trawa

Autor Wątek: Sklad Top 8 na Gorzów  (Przeczytany 36958 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dalmar

Sklad Top 8 na Gorzów
« dnia: Luty 27, 2006, 08:44:01 pm »
TEAM POLAND
1. Darek "Dalmar" Polit Captain
2. Zbyszek "Barbarossa" Łobocki  
3. Bartek "Squorel" Skwara  
4. Robert "Robson" Mrozek  
5. Jakub "Jankiel" Jankowski  
6. Dominik "Dyd" Naskrętski  
7. Łukasz "Niedziel" Niedzielski  
8. Mariusz "Marios" Krakowczyk  

Regulamin EURO
Date 15-16th of July
Soft scores not included in the overall standings (extra awards)
Team = once per country, 8 members
Total Points = 2250
Games = 6

ETC COMP

Army restriction
Only one army can be doubled, SoC counts as the same army.


General
- Armies are 2250 points.
- No characters that are: special or Albion
- No DoW war machines, in none DoW
- The updated Lores from Chronicles 2004 are used

- Rare choices may not be repeated
- Max. 2 of the same Special choice.
- Max. 3 of the same Core choice, except ranked infantry without missle weapons.
- Max. 9 PD/10DD usable *


Race specific
- Max 3 ratlings
- Max 3 chariots (units of chariots)
- Max 6 goblin fanatics or doomseekers.
- STank with volley gun counts as volley gun
- Treeman ancient counts as treeman


*Magic description
You can use a maximum of 9 power dice in each magic phase. Each bound spell you use count as 1 power dice, all following bound spells from magic items, and only magic items, in the same turn counts as 2 power dice. For example a treemans treesinging or Grave markers, only count as 1 power dice each time they are used, even if more than 1 is used in a turn.

All dice you would not normally regenerate, such as 2 gen slann free dice, skaven warpstones, night goblin mushrooms etcs., also count in the total number of dice you can use in a magic phase.

Tomb Kings count each dice they use for a spell as 1 power dice and casket of souls counts as 2. They can not chose not to use all the dice when casting an incantation, for example a liche priest can’t choose only to use 1 dice on a spell. You can how ever choose not to cast a spell with a model. The 2 basic power dice all armies get only counts if they are used to dispel RIP spells with.

Max 10 dispel dice per army. First dispel scroll (and similar working items) you have in your army counts as 1 dispel dice, in EACH magic phase. The second and all other scrolls, counts as 2 dispel dice in each magic phase. So if you have 3 scrolls you can use a maximum of 5 dispel dice each magic phase. Dice from magic resistance does NOT count in this maximum.

PAIRING MODE

Captains choice (Basilisk System)
- roll a dice. Loser = Team 1.

1- Team 1 puts up a player
2. Team 2 puts up an opponent for that player
3. Team 1 picks there table where they fight.
4. Team 2 puts up a player


0-20 gamepoints per game
0-160 gamepoints per team
1 matchpoint for the winning team
A match is drawn only if the score is 80-80 AND small points are equal. Both teams get half a matchpoint should this occur.
Draw in matchpoints at the end -> direct match winner win the tourney, more gamepoints otherwise.
(If more than two teams tie - gamepoints.)

Gamepoints:
0-400 - 10/10
401-600 - 12/8
601-850 - 14/6
851-1150 - 16/4
1151-1500 - 18/2
1500+ - 20/0

Offline Solo

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2006, 09:04:03 pm »
No ładnie ale nie ma tam nikogo ze śląska chyba Jankiel się już nie nadaje :pp albo ktoś z Gorzowa Buszman ?
Co prawda Wy znacie się najlepiej :pp i ja nie chce tu zabardzo namieszać bo raczej nie jestem do tego uprzywilejowany ;pp z moją pozycją w lidze :p ale w barze byłem i musze przynać fajna impreza;)
Warszawka rządzi !

Jankiel

  • Gość
Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2006, 09:28:13 pm »
Kiepsko to wygląda. Gracze niby dobrzy, ale z rok - dwa temu. Teraz połowa składu nie ma odpowiedniego ogrania. Takie jest moje zdanie.
Cytuj
No ładnie ale nie ma tam nikogo ze śląska chyba Jankiel się już nie nadaje

Nie tyle ja, co DE. Jak mi Darek wprost uświadomił - nie ma armii, na którą DE byłyby dobre. No i musiałem się zgodzić. Ciężko jest ze wszystkim, łatwo się gra tylko i wyłacznie z początkującymi :/
Cytuj
Jak pewnie wiecie i widzieliscie (ci co byli w pubie w sobote na Krakonie) odbylo sie spotkanie na ktorym wybralismy liste osob ktore beda graly w Polski skladzie.

Z tego co widziałem, to nic jeszcze nie było ustalone, bo trzeba poczekać na rgulamin.

Offline Robson

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2006, 09:30:19 pm »
Buszman jest glownym organizatorem wiec nie dziwne ze nie zagra.
Sklad mi sie podoba, pod warunkiem ze Ci co dawno nie grali potrenuja troche przed mistrzostwami.

Offline bless

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2006, 09:38:48 pm »
Mam podobne odczucia, co ogrania kilku zawodnikow...
Wydaje mi sie tez, ze w tym skladzie brakuje Robsona z TK. Zamiast Niedziela, albo Marcina Galocha. Pozostajac z szacunkiem dla wlasnie wymienionych.
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline GoluS

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2006, 09:40:54 pm »
Cytat: "Robson"
Buszman jest glownym organizatorem wiec nie dziwne ze nie zagra.
Sklad mi sie podoba, pod warunkiem ze Ci co dawno nie grali potrenuja troche przed mistrzostwami.
Zgadzam sie. Dodatkowo uwazam, ze Trojek powinien zastapic pierwszego, ktory nie bedzie mogl grac, a jestem pewien, ze ktos taki bedzie :).
Marcin Galoch - ChD, koniecznie. Bretonnia to on ostatnio chyba gral na Krakonie 2003 ;P.
alo

Ziemko

  • Gość
Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2006, 09:44:16 pm »
Mi brakuje Crusa albo Dzika jako gracza lizakowego... Z calym szacunkiem do umiejetnosci Niedziela - ale Dzik i Crus sa lepszymi od niego generalami lizakowymi ... Co innego jesli pojedzie krasiami - tymi jest bez wzgledu number 1.... No i gdzie Holan ?????

Offline Fluffy

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2006, 09:51:02 pm »
Jak dla mnie skład jest bardzo odbry. Są to gracze, któzy wielkokrotnie udowodnili już swoja wartość, armie są ładnie zróznicowane. A z battlem jest jak z jeżdzeniem na rowerze - tego sie nie zapomina :)
A jeszcze ważniejsza niż poziom jest kultura gry. Tego naszemu składowi w żaden sposób nie można zarzucic.
Mam nadzieję, że graczom z zagranicy pokażemy nie tylko klase, ale rownierz prawdziwą grę fair play.
Pozdrawiam!
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline bless

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2006, 09:57:06 pm »
Cytat: "GoluS"

Marcin Galoch - ChD, koniecznie. Bretonnia to on ostatnio chyba gral na Krakonie 2003 ;P.


ChD? Chyba zartujesz... Nie na takich ograniczeniach, jakie maja byc na tym turnieju (rozne rare, max 2 takie same special, max 3 takie same core, jesli nie sa piechota niestrzelajaca i max 9 kostkami magii na ture). Na takich zasadach ChD sa armia slaba. Golus, warto sie chociaz pobieznie zapoznac z zasadami turnieju, nim sie rzuci jakas propozycje...  :roll:
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Yudokuno

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2006, 10:04:46 pm »
Nadal nie rozumiem. Czemu najbardziej zależy  wybierającym na graczach  z dobrą armią, nie na graczach klimatycznych. Nie chodzi mi konkretnie o Jankiela. Ale skoro DE istnieje, to chyba ma to coś na celu? Pytam, bo sama  gram DE i wychodzi na to, że  chyba niepotrzebnie się męczę, bo - wg. niektórych - tą armią do niczego się nie dojdzie.... Jak to zatem jest?

Barbarossa

  • Gość
Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2006, 10:22:21 pm »
Cytat: "Yudokuno"
Nadal nie rozumiem. Czemu najbardziej zależy  wybierającym na graczach  z dobrą armią, nie na graczach klimatycznych. Nie chodzi mi konkretnie o Jankiela. Ale skoro DE istnieje, to chyba ma to coś na celu? Pytam, bo sama  gram DE i wychodzi na to, że  chyba niepotrzebnie się męczę, bo - wg. niektórych - tą armią do niczego się nie dojdzie.... Jak to zatem jest?


Za pół roku-rok wyjdzie kodeks do DE napisany przez jakiegoś Alessia czy Reynoldsa, Dark Elfy zgodnie z obowiązującymi trendami nowych army booków dostaną:

- biegaczy z 5 atakami z siłą 6-7
- kociołek który uaktywania się w fazie strzelania i pozwala na dodatkowy ruch jakiejś jednostki itp. bajery
- dark pegasus knights - w sea dragon cloakach
- assassinów wychodzących na pole bitwy jak tunneling teamy czy skorpiony
- hydry ze stubbornem na Ld 9 i regeneracją

I wtedy się to armią daleko zajdzie. Na razie - choć bardzo mocno lobbowałem za kandydaturą Jankiela - niestety DE są obok ogrów najsłabsza armią w tej edycji. Gra nimi - szczególnie na Jankielowym poziomie - to spore osiągnięcie samo w sobie  :)

Ogólnie zgadzam się, że parę osób ze składu będzie musiało potrenować, i że jest lista jeszcze kilku osób które należy dopisać jako rezerwę. Na razie najistotniejsze jest poznanie ostatecznej wersji regulaminu.

Offline Rusinek

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2006, 10:23:42 pm »
Cytat: "Ziemko"
Z calym szacunkiem do umiejetnosci Niedziela - ale Dzik i Crus sa lepszymi od niego generalami lizakowymi ...


:) Proponuje poczytac o ostatnim turnieju w Lublinie. Oczywiscie, z calym szcunkiem.  ;)
nia!
Chaos!
Ligi niszczyciele!
Kraków, Gorzów i przyjaciele!

Offline Robson

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2006, 10:23:58 pm »
Golus zarowno CHd dla Galocha jak i Gobliny dla Trojka z tymi ograniczeniami sa za slabe. Jedyne czego nie rozumiem to co w tym skladzie robi imperium, bo jak rozumiem czoglu nie mozna wystawic? chyba ze sie myle.
Ziemko, Holan bedzie walczyl pod Grunwaldem w tym czasie :) natomiast uwazam ze jak Niedziel ma zagrac to wlasnie Lizzardami, Krasnoludy sa dobre narazie, jak ludzie poznaja dokladnie nowe kombosy, przedmioty itp. to sie to skonczy, tak samo bylo w przypadku nowych WE, czy DL.
mnie jedynie martwi czy "Stare" gwiazdy beda mialy wystarczajaca motywacje i czas na ogranie sie innymi armiami.

Ziemko

  • Gość
Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2006, 10:27:32 pm »
Robson - Busz mi cos wspomnial - zapomnialem...

Roosinek - Zawsze pozostaje Crus , ktorego uwazam za najlepszego polskiego lizaka...

Offline GoluS

Sklad Top 8 na Gorzów
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2006, 10:37:53 pm »
Cytat: "bless"
Cytat: "GoluS"

Marcin Galoch - ChD, koniecznie. Bretonnia to on ostatnio chyba gral na Krakonie 2003 ;P.


ChD? Chyba zartujesz... Nie na takich ograniczeniach, jakie maja byc na tym turnieju (rozne rare, max 2 takie same special, max 3 takie same core, jesli nie sa piechota niestrzelajaca i max 9 kostkami magii na ture). Na takich zasadach ChD sa armia slaba. Golus, warto sie chociaz pobieznie zapoznac z zasadami turnieju, nim sie rzuci jakas propozycje...  :roll:
ups  :oops: ;)
alo

 

anything