Autor Wątek: GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI  (Przeczytany 7371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thurion

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« dnia: Grudzień 03, 2006, 10:17:04 am »
nie wiem czy wszyscy zagladaja na forum kwestii zasad, dlatego wklejam cytat z najnowszysch uscislen:

"g)   Rozmiary podstawek:
   Giganta należy wystawiać na podstawce 75x50 mm
   Giant Cave Squig ma podstawkę 40x40 mm"


glownie podkreslam to potluszczone...


moim zdaniem glupie uscislenie, ale jesli juz jest to niechcialbym spotkac na DMP gigantow na mneijszych podstawkach niepozwalajacych dostawic mi 5 modeli od boku  ;)



pzdr !!

Offline TruePunk

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:24:36 am »
Glupie? Nie..

Poprostu osoba ktora je wymyslila jest debilem chyba. Nic wiecej. No, moze dodatkowo nie umie czytac ze zrozumieniem.

Na stronie OFICJALNEJ GW pisze ze gigant ma podstawke 50x50mm. NIe zmienili tego po wydaniu nowego? Moze uznali ze nie warto?
No heloł. Jak jakis pajac wyda uscislenie, ze moje black orcki maja WS 2 i S2, to tez bedzie obowiazywac? Mimo tego ze oficjalne materialy GW mowia co innego?

PS. Wybaczcie za ton notki, ale gdy jakis ppoczatkujacy o to pyta bez argumentow - to denerwuje. A niewiarygodnym tupetem jest stawac przeciw oficjalnemu stanowisku GW i probowac narzucac to komukolwiek :/

Offline Asassello

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:30:53 am »
i teraz wszyscy wlasciciele Gigantów zastanawiaja sie jak tu dorobic te 25x50 mm podstawki.. a zostal niecaly tydzien :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline QUASSIMODO

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:35:17 am »
to akurat jest banalne-dokleic podstawke kawaleryjska i zrobic na niej jakis element
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Gogol

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:39:37 am »
mysle że im chodzi raczej o zasady a nie o podstawke
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Szaman

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:05:18 am »
Cytat: "TruePunk"
Poprostu osoba ktora je wymyslila jest debilem chyba. Nic wiecej. No, moze dodatkowo nie umie czytac ze zrozumieniem.

uzywajac epitetow spychasz na dalszy plan merytoryczna wartosc swojej wypowiedzi. to jest forum, a nie rozmowa telefoniczna. tu mozna znalezc czas, aby ochlonac i na spokojnie odpisac. warto sprobowac...
Nie po to jadę 350 [km] żeby sobie po prostu pograć" - zasłyszane.
"W ponurych mrokach odległej przyszłości znajdziesz tylko Wojnę. Wojnę oraz... Niezwykłych Gentlemenów!"
Już na www.350xg.pl .

Jankiel

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:41:38 am »
Jestem debilem wobec tego nie potrafię merytorycznie odpowiedziedzieć.

JJ

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2006, 11:54:49 am »
Cytat: "Trocki"
Jestem debilem wobec tego nie potrafię merytorycznie odpowiedziedzieć.


Ja dopiero będę pełnoprawnym debilem, więc odpowiem.

Giganty DOW mają podstawki 75x50
Stare Giganty O&G 50x50
Gdyby Szacowny TruePunk zechciał zajrzeć do swojej nowej Księgi Armii O&G, zobaczyłby, że wszystkie Giganty w niej mają podstawkę 75x50.
Nie wydaje się słuszne, by po stołach biegały giganty różniące się podstawkami.
Próba ujednolicenia zasad nie jest debilizmem.
Jeśli jedynym powodem do tego określenia, jest stara tabelka wymiarów podstawek GW - to słaba podstawa.

Offline Tigerius

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:31:44 pm »
Cytat: "Asassello"
i teraz wszyscy wlasciciele Gigantów zastanawiaja sie jak tu dorobic te 25x50 mm podstawki.. a zostal niecaly tydzien :)


BINGO!!! :evil:
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Green Knight

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:32:11 pm »
Kiedy ukazało się użciślenie??

Jest taka kwestia, że ja moge nie zdążyć ze zrobieniem dużej podstawiki. I nie chodzi tu o jakieś takie "bo mi wygodniej grać na małej".
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline TruePunk

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:40:46 pm »
No heloł, to co, teraz zamiast zasad bedziemy poslugiwac sie rysunkami z AB?

Super. Ja podaje konkretna, oficjalna informacje mowiaca o tym jaka podstawke ma miec gigant z mojej armii. Ty mi wskazujesz na fotke? Przepraszam, ale dzis 3.12 a nie 1.04..

Wieksza podstawka dziala na moja korzysc jako gracza OnG (50x50 miesci sie w calosci pod templatka mala, 75x50 juz nie - to ratowac moze np przed pites of shadows) - problem jest to ze LS po raz kolejny (tak samo jak przy BSB) WYMYSLA wlasne zasady. Bez zadnych podstaw, ani wskazowek ze strony GW ze tak ma byc.

Jesli ktorys z was chlopaki ma jakies niespelnione ambicje - mozecie wlasna gre opublikowac, moze wyprze WFB. Ja nie wiem. Mozecie nawet grac wg swoich zasad w domach, wsrod znajomych itd.

Ale narzucanie takich glupot jako zasad oficjalnych - no sorry..

PS. za epitety sorry.. nie bede edytowac tamtego posta zeby nie zmieniac jego, faktycznie, niskiej wartosci merytorycznej

JJ

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:42:53 pm »
Zagracie na wirtualnych. Ojej. Kawaleryjska "wirtualnie" od tyłu*, jakby co dostawiana.

* Od tyłu, bo od przodu, to zmyłkowe przy szarżach.

JJ

  • Gość
GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:46:45 pm »
Cytat: "TruePunk"
No heloł, to co, teraz zamiast zasad bedziemy poslugiwac sie rysunkami z AB?

Super. Ja podaje konkretna, oficjalna informacje mowiaca o tym jaka podstawke ma miec gigant z mojej armii. Ty mi wskazujesz na fotke? Przepraszam, ale dzis 3.12 a nie 1.04..

Wieksza podstawka dziala na moja korzysc jako gracza OnG (50x50 miesci sie w calosci pod templatka mala, 75x50 juz nie - to ratowac moze np przed pites of shadows) - problem jest to ze LS po raz kolejny (tak samo jak przy BSB) WYMYSLA wlasne zasady. Bez zadnych podstaw, ani wskazowek ze strony GW ze tak ma byc.

Jesli ktorys z was chlopaki ma jakies niespelnione ambicje - mozecie wlasna gre opublikowac, moze wyprze WFB. Ja nie wiem. Mozecie nawet grac wg swoich zasad w domach, wsrod znajomych itd.

Ale narzucanie takich glupot jako zasad oficjalnych - no sorry..

PS. za epitety sorry.. nie bede edytowac tamtego posta zeby nie zmieniac jego, faktycznie, niskiej wartosci merytorycznej


Zażyj waleriany.

Co proponujesz?
1 - Każdy gigant ma inną podtawkę?
2 - Piłowanie nowych podstawek?

Pytam poważnie.

Offline Green Knight

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2006, 12:59:28 pm »
Najrosądniejsze jest wprowadzenie podstawek 75/50, ale taka wiadomość powinna pojawić się troche wcześniej, a nie na 5 dni przed DMP.

 Rozwiązanie jest jedno. Na Dmp gramy na podstawkach dowolnych (choć nie       do końca), a od poniedziałku zgodnie z uściśleniem.
 :D
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Marys

GIGANT - WYMIAR PODSTAWKI
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2006, 01:09:55 pm »
Cytuj

Giganty DOW mają podstawki 75x50
Stare Giganty O&G 50x50


Ja jakos nie zauwazylem rozroznienia w podreczniku z zasadami, na rozne rodzaje gigantow?? Zapewne jest to moje niedopatrzenie, dlatego prosze przedstawiciela LS, ktora wydala uscislenie, by podal mi strone, na ktorej moge taka informacje znalezc. Bede bardzo wdzieczny.