trawa

Autor Wątek: CENTRALA Central Europe Comics Art  (Przeczytany 71618 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Słomka

CENTRALA Central Europe Comics Art
« dnia: Styczeń 10, 2007, 05:58:33 pm »
Dzieńdobry zapraszam wszystkich na pilotażowa wystawę CENTRALI poświecona czeskiemu komiksowi Alois Nebel- www.aloinebel.com w Poznaniu, 18 stycznia 2007 godz. 20.00 Klubokawiarnia Meskal ul. Nowoiejskiego róg Młyńskiej, więcej informacji:
http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=centrala_1
oraz:
http://meskal.pl/wydarzenia_pl.htm

pozdrawiam i zapraszam

Offline Samuel

CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2007, 06:40:58 pm »
Alois Nebel to zajebisty komiks. jak ktos chce zobaczyc próbki wersji paskowej, ukazującej się w prasie to warto kliknąć tu.

http://www.komiks.cz/stripy.php?action=strip&id=12
erefere

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:01:53 am »
Centrala planuje jeszcze w tym roku wydać komiks Marzeny Sowy "Dzieci i ludzie" (tytuł roboczy, który ulegnie zmianie), na październik zapowiadany już wcześniej komiks Olgi Wróbel oraz trylogię "Za imperium" Bastiena Vivesa.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

ramirez82

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:51:54 am »
oraz trylogię "Za imperium" Bastiena Vivesa.

Wow! I to jest prawdziwa bomba!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2012, 09:28:14 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -


ramirez82

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2013, 12:01:48 am »
Czytaliście pierwszy tom Za Imperium? Jak dla mnie, bardzo dobry komiks. Oddział rzymskich legionistów, z polecenia Cezara, wyrusza na podbój nieznanych krain. Oryginalna, nieco koślawa krecha Vivesa i wspaniała, nadająca życie tym rysunkom kolorystyka. Ciekaw jestem jak to się dalej rozwinie. Drugi tom ma się ukazać w czerwcu.

Offline peta18

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2013, 05:34:51 am »
Czytaliście pierwszy tom Za Imperium? Jak dla mnie, bardzo dobry komiks. Oddział rzymskich legionistów, z polecenia Cezara, wyrusza na podbój nieznanych krain. Oryginalna, nieco koślawa krecha Vivesa i wspaniała, nadająca życie tym rysunkom kolorystyka. Ciekaw jestem jak to się dalej rozwinie. Drugi tom ma się ukazać w czerwcu.
Czytalem, nawet 2 razy i bez bicia przynam sie, ze czytalem tez tzw. skanlacje, wiec 3 razy :) i dlatego wlasnie kupilem polskie wydanie!
Mam takie same wrazenia jak Ty. Czeakm z nieciepliwoscia na kolejne tomy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2013, 07:33:17 am »
Podzielam entuzjazm Przedmówców. Szata graficzna rewelacyjna. Piękna stylizacja na rzymskie malowidła. Scenariusz również na wysokim poziomie. Liczę, że finalny tom trafi do obiegu jeszcze w tym roku (październik?).

ramirez82

  • Gość
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2013, 07:35:54 am »
Liczę, że finalny tom trafi do obiegu jeszcze w tym roku (październik?).

Chyba taki ma plan Centrala, że dwójka w czerwcu, a trójka w pażdzierniku. Oby się udało.

A tak w ogóle, troche niepokoi mnie ta usztywniona okładka... komiks sprawia wrażenie, jakby przy szerszym rozłożeniu miał się rozkleić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2013, 07:40:20 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Nawimar

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2013, 08:05:16 am »
Nie wiem jak inne, ale mój egzemplarz sprawia wrażenie solidnego. A przy okazji mam nadzieję, że pewnego dnia autorzy zjadą np. na Ligaturę. Miałbym do nich sporo pytań :)

Offline peta18

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2013, 08:17:44 am »
Chyba taki ma plan Centrala, że dwójka w czerwcu, a trójka w pażdzierniku. Oby się udało.

A tak w ogóle, troche niepokoi mnie ta usztywniona okładka... komiks sprawia wrażenie, jakby przy szerszym rozłożeniu miał się rozkleić.
Kiedy pytalem ich o kolejne tomy na FB i wlasnie podali tak jak piszecie, zatem powinno im sie to wszystko udac.
A ta mega sztywna okladka, ogolnie niby fajna, ale chyba malo praktyczna, latwo ja zlamac podczas czytania, jak ktos czyta zbyt intesywnie,
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2013, 04:29:28 pm »
"It's Not About That" - komiks nie spodobał mi się aż tak bardzo jak "Tainted", niemniej porównywanie krótkich form do dłuższej opowieści nie ma chyba w tym przypadku sensu. Najpierw pomyślałem - rany, co to za kolory, ale szybko - na szczęście - uświadomiłem sobie, że są uzasadnione. Historie o robotach zawsze mnie poruszają, jeżeli są dobrze zrobione. Tak więc to mocna rzecz, która na dodatek przypomniała mi, że gdzieś tam na półce czeka na przeczytanie Asimov... 

Offline peta18

Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2013, 06:03:49 pm »
"It's Not About That" - komiks nie spodobał mi się aż tak bardzo jak "Tainted", niemniej porównywanie krótkich form do dłuższej opowieści nie ma chyba w tym przypadku sensu. Najpierw pomyślałem - rany, co to za kolory, ale szybko - na szczęście - uświadomiłem sobie, że są uzasadnione. Historie o robotach zawsze mnie poruszają, jeżeli są dobrze zrobione. Tak więc to mocna rzecz, która na dodatek przypomniała mi, że gdzieś tam na półce czeka na przeczytanie Asimov...
Zastanawiam sie nad tym komiksem, lubie Nowackiego, lubie tez Roboty :) ale chyba jeszcze poczekam zanim kupie ten komiks.

Niestety zla wiadomosc w kwestii "Za imperium" drugi tom dopiero we wrzesniu/pazdzierniku :(
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: CENTRALA Central Europe Comics Art
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 26, 2013, 09:18:47 pm »
Podbijam stawkę: "Powroty" Katarzyny Kaczor - bardzo oryginalna, tchnąca autentyzmem i - co tu dużo gadać - poetycka komiksowa nowelka. Naprawdę udany debiut.

Niestety zla wiadomosc w kwestii "Za imperium" drugi tom dopiero we wrzesniu/pazdzierniku :(
Szybko zleci, zobaczysz. :)
Ja dopiero przeczytam po nabyciu wszystkich części.