trawa

Autor Wątek: Brian Yuzna i jego filmy...  (Przeczytany 6576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yacca

Brian Yuzna i jego filmy...
« dnia: Maj 05, 2003, 10:24:04 pm »
Przewinęło się przez forum -przy okazji obgadywania Dagona- nazwisko tego reżysera i producenta...

Jakie macie jego filmy?

Ja mam niestety tylko 2 częsci Re-animatora, no i Dagona (ale to w drodze). Chyba kupię również Guyvera 2 na DVD, bo ma popierzony, komiksowy (ale fajny) klimat :) i nie da się go dostać w innej postaci (no chyba, że jako komiks)

Myślę, że Yuzna zrobił naprawdę parę fajnych horrorów, może nie zawsze ambitnych, ale -jak już pisałem- z klimatem...

Yacca

Offline psychoradek

Yuzna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2003, 10:57:16 pm »
Nakrecil jeszcze Return of the Living Dead 3, konkretny goreowy smakolyk oczywiscie dla fanow serii, caluje i licze osci ryb

Offline cierzy

Re: Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:21:46 pm »
Cytat: "Yacca"
Chyba kupię również Guyvera 2 na DVD, bo ma popierzony, komiksowy (ale fajny) klimat :) i nie da się go dostać w innej postaci (no chyba, że jako komiks)


Czy Guyver to druga część Mutronics? Właśnie to obejrzałem (Yuzna był producentem) i tam pojawia się urządzenie - Guyver. Film jest zabawny (no, no, ma jeden zajebisty efekt specjalny) i to raczej film karate z elementami komedii, gdzie zamiast mistrzów sztuk walki są potworki, ale kto nie lubi monster movies?! ;) A skoro juz o Reanimatorze, w Mutronics, w laboratorium złej korporacji pojawia się drugoplanowa postac - dr East, genetyk :)

Offline Q

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2004, 11:46:24 am »

Jest jeszcze "Dentysta" 1 i 2 do którego mam mieszane uczucia :) Ciężki do obejrzenia a poza tym druga część to kaszanka/..
b]Postęp technologiczny jest katem czytelnictwa
Nasz rozum zanika pomiędzy kolejnymi wersami cyfr[/b]
0110010111STAJEMY10011SIĘ1001110000 1
111101BEZMYŚLNYMI1011000ISTOTAMI011 0

Offline śmigło

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2004, 12:02:19 pm »
yuzny fajna jest ostatnia historia w "necronomicon", ale ogolnie to koles kreci straszne kiszki!
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Baldwin

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2004, 02:54:48 pm »
Necronomicom mi się zupełnie nie podobał.Był....srętwy jakiś taki i w sumie śmieszny...
Dentysta tak samo nie przypadł mi do gustu.
Ale Return Of The Living Dead III Yuzny uważam za jeden z kultowych filmów gore z zombiakami.
Niezłym filmem także (choć nie tak krwawym) było Potomstwo...
Re-Animator też jest chyba w jego reżyserii...

Offline śmigło

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2004, 06:37:26 pm »
"re-animator" jest wyrezyserowany przez stuarta gordona, yuzna byl producentem tego filmu.
2 czesc "re-animatora" (chyba to sie nazywa "beyond re-animator" czy cos takiego) jest w rezyserii b. yuzny.
a "return..." faktycznie jest niezly, chociaz jak dla mnie rzadzi "jedynka".
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2004, 08:46:38 pm »
Oglądałem 2 jego filmy.

"Dentysta" (1996) to obraz słaby. Nie jest straszny, za to nudny. Temat taki fajny, ale źle zrealizowany. Mało choćby jakiejś ciekawej muzyki. Wszystko toczy się dość powolnie. Nie wiele mogę dobrego powiedzieć o nim. Ocena: 3/ 10

"Powrót żywych trupów III" (1993) to już nie co lepsze dzieło. Efekty specjalne na średnim poziomie, tak jak aktorstwo, fabuła i reżyseria. Plusem jest wprowadzenie elementów komediowych (barzo podobała mi się scena kiedy główni bohaterowie wpadają do sklepu i dziewczyna zaczyna z miejsca jeść wszystko co jest pod ręką. Wtedy pada tekst od jakiegoś faceta: CO TY GOŚCIU, NIE DAJESZ JEJ JEŚĆ. Jest dobrze zagrana). Akcja toczy się szybko. W sumie film średnio dobry.
Ocena: 6,75 / 10.

Może uda mi się obejrzeć w przyszłości jeszcze jakieś inne jego filmy. Na razie chciałbym zobaczyć "Tenebrae", "Susprisie" i "Traume" Argento.

To tyle.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Freudstein

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2004, 09:21:44 pm »
Obejrzałem Re- animatora część II. Nie ma to jak zacząć oglądanie serii od części drugiej. Trochę dziwnie. No cóż, ten film jest średni i nie wykracza poza to co do tej pory zaprezentował mi Pan Yuzna. Efekty specjalne przeciętne, atmosfera niezbyt fajna. Chociaż czasami... Aktorzy zagrali tak sobie. Plusem jest tu czarny humor. Ogólnie mówiąc nic nadzwyczajnego. 5,5/10 w skali pd 1- 10. To oznacza, że według mnie ta produkcja jest tylko dla fanów twórczości autora książki na której wzorował się Yuzna.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline śmigło

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2004, 09:31:37 pm »
ja bym nawet powiedzial, ze filmy yuzny, sa tylko dla fanow yuzny. facet ma specyficzny, rozpoznawalny styl- wielkomiejski gore z duza iloscia kiczu i czarnego humoru. w sumie to tworca drugoligowy. ale godne podziwu jest jego zafascynowanie lovecraftem i nieustanne wrzucanie motywow neurotyka z providence do swoich filmow.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Freudstein

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2005, 05:32:24 pm »
Obejrzałem przez przypadek "DENTYSTĘ 2" w reżyserii... YUZNY. Od razu muszę powiedzieć, że byłem zmęczony i niewiele wiedziałem co się tam działo, ale na pewno nie był to film dobry. Zauważyłem trochę makabry w ciekawym wydaniu, jednak sam film był koszmarnie nudny i powolny. Nie zobaczyłem go do końca, ale domyślam się, że jak bym to zrobił, nie byłbym zadowolony ze straconego czasu.

Spostrzegłem też na Filmwłebie, że Yuzna wyreżyserował film "Potomstwo" (PROGENY) z 1998 roku. Trochę to lepsze było od "DENTYSTY 1 i 2", co nie zmienia faktu, że było takie sobie (przeciętne).

Do tej pory YUZNA niczym mnie nie zaskoczył i żaden z jego filmów, które zobaczyłem (a było ich chyba 5 czy 6) nie okazał się być naprawdę dobrym horrorem.

freudstein
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2005, 10:10:26 pm »
A Reanimatora i ROTLD III widziałeś?

Offline Freudstein

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2005, 07:52:29 am »
Cytat: "Baldwin"
A Reanimatora i ROTLD III widziałeś?


No pisałem już, więc.... ROTLD III widziałem, a REANIMATORA tylko II część.
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Baldwin

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2005, 10:43:28 pm »
A tak, nie pofatygowałem się by przeczytać cały topic.Sorki

Offline Freudstein

Brian Yuzna i jego filmy...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2005, 11:01:03 am »
Cytat: "Baldwin"
A tak, nie pofatygowałem się by przeczytać cały topic.Sorki


No nie myśl czasem, że się wkurzyłem.  ;)

Jak na razie "Powrót żywych trupów III" mi się najbardziej podobał z filmów YUZNY.
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".