trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stop_and_stare

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1230 dnia: Październik 13, 2016, 10:42:24 am »
czekam na nowy sezon The Last Kingdom. bardziej niż na Grę o tron :D

Offline LordDisneyland

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1231 dnia: Październik 13, 2016, 11:49:30 am »
Nie orientujecie się, czy ktoś w końcu wyda w Polsce "Endeavour" ?

Offline pasjonata990

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1232 dnia: Październik 17, 2016, 08:10:02 am »
O tak the last kingdom u mnie robi furorę, liczę ze już niedługo będą nowe odcinki :D

Offline 8azyliszek

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1233 dnia: Październik 18, 2016, 08:29:22 pm »
Ktoś inteligentny zaczął wreszcie pisać scenariusze do serialu Gotham. Odcinek 3x5 jest fantastyczny od pierwszych minut. Riddler i Pingwin rozwijają skrzydła po prostu. Wspaniale się to ogląda.

Offline SirBlackheart

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1234 dnia: Październik 19, 2016, 07:47:30 am »
Jak na razie Westworld zmiótł u mnie wszystkie nadawane obecnie seriale. Tam jest wszystko, czego oczekiwałem od tego typu fabuły: dickowski klimat:
Spoiler: pokaż
"czy-to-co-widzę-jest-tym-co-widzę-i-czy ten-na-którego-patrzę-jest-tym-na-którego-patrzę"
,
Spoiler: pokaż
ewolucja świadomości  u sztucznej inteligencji
i mnożące się znaki zapytania. Każdy odcinek to balansowanie na skraju fotela.

Offline Groza1410

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1235 dnia: Październik 19, 2016, 12:13:00 pm »
Ktoś oglądał Wikingów ? Co o tym serialu myślicie ? Moim zdaniem czasem bardzo schizowy jest.
Klucznik wielki pęk kluczów nosił za pasem przewiązany...

Offline SirBlackheart

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1236 dnia: Październik 19, 2016, 01:38:30 pm »
Ktoś oglądał Wikingów ? Co o tym serialu myślicie ? Moim zdaniem czasem bardzo schizowy jest.

Pierwszy sezon WSPANIAŁY, drugi świetny, natomiast trzeci mnie znużył. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy serial tego typu.

Offline 8azyliszek

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1237 dnia: Listopad 20, 2016, 08:54:16 pm »
Wikingowie to bardzo dobry serial z dobrze zrobionymi scenami batalistycznymi. Mimo że zdarzają mu się dłużyzny, to warto go obejrzeć.

A ja teraz jestem pod wrażeniem "Młodego Papieża". I znowu - serial też ma swoje dłużyzny. Ale te 8 odcinków zebranych do kupy tworzą piękną kompozycję. Naprawdę można się wzruszyć. Nie można go oceniać po jednym czy dwóch epizodach. Całość jest przemyślana, a to rzadkie w dzisiejszym serialowie. Polecam.

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1238 dnia: Grudzień 09, 2016, 09:37:38 pm »
Obejrzałem ostatnio wszystkie trzy sezony "Black Mirror". Świetna rzecz, jak ktoś lubi dobre sf to polecam.
Spoiler: pokaż
A piosenka "heaven is a place on earth" zaczyna zupełnie inaczej brzmieć po zobaczeniu trzeciego sezonu :eek:

Offline SirBlackheart

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1239 dnia: Styczeń 13, 2017, 12:05:04 pm »
A ja teraz jestem pod wrażeniem "Młodego Papieża". I znowu - serial też ma swoje dłużyzny. Ale te 8 odcinków zebranych do kupy tworzą piękną kompozycję. Naprawdę można się wzruszyć. Nie można go oceniać po jednym czy dwóch epizodach. Całość jest przemyślana, a to rzadkie w dzisiejszym serialowie. Polecam.

Tak, to jest właśnie siła tego serialu. Oglądając poszczególne odcinki można się sycić pięknie napisanym scenariuszem i CUDOWNYMI zdjęciami, samą fabułę traktując jako coś mglistego, co może się jakoś sensownie domknąć, ale nie musi. W okolicach finału wszystko się jednak doskonale zazębia i widzimy jak sobie to wszystko Sorrentino sprytnie poukładał. Ten serial dał mi między oczy. Piękna, mądra i cholernie przekorna rzecz. Polecam oglądać jako całość.

Offline Doctus

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1240 dnia: Luty 15, 2017, 05:23:30 pm »
@8azyliszek
Ktoś inteligentny zaczął wreszcie pisać scenariusze do serialu Gotham. Odcinek 3x5 jest fantastyczny od pierwszych minut. Riddler i Pingwin rozwijają skrzydła po prostu. Wspaniale się to ogląda.

Minęło już tyle czasu od odcinka, że pozwolę sobie na spoilery. Kto nie jest na bieżąco z Gotham niech ominie te wiadomość.
Szkoda tylko że po raz kolejny uśmiercili postać, którą i tak niedługo wskrzeszą. Bo ciężko nazwać mi wylądowanie w rzece z kulą w brzuchu inaczej niż śmiercią, nawet w pokręconej bajkowej konwencji tego serialu. Poza tym faktycznie Gotham jest coraz lepsze, i mimo że nie przestaje być jedynie absurdalną rozrywką, swoje zadanie spełnia (choć moje wymagania co do tego serialu po lekturze Gotham Central były zupełnie inne). Jakoś ciężko mi uwierzyć że uśmiercą tak ważną dla przyszłości Batmana postać. Mogli sobie pozwolić na śmierć Maroniego, Essen, którzy w komiksach o Batmanie pełnili rolę i tak 2 planową, jednak Pingwin jest już zbyt dużą i liczącą się postacią. O ile ktoś z ekipy kreatywnej dalej traktuje te wariację jako prequel do właściwej historii o Batmanie. Nawet gdyby nie - Oswald i tak jest najbardziej lubianą postacią w serialu, i wiele by stracili pozbywając się go.

PS: Mamy temat o tym serialu. Mógłby ktoś przenieść posty moje i 8azyla do niego?

Offline Trisz

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Total likes: 0
  • zmuszani do przekraczania własnych granic...
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1241 dnia: Marzec 18, 2017, 01:38:14 pm »
Tak, to jest właśnie siła tego serialu. Oglądając poszczególne odcinki można się sycić pięknie napisanym scenariuszem i CUDOWNYMI zdjęciami, samą fabułę traktując jako coś mglistego, co może się jakoś sensownie domknąć, ale nie musi. W okolicach finału wszystko się jednak doskonale zazębia i widzimy jak sobie to wszystko Sorrentino sprytnie poukładał. Ten serial dał mi między oczy. Piękna, mądra i cholernie przekorna rzecz. Polecam oglądać jako całość.
Biorę sia za papieża jak skończę Wikingów, Ostatnio The affair było na tapecie, jednak kolejne sezony już nie miały tego klimatu ppierwszego moim zdaniem, który był naprawdę... inny i realnie dramatyczny.
Każdy jest nadzwyczajny.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1242 dnia: Marzec 20, 2017, 08:32:09 am »
Skończyłem oglądać Iron Fist. To chyba najsłabszy serial Netflixa i Marvela. Bohater jest nudny, naiwny i płytki, brakuje tam ciekawych przeciwników znanych z komiksów, a Ręka, która w Daredevilu była przedstawiona jako potężna siła, która trzęsie całym przestępczym półświatkiem skończyła jako sekta dla młodocianych karateków. Jedynym zabawnym motywem było pojawienie się Clair znanej z innych seriali Netflixa. Mam nadzieję, że w serialu Defenders jakoś rozwiną tą postać, bo puki co do Daredevila czy Jessic`i Jones się nie umywa.

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1243 dnia: Kwiecień 02, 2017, 02:49:24 pm »
Ogląda ktoś poza mną "Expanse"? Moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla każdego, kto lubi porządne sf z dobrze napisanymi bohaterami i sensowną, złożoną ale nie przekombinowaną, fabułą. Jeśli w następnych sezonach poziom gwałtownie nie spadnie, Expanse stanie się klasyką.

Firefly tier, jak nie lepiej, srsly. Idźcie oglądać.

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1244 dnia: Kwiecień 03, 2017, 06:22:53 am »
The Expanse jest bardzo dobre, ale "Firefly tier" to to nie jest, poza tym drugi sezon nie jest tak dobry jak pierwszy, ten cały wątek protomolecule jest przekombinowany moim zdaniem i serialowi (i książkom) lepiej zrobiłoby coś bardziej przyziemnego. Do tego doszli bardzo wkurzający marsjańscy żołnierze... Tak naprawdę serial ratują Amos i ta Iranka grająca Hinduskę.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

 

anything