Autor Wątek: Piekielne Wizje  (Przeczytany 20468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Dzunga

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2003, 12:22:18 am »
O, wlasnie -  100 Naboi. Piorun bardzo pojechal w tym stylu. Nawet kolorystycznie. Jak dla mnie, obok opowiesci Trusta, Sledzia, Ostrego i Minkiewicza to kolejna dobra rzecz w Piekielnych. Choc calosc albumu wypada bardzo srednio.
azywam sie Marek, nie Mareczek

Offline hajduk

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 18, 2003, 10:18:12 am »
Moze to powinien byc nowy temat?
Pytanie -Czy dobra podrobka to dobry komiks?
Mam tu na mysli glownie Ostrowskiego ktorego komiksy lubie ale czuje ciagly niesmak ze zrzyna i Piorunowskiego ktory zeczywiscie jast tutaj pod wplywem setki naboi (ktorego za odstraszajaca Paule nie lubie i to nie dla tego ze to komiks robiony pod wplywem Szarloty Pawel).
I co do ktoregos z poprzednich postow o Truscie. Rysunek moze i akademicki ale POPRAWNY.
Czepianie sie jego pracy w sytuacji kiedy KK do akademickiego rysunku (juz nie wspomne o poprawnosci) ma lata swietlne...

pozdro
hajduk
azdy pijak to zlodziej!!!

Offline wilk

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 18, 2003, 11:37:17 am »
Cytat: "hajduk"
Mam tu na mysli glownie Ostrowskiego ktorego komiksy lubie ale czuje ciagly niesmak ze zrzyna...

To juz kolejna wypowiedz w tym stylu, co mnie niezmiernie dziwi. Zrzyna? A od kogo niby? Od Mignoli? Do Mignoli Ostrowski ma obecnie bardzo daleko. Z poczatku Ostrowski inspirowal sie nie tylko Mignola; z cala pewnoscia nie zrzynal a inspirowal sie co stanowi roznice. Niech ktos spojrzy do Piekielnych Wizji i Hellboya i powie mi ze to zrzynka. Ostrowski wyewoluowal obecnie tak bardzo, ze ma juz swoj wlasny, niepowtarzalny styl a inspiracja w komiksie to rzecz jak najbardziej normalna.

Offline Kurczaczek

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 18, 2003, 02:38:59 pm »
Wszedzie  w sztuce ktos sie na kims inspiruje, a potem tworzy swoj wlasny styl-  w ten sposob powstaja nurty muzyczne, badz malarskie polaczone jakims wspolnym mianownikiem- inspiracja to nie zrzynanie! A od czegos trzeba zaczac.

Zreszta nie czaje Was. Ostrowski i Piorun robia zle bo zrzynja, chociaz ich krecha jest ladna, Truscinski robi zle, bo ma swoj styl i nie trzyma sie utartych drog ( nie zrzyna?), a reszta polskich tworcow oglonie robi zle, bo rysuje, a powinna sie isc powiesic, tak?

Rany ludzie- Wam sie nic nie podoba.
...

Offline hajduk

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 18, 2003, 03:29:08 pm »
hola hola panie kurczak

Inspiracja to czerpanie z czegos (komiks, muzyka, film itd) a nie NASLADOWANIE, a w przypadku p. Ostrowskiego to nasladowanie nie mignoli (pamietam, nasladowal kiedys hellboya) ale Mckeevera (sorry jesli zrobilem blad w nazwisku). Nie mozna zrzynki nazywac inspirowaniem sie i w ten sposob tego nobilitowac bo  ten sposob nobilitujemy kazdy plagiat czy podrobke!

A co do Truscinskiego to ja go lubie, jak zreszta wiekszosc forumowiczow. Wynajdywanie tylko narzekan wt lekka przesada. Jak by zrobicto z pozytywnymi ocenami to by wyszlo ze Wszyscy Polscy Rysownicy sa boscy. I tak zle i tak niedobrze. Nie uogulniajmy (i nie namawiajmy do wieszania sie:)
azdy pijak to zlodziej!!!

Anonymous

  • Gość
Piekielne Wizje
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 18, 2003, 04:15:18 pm »
problem w tym ze nasladuja rysownikow amerykanskich, ktorzy sa zbyt dobrze znani; trzeba nasladowac takiego rysownika, o ktorym w Polsce malo/zero ludzi wie  :twisted:  o!


2dope
krytyk-historyk niezlych sztuk - amator,
szyderca

Offline graves

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 18, 2003, 05:14:14 pm »
Cytat: "2dope"
problem w tym ze nasladuja rysownikow amerykanskich, ktorzy sa zbyt dobrze znani; trzeba nasladowac takiego rysownika, o ktorym w Polsce malo/zero ludzi wie  o!


Najlepiej kiepsko rysującego  :D . Wtedy ich nikt nie posądzi  :D
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kurczaczek

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 18, 2003, 10:00:03 pm »
Po prostu jest mi szkoda, ze Piekielne wizje, ktore sa naprawde ciekawym dzielem i niewatpliwie najbardziej ambitnym polskim projektem od dawien dawna zostaly zjechane- wiekszosc forumowiczow wypowiedziala sie o nich raczej zle. A przeciez sa pozadnie wydane, ciekawie graficznie (mi tez nie wszystko sie podoba, ale kazdy znajdzie tam cos dla siebie), roznorodne i po prostu fajne do poczytania. Szkoda, ze nastala taka dziwna moda na przyczepianie sie.
...

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 18, 2003, 10:50:20 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Po prostu jest mi szkoda, ze Piekielne wizje, ktore sa naprawde ciekawym dzielem i niewatpliwie najbardziej ambitnym polskim projektem od dawien dawna zostaly zjechane- wiekszosc forumowiczow wypowiedziala sie o nich raczej zle. A przeciez sa pozadnie wydane, ciekawie graficznie (mi tez nie wszystko sie podoba, ale kazdy znajdzie tam cos dla siebie), roznorodne i po prostu fajne do poczytania. Szkoda, ze nastala taka dziwna moda na przyczepianie sie.
kur...jesli cos sie komus nie podoba,to to mowi.i nie jest to moda na czepianie.zauwazylem,ze kazda negatywna opinia na forum (na tematy  rozne,ale glowwnie to zjawisko dotyczy tematow zwiazanych z polskimi dzielami) uznana jest za "czepialstwo "itp.kurczaczek-podobalo ci sie?ok.to fajnie.mi natomiast po przejrzeniu nie spodobalo sie za bardzo.moze i bym kupil,gdyby kosztowalo mniej,wtedy nie ryzykowalbym az tak bardzo.ale 30 zl to duzo,jak za komix z ktorego nie wie,czy sie bede cieszyl.a duzo negatywnych opini,potwierdza moje obawy.

Offline Kurczaczek

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2003, 11:31:02 pm »
Zauwaz jednak, ze cokolwiek sie pojawi polskiego na rynku jest szybko gnojone na naszym forum- a to kreska zbyt wlasna, a to zbyt sciagnieta do kogos, a to scenariusz zbyt undergrounowdy, a to zbyt prosty... itp, itd... A taki np Vlad, czy tez Piesn Strzyg to super i ladnie- przeciez z zachodu, gdyby zrobil to jakis polak to by zostal zjechany za pospolita nieciekawa kreche, a ze jest zagraniczne to sie mowi porzadny maistreamowy sredniak, cholera dziwne, ze tak bardzo nie szanujemy naszych tworcow. A potem dziwimy sie, ze malo polskich rzeczy jest wydawanych w glownym obiegu.

Moje wypowiedzi nie sa skierowane w zaden negatywny sposob do Ciebie Macias- szanuje Cie jako dyskutatnta na forum- wiec sie  nie wkurzaj- mowie do wszystkich jako ogolu.

Ludzie miejcie troche luzu kurna- bo mam wrazenie ze jak sie jakis megageniusz laczacy talent Moebiusa do rysunku i Ennisa, wzglednie Gaimana do fabuly nie pojawi to nikogo nie pochwalicie.
...

Offline mykupyku

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2003, 12:07:50 am »
nikt normalny nie bedzie (chyba) zachwalał kitu bo polski - w Piekielnych Wizjach jest kilka niezłych shortów, czy to graficznie czy fabularnie - ale reszta to albo fatalne potworki graficzne albo okaleczone z klimatu fabułki

ja raczej niezbyt często chwalę rózne dzieła - ale ostatnio pochwaliłem bardzo Egzorcystę, Moherowe sny, Wilq, Erotyczne zwierzenia, trochę Overload, Pantofelek, Edwarda i pewnie cos tam jeszcze - i to niezły wynik

i nie tylko ja chwaliłem te albumy

ale gnioty fabularne i fatalne graficzne pokraki piętnowac trzeba dla zdrowia polskiego komiksu
opyright by mykupyku

Offline graves

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 19, 2003, 08:07:11 am »
Cytat: "Kurczaczek"
A taki np Vlad, czy tez Piesn Strzyg to super i ladnie- przeciez z zachodu, gdyby zrobil to jakis polak to by zostal zjechany za pospolita nieciekawa kreche, a ze jest zagraniczne to sie mowi porzadny maistreamowy sredniak, cholera dziwne, ze tak bardzo nie szanujemy naszych tworcow.


Krytykujemy polskie - bo są to komiksy na których nam zależy i jeśli nawet ktoś ich nie kupi z samej ciekawości to chociaż przejrzy. Założę się, że więcej ludzi z tego forum czytało (lub oglądało) Piekielne Wizje niż wspomnianych Vlada czy Pieśń strzyg. Te dwie pozycje są raczej przeciętne i nie ma tu o czym dyskutować.
Piekielnych Wizji jeszcze nie udało mi się kupić - Jak kupię (a na pewno kupię) to się wypowiem i wcale nie nastawiam się na krytykowanie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jax

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2003, 09:48:43 am »
Cytat: "Kurczaczek"
Zauwaz jednak, ze cokolwiek sie pojawi polskiego na rynku jest szybko gnojone na naszym forum- a to kreska zbyt wlasna, a to zbyt sciagnieta do kogos, a to scenariusz zbyt undergrounowdy, a to zbyt prosty... itp, itd... A taki np Vlad, czy tez Piesn Strzyg to super i ladnie- przeciez z zachodu, gdyby zrobil to jakis polak to by zostal zjechany za pospolita nieciekawa kreche, a ze jest zagraniczne to sie mowi porzadny maistreamowy sredniak, cholera dziwne, ze tak bardzo nie szanujemy naszych tworcow.

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam.
1.) mam wrażenie że to forum jest całkiem obiektywne i że przeważnie jak ktoś coś krytykuje to pisze dlaczego i w ogóle nie widzę tu żadnego czepialstwa w stosunku do jakiegokolwiek komiksu (a nawet w przypadku komiksu polskiego to widzę tu większą tolerancję i wyrozumiałość niż w przypadku komiksu zagranicznego; również Piekielne Wizje mam wrażenie że na forum zebrały więcej głosów przychylnych niż negatywnych (mnie akurat mocno zawiodły))
2.) Gdyby jakiś Polak zrobił Vlada czy Pieśń Strzyg byłbym zadowolony i na pewno chwalił.  Ale niestety nasi twórcy nie umieją zrobić nawet takich komiksów.  Pieśń Strzyg - niby typowy rysunek realistyczny, ale kto w Polsce teraz tak coś narysuje - a jak ktoś umie, czemu tego nie robi?  Co do scenariuszy - polskie nawet nie zbliżają się do tych z tych dwu zagranicznych serii (a wcale Pieśń Strzyg czy Vlad to nie są fabularne dzieła - po prostu fajne historyjki).  To jest największa wada Polaków: scenariusze.  Ale to temat-rzeka, więc się już nie rozpisuję.
3.) Reasumując: bardzo chciałbym aby Polacy tworzyli choć Vlady i Pieśni Strzyg.  A co mamy?, np Status 7 - który scenariuszowo jest tak rzemieślniczo-drętwy, że aż flaki się wywracają.
4.) Nie jestem czepialski ani nastawiony wrogo do polskich komiksów - bardzo bym chciał i czekam z utęsknieniem na dobre polskie komiksy. (wiem, wiem: już teraz są wyjątki).  Ale żeby takie powstały trzeba konstruktywnej krytyki tego co powstaje.

Cytat: "Kurczaczek"
Ludzie miejcie troche luzu kurna- bo mam wrazenie ze jak sie jakis megageniusz laczacy talent Moebiusa do rysunku i Ennisa, wzglednie Gaimana do fabuly nie pojawi to nikogo nie pochwalicie.

Mi wystarczy jak się pojawi ktoś kto narysuje i napisze coś na poziomie Kovala czy KiKa.  Wtedy pochwalę na pewno.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Maciej

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 19, 2003, 12:53:51 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "hajduk"
Mam tu na mysli glownie Ostrowskiego ktorego komiksy lubie ale czuje ciagly niesmak ze zrzyna...

To juz kolejna wypowiedz w tym stylu, co mnie niezmiernie dziwi. Zrzyna? A od kogo niby? .

 sorka Wilku,ale ewidentne zżynki Krzysztofa były juz wielokrotnie maglowane,głównie na zinowym polu. Mariusz Zawadzki wyłapał ich swego czasu trochę i zamieszczał obrazki porównawcze w KGB, Katastrofie, i chyba w Ziniolu.
   Nie oznacza to,że nie lubię Ostrowskiego.Czekam na album i zapewne kupię. Ale praca KO w piekielnych wizjach słabiutka była( jak na KO) :cry:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 19, 2003, 01:37:26 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Zauwaz jednak, ze cokolwiek sie pojawi polskiego na rynku jest szybko gnojone na naszym forum- a to kreska zbyt wlasna, a to zbyt sciagnieta do kogos, a to scenariusz zbyt undergrounowdy, a to zbyt prosty... itp, itd... A taki np Vlad, czy tez Piesn Strzyg to super i ladnie- przeciez z zachodu, gdyby zrobil to jakis polak to by zostal zjechany za pospolita nieciekawa kreche, a ze jest zagraniczne to sie mowi porzadny maistreamowy sredniak, cholera dziwne, ze tak bardzo nie szanujemy naszych tworcow. A potem dziwimy sie, ze malo polskich rzeczy jest wydawanych w glownym obiegu.

Moje wypowiedzi nie sa skierowane w zaden negatywny sposob do Ciebie Macias- szanuje Cie jako dyskutatnta na forum- wiec sie  nie wkurzaj- mowie do wszystkich jako ogolu.

Ludzie miejcie troche luzu kurna- bo mam wrazenie ze jak sie jakis megageniusz laczacy talent Moebiusa do rysunku i Ennisa, wzglednie Gaimana do fabuly nie pojawi to nikogo nie pochwalicie.
sorry,trochu za bardzo sie unioslem.zgadzam sie jednak w tej kwestii n.p z jaxem (choc nie w kwestii status 7).jednakze polskie komixy na razie sa blizsze pozimou zinow,niz dziel chociazby w stylu vlada.ja n.p czekam na polska serie komixowa, ktora bylaby polskim odpowiednikiem amerykansiego mainstreamu.

 

anything