trawa

Autor Wątek: Stan wojenny według Jacka Frąsia  (Przeczytany 11922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tkachoz

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« dnia: Grudzień 07, 2006, 12:25:27 pm »
komiks Frąsia jest swietny, jak dla mnie bardzo porzadna robota i scenariusz poruszajacy. szkoda, ze komiksy historyczne z ZinZinu nie przypominaja zawartosci dodatku do dzisiejszego "Przekroju".

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2006, 12:51:09 pm »
Przekrój kupiłem od razu po szkole. Komiks naprawdę dobry, w stylu Frąsia. Chciałbym, żeby kiedyś ten komiks ukazał sie w antologii z komiksami perkusisty Cool Kids Of Dead. Ta historia przynajmiej zasługuje na szacunek w postaci godnego wydania  ;)

Offline Marius Magnus

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2006, 02:32:15 pm »
O tym, że w dzisiejszym Przekroju ukaże się komiks Jacka Frąsia dowiedziałem się dopiero wczoraj z blogu Kultury Gniewu. Dzisiaj więc czym prędzej pospieszyłem do kiosku, celem zakupu rzeczonego tygodnika. I o ile wspomnany wyrzuciłem po kilku minutack kartkowania, to komiksem jestem oczarowany. Piękna historia (lepsza pod względem scenariusza zarówno od "Kaczki", jak i "Glinna"), znakomicie narysowana. Można przyczepić się do średniej jakości wydania oraz niepotrzebnego moim zdaniem kalendarium stanu wojennego, ale ja wcale nie zamierzam się czepiać! Wszystkim, którzy jeszcze nie przeczytali bardzo polecam i zapraszam do wyrażąnia swoich opinii. Brawo "Przekrój", brawo Jacek Frąś.
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline kingquest

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2006, 04:58:06 pm »
Dopiero kupiłem, jeszcze nie przeczytałem,
Ale to jak wydano ten komiks, to straszne, aczkolwiek najważniejsze że jest  ;)
Najgorsza jest ta kropka kleju, przez nią albo porwiemy komiks, albo magazyn...  ;)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:14:32 pm »
Cytat: "kingquest"
Dopiero kupiłem, jeszcze nie przeczytałem,
Ale to jak wydano ten komiks, to straszne, aczkolwiek najważniejsze że jest  ;)
Najgorsza jest ta kropka kleju, przez nią albo porwiemy komiks, albo magazyn...  ;)


Ty się o magazyn martwisz? Dajże spokój....  :p

Tak się przyglądam "aferze literkowej".... i wiecie co? Niektórym to przydałaby się superniania  :roll:

Offline Memling

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2006, 06:50:16 pm »
Cytat: "kingquest"
Najgorsza jest ta kropka kleju, przez nią albo porwiemy komiks, albo magazyn...  ;)


w moim egzemplarzu komiks elegancko dał się odkleić bez zniszczenia papieru, a kropka kleju grzecznie dała się "skulnąć", a propos literówek - czy nie powinno być napisane "Ghost World"?...
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

Offline Samuel

Stan
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2006, 08:11:07 pm »
Poza brzydką okładą, reszta komiksu super. A propos stanu wojennego to we Francyji ukazał się juz jakiś czas temu komiks naszej rodaczki Katrzyny Sowy "Marzi".(wydawnictwo Dupuis)
Może ktoś go w końcu zauważy i wyda w Polsce.
oto link:

http://www.dupuis.com/servlet/jpecat?pgm=VIEW_ALBUM&lang=UK&OUVRAGE_ID=8345

A wracając do "Stanu". Świetna inicjatywa i naprawdę fajny komiks, osobisty i ciepły.

 Mam nadzieję, że zobaczymy go rzeczywiście w zwartej antologi albo zbiorze, albo bardzo dobrze, że jest dodatkiem do "Przekroju". Będzie miał o wiele większy zasięg. Może "Przekrój" pójdzie dalej w komiksy. I tak jestem zaskoczony inicjatywą pisma. Gratulacje
erefere

Offline graves

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2006, 09:13:57 pm »
Cytat: "Memling"
Cytat: "kingquest"
Najgorsza jest ta kropka kleju, przez nią albo porwiemy komiks, albo magazyn...  ;)


w moim egzemplarzu komiks elegancko dał się odkleić bez zniszczenia papieru, a kropka kleju grzecznie dała się "skulnąć",

Mój się nie dał. The Witcher zaliczył piękną dziurę pośrodku strony :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Maciej

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2006, 12:14:24 pm »
:shock: Życzę sobie więcej takich komiksów!
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2006, 02:42:46 pm »
dzięki mnie też Przekrój sprzedał jeden egz więcej :)
cóż dodać mogę, komiks świetny i tyle :)

Offline PKP

Re: Stan
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2006, 06:06:58 pm »
Cytat: "Samuel"
Poza brzydką okładą, reszta komiksu super. A propos stanu wojennego to we Francyji ukazał się juz jakiś czas temu komiks naszej rodaczki Katrzyny Sowy "Marzi".


Chyba Marzeny, ale się nie czepiam ;) .
A czy okładka brzydka? Dla mnie jest idealna. Tak właśnie wyobrażam sobie polskie blokowiska doby stanu wojennego. Szaro, pusto i niesłychanie "prosto". I tylko gdzieś przez mgłę majaczą pochylone latarnie. W sumie to sam jeszcze pamiętam takie obrazki (ale już z końca lat 80-tych i początku 90-tych).
Co do reszty twojej wypowiedzi to w stu procentach się zgadzam, że publikacja w Przekroju tylko pomoże temu komiksowi trafić do większego grona ludzi. Taki komiks, za taką cenę- naprawdę dawno czegoś takiego nie było (nigdy?). A jakość wydania nie jest przecież znowu taka tragiczna (okładeczka mogłaby być twardsza, ale wtedy pewno i koszty by wzrosły). Tą historię powinno poznać jak największe grono ludzi i dlatego najlepszym wyjściem była właśnie publikacja w Przekroju. Czekam na więcej podobnych inicjatyw.
lcoholocaust

Offline graves

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2006, 07:17:42 pm »
od Timofa
Cytuj
To wydanie przekroju jest dobrym testem na sprawdzenie ilu jest czytelników komiksów w polsce i fajnie by było jakby osoby mające dostęp do danych sprzedaży podzieliły się informacjami na temat sprzedaży przekroju z tygodnia na tydzien w grudniu i na końcu listopada. w koncu dowiedzielibyśmy się jaki jest potęcjał środowiska w polsce i czy jest większy niż błąd statystyczny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kingquest

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2006, 07:21:12 pm »
Bardzo, bardzo fajny komiks.
Jeżeli takich komiksów w szeroko dostępnej prasie byłoby więcej, z pewnością nasz rynek rozwijałby się.

Offline hans

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2006, 07:52:54 pm »
Cytat: "graves"
od Timofa
Cytuj
To wydanie przekroju jest dobrym testem na sprawdzenie ilu jest czytelników komiksów w polsce i fajnie by było jakby osoby mające dostęp do danych sprzedaży podzieliły się informacjami na temat sprzedaży przekroju z tygodnia na tydzien w grudniu i na końcu listopada. w koncu dowiedzielibyśmy się jaki jest potęcjał środowiska w polsce i czy jest większy niż błąd statystyczny.


zakladajac oczywiscie, ze u czytelnikow komiksu jedynymi lekturami sa komiksy.
no, ale po przeczytaniu niektorych wypowiedzi powyzej, czlowiek zaczyna sie zastanawiac, czy nie tkwi w tym ziarno prawdy...

Offline Czopek Piotrek

Stan wojenny według Jacka Frąsia
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2006, 08:11:06 pm »
Cytat: "graves"
od Timofa
Cytuj
To wydanie przekroju jest dobrym testem na sprawdzenie ilu jest czytelników komiksów w polsce i fajnie by było jakby osoby mające dostęp do danych sprzedaży podzieliły się informacjami na temat sprzedaży przekroju z tygodnia na tydzien w grudniu i na końcu listopada. w koncu dowiedzielibyśmy się jaki jest potęcjał środowiska w polsce i czy jest większy niż błąd statystyczny.


Znaczy Timof myśli, że z dodatkiem sprzeda się więcej Przekroju? Coś mi się wydaje, że pewnie ten dodatek akurat na wysokość sprzedaży nie wpłynie. Aczkolwiek miło by było gdyby było inaczej.

A sam komiks... TOTALNY WYPAS. W pewnym sensie podobny do Złotej Kaczki, ale moim zdaniem o wiele wiele lepszy. Świetna rzecz.

 

anything