trawa

Autor Wątek: Aktualna wersja uściśleń przed DMP  (Przeczytany 6647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Galoch

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2006, 03:12:08 pm »
Brawo Marku !
Niestety, nie liczył bym na zmianę ponieważ:
Cytat: "Trocki"
Jeżeli praktyka turniejowa pokaże, że stworzyliśmy potwora, to trzeba go będzie wymienić. Jeśli nie, to bardzo dobrze.

jest nas zbyt mało, aby nasz głos stał się słyszalny.
W dodatku zapewne już jutro okaże się, że:
Cytat: "JJ"

Zmiana dziś, zmiana za dwa tygodnie - to nie o to chodzi.
Uściślenia muszą nieć pewną trwałość. Nie może być tak, że przed każdym turniejem się zmieniają.
Uśliślenia i granie turniejowe wymaga stabilizacji - to nie kajaczek, co o 180 zawrócić się da jednym ruchem wiosła.
To duża, ciężka krypa, za tkórej zwrotami ma być łatwo graczom nadążyć.
i będziemy czekać aż do wyjścia kodeksu do ChD.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline Tigerius

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2006, 03:40:05 pm »
Cytat: "Marcin Galoch"
i będziemy czekać aż do wyjścia kodeksu do ChD.



Have fun... :badgrin:
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline trojek84

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2006, 05:15:35 pm »
Marku ja nie widze podstaw do "pojscia z duchem czasu". Zmiany sa zbyt powazne, zeby to tak zostawic. Chodzi o zwykle zasady uchylania zasad wczesniejszych przez pozniejsze.

Odpada podstawa FAQ (a wiec AB goblinow z 6 edycji) wiec odpada FAQ.

Nie mozna tak robic bo chodzi o dosc zasadnicze zasady. Puki GW nie kaze na wlasna odpowiedzialnosc stosowac zasad do hobgolinow, to nie mozemy tego zrobic.

A jezeli uwazacie inaczej to idziemy z duchem nowoczesnosci i stosujemy cale zasady Animosity: all of your units on the table are subject to animosity, except: fleeing, in cc, <5 models, war machines and chariots, snotlingi, trolle, giant, BO.

Czyli ze ChD tez zdaja animozje :) to zupelnie inne zasady niz wczesniej, juz nie ma greenskin w armi goblinow jako czesci zasad, to zasady dla armi goblinow, czary dzialaja na friendly etc.

Dalej, jezeli Marku przyjmiemy ze amsz racje to banner of slavery przestaje dzialac, bo hobgobliny wg. nowego AB nie sa juz greenskin (przypominam greenskin to zasada specjalna, maja ja np. te male w Ograch, gobosy VI ed etc.)
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:07:39 pm »
W takim razie powinny obowiazywac zasady animozji z army booka o&g do 6edycji, prawda?
alo

Barbarossa

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2006, 06:26:52 pm »
Podpisuję się pod postem Trojka. Nowe zasady animozji dają całkiem solidnego "kopa" O&G i bardzo zmieniają ich grywalność. Do tego, jak ktoś być może zauważył, nie dotyczą zielonoskórych, bo czegoś takiego już nie ma jeśli chodzi o zasady.... Tylko całej armii O&G.  

Nie sądzę, żeby można było to transplantować na army list z ravening hordes, a ponadto nie sądzę, żeby koszt punktowy hobgoblinów to odzwierciedlał, natomiast jestem pewien, że NIEKTÓRZY gracze ChD zaczęliby się zaraz domagać możliwości korzystania z WAAAGH!  :roll:

Stray AB 6ed po prostu przestał obowiązywać. Do czasu jakiegoś  stanowiska GW gramy tak, bo to najsenswoniejszy kompromis. Naprawdę sądzę, że jest to uczciwe i fair.

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2006, 07:03:19 pm »
Nie widze przeszkod, by ChD uzywaly animozji z 6edycyjnego kodexu. Tzn widze, ale jeszcze wieksze sa, zeby uzywaly zasad animozji z RH.

Jezeli stary army book nie obowiazuje, bo wyszedl nowy, to zasady powinny byc brane z nowego.

Jezeli nie chcemy dac chd "przegiecia" w postaci animozji powinnismy nie ruszac zasad, czyli zostac przy 6 edycyjnym army booku.

Nigdzie zasady animozji dla chd z kodexu o&g nie zostaly anulowane. Za to zostaly anulowane zasady z ravening hordes (faq przytoczony wczesniej).


Wasz tok myslenia jest taki: Nie dziala animozja ze starej ksiazki, bo wyszla nowa. Jednak niech nie dziala nowa animozja, tylko wrocmy do tej prehistorycznej z RH. Nie widzisz tutaj lekkiego absurdu :)?
alo

Offline Marcin Galoch

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2006, 07:13:17 pm »
Cytat: "Barbarossa"
Naprawdę sądzę, że jest to uczciwe i fair.

Czyli interpretacja przeciw zapisanej przez was w uściśleniach zasadzie, że armijne FAQ-i obowiązują.
A także że zasady GW są ważniejsze od uściśleń.
Obawy względem waaaagh płonne, wystarczy doczytać zasady.
A co do postu Trojka - stawiam mu piwo za każde słowo greenskin w zasadach do ChD.
Nie zbankrutuje, bo go tam nie ma ;)
Można więc powiedzieć, że także podpisuję się pod postem Trojka, bo udowodnił, że w zasadach ChD nie ma czegoś, czego tam nie ma :D:D:D
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 03, 2006, 07:58:59 pm »
Publicznie sie kajam i blagam szanowne forum o wybaczenie, nie ma w banner of slavery greenskin, a hobgoblins/orcs/goblins, prosze o wyciecie tej linijki.


Marcin - jezeli FAQ ktory dal Marek to zasady do ChD to masz tam greenskin i chce browar, jak nie sa to zasady ChD - to o co bijesz piane?
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Bigpasiak

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 03, 2006, 10:58:43 pm »
no teraz to juz chyba dla zasady... nie rozumiem dlaczego pod maska zyczliwosci i uprzejmosci caly czas i w kazdym poscie dogryzac LS? zrobisz to lepiej? zglos sie do listy sedziowskiej i ustalaj regoly, zebysmy w razie czego mogli za bzdury Ciebie pojechac i wytykac Tobie ''babole'' , oczywiscie mam nadzieje ze z rowna zajadloscia i uporem bedziesz ich bronil... bo co innego komus wytykac a co innego cos onkretnego robic... chcesz kandydowac? masz moje poparcie, ale kredyt zaufania jest tylko na jedna wpadke. ryzykujemy?
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline tomekjar

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 04, 2006, 07:58:19 am »
Popieram Bigpasiaka w całej rozciągłości!

Mimo, że zepsuli mi jeziorka robiąc je trudnym terenem dozwolonym zresztą dla lataczy, przez co nie mogę tam bezkarnie siedzieć.  I nie wrzucajcie na forum jakichś starych "oficjalnych publikacji GW", bo też mógłbym sięgnąć po najnowszego Rulebooka (publikację jak najbardziej oficjalną i aktualną) i pytać się dlaczego zupełnie zmienili jeziorka. Ale tego nie robię, bo pomysł Ligi Sędziowskiej jest rozsądny, dobrze przemyślany i sprawiedliwy. Tak samo z Chadecją, nie zrobili wam tego na złość, ale po przymyśleniu sprawy wybrali najlepsze wg nich rozwiązanie. Tak więc opanujcie się trochę...

Offline Marcin Galoch

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2006, 08:18:15 am »
Pracowałem już kiedyś nad uściśleniami, uważam, że są bardzo potrzebne, bardzo mi zależy na tym, aby były jak najlepsze, ale wyznaję podstawową zasadę, że muszą być zgodne z zasadami.
W przeciwnym przypadku nieuchronnie prowadzi to do problemów, wcześniej czy później, a tych lepiej unikać zawczasu.
Bigpasiak, ja nie krytykuję LS, tylko nietrafione rozwiązania, jakie ona produkuje.
Jeśli przy okazji wychodzą jakieś problemy osobiste - przepraszam, nie taki mam zamiar.
Zresztą, LS nie pozostaje dłużna, wystarczy że zerkniesz na post Trockiego z pierwszej strony - trudno rzeczowo dyskutować z takim podejściem do sprawy, czy też zwrócisz uwagę na post Barba powyżej, ponownie zmuszającego do tłumaczenia się z czegoś, czego się nie powiedziało.
Na pewno wszystkim by dobrze zrobiło jakby wzięli głęboki oddech i pisali wyłącznie o zasadach, postaram się tak czynić ze swojej strony :)
Co do zasad teraz.
Tomekjar - LS mając do wyboru rzeki jako teren trudny lub niemożliwy wybrała jedno rozwiązanie i jest OK
Mając do wyboru różne podstawki giganta wybrała jedną z nich jako obowiązującą i jest OK (Bigpasiak, zauważ, że gdyby moim celem był przede wszystkim dogryzanie LS to mógłbym sobie zdrowo poużywać w temacie co go Thurion założył na forum WFB)
W kwestii jeziorek uważam że LS się myli i jest to błąd, są jednoznacznie terenem niedostępnym i nie ma tu pola manewru dla uściśleń.
Takie bowiem są zasady i nawet będąc przekonanym, że inne będą lepsze, nie wolno ich zmieniać.
Podobnie kwestia animozji w ChD - sprawa to dla mnie całkowicie nieistotna, wg jakiej tabelki będzie zdawana, ale skoro są zasady GW i jest FAQ, to należy go przestrzegać, czysty legalizm.
Zresztą, zasad które LS mogła by poprawić po zmianie edycji jest więcej, typu herdy zwijające się po 4 w szereg, czy sacrament w bretonii (nie wspomnę już o smokach z regeneracją - wypadało by zdusić takie pomysły w zarodku), w tych sprawach LS zachowuje pełen legalizm, a zmienia 1/4 FAQ-a (3/4 dalej działa jak przypuszczam) który z powodzeniem i bez generowania problemów mógłby dalej działać.
Mam nadzieję, że troche wyjaśniłem, jak nie, to czekam na wiecej :D:D:D
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline GoluS

Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2006, 01:00:32 pm »
Cytat: "tomekjar"
Mimo, że zepsuli mi jeziorka robiąc je trudnym terenem dozwolonym zresztą dla lataczy, przez co nie mogę tam bezkarnie siedzieć.  I nie wrzucajcie na forum jakichś starych "oficjalnych publikacji GW", bo też mógłbym sięgnąć po najnowszego Rulebooka (publikację jak najbardziej oficjalną i aktualną) i pytać się dlaczego zupełnie zmienili jeziorka. Ale tego nie robię, bo pomysł Ligi Sędziowskiej jest rozsądny, dobrze przemyślany i sprawiedliwy. Tak samo z Chadecją, nie zrobili wam tego na złość, ale po przymyśleniu sprawy wybrali najlepsze wg nich rozwiązanie. Tak więc opanujcie się trochę...

Eee tam. Jesli uscislenie jest zle to nalezy je skrytykowac podajac rzeczowe argumenty. Przeciez sedziowie to normalni gracze a nie jacys nadludzie - tez sie myla.
alo

Ziemko

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:56:53 am »
Ja nie rozumie jednej rzeczy - w podreczniku jest jasno napisane , ze stojac na gorce nie widac co jest za inna gorka - w 6 edycjyjnym podreczniku nie bylo tego zapisu , wiec kumalem interpretacje LS , ale to jest totalna zmiana zasad i jest to imho polhammer po calosci... JEsli zmieniac to zmieniac idiotyzmu w stylu jeziorek , ktore sa impassablem nawet dla aqaticow...

Jankiel

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 05, 2006, 04:35:35 pm »
Cytuj
w podreczniku jest jasno napisane , ze stojac na gorce nie widac co jest za inna gorka

Nie znalazłem tego. Jest info, by się schylić i zobaczyć, co widzi model.

Barbarossa

  • Gość
Aktualna wersja uściśleń przed DMP
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 05, 2006, 09:37:10 pm »
Cytat: "Trocki"
Cytuj
w podreczniku jest jasno napisane , ze stojac na gorce nie widac co jest za inna gorka

Nie znalazłem tego. Jest info, by się schylić i zobaczyć, co widzi model.


Spuścmy zasłonę miłosierdzia nad tą kwestią. Bo zaraz nam się pojawią "skonwertowane" smoki po wgnieceniu w ziemię stopą giganta i black knighci zrobieni z halflingów ujeżdżających dżdżownice, byle tylko LOSu nie było. Pamiętamy jeszcze motyw z przedłużaniem głowy smoka.

 

anything