Autor Wątek: Piekielne Wizje  (Przeczytany 20336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cujo

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2003, 04:12:33 pm »
Jedna praca swietna, moze dwie fajne, reszta - gleboki rynsztok.
Troche smiesznie (i troche smutno w rezultacie) brzmi komentarz Mastertona, ze czolowka polskich rysownikow zabrala sie za zilustrowanie jego opowiadan.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2003, 09:35:07 pm »
wypowiem sie tylko na temat strony graficznej,bo nie czytalem zbioru,ale ogladnealem dokladnie.slabiutko.prace ktore sie bronia to truscinski (choc to tez zadna rewelka),sledz, ewentualnie ostrowski (ale drazni mnie ciagle ten sam styl rysowania).reszta-szkoda patrzec.niestety, polscy rysownicy to ciagle nie jest swiatowy poziom.

Offline yoxik

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2003, 10:01:57 pm »
Ja z tego samego powodu "strony graficznej" nie czytałem Wilqa
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2003, 10:15:10 pm »
Cytat: "yoxik"
Ja z tego samego powodu "strony graficznej" nie czytałem Wilqa
chwila moment, wilqto inna sprawa jest. rysownik wilq- b.minikiewicz to jeden z lepszych rysowniko komixow na naszym rynku.a wilq specjalnie tak rysuje ( choc wbrew pozorom nie jest to takie bazgranie.ktos bez talentu i warsztatu nie narysowal by wilq w taki zajebisty sposob.bo rysowac pozornie niechlujnie tez trzeba umiec) i nie mam o to zalu-wilq rysowany starannie-kupa by to byla.
a w "PW" rysunki z zalozenia mialy byc niezle.a wilq z zalozenia mial byc niechlujny.i tu jest roznica panie Yoxik

Offline yoxik

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2003, 10:37:56 pm »
Wszystko jasne to była taka podpucha
Nie mniej jednak komiks to sztuka obrazu a obrazki z Wilqa mnie wogóle nie interesują, może kiedyś dojrzeje do tego komiksu i zmienię zdanie.
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline wilk

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 16, 2003, 11:31:21 pm »
Cytat: "Macias"
chwila moment, wilqto inna sprawa jest. rysownik wilq- b.minikiewicz to jeden z lepszych rysowniko komixow na naszym rynku.a wilq specjalnie tak rysuje ( choc wbrew pozorom nie jest to takie bazgranie.ktos bez talentu i warsztatu nie narysowal by wilq w taki zajebisty sposob.bo rysowac pozornie niechlujnie tez trzeba umiec) i nie mam o to zalu-wilq rysowany starannie-kupa by to byla.
a w "PW" rysunki z zalozenia mialy byc niezle.a wilq z zalozenia mial byc niechlujny.i tu jest roznica panie Yoxik

Taaaa Piorunowski i Tomaszewski sa do niczego i nie maja za grosz rysowniczych umiejetnosci, nie to co zajebisty warsztatowo B. Minkiewicz   :shock:  :roll:

Offline Kurczaczek

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 16, 2003, 11:43:32 pm »
Dziwnym nie jest :blaza:
...

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 17, 2003, 01:17:59 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "Macias"
chwila moment, wilqto inna sprawa jest. rysownik wilq- b.minikiewicz to jeden z lepszych rysowniko komixow na naszym rynku.a wilq specjalnie tak rysuje ( choc wbrew pozorom nie jest to takie bazgranie.ktos bez talentu i warsztatu nie narysowal by wilq w taki zajebisty sposob.bo rysowac pozornie niechlujnie tez trzeba umiec) i nie mam o to zalu-wilq rysowany starannie-kupa by to byla.
a w "PW" rysunki z zalozenia mialy byc niezle.a wilq z zalozenia mial byc niechlujny.i tu jest roznica panie Yoxik

Taaaa Piorunowski i Tomaszewski sa do niczego i nie maja za grosz rysowniczych umiejetnosci, nie to co zajebisty warsztatowo B. Minkiewicz   :shock:  :roll:
ty, a gdzie ja napisalem, ze pirounowski i tomaszewski sa slabi?bo jakos nie widze takiego sformulowania?napisalem,ze minikieicz jest jednym z leszpych,ale to nie znaczy,ze inni to slabiaki.wiec sie nie dopieprzaj do rzeczy,ktorych nie ma

Offline wilk

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 17, 2003, 01:44:35 pm »
Cytat: "Macias"
wypowiem sie tylko na temat strony graficznej,bo nie czytalem zbioru,ale ogladnealem dokladnie. slabiutko .prace ktore sie bronia to truscinski (choc to tez zadna rewelka),sledz, ewentualnie ostrowski (ale drazni mnie ciagle ten sam styl rysowania). reszta-szkoda patrzec .niestety, polscy rysownicy to ciagle nie jest swiatowy poziom.

To pisz ze ci sie cos nie podoba a nie "slabiutko", "szkoda patrzec". A jezeli juz piszesz to moze sprobowalbys to jakos uzasadnic? Ja nie jestem jakos zafascynowany pracami Sledzia, Piorunowskiego i Tomaszewskiego zarowno w tym zbiorze jak i w ogole, co jednak nie przeszkadza mi dostrzegac ich profesjonalizmu i dobrej, rzetelnej kreski.

I prosze mi tu nie wmawiac ze czegos nie ma skoro jest.

Cytat: "Macias"
wiec sie nie dopieprzaj...

I zluzuj te slownictwo w przyszlosci, przynajmniej w stosunku do mnie.

Offline wiktor wektor

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 17, 2003, 01:56:54 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "hajduk"
drugie - Przemek (szkoda ze to nie kolor)

A ja sie ciesze ze nie kolor. Zwroccie uwage ze to jedyna czarno - biala praca w tym alumie. Truscinski ma miejscami tak delikatna kreske, ze nalozenie na to koloru spowodowaloby ze ta kreska by zniknela. Chodzi mi szczegolnie o tla i wypelnianie.


To ciag ilustracji pokazujacych, ze autor umie rysowac w rozny sposob plus pretensjonalnie dolozona fotografia.

Wyprane z emocji, wyglada jak studenckie zadanie z pierwszego roku (z pierwszego, bo anatomia utyka, zwlaszcza ponizej pasa i w okolicach lewego barku).

Mozna sobie takie "zadania" poogladac na akademickich wystawach rok po roku (wiem, bo chodze, zwiedzam i ogladam).

Wiktor Wektor
Krytyk-History Sztuki
AMATOR

Offline Kurczaczek

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2003, 03:10:33 pm »
Dziwi mnie, ze wiekszosci z Was tak bardzo nie podpasily Piekielne Wizje, ale moze to normalne, w koncu Polacy nigdy nie potrafia docenic tego co dobre na ich podworku, a zreszta faktycznie Piekielne wizje na 100% nie trzymaja tego samego poziomu co Origin, Spiderman i Thorgal, no nie? :P
...

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2003, 03:12:19 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "Macias"
wypowiem sie tylko na temat strony graficznej,bo nie czytalem zbioru,ale ogladnealem dokladnie. slabiutko .prace ktore sie bronia to truscinski (choc to tez zadna rewelka),sledz, ewentualnie ostrowski (ale drazni mnie ciagle ten sam styl rysowania). reszta-szkoda patrzec .niestety, polscy rysownicy to ciagle nie jest swiatowy poziom.

To pisz ze ci sie cos nie podoba a nie "slabiutko", "szkoda patrzec". A jezeli juz piszesz to moze sprobowalbys to jakos uzasadnic? Ja nie jestem jakos zafascynowany pracami Sledzia, Piorunowskiego i Tomaszewskiego zarowno w tym zbiorze jak i w ogole, co jednak nie przeszkadza mi dostrzegac ich profesjonalizmu i dobrej, rzetelnej kreski.

I prosze mi tu nie wmawiac ze czegos nie ma skoro jest.

Cytat: "Macias"
wiec sie nie dopieprzaj...

I zluzuj te slownictwo w przyszlosci, przynajmniej w stosunku do mnie.
a co tu uzasadniac, przyjrzyj sie rysunkom.wystarczy ci za uzasadnienie.sa po prostu slabe.warszatatowo poprawne,ale ale bez tego "czegos".a o piorunowskim i tomaszewskim pisalem jak juz w kontekscie tego zbioru,a nie calosci,choc ich prace w ogole nidgy mnie nie powalaly.a co do slownictwa, to nazwalem tylko to,co robiles.ale jak wolisz to moze byc " wiec sie nie czepiaj"-pasuje?

Offline Macias

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2003, 03:16:14 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Dziwi mnie, ze wiekszosci z Was tak bardzo nie podpasily Piekielne Wizje, ale moze to normalne, w koncu Polacy nigdy nie potrafia docenic tego co dobre na ich podworku, a zreszta faktycznie Piekielne wizje na 100% nie trzymaja tego samego poziomu co Origin, Spiderman i Thorgal, no nie? :P
graficznie nawet nie zblizaja sie do pozimou wymienionych komixow.jak juz pisalem,nie czytalem, wiec o tresci sie nie wypowiadam,wiec zarzut jest tylko do strony rysunkowej.jak juz tez pisalem:bronia sie prace- przemka t.,sledzia i moze jeszcze pare innych (ta z  kolesiem scietym do polowy byla dobrze pokolorowana).i nie bawmy sie tu w "patriotyzm komixowy", nie kazdy polski komix trzeba chwalic.uwazm,ze inicjatywa byla ok.

Offline wilk

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 17, 2003, 04:14:50 pm »
Cytat: "wiktor wektor"

To ciag ilustracji pokazujacych, ze autor umie rysowac w rozny sposob plus pretensjonalnie dolozona fotografia.


Umiejetnosc rysowania w rozny sposob jest cecha (oczywiscie nie jedyna) bardzo dobrych rysownikow. Ot zeby dlugo nie szkac patrz Moebius. Nie znaczy to oczywiscie ze stawiam Truscinskiego obok Moebiusa. Co to to nie. Nie ta klasa. Chce tylko zwrocic uwage na pewna prawidlowosc ktora w moim mniemaniu istnieje.
Dla Ciebie fotografie pretensjonlne dla mnie nie :)
Cytat: "wiktor wektor"
Wyprane z emocji, wyglada jak studenckie zadanie z pierwszego roku (z pierwszego, bo anatomia utyka, zwlaszcza ponizej pasa i w okolicach lewego barku).


A wielu znasz rysownikow ktorzy nie popelniaja zadnych bledow? Bledow Truscinski popelnil w tym komiksie niewiele i sa to drobnostki. Anais to jeden z jasniejszych punktow w Piekielnych wizjach.

Offline Kurczaczek

Piekielne Wizje
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2003, 12:16:01 am »
Mi sie motyw z fotografiami bardzo podobal- rysunki Truscinsckiego wogule super wyszly, Piorunowski tez chyba fajnie wypadl, nie? Gdyby taki rysunek byl w 100 nabojach, to byscie nie narzekali. Zyczy Piekielnym Wizja jak najwyzszej sprzedazy i wielkiego sukcesu!
...

 

anything