Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 459444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1260 dnia: Listopad 10, 2017, 07:50:41 pm »
W przyszłym tygodniu premiera trzeciego sezonu Gomorry. To dobra okazja do zachęcenia Was do obejrzenia tego świetnego serialu. Dlaczego? Bo to inne europejskie kino, a nie amerykańska masówka. Film ze znakomitą obsadą, zaplanowany od a do z. Podobnie jak w Grze o tron, Gomorra nie ma świętych krów. Każdy jest do odstrzału, nikt nie może spać spokojnie. Polecam!

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1261 dnia: Listopad 11, 2017, 08:02:33 am »
A ja zacząłem oglądać Stan Against Evil. Jest to parodia horrorów z lat 80-ych i 90-ych. Tytułowy Stan to były szeryf małego miasteczka, który właśnie pochował żonę. Okazuje się, że każdy szeryf tego miasta jest przeklęty i zostaje zabity przez czarownice, które kiedyś spalił jeden z jego poprzedników (a jest ich 172). On jako jedyny przeżył, bo z czarownicami walczyła jego żona. Od teraz on i jego następczyni muszą kombinować aby przeżyć kolejny dzień. A nie jest to łatwe bo Stan to stary cynik i antyfeminista, a nowy szeryf Eve nie wie co się dzieje dookoła. Jest to prosta komedia dla wielbicieli starych horrorów. Każdy odcinek ma 21 minut więc się nie dłuży ani nie nudzi.


Offline Szaw

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1262 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:42:15 am »
A oglądał ktoś Belfra?

Słyszę podzielone opinie. Jedni mówią, że warto, inni, że totalne dno.

Offline misiokles

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1263 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:38:47 pm »
I sezon - warto. Drugi jest na tyle specyficzny, że musisz niestety sam wyrobić sobie opinie na podstawie znalezionych recenzji.

Offline 79ers

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1264 dnia: Styczeń 01, 2018, 05:39:10 pm »
"Był taki czas, gdy łąka, strumień, gaj, ziemia,
i każda rzecz zwyczajna,
jawiła mi się jak w niebiańskie blaski przyodziana.
Chwała i niecodzienność snu.
Dziś nie jest tak jak w tamte dni.
Gdziekolwiek zwrócę wzrok
czy w dzień, czy w noc,
z rzeczy widzianych niegdyś nie widzę już nic,
ale jest drzewo z wielu jedno.
Jeden łan, na który spoglądałem.
Opowiadają o tym, co minęło.
U stóp mych bratek tę samą snuje rzecz.
Gdzie przepadł dawny marzycielski błysk?
Gdzie jest dziś chwała, gdzie są sny?"

Ktoś, coś w temacie Penny Dreadful?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2018, 06:32:57 pm wysłana przez 79ers »

Offline guest25

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1265 dnia: Luty 15, 2018, 11:37:59 am »
Warto obejrzeć serial "Lucyfer", dostępny na Netflixie. W roli głównej Tom Ellis jako Lucifer Morningstar, władca piekeł.Serial jest adaptacją komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Neila Gaimana i Sama Kietha, wydawanego przez DC Comics. Lucifer jest emitowany od 25 stycznia 2016 roku przez Fox. Warto obejrzeć, polecam.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1266 dnia: Luty 16, 2018, 07:53:21 pm »
Lucyfer jest niezły, ale mało zostało z komiksowego pierwowzoru. Jedyne co się zgadza to Lucyfer, Mazekin i klub Lux. Wszystko inne pozmieniano.

Skończyłem oglądać Węgiel Modyfikowany. Książek nie czytałem więc nie mogę się wypowiadać jak to się ma do pierwowzoru, ale serial to porządny kawałek cyberpunka. Jest tam wszystko co trzeba wielbicielom gatunku: modyfikacje ciała, SI, wirtualne rzeczywistości, przemoc, sex i akcja.

Offline death_bird

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1267 dnia: Marzec 05, 2018, 12:43:51 pm »
Skończyłem oglądać Węgiel Modyfikowany. Książek nie czytałem więc nie mogę się wypowiadać jak to się ma do pierwowzoru, ale serial to porządny kawałek cyberpunka. Jest tam wszystko co trzeba wielbicielom gatunku: modyfikacje ciała, SI, wirtualne rzeczywistości, przemoc, sex i akcja.

Ja akurat celowo rozpocząłem od książki i serial był pewnym rozczarowaniem. Przyznaję, że jeśli chodzi o rozmach starali się, ale z fabuły zrobili idiotyczną sieczkę pozmienianą na potrzeby jankeskiego schematyzmu w efekcie czego wyszedł taki niepodobny do niczego nieprawy potomek "Ghost in the Shell" (choć inna sprawa, że sama książka to taki amalgamat pomysłów pozbieranych po Gwiezdnych Wojnach i właśnie "Ghost...").
O zgrozo najbardziej podobał mi się odcinek, który fabularnie z książką nie miał prawie nic wspólnego...
Ujmę to w ten sposób: jeżeli ktoś nie czytał to faktycznie może się przy tym całkiem nieźle bawić, bo też jest to widowiskowe. Niemniej wydaje mi się, że lepiej najpierw przeczytać i rozpatrywać serial w kontekście. Tylko wtedy produkcja Netflix`a traci.
Serial sam z siebie to jakieś 7/10 (nie czarujmy się - nie jest to jakoś spektakularnie zagrane). W zestawieniu z książką max 6/10
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline namarie

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1268 dnia: Marzec 07, 2018, 06:21:41 am »
Ja ostatnio oglądałam serial Wiktoria o królowej Wiktorii, ma 2 sezony i praktycznie obejrzałam to w dwa dni jednym ciągiem, naprawdę polecam :) Świetnie nakręcone, piękne scenerie i dobry klimat.

Offline death_bird

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1269 dnia: Marzec 08, 2018, 06:48:04 pm »
"Wiktoria" to taka sympatyczna opowiastka, którą można do obiadu obejrzeć. Stratą czasu na pewno nie jest, ale wielkich emocji nie wywołuje. Może to po prostu bardziej "kobiece" motywy. Jeśli zaś chodzi o serial w klimatach brytyjskich i do tego w otoczce historycznej to na dwie pierwsze serie "Peaky Blinders" mam tylko jedno określenie: petarda.
Trzecia seria jest słabsza, ale generalnie świetna rzecz.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline LordDisneyland

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1270 dnia: Marzec 09, 2018, 12:02:12 am »
Znam tylko pierwszy sezon "Peaky Blinders", ale fakt faktem - świetne połączenie mafijno-gangsterskich klimatów i charakterystycznej dla angielskich produkcji dbałości o realia. Jak fragmenty z młodości Vita Corleone w "Ojcu Chrzestnym" Coppoli, robi wielkie wrażenie. A jak komuś się podobało, warto także obejrzeć film Kena Loacha : https://en.wikipedia.org/wiki/The_Wind_That_Shakes_the_Barley_(film)

Offline death_bird

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1271 dnia: Marzec 09, 2018, 12:58:56 pm »
No proszę - Thomas Shelby.  :biggrin: Chyba będę musiał spróbować to dorwać.
Jeśli chodzi o "Peaky Blinders" to druga seria chyba jest nieco lepsza od pierwszej.
Zaś w przypadku tytułu filmu siłą rzeczy od razu skojarzenie z:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1272 dnia: Kwiecień 18, 2018, 01:00:25 pm »
Ja ze swojej strony polecę Legion, dla mnie najlepszy serial komiksowy.

Offline cosmitki

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1273 dnia: Maj 16, 2018, 10:59:41 pm »
A jak westworld II sezon? ktos oglada? warto? trzyma poziom?

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1274 dnia: Maj 24, 2018, 04:50:43 am »
A jak westworld II sezon? ktos oglada? warto? trzyma poziom?
Realizacyjnie i aktorsko nadal trzyma bardzo wysoki poziom, scenariuszowo można będzie ocenić po obejrzeniu całego sezonu.

 

anything