum skanduje: "TOLERANCJA, TOLERANCJA".

Nie należy przesadzać z tym nietolerowaniem nietolerancji.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 17, 2015, 07:52:52 am »
Jak powiedział kiedyś Gilbert Keith Chesterton - "Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"


;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaszcząb

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 17, 2015, 08:32:18 am »
Na początku dziewiątej strony tego tematu podlinkowałem artykuł opublikowany na jendym z najważniejszych portali komiksowych na świecie - The Comics Journal, w którym komiksy wydane przez Centrale są dobrze, bądź bardzo dobrze ocenione przez autora artykułu. Autorem tym jest Robert Clough, facet, który przeczytał i zrecenzował tysiące komiksów z całego świata i jest wielkim pasjonatem i znawcą sztuki komiksu. Możecie sobie poprzeglądać jego bloga z recenzjami > http://highlowcomics.blogspot.com/

Po czym przychodzi Nawimar i pisze to co pisze.

Dziękuję za uwagę.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 17, 2015, 09:47:58 am »
Nieśmiało pragnę zauważyć, że istnieje coś takiego jako indywidualny osąd przejawów sztuki. Opinie tzw. świętych od komiksu zdarza mi się chłonąć, ale niekoniecznie czuję się zobligowany do bezkrytycznego im przyklaskiwania. Zwłaszcza, że wśród pań i panów znawców nie brakuje osób skłonnych do tendencyjnych ocen i tez wyliczonych według aktualnie forsowanych trendów.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 17, 2015, 10:32:32 am »
Jak powiedział kiedyś Gilbert Keith Chesterton - "Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 :wink:
Cóż, nie jest to jedyny przykład głupot wypowiedzianych przez Chestertona. Jak wspominał mi kiedyś Ejdzi, z wiekiem coraz bardziej mu się pogarszało.

Offline Jaszcząb

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 17, 2015, 10:40:06 am »

Cytuj
Nieśmiało pragnę zauważyć, że istnieje coś takiego jako indywidualny osąd przejawów sztuki.

Bardzo dobrze. Osądzaj więc dalej wartość sztuki według tego, czy jest ona przeceniana w sklepach, czy nie. To jest na pewno niezawodna metoda i zawsze działa.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwiec 17, 2015, 10:45:27 am »
Czasami działa, a czasami nie. Na pewno jednak warto mieć na uwadze również i ten czynnik.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwiec 17, 2015, 01:41:37 pm »
2rcfrt - a czemu tylko 500 tys.? Idźmy na całość i rozpatrzmy od razu nakład 2 mln. Szczerze pisząc z tego typu argumentacją nie jestem w stanie polemizować.

Offline horror

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwiec 17, 2015, 02:53:43 pm »
na przykladzie filmow tez mozna to rozpatrywac. Death pewnie sie ze mna zgodzi ze jego zamilowanie do kinematografii czeskiej nijak ma sie do kasowosci tych tytulow w Polsce.

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwiec 17, 2015, 03:00:03 pm »
Tyle że, powiedzmy sobie szczerze, w ofercie Centrali znalazło się zbyt wiele tytułów zapewne aspirujących do rangi "dobrych komiksów", ale obiektywnie rzecz ujmując takimi nie będące. Nawet jeśli tak twierdzi mniej lub bardziej słynny bloger. Lepiej zdać się na własny ogląd. Owszem, znajdzie się zapewne kilku apologetów, którzy z różnych względów (np. ich komiks też został wydany przez Centrale) będą silili się na udowodnienie, że przysłowiowy król jednak nie jest nagi.  Oferta została jednak tak, a nie inaczej oceniona przez czytelników, co niekoniecznie oznacza, że polscy odbiorcy są niewyrobieni tudzież zaczadziali. Może wręcz przeciwnie: mają względnie niezły gust i eksperymentom prowadzącym do nikąd pokazują czerwoną kartkę. Wygląda na to, że tak się właśnie sprawy miały z Centralą, która de facto zaprzestała działalności na polskim rynku.
 
Co do tytułów "batmanicznych" to muszę przyznać, że znaczna ich część opublikowana w ostatnich latach  (np. "Mroczne zwycięstwo") prezentuje się znakomicie. I to nie tylko w wymiarze czysto rozrywkowym, ale też jak najbardziej artystycznym. Owszem, zdarzają się wpadki pokroju "Nocnej trwogi". Ale może dlatego wciąż są dostępne bez konieczności dodruku, bo wcale nie głupi czytelnicy prędko poznali się na ich jakości.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 17, 2015, 08:06:44 pm »
Cóż, nie jest to jedyny przykład głupot wypowiedzianych przez Chestertona. Jak wspominał mi kiedyś Ejdzi, z wiekiem coraz bardziej mu się pogarszało.


Oj ! Może i koleś gadał głupoty a może i nie . Nie nam to osądzać .
Widzę Kuki ,że masz do tego Pana takie podejście jak ja do
niemieckiego minimalizmu.
A gdzie tu miejsce dla tolerancji.  :biggrin:



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 18, 2015, 09:28:01 am »

Oj ! Może i koleś gadał głupoty a może i nie . Nie nam to osądzać .

Aż muszę zapytać: a komu to osądzać wolno?  :cool:
perły przed wieprze

Offline Jaszcząb

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 18, 2015, 09:51:34 am »
Owszem, znajdzie się zapewne kilku apologetów, którzy z różnych względów (np. ich komiks też został wydany przez Centrale) będą silili się na udowodnienie, że przysłowiowy król jednak nie jest nagi.

Jesteś taki rozkoszny z tym swoim wyszukanym słownictwem i niewyszukaną złośliwością :)

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 18, 2015, 10:10:54 am »
Jaszcząb: Jesteś taki rozkoszny z tym swoim wyszukanym słownictwem i niewyszukaną złośliwością

W tym momencie poczułem się niczym komiks Centrali tj. przeceniony ;)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 18, 2015, 12:10:39 pm »
Naprawdę nie wiem, co o tym sądzić. Przecież to są jakieś Kosmiczne Jaja!!!