trawa

Autor Wątek: ruch hydry  (Przeczytany 7534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yudokuno

ruch hydry
« dnia: Listopad 29, 2006, 10:29:24 am »
Pytanie z testu wiedzy na PGA:
Cytuj
4. Ile cali przez las może przejść hydra dark elfów?


Prawidłowa odp.: 12

Czy ktoś może mi wyjaśnić, jakim cudem? :shock:

Offline Bachmat

ruch hydry
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2006, 10:40:29 am »
Nie cudem - jest traktowana na potrzeby ruchu jak skirmish. Nic więcej nie trzeba ;) (str. 67 RB)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Jankiel

  • Gość
ruch hydry
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2006, 11:02:54 am »
Jest to delikatny wał, tak przypuszczam. Raczej nie o to chodziło, by hydra biegała po lesie bez minusów. Jak jej zginą obsługanci, to wtedy nagle zwalnia do 3"? Ja szczerze mówiąc nie narzekam - może sobie wystawię ją raz czy dwa, może bieg przez lasek a później zionięcie do czegoś się przyda.

Offline Bachmat

ruch hydry
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2006, 11:23:20 am »
A czy pojedyncza Salamandra zwalnia w lesie? Nie sądze. Nawet jeśli to lekki wałek, to niegroźny ;)
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Scimitar

ruch hydry
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2006, 11:48:13 am »
Hydra przez las jest spowolniona !! Więc taka odpowiedź to bzdura na resorach.

Moje pytania brzmią - czy hydra ma zasadę skirmish ?? a czy Salamndry mają zasadę skirmish ??
To, że Hydrę opisano w rozdziale Skirmishers i w dziale Monsters & handlers, nie daje jej zasady Skirmish. Po prostu ten kawałek tyczy się do potworów, które niekoniecznie są skirmisherami.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline thurion

ruch hydry
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2006, 12:10:07 pm »
to juz 2gie watpliwe pytanei na tescie na PGA... to sie nam Szafa nie popisal :P  ;)  ;)  ;)

Offline Bachmat

ruch hydry
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2006, 12:49:41 pm »
Cytat: "Scimitar"
To, że Hydrę opisano w rozdziale Skirmishers i w dziale Monsters & handlers, nie daje jej zasady Skirmish.


Taa... To wytłumacz, dlaczego ją tam opisano? Bez powodu? Skoro podchodzi pod Monsters&Handlers, to ze wszystkimi tego konsekwencjami, a nie wybranymi.
Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."

- Motto na sztandarze Takeda Shingen

Offline Asassello

ruch hydry
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2006, 02:01:03 pm »
Cytat: "thurion"
to juz 2gie watpliwe pytanei na tescie na PGA... to sie nam Szafa nie popisal :P  ;)  ;)  ;)
dla dobra zasad turniejowych to te pytania sa dobre... pozwalaja roztrzygnac pewne wczesniej nie poruszane kwestie :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

szafa@poznań

  • Gość
ruch hydry
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2006, 02:25:41 pm »
piszac tescik zrobilem kilka pytan w taki sposob: otweiram rulebook na losowej stronie i czytam czy mamy cs co sie smieniło w 7 edycji.

Oteiram na sekcji monsters. Szczegolnie w oczy zapadlo mi monsters&handlers.

monsters with handlers move exctly like skirmishers

czy jakos tak, nie pamietam dokladnie. Nie ma że boli - hydra, plewny i nie uzywane oddzial dostaje fajnego boosta. IMHO jak najbardziej slusznie. należy jej sie.

Ktos potrzebuje jeszcze fluffowego pierdzenia? Prosze bardzo. Dowch kolesi biegnie obok , i jak np. hydra ma wpieprzyc sie w drzewo po lewej to dzga ją by skrecila lekko w bok. kierują niąn normalnie. A moze hydra jest inteligentna? moze roumie ich polecenia? Toż to swiat fantasy! ruszcie glowa, uruchomcie wyobraznie, wszystko da sie wyjasnic :)

Offline Scimitar

ruch hydry
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2006, 03:06:27 pm »
Pytam się wprost - czy Hydra ma zasadę Skirmishers ?? Bo jakoś w moim Army Booku nie ma takiej zasady, a nawet wręcz szczegółowo opisano zasady na jakich poganiacze z hydrą walczą, jak się w nią strzela itp. Chyba, że macie inny podręcznik, albo podręcznik DE do 7 edycji (wtedy byłbym bardzo zainteresowany).

A tak poważniej - nie róbmy sobie jaj  :evil:

--------------
Niżej podpisany Dark Elf, posiadający w swej armii DE 2 Hydry.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline trojek84

ruch hydry
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2006, 03:22:59 pm »
Szafo, hydra ma jak wol napisane ze to monster i jest sobie samoistna. Do tego ma dwoch kolesi co z nia biegna. Oddzial to hydra, kolesie - dodatek. Nie ma zasady skirmish, natomiast slamandry takowa zasade posiadaja. Jezeli uwazasz ze oboje maja, to wyjasnij mi czmeu ta zasade ktos salamandrom zapisal a hydrze nie?

Hydra nie jest skirmishem. Nie widzi 360 stopni, jedynie na potrzeby CC jest traktowana jak skirmish (AB DE). Pomysliles sie, przyznaj sie, albo przemilcz i temat zakoncz bo to jest naciagane niesamowicie.

No a jezeli ten Twoj cytacik to Twoim zdaniem prawda, to ja zaczynam moje squigi szukowac, bo oddzial squigow z poganiaczami bedacy skitmishem brzmi neizwykle fajnie...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Scimitar

ruch hydry
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2006, 03:43:44 pm »
Zasada M & H ma tutaj precyzować po prostu LoS takiego oddziału (tak jak monster), a także sposób dostawiania się do tego oddziału przy szarży.
Bo naprawdę - potwór z W6, będący LT, posiadający pancerz itd. zasuwający dziarsko przez las szybciej niż Dark Raiderzy często to gruba przesada. Treeman jest tylko jeden.
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

Offline QUASSIMODO

ruch hydry
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2006, 05:27:11 pm »
Cytat: "trojek84"

No a jezeli ten Twoj cytacik to Twoim zdaniem prawda, to ja zaczynam moje squigi szukowac, bo oddzial squigow z poganiaczami bedacy skitmishem brzmi neizwykle fajnie...


jasne,bo wtedy po kiego grzyba przeplacac za hopperow?
ale jeszcze wykumaj jakos zeby udowodnic ze squig to monster ;)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

JJ

  • Gość
ruch hydry
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2006, 06:23:15 pm »
Cytat: "trojek84"
Szafo, hydra ma jak wol napisane ze to monster i jest sobie samoistna. Do tego ma dwoch kolesi co z nia biegna. Oddzial to hydra, kolesie - dodatek. Nie ma zasady skirmish, natomiast slamandry takowa zasade posiadaja. Jezeli uwazasz ze oboje maja, to wyjasnij mi czmeu ta zasade ktos salamandrom zapisal a hydrze nie?

Hydra nie jest skirmishem. Nie widzi 360 stopni, jedynie na potrzeby CC jest traktowana jak skirmish (AB DE). Pomysliles sie, przyznaj sie, albo przemilcz i temat zakoncz bo to jest naciagane niesamowicie.

No a jezeli ten Twoj cytacik to Twoim zdaniem prawda, to ja zaczynam moje squigi szukowac, bo oddzial squigow z poganiaczami bedacy skitmishem brzmi neizwykle fajnie...



Strona 67

Some rare units are made up of a monster that is goaded into battle by a small group of handlers or beastmasters.

These units normally move like skirmirshers



Tak Trojku. Hydra nie jest harcownikiem. Nie ma 360 LOS. Nie ma US1. Nie ma -1 do hit.
Rusza się jak takowy.

Może i nie powinna zasuwać przez wertepy, chaszcze, błota.
Ale zasuwa.

Twe apele do Szafy są daremne.

Offline trojek84

ruch hydry
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2006, 07:02:14 pm »
Tak JJ, unit sie rusza jak skirmish, ale to ze trzyma sie cal od siebie etc. nie znaczy ze kozysta z przywileji skirmish. Ruszac sie jak skirmish nie oznacza kozystac z bonusow ruchu skirmish.

Poczytaj RB na poczatku, skirmish to zasada specjalna ktora moga miec jakies oddzialy, porownanie choc nie trafne nie ma prawa dawac hydrze ruchu dokladnie jak skirmish, a jedynie sposob poruszania.

A moze ratogry tez zaczynaja sie ruszac jak skirmish??
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni