trawa

Autor Wątek: nowe plyty  (Przeczytany 240192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raymond Luxury-Yacht

nowe plyty
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2003, 12:25:16 am »
myslalem ze to czy zespol jest metalowy okresla po tym jaka muzyke gra.
a dlaczego napisalem kiepska? bo wszystkie kawalki brzmialy tak samo i schematycznie. a teraz juz tak nie jest.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
nowe plyty
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2003, 10:10:46 am »
Ja ostatnio z przyjemnoscia slucham plyty 'In Therapy' zespolu Thine. Cos jak Radiohead, tylko nie az tak przebojowe. Poza tym ostatnie Therapy? jest bardzo fajne, jesli ktos lubi ciezsze klimaty. No i ostatni Something Like Elvis jest wporzo, tylko tekstow nie ma, no i Polacy dosc specyficzny akcent maja...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
nowe plyty
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2003, 06:07:26 pm »
Ostatnio jestem w nabytkach troche monotematyczny, ale nic to... Wlasnie zasluc**je sie w skladance "Devotion" poswieconej oczywiscie moim ulubiencom. Masa elektronicznych dzwiekow - jak ktos lubi brzmienia synth-popowe, to polecam. Swietne covery "Walking In My Shoes", "Happiest Girl' i dwunastu innych ("Shake The Disease" jest dwa razy w diametralnie roznych wersjach).

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
nowe plyty
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2003, 01:00:57 pm »
Znowu ja, ale nabylem plyte (a wlasciwie dwuplytowa skladanke), ktora chcicalbym polecic. W jednej z sieci marketow ze sprzetem agd i rtv ta skladanka kosztuje 19 PLN, wiec nieduzo jak na dwa krazki z niemal 40 piosenkami (zadne przerobki - tylko oryginalne nagrania). A co na plytach? Na pierwszej m.in. Gorillaz, Placebo, Fatboy Slim, Radiohead, Coldplay, Manic Street Preachers, Air, Moby, Blur, Stereophonics i Nick Cave. Na drugim krazku, blizszym memu sercu, m.in. Depeche Mode, De/Vision, Paradise Lost, Project Pitchfork, Covenant, Oomph!, Camouflage i Mouse On Mars. Ale i pozostali wykonawcy (Bleachin', Witt, Vnv Nation czy Linietreu tez prezentuja sie swietnie). Przyznacie, ze zestaw wykonawcow jest interesujacy. Tytul plyty - "Modern Sound Files - the other side of music".

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2003, 08:12:18 pm »
Ja polecam płytę "Les Blesseures de l'Ombre" francuskiego Derniere Volonte. Niesamowity militarny folk-pop. Niepowtarzalny klimat. W sumie może nawet spodobać się niektórym koneserom new romantic.

Wyborna muzyka z militarnym i eurocentrycznym sznytem ;)

Offline Dinki

nowe plyty
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 09, 2003, 10:51:10 pm »
A słyszeliście nową płytę Radiohead "Hail To The Thief".Najlepszy kawałek dla mnie to "there there" i "Go to sleep".Płyte uważam za słabą ale duże uznania dla zespołu za to że każdą płytą potrafią zaskoczyć i nie nużyć słuchacza tymi samymi chwytami  i odgrzewaniem starych kotletów.Płyta jest świeża , nowa i inna od pozostałych.

drmuto

  • Gość
Re: nowe plyty
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 06, 2003, 10:08:23 am »
Cytat: "Raymond Luxury-Yacht"
Chodzi mi o zespol Xiu Xiu. Slucham plyty A Promise od tygodnia i jestem zachwycony. Sluchac w tym echa Einstuerznede Neubabuten (metalowe (czy raczej metlaiczne, zeby nie wzbudzac skojarzen z jednym niezbyt lubianym przeze mnie gatunkiem :>) trzaski i stuki), punka i nowej elektroniki.


Wlasnie slucham - mi tez sie podoba, aczkolwiek jesli mialbym szukac podobienstw to raczej szedlbym w strone Pere Ubu i "avant-rock" (huhu jak ja uwielbiam te nazwy)

Offline tyciu

nowe plyty
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2003, 11:36:09 pm »
Cytat: "Dinki"
A słyszeliście nową płytę Radiohead "Hail To The Thief".Najlepszy kawałek dla mnie to "there there" i "Go to sleep".Płyte uważam za słabą ale duże uznania dla zespołu za to że każdą płytą potrafią zaskoczyć i nie nużyć słuchacza tymi samymi chwytami  i odgrzewaniem starych kotletów.Płyta jest świeża , nowa i inna od pozostałych.


taaaak to juz nie Ok Computer.. ale WIELKI + za klip do There There

a z nowych cd Steve Hackett - pan z Genesis/King Crimson nagral kapitalny album dla fanow starego rocka

nowy album Opeth " Damnation " wystarczy go wlaczyc i juz jasne..

i juz nie moge doczekac sie nowych plyt : Maiden , Deep Purple i A Perfect Circle (i zapowiadanego QOTSA)
hy can we not be sober.....

Offline Kormak

nowe plyty
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:48:15 am »
płyta angielskiego zespołu THE DARKNESS "Permission to land". Faceci jakby urwali się z innej bajki... hard rock z konca lat 70tych i poczatku 80tych, image i muzyka w stylu wczesnego Motley Crue, Hanoi Rocks i reszty suszarkowego metalu, ale nie popowego scierwa w stylu Whitesnake... The Darkness to naladowana testosteronem rockandrollowa maszyna! Cos jak Andrew WK... ktorego darze uwielbieniem...

Offline tyciu

nowe plyty
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2003, 02:10:08 pm »
Koniecznie trzeba tez poslcuhac noej plytki Type O Negative - nagrali jak dla mnie najlepszy album metalowy w tym roku
hy can we not be sober.....

Offline mat

io
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2003, 05:22:08 pm »
a ja od jakiś kilku miesięcy katuję in absentia porcupine tree, album nieco gorszy od the sun is a lightbulb ale mimo wszystko godny polecenia. eklektyzm dźwięków granych przez chłopaków + ciekawe i dające wiele do myślenia texty steve'a wilsona dodają uroku temu albumowi. :wink:

Offline Madcatter

nowe plyty
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2003, 06:01:33 pm »
Mój najnowszy nabytek to płyta "Felt Mountain" zespołu Goldfrapp. Piękna, kojąca muzyka najbardziej chyba przypominająca jazzowe ballady lub utwory a la Shirley Bassey. Przy całej swojej "klasyczności" nie pozbawiona jest walorów muzycznego eksperymentu z całą masą nietypowych i, jak dla mnie, oryginalnych zastosowań elektroniki (momentami brzmi jak Add N to X). Są też małe odskoki w kierunku trip-hopowych dzieł (coś jak Portishead) - utwór Human. Ogólnie polecam każdemu kto poszukuje dźwięków czarujących, relaksujących i jednocześnie niezwykłych.
I dont necessarily believe there is a cure for this/so  I might join your century but only as a doubtful guest/I was too precarious removed as a caesarian/behold the worlds worst accident/I AM THE GIRL ANACHRONISM" Amanda Palmer, The Dresden Dolls

Offline tyciu

Re: io
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 21, 2003, 07:34:44 pm »
Cytat: "mat"
a ja od jakiś kilku miesięcy katuję in absentia porcupine tree, album nieco gorszy od the sun is a lightbulb ale mimo wszystko godny polecenia. eklektyzm dźwięków granych przez chłopaków + ciekawe i dające wiele do myślenia texty steve'a wilsona dodają uroku temu albumowi. :wink:


a slyszales nowa plytke No Man ? to jest dopiero cos
choc In Absentia takz jest genialna - to tez jedna z tych najlepszych plyt in dys jer
hy can we not be sober.....

Offline mat

nowe plyty
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 22, 2003, 10:40:49 am »
no man nie słyszałem a mógłbyś podać w jakich klimatach jest ta kapela to może sciągnę ją sobie z kazy? 8)

Offline tyciu

nowe plyty
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2003, 12:44:27 pm »
To znaczy glowna osoba w tym zespole jest S. Wilson wiec .. jest podobna do PT choc moze troszke bardziej wyciszona - ale genialna . I jezlei lubisz samego Wilsona to tez polecam Damantion - Opetha bo na tej plytce mozna go uslyszec jak gra i jak spiewa a sama plyta jest jedyna Opeth bez growlingu
hy can we not be sober.....

 

anything