Autor Wątek: A przyszłość widzę piękną  (Przeczytany 6799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alchemik

A przyszłość widzę piękną
« dnia: Maj 05, 2003, 09:22:58 pm »
Tak sobie ze znajomymi dyskutowaliśmy o Unii, cenach i hobby. I takie mażenie nas ogarneło. Za dwa lata, jeśli nikt tego nie spie... życie nasze będzie piękne. GW otworzy przedstawicielstwo w Polsce i sklep wielki otworzy w którymś z centrów handlowych. Zachęceni tym sukcesem angole z I-Kore także do naszego dzikiego kraju przybędą (curde oni już nawet sklep w Rumunii otworzyli) i w końcu zamiast tak jak w latach 80-tych kiedy w sklepie był tylko jeden produkt bede mial jakis wybór. Wywale wtedy wszystkie te plastiki z Ved i poszaleje na zakupach. Jesli los bedzie dla nas łaskawy może sprowadzą do nas Konfrontację i boskie francuskie figurki, ehh. Ale poczekemy, na razie po staremu w sklepie tylko GW:(
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Baldwin

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2003, 05:32:14 pm »
Hehehe.Ktos tu się rozmarzył.Uważaj,zeby zawód za bardzo Cię nie zabolał...   :?

Offline Alchemik

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2003, 07:43:41 pm »
Znalazlem wlasnie swoj post sprzed kilku miesiecy i prosze nawet nie wiedzialem, ze moge byc takim prorokiem:) Prosze wszystkie wyzej wspomniane systemy beda obecne w Polsce w ciagu miesiaca:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2003, 03:12:06 pm »
No a jak do tego dodamy bezrobocie, niezmiennie niskie pensje a ceny figórek wyrównywane z cenami zachodnimi to po prostu idylla ;o)

No cóż jak sięgałem po moje pierwsze modele a było to w 91 roku to od razu się przygotowałem na to, że moje hobby będzie rujnujące :OD

Offline Alchemik

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2003, 03:15:03 pm »
91 rok, oj to dawno temu:) ale ja chyba tez tak zaczynalem:) Zaraz, zaraz cos mi swita - tylko nie mow ze moze masz Czarek na imie?  :wink:
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2003, 03:23:32 pm »
No niestety nie Czarek :OD

A co do cen to niestety tak jak myślałem to tanieją i to nieznacznie tylko drogie rzeczy a tanie figórki podrożały nawet do 5 zeta za figsa co niestety w stosunku do ceny jest bardzo dużo.

Wydaje mi się, że GW powoli zmienia taktykę działania co już 5-6 lat temy było widać - Warhammer zmienia się z fajnego systemu bitewnego w ciut bardziej skomplikowaną grę rodzinną na godzinkę, niestety ostatnie poczynania GW są początkiem upadku, który wobec coraz silniejszej konkuręcji niechybnie nastąpi, kiedyś GW był firmą pełną pomysłów i z klimatem teraz stał się typową maszynką ndo robienia pieniędzy:(

No cóż czekam na Confrontation

Offline Alchemik

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2003, 03:32:23 pm »
:) Nie bedzie zle, dookola ludzie maja sporo pomyslow, nabieraja doswiadczenia - no coz jak to w mowia na forum GW:

"Kiedys GW bylo firma hobbystow ktorzy pracowali dla hobbystow. Wlasciwie w firmie nic sie nie zmienilo, hobbysci nadal sa w niej siedza, czasem jak sa grzeczni wyprowadza sie ich na spacer:)"

No coz jak firma laduje na gieldzie to musi zajac sie zarabianiem kasy bo tego zadaja udzialowcy, zatrudnia sie specjalistow od marketingu i sprzedazy ktorzy o samym hobby nie wiedza zbyt wiele - widza jedynie produkt jak podpaski czy klocki lego.

Ale w tym momencie jest sporo do popisu dla wlasnie powstajacych firm jeszcze hobbystycznych z pomyslem i zapalem. Potem i one sie skomercjalizuja ale do czasu my gracze i hobbysci bedziemy mieli frajde:)
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Xane'veen

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2003, 05:06:40 pm »
ojjjjj wy tu o świetnych czasach ja tam marze by GW poszło po rozum do głowy i zmmniejszyło ceny i dawało więcej nowych ciekawych rzeczy!! A jak tak się nie stanie to mój portfel nie dożyje do tych czasów idylli  :D
agia to mój sojusznik.

Offline Malekith

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2003, 10:14:53 am »
taaaa...może i otworzą, ale założę się, że w W-wie i dla większości graczy nic to nie zmieni
w Rumunii mówisz? heh, cóż dla większości Anglików Polska to kraj smutny, zimny i ponury, Spice Girls powiedziały kiedyś, że u nas żyją niedźwiedzie polarne...jak widać większość ma też problem z umiejscowieniem nas na mapie :)

skoro każda firma bedzie sie komercjalizować to może nigdy nie będziemy w stanie pograć sobie w jakąś gierkę bez wkurzania się na producentów, którzy będą robić coraz bardziej chamskie numery graczom

uważam, że w takich firmach hobbyści powinni mieć najwięcej do powiedzenia, marketingowcy mogą sobie najwyżej doradzać a nie rozwalać ideę gry swoimi niedorzecznymi pomysłami, przecież musi być jakiś sposób, że by WHFB był tym czym był kiedyś a jednocześnie dobrze się sprzedawał!

Offline Nilgar

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2003, 02:25:17 pm »
To co was powstrzymuje przed założeniem własnej firmy i rozprowadzaniem własnego systemu od hobbystów dla hobbystów - chętnie to zobaczę...

Offline Alchemik

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2003, 02:32:55 pm »
Wlasciwie nic, choc... widze dwa czynniki u mnie wystepujacye w sladowych ilosciach a wymaganych przy tworzeniu firmy hobbystycznej:)

Kasa i zdolnosci plastyczne...

Ale jesli znajdzie sie wspolnik nadrabiajacy te moje dwa braki to z checia go przywitam:))
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline BeRsErK

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2003, 07:00:36 pm »
Problem jest w tym, że prędzej czy później każdy z hobbisty staje się handlowcem bo bez pieniążków to ani rusz :wink:
A jak już się zasmakuje w zarabianiu na uzależnionych "maniakach" swojej firmy to... no cóż tak już jest ;)

Przyznam, że brakuje mi klimatu ze starych army book'ów.

Offline Xane'veen

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2003, 07:51:10 pm »
Ja określe sytuacje z GW tymże cytatem:

"Jak świat może wrócić do poprzedniego biegu gdy tyle złego się wydarzyło? Ciemnośc, nawet cień przemija." -Sam, Dwie Wieże, Jedna ze scen końcowych
agia to mój sojusznik.

Offline BeRsErK

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2003, 08:17:53 pm »
Ale z drugiej strony połowa z klimatu warhammera jest tworzona przez graczy - myślę, że opowiadanka tworzone przez graczy jak i zdarzenia z bitew(ja z kumplem rozpamiętujemy niektóre nawet 10 lat wstecz ;) ) tworzą niezapomniany klimat gry.

Więc uszy do góry jak nie GW to my systemik podtrzymamy :D

Offline Wargrandmaster

A przyszłość widzę piękną
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 16, 2003, 09:37:31 pm »
No nie wiem czy w Polsce da sie go jeszcze podtrzymywac, duzo tej popularnosci wynikalo z tego ze byl WFRP, pierwszy system RPG po polsku. Dobrym tego przykladem jest to, ze w Polsce bardziej popularny jest WFB a nie WH40K jak to jest na calym swiecie.

Powoli sesje Warhammera zamieraja a pojwia sie D&D, jak maja sie do gry w WFB wciagac ludzie ktorzy nie mieli do czynienia z WFRP, w nowych ksiazkach do battla brak fluffu, ktory pomaga przenosic sie graczom do swiata:)

 

anything