Autor Wątek: MARVELS!  (Przeczytany 14390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2009, 04:46:53 pm »
Od środy można kupić polską wersję (tak przynajmniej winika z maila od Incala).

Offline BRK

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 27, 2009, 07:39:19 pm »
Ktoś kupił, przeglądał czy widział muchowych Marvels? Bo kusi mnie ten zakup, ale chciałbym mieć pewność że wydawnictwo nic nie spieprzyło...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 27, 2009, 07:43:03 pm »
mam od wczoraj i na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. nie wiem jeszcze jak z tłumaczeniem, ale jestem dobrej myśli  :D

Offline Tomasz 66

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 27, 2009, 08:34:25 pm »
Mam pytanie - czy ktoś nie lubiące za bardzo komiksów ze stajni Marvela znajdzie jakąś przyjemność w lekturze tego komiksu - czy jest to komiks bardziej uniwersalny, czy po prostu kolejna historia o herosach? /lubię komiksy z Vertigo, a także pozycje typu np. Azyl Arkham, ale 1602 Gaimana już nie jest w moim typie/ - czy warto zaryzykować i kupić Marvels?
(graficznie z przedstawionych w zapowiedziach plansz komiks wygląda znakomicie i dla tego mnie zainteresował)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 08:39:14 pm wysłana przez Tomasz 66 »

ramirez82

  • Gość
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 27, 2009, 09:11:07 pm »
mam od wczoraj i na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. nie wiem jeszcze jak z tłumaczeniem, ale jestem dobrej myśli  :D

Potwierdzam. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo przyzwoicie. Jestem zadowolony z zakupu, choć lektura jeszcze przede mną.

Mam pytanie - czy ktoś nie lubiące za bardzo komiksów ze stajni Marvela znajdzie jakąś przyjemność w lekturze tego komiksu)

Przekonam się po przeczytaniu, ale choć za superhero made in marvel nie jestem, a poprzedniego komiksu Rossa wydanego w polsce nie byłem w stanie zmęczyć do końca, to Marvels kupiłem od razu, zachęcony planszami i rangą tego komiksu. Mam nadzieje że się nie zawiodę.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 27, 2009, 09:43:59 pm »
mam od wczoraj i na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. nie wiem jeszcze jak z tłumaczeniem, ale jestem dobrej myśli  :D
A kto tłumaczył?

Offline Bane

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 27, 2009, 10:22:48 pm »
Mam pytanie - czy ktoś nie lubiące za bardzo komiksów ze stajni Marvela znajdzie jakąś przyjemność w lekturze tego komiksu - czy jest to komiks bardziej uniwersalny, czy po prostu kolejna historia o herosach? /lubię komiksy z Vertigo, a także pozycje typu np. Azyl Arkham, ale 1602 Gaimana już nie jest w moim typie/ - czy warto zaryzykować i kupić Marvels?
(graficznie z przedstawionych w zapowiedziach plansz komiks wygląda znakomicie i dla tego mnie zainteresował)

Nie mogę powiedzieć, że nie lubię Marvela, no ale nie jestem jakimś wielkim fanem, a mimo to uważam "Marvels" za coś bardzo dobrego. Recenzja wisi u mnie na blogu.

ramirez82

  • Gość
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 28, 2009, 04:04:38 am »
A kto tłumaczył?

Maciej Nowak Kreyer i Tomasz Siodorkiewicz

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 28, 2009, 02:48:44 pm »
O, w tym momencie jestem więcej niż umiarkowanym optymistą. :)
Maciej Nowak-Kreyer tłumaczył kiedyś z angielskiego "Slaine'a" dla Egmontu. Obecnie tłumaczy m.in. "Ranmę 1/2"  - co prawda chyba z niemieckiego, ale świetnie czuje polszczyznę i takoż czyta się jego przekłady.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2009, 04:23:04 pm »
Rysunkowo - wiadomo, rewelacyjnie. Fabularnie -cóż, chyba za duże oczekiwania miałem. Niby jest poważniej, ale przez to jakoś tak karykaturalnie. Czułem się trochę jakbym oglądał dramat psychologiczny z Leslie Nielsenem. Nie to, żebym uważał, że próba stworzenia dojrzalszej historii z wykorzystaniem superbohaterów jest niemożliwa. Podobał mi się "Supermen - Peace on Earth" czy Batman "War on Crime" - Marvels póki co do mnie nie trafił. Podobnie zresztą jak "Kingdom Come". W sumie - porównywalny poziom.   

ramirez82

  • Gość
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 01, 2009, 12:12:19 am »
Przeczytałem. Jestem zadowolony. Trykociarze Marvela niemal jak z Vertigo. Faktycznie Busiek i Ross starają się pokazać jak wyglądałby świat, w którym superbohaterowie istnieliby naprawdę. Jak na moje udało im się to całkiem przekonywująco. I chociaż od czasu do czasu zawiało patosem, to warto było kupić i zaliczyć tego klasyka. Dodatkowym smaczkiem było dla mnie nawiązanie do jednego zmoich ulubionych obrazów, Nighthawks Hoppera - takie drobiazgi cieszą.

Jeszcze odnośnie okładki w polskim wydaniu. Gdzieś ktoś krytykował że Mucha zdecydowała się, podobnie jak w przypadku Silver Surfer Requiem, na okładkę z Spider-manem. Może i jest to czysto komercyjny zabieg, ale mi ta okładka bardzo się podoba.

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2009, 12:19:09 am wysłana przez ramirez82 »

Offline Gre

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 26, 2009, 06:14:55 pm »
Rysunek superos
Historia lipa

ogolnie dla mnie komiks bardzo średni.dla mnie osobiscie nie warto

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 04, 2010, 05:04:09 pm »
To jest dobry komiks. Nie sposób nie docenić ilustracji Rossa, prowadzenia historii przez Busieka, dialogów czy w ogóle samego pomysłu. Ale z drugiej strony przeszkadza dystans, nie pozwalający mi się bardziej zaangażować, ślizganie się po powierzchni tego ogromnego potencjału myśli i emocji, jaki drzemał w ukazaniu marvelowskiego uniwersum właśnie z takiej perspektywy. Im bliżej końca albumu, tym mocniej odczuwałem jałowość "złotych myśli" Sheldona...
Marzy mi się jakiś głęboki, pokręcony scenariusz (np. Ennisa albo Ellisa), który zilustrowałby Alex Ross. To mogłoby być coś.
Tłumaczenie "Marvels" bardzo znośne, jedynie w artykułach zdarzają się bełkotliwe fragmenty. Niestety plagą są błędy ortograficzne i literówki. Szkoda!

Offline Death

Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2010, 05:06:14 pm »
Niestety plagą są błędy ortograficzne i literówki. Szkoda!

Jakie np. były orty?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: MARVELS!
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 04, 2010, 05:10:47 pm »
Np. częste pisanie jakiegoś czasownika z cząstką "by" rozłącznie.

 

anything