trawa

Autor Wątek: "Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?  (Przeczytany 23639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patysiia

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:39:19 pm »
ja też czytałam tą książkę i wiele innych jego utworów, ta szczególnie mi się podobała, może i znajduje się w niej wiele elementów fantastycznych, a wciągnęła mnie, czytałam ją nawet parę razy

Offline papiesz

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 20, 2007, 10:03:50 pm »
można dużo wynieść z lektury "Alchemika", prawda?
nothing positive only negative

Offline Lu Tzy

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 22, 2007, 08:49:58 pm »
Duzo, jak cholera. Jesli sie zawczasu nie przeczytalo paru innych ludzi.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Irvette

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 22, 2007, 09:01:13 pm »
"Alchemik"...dużo osób mówiło do mnie: musisz to przeczytać.Super książka.
Więc nastawiłam się, że to naprawdę będzie coś wspaniałego i zawiodłam się...po przeczytaniu czułam jakiś taki niedosyt. Najciekawszą książka Coelha(nie wiem czy tak to sie pisze:P), która przeczytałam była "Weronika postanawia umrzeć", ale to co mi po niej pozostało to pojedyncze cytaty :?

Offline Lu Tzy

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 23, 2007, 03:23:52 am »
Niedosyt?Niedosyt? I tyle? Dla mnie, to z tej ksiazki gwizdalo pustka ze szpar pomiedzy popularnymi toposami. 'Weronika' taka sama. Ja bardzo przepraszam za grube slowo, ale facet pierdzi na wysoka nute. Umiejetnie, fakt.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 24, 2007, 08:01:22 pm »
W sumie "Alechemik" był jedyną pozycją tego autora przez którą nie mogłam przebrnąć... Po prostu temat nie przypadł mi do gustu. Inne jego książki są bardziej ambitniejsze i zmuszające do refleksji. Alchemik taką książką jednak dla mnie nie jest i nie będzie.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2007, 04:49:39 pm »
Cytat: "Lu Tzy"
Niedosyt?Niedosyt? I tyle? Dla mnie, to z tej ksiazki gwizdalo pustka ze szpar pomiedzy popularnymi toposami. 'Weronika' taka sama. Ja bardzo przepraszam za grube slowo, ale facet pierdzi na wysoka nute. Umiejetnie, fakt.


a Podręcznik Wojownika światła to normalnie pierdzenie w ultradźwiękach ><
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline VIIIX

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2007, 06:06:29 pm »
A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, iż znam wielu, którzy w tą gromką salwę popierdywań wsłuc**ją się z największą czcią i uwielbieniem. Ech... Wy niedobrzy, sporadyczni czytacze, gdzie wasze umysły pogubione?

Offline Lu Tzy

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 28, 2007, 12:40:45 am »
Cytat: "Szyszka"
Cytat: "Lu Tzy"
Niedosyt?Niedosyt? I tyle? Dla mnie, to z tej ksiazki gwizdalo pustka ze szpar pomiedzy popularnymi toposami. 'Weronika' taka sama. Ja bardzo przepraszam za grube slowo, ale facet pierdzi na wysoka nute. Umiejetnie, fakt.


a Podręcznik Wojownika światła to normalnie pierdzenie w ultradźwiękach ><

Tajest! :)
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Rhobaak

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 28, 2007, 11:11:18 pm »
He he... Wątek przekształcił się w zabawę pod tytułem "kopanie leżącego";)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Solitaire

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2007, 07:09:36 am »
A jacy wszyscy obeznani w twórczości.  :roll:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Jimmy

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 29, 2007, 07:43:26 am »
Wroga trzeba poznać! Bo "jak ja się dobrze napatrzę... to tak nienawidzę!"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 29, 2007, 04:17:49 pm »
kiedyś człowiek młody i głupi był, wzdychał do plakatów z michaelem jacksonem a szczytem romantyzmu był pocałunek w świetle księżyca w czasie burzy na skraju przepaści w czasie jazdy na galopujących koniach :P

przyznaję sie bez bicia, że dla biednej emo-samotnej szyszki Coehlo był bardzo odpowiedni w pewnym momencie (tak, kiedyś myślałam, że jestem wrażliwą, milutką mięciuutką szyszeczką. przeszło mi) Przeczytałam parę książek pod rząd i tak w połowie rozpędu poczułam dyskomfort psychiczny, który pogłębiał się w miarę czytania. nie lubię, kiedy ktoś ciągle pisze o tym samym (ot, choćby jak uwielbiany przez masy Wharton). nie lubię, kiedy nie można nawet pisnąć, że sie ksiązka nie podobała, żeby zaraz nie dostać etykietki ignoranta. nie lubię bezkrytycyzmu. a już najbardziej nie lubię, kiedy ktoś owija krowi placek w sreberko i każe się zachwycać.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Lu Tzy

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 29, 2007, 08:09:45 pm »
Cytat: "Solitaire"
A jacy wszyscy obeznani w twórczości.  :roll:

Ej. Lat temu parenascie zazylem cala serie powiesci pana C. Bo potencjalna kobieta mego zycia mi polecila. Byl 'Alchemik', byla 'Weronika...', byly i inne, ale nie pamietam tytulow, bo je mozg wyrzucil. Tylko te dwa nie tylko mnie zanudzily. Jesli jest Kazantzakis, jesli jest Saramago, to po cholere zasmiecac sobie pamiec Coelho?
A gdy sie zauwaza temat temu panu poswiecony, to czemu nie podzielic sie z innymi swoim rozczarowaniem?
Fakt, Rhobaak. To jest kopanie lezacego. Ale on sam sie polozyl. W postawie Mistrza.
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline Sabriel

"Alchemik" P. Coelho - (o) czym jest dla Was?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:38:27 am »
[ Jego historie i ich przesłanie są proste, wręcz banalne. Czyta się je szybko i mają pozytywne przesłanie, jest to zatem idealna lektura dla dzisiejszych ludzi - zabieganych, zaabsorbowanych pracą i zarabianiem pieniędzy, przytłoczonych problemami dnia codziennego.

Z ust mi to wyjąłeś - ja zniechęciłam się do Coelho po przeczytaniu Alchemika i Na brzegu rzeki Piedry... . Obie książki mówią właściwie o tym samym, a losy bohaterów mogłyby być losami każdego z nas - wszyscy poszukujemy przecież swojego miejsca w świecie i przeżyliśmy nieodwzajemnioną miłość. Kiedy czytałam te książki, bardzo identyfikowałam się z głównymi bohaterami, bo ja też to przeszłam. Ale po głębszej refleksji  doszłam do wniosku, że oprócz chwilowego oczyszczenia emocji te książki nie niosą ze sobą żadnej głębszej treści, już lepiej przeczytać sobie poradnik psychologiczny. Podsumowując, podstawowym problemem Coelho jest to, ze pisze ciągle o tym samym i jest to tak o wszystkich, że aż o nikim.    :?

 

anything