trawa

Autor Wątek: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu  (Przeczytany 185026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 22, 2018, 05:57:13 pm »
Ja zaproponuję "The Superannuated Man" Teda McKeevera, wydany przez Image-  tłumacz może się  trochę przy tym komiksie wykazać ;)

"Czy Alan Moore pracował przy wielu projektach czarno-białych? Proszę o ciekawe sugestie, jeżeli takie były." - a owszem, zerknij na "Cinema Purgatorio" [wyd.Avatar] chociażby. Kawał dobrego komiksu.

Ciekawie może być także z tłumaczeniem pozycji z linii Vertigo Crime: https://comicvine.gamespot.com/vertigo-crime/4045-56604/ -jest tu paru zdolnych scenarzystów.

I daj znać, co wybrałeś  i jak idzie...

Offline Koalar

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 22, 2018, 06:21:16 pm »
Moore ponoć trudny do tłumaczenia.
Tu są najciekawsze komiksy niewydane w Polsce, może coś tam pasującego się znajdzie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline misiokles

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 22, 2018, 07:23:32 pm »
Pewnie Studio Lain oraz kuba g mogliby dużo w tym temacie pomóc...

Offline absolutnie

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:19:11 pm »
Ja bym powiedział, że propozycja gobendera jest znakomita: "Love & Rockets" to świetny komiks.
Gdyby jednak okazało się, że to jest propozycja nie do przyjęcia, to bym proponował:
"La Perdidę" Jessici Abel: Amerykanka jedzie do Meksyku, autorka próbuje pisać partie mówione po hiszpańsku w oryginale, ale w końcu odpuszcza, stara się jednak zachować koloryt języka, jakim w Meksyku się mówi. Komiks idealny na pracę o tłumaczeniu.




W dalszej kolejności polecałbym:
"I kill giants" Joego Kelly'ego i JM Kena Niimury (podobno filmują)
"Cerebusa Aardvaarka" (bo jest nad czym popracować)
lub "Stitches" Davida Smalla.
 
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Tounen

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:50:20 pm »
Bardzo dziękuję za zainteresowanie. "Zdobyłem" już 'Love & Rockets' i ogólne przeglądnięcie mnie zachęciło.

Przejrzę również Cerebusa.


Czy powinienem się sugerować niskimi ocenami na Goodreads? 'La Perdida' została mocno zgnieciona z wynikiem 3.33. To samo tyczy się 'The Superannuated Man' i 'Cinema Purgatorio'. Oczywiście komiks jest subiektywny, ale może te oceny wskazują na jakieś niedociągnięcia w scenariuszach itd.? Ciekaw jestem za co lubicie te komiksy.


'I Kill Giants' na pierwszy rzut oka może być dobrym wyborem i też go poczytam.




Sprawdzę wszystkie propozycje chociaż pobieżnie, oddawanie pracy nastąpi dopiero w połowie 2019 roku. Po prostu muszę już mieć wybrany komiks, bo tłumaczenie mamy mieć gotowe w kwietniu lub maju, a konspekt już teraz ma zarysować temat. Obecnie przychylam się do 'Love & Rockets', ale bez przeczytania nie będę niczego pewny.



Jeżeli coś pominąłem w wypowiedzi, to nie znaczy, że nie sprawdzam. Po prostu zaskoczony jestem odezwem.

Offline absolutnie

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 23, 2018, 07:40:21 am »



Czy powinienem się sugerować niskimi ocenami na Goodreads? 'La Perdida' została mocno zgnieciona z wynikiem 3.33.


Komiks jest skonstruowany tak, że bohaterka sama nam o sobie opowiada i (oczywiście) tłumaczy na swoją korześć to, co robi i co się wokół niej dzieje. I dość późno orientujemy się, że ona sama siebie (a także nas) okłamuje, że jest naiwna, głupia i w gruncie rzeczy mało sympatyczna.
Na Goodreads najniższe oceny dali ci, dla których podstawą oceny jest kwestia polubienia bohaterki lub nie.


Warto poczytać ich komentarze, bo one dają pojęcie, jakie emocje potrafi budzić ta opowieść.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Tounen

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:37:38 pm »
Wstępnie zamieściłem w konspekcie "Love & Rockets: The Love Bunglers". Już się stresowałem, że nigdzie nie ma dobrej wersji cyfrowej, ale zapomniałem o legalnych kanałach ;d Zauważyłem, że jest w Comixology. Skorzystam z darmowego triala ich usługi Unlimited, więc przeczytam wszystko, co zaproponowaliście,a przynajmniej te tytuły, które będę mógł znaleźć.

Offline Tounen

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 11, 2018, 05:04:25 pm »
Comixology Unlimited nie lubi Europy, więc z torrentów dorwałem Love & Rockets: New Stories i stamtąd mam Love Bunglers.


Przetłumaczyłem dwa pierwsze zeszyty, wszystko będzie gotowe do końca miesiąca. Z przyjemnością powysyłam chętnym, żeby mogli napisać jakieś uwagi; szczególnie interesują mnie opinie fanów serii.


Mam w planach przeprowadzenie kilku miniwywiadów z tłumaczami na polskim rynku, żeby nakreślić przebieg procesu starym profesorom, hehe. Rozmawiałem już kiedyś z Markiem Starostą na fb, może uda mi się kilka rozmów z innymi skompilować na przestrzeni dwóch lub trzech stron.


Muszę też poszukać jakichś wzmianek lub artykułów na temat wstawek z języka hiszpańskiego w amerykańskiej angielszczyźnie i ewentualnej strategii ich dotyczącej.




Taki mały update.

Offline Rodzyn

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 10, 2018, 01:24:40 pm »
Cześć, nie udzielam się na forum Gildii, ale niektórzy z Was mogą mnie kojarzyć z działalności na portalu Avalon. Jestem też studentem trzeciego roku Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzę badania do pracy licencjackiej "Skale pomiarowe w badaniu poziomu obsługi e-kienta na przykładzie ATOM Comics". Stąd moja prośba o poświęcenie przez Was 10 minut na wypełnienie formularza ankietowego na temat jakości obsługi sklepu ATOM Comics, do którego link zamieszczam poniżej. Badanie jest całkowicie anonimowe, a jego wyniki służą wyłącznie celom badawczym.


https://goo.gl/forms/AhTtPBn3OolDxRX53


Jeżeli macie znajomych, którzy kupują/kupowali coś w ATOMie, proszę o przesłanie im linku. Bardzo dziękuję za pomoc i wzięcie udziału w badaniu  :smile:

Offline mibartek

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 10, 2018, 01:32:53 pm »
Cześć, nie udzielam się na forum Gildii, ale niektórzy z Was mogą mnie kojarzyć z działalności na portalu Avalon. Jestem też studentem trzeciego roku Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzę badania do pracy licencjackiej "Skale pomiarowe w badaniu poziomu obsługi e-kienta na przykładzie ATOM Comics". Stąd moja prośba o poświęcenie przez Was 10 minut na wypełnienie formularza ankietowego na temat jakości obsługi sklepu ATOM Comics, do którego link zamieszczam poniżej. Badanie jest całkowicie anonimowe, a jego wyniki służą wyłącznie celom badawczym.


https://goo.gl/forms/AhTtPBn3OolDxRX53


Jeżeli macie znajomych, którzy kupują/kupowali coś w ATOMie, proszę o przesłanie im linku. Bardzo dziękuję za pomoc i wzięcie udziału w badaniu  :smile:


poszło ;)
jakbyś na dalszych etapach potrzebował jakieś inne informacje/pytania to pisz śmiało na priv. W Atomie kupuję regularnie i nie jest to jedyne miejsce gdzie zaopatrzam się w komiksy z USA więc mam porównanie i jakąś tam wyrobioną opinię myślę.

Offline Rodzyn

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 21, 2018, 11:30:52 am »
Ponawiam prośbę o wypełnienie krótkiej ankiety, dotyczącej jakości obsługi klientów sklepu ATOM Comics, do której link zamieszczam poniżej. Badanie jest całkowicie anonimowe, jego wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Badanie służy wyłącznie celom badawczym i pomoże mi w skończeniu pracy licencjackiej. Do wymaganych 60 ankiet brakuje mi jeszcze kilku, stąd ponawiam prośbę o jej wypełnienie. Jeżeli macie znajomych, którzy kupują lub kupowali w ATOMie, proszę o przesłanie linku :)


https://goo.gl/forms/AhTtPBn3OolDxRX53


Dziękuję tbardzo ym, którzy już wypełnili lub wypełnią ankietę :)

Offline maaagdalenka

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #266 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:18:48 am »
Ja mam bardzo prostą ankietę :)


Prośba o oddawanie głosów na sklep egmont.pl w konkursie E-commerce Polska Awards 2018


http://opinie.mobi/#/token/UJM1?skipi

JanT

  • Gość
Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #267 dnia: Lipiec 18, 2018, 10:24:13 am »
Egmont zawsze powtarza że ankiety nie są miarodajne  :biggrin: Ale za tych Runaways zagłosuję na was  :smile:

Offline mappy

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #268 dnia: Lipiec 18, 2018, 05:11:29 pm »
Serio? Za pakowanie pierwsze miejsce? :badgrin:

Offline Damballa

Odp: Tematy maturalne/licencjackie, magisterskie, ankiety itd... na temat komiksu
« Odpowiedź #269 dnia: Lipiec 18, 2018, 06:49:16 pm »
Ode mnie też macie głos.

 

anything