Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 459393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1125 dnia: Styczeń 25, 2015, 07:54:33 am »
W komiksach Falshów było wielu. I nie do końca wiadomo kto jest Reverse Flashem.
Spoiler: pokaż
 Z jednej strony mamy Wallsa, który cały czas coś kombinuje i ma wiedzę z przyszłości. Komiksowy Reverse Flashem był fanem Flasha z 25 wieku, który cofnął się w czasie. A że był szalony to robił masę paskudnych rzeczy. W tym zabicie Iris. Z drugiej strony koleś naprawdę miał na imię Eobard Thawne. A partner ojca Iris ma na imię Eddie Thawne. To też nie może być przypadek. A co do okładania Wallsa to może był żółty kostium na autopilocie. Co do końcowej teorii Sisko, że w czasie śmierci matki Barrego było dwóch Flashów, to z czasem Flash będzie tak szybki, że biegnąc będzie mógł przekroczyć barierę czasu i podróżować w przyszłość lub przeszłość. Będzie to miało pewne skutki uboczne (gorąco polecam przeczytać komiks Flashpoint).


Zacząłem oglądać Mentalistę. Serial o oszuście, który udawał medium. Pewnego dnia w telewizji oświadczył, że pomaga w sprawie seryjnego mordercy. Przestępca zabija mu żonę i dziecko. Od tej pory pomaga policji w schwytaniu przestępców. Początkowo jest ciekawie, ale po 2 sezonach nuży. W czasie 2 sezonów są 4 odcinki głównego wątku. Reszta to zwykłe niezwiązane ze sobą sprawy. Jak dla mnie to za mało. Odpuszczam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2015, 08:35:02 am wysłana przez Hollow »

Offline mugliś

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • HR został wymyślony przez Daleki.
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1126 dnia: Styczeń 25, 2015, 04:21:44 pm »
A ja mogę z czystym sumieniem polecić Battlestar Galactica. Na świecie pozostaje 50 000 tys ludzi, których celem jest odnalezienie Trzynastej Kolonii - Ziemi. Bardzo wciągający serial, obejrzenie jednego odcinka jest wręcz niemożliwe.


Poza tym, z seriali obyczajowych polecam Prezydencki Poker, Martin Sheen w roli prezydenta USA. Ciekawa historia i bardzo interesujące postacie.


Raczej dla gruboskórnych, serial o więzieniu Oswald o zaostrzonym rygorze, potocznie nazywane Oz, poziom czwarty: Szmaragdowy Gród. 
Nie mów JAK coś zrobić. Powiedz CO można zrobić.

Offline potworek

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1127 dnia: Styczeń 29, 2015, 12:18:36 am »
Czy ktoś z was widział nowy serial "Galavant"? :)
Koniecznie zobaczcie, nie spodziewałem się że komediowy musical ma sens! O dziwo serial poleciła mi jakaś niestabilnie psychicznie dziewczyna...
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1128 dnia: Luty 06, 2015, 09:40:39 am »
Zacząłem oglądać Odyssey 5 - serial opowiada o 5 astronautów, którzy nagle widzą, że Ziemia eksplodowała. Nagle pojawia się kosmita i tłumaczy im, że to dzieje się w całej galaktyce i cofnie ich w czasie o 5 lat aby dowiedzieli się kto jest tego sprawcą i go powstrzymać. Początkowo serial zapowiada się ciekawie, niestety im dalej tym gorzej. Emisję serialu przerwano na 20 odcinkach więc brak jakiegokolwiek zakończenia.

Offline Doctus

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1129 dnia: Luty 22, 2015, 04:09:18 pm »
Cytuj
Smuga to ksywka wycięta prosto z gazety Daily Planet, co na to Lois? Kolejna rzecz, kobieta w której kocha się główny bohater, pisze artykuły/posty na blogu o nim samym, czyli alter ego głównego bohatera. Clark Kent rozmawiał z Lois przez telefon, bądź identycznie jak Barry ukrywał się w cieniu. Nie można było jakoś tego inaczej rozwiązać?

W The Flash Allen ma początkowo pseudonim The Streak, w Smallville Kent był nazywany The Blur. Pseudonimy są podobne ale nie identyczne, Iris West była dziennikarką także w komiksach, więc zażalenia o to powinno się raczej składać do twórców postaci a nie scenarzystów serialu. Rozmawianie ze swoją ukochaną w kostiumie, będąc skrytym w cieniu, to nieodłączny element superbohaterskich produkcji, w których pojawia się motyw podwójnej tożsamości. Nie mówiąc już o starszym bracie Flasha, Arrow gdzie ten schemat był już standardem nie tylko do rozmów z kobietą, ale i współpracownikami.

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1130 dnia: Luty 22, 2015, 07:35:30 pm »
Wikingowie wracają w trzecim sezonie! W pierwszym odcinku scenarzyści wprowadzają wiele wątków, jednak trzeba przyznać że robią to odpowiedzialnie i rozsądnie. Bardzo dobre wprowadzenie, ciekawe kto pierwszy wykorzysta drugą stronę?

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1131 dnia: Marzec 01, 2015, 08:21:31 am »
Lubicie The Walking Dead? Polecam serial dwudziestokrotnie lepszy - Z Nation. Czysta akcja, bez zbędnych, naciąganych dialogów, a do tego...
Spoiler: pokaż
biegające zombie
:wink: Obejrzałem wczoraj trzy odcinki, cały sezon to standardowe 13. Polecam!


Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1132 dnia: Marzec 01, 2015, 04:53:57 pm »
Serial jest świetny. Zwłaszcza dzieciak o imieniu 10000 wymiata.

Z seriali o zombie czekam na to:


Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1133 dnia: Marzec 08, 2015, 09:32:34 pm »
Czy przebije Z nation, to szczerzę wątpię. Jestem w połowie tego serialu, a dokładniej po 7 odcinku. Kapitalna rozrywka, każdy odcinek jest inny od poprzedniego, ciężko zgadnąć co może wydarzyć się w kolejnym.
Spoiler: pokaż
Śmierć Garnetta
to majstersztyk, wydawało się że jest pewniakiem do przeżycia, a tutaj zonk.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1134 dnia: Marzec 13, 2015, 12:34:17 pm »
Na blogu dwugłos o komiksowych serialach - Agentka Carter, SHIELD, Arrow, Flash, Gotham i Constantine:

 http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/03/485-rozmowy-na-dwie-gowy-telewizja-w.html

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1135 dnia: Marzec 14, 2015, 10:50:37 am »
Dlaczego Z nation kończy się w takim momencie? :evil: Jak ja tego nienawidzę w serialach! Ostatni odcinek oglądałem 3 cm od monitora, żeby niczego nie przegapić,
Spoiler: pokaż
rakiety lecą w obie bazy
i nagle następuje koniec sezonu.......na początku myślałem, że sieć mi padła. I zaś czekaj do września! Szlag!


Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1136 dnia: Marzec 20, 2015, 09:14:27 pm »
Po miesięcznej przerwie The Flash wraca w iście bombowym odcinku, chyba najlepszym jak do tej pory.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1137 dnia: Marzec 26, 2015, 09:49:16 am »
Poprzedni odcinek faktyczni świetny. W końcu pojawiło się kilka odpowiedzi. Nowy taki sobie. Kilka odcinków temu Wells twierdził, że nie wie jak to jest z podróżami w czasie i jakie konsekwencje za sobą niosą. W tym raz za razem Wells tłumaczył Barremu, cały czas co ma robić i nawet nie spytał go "skąd to wszystko wiesz". Trochę to za bardzo naciągane...

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1138 dnia: Marzec 26, 2015, 09:54:30 am »
Przecież on od razu zrozumiał, że Barry złamał barierę czasu. Jego zachowanie zależy od kontekstu, sam finał nowego odcinka również na to wskazuje.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1139 dnia: Marzec 26, 2015, 05:36:52 pm »
Chodzi mi o to, że Barry nie zapytał Wallsa skąd on wie, że jeśli Barry nie zrobi tego samego co poprzednim razem to sytuacja będzie gorsza .

Nowy odcinek Arrowa niezły. Serial dorobił się własnego Iron-mana. Atom z komiksowym pierwowzorem nie ma nic wspólnego, ale wdzianko nie wygląda źle.

 

anything