trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1110 dnia: Grudzień 03, 2014, 03:54:38 pm »
Po obejrzeniu tego serialu przypomniała mi się inna produkcja Del Toro - Blade 2. Tam pojawiały się podobne wampiry. Też był jeden Mistrz i masa bezwolnych sług. Wygląd też był podobny...

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1111 dnia: Grudzień 14, 2014, 11:08:59 am »
Obejrzałem wczoraj kilka ostatnich odcinków czwartego sezonu TWD, rozczarowanie to chyba odpowiednie słowo do wyrażenia mojej oceny. Brak pomysłu na bohaterów, dalszą fabułę powodują, że miałem wrażenie, że jakby odcinków nakręcono w tym sezonie 200 to dramaturgia byłaby identyczna. Po ucieczce z więzienia serial stał się dla mnie wyjątkowo nudny.

Pilot serialu The Flash przypadł mi do gustu, nawet bardzo. W miarę zamknięta fabularnie historia z tajemniczym zakończeniem. Muszę nadgonić braki, wtedy napiszę więcej.

Offline Quillon53

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1112 dnia: Grudzień 22, 2014, 05:05:15 am »
bardzo dobrym resialem ktory moge wam polecic jest Lie to me. Jesli ktos nie ogladal to musi to zrobic.

Co do TWD to fakt kazdy kolejny sezon jest coraz gorszy ;/

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1113 dnia: Styczeń 19, 2015, 04:27:15 pm »
Na razie plotka. Z archiwum X powraca! Ma powstać nowy mini-sezon :smile: Co najważniejsze, najprawdopodobniej z kluczowym aktorami.

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1114 dnia: Styczeń 19, 2015, 08:12:51 pm »
"Penny Dreadful"

Co prawda jestem dopiero w połowie pierwszego sezonu, ale już teraz mogę powiedzieć:
This is THE shit. Porządnie zrobiony serial w klimatach powieści gotyckiej. No i występuje w nim Eva Green!

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1115 dnia: Styczeń 19, 2015, 09:51:31 pm »
Po kolejnych dwóch odcinkach serialu The Flash (2-3) jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiony do tej produkcji. Końcowe wstawki z Wellsem są świetne, odnoszę wrażenie że przez 40 minut na nią czekam. Retrospekcje również są dobrze konstruowane, wnoszą sporo do fabuły, a zarazem są krótkie, przez co nie męczą i nudzą. Na uwagę zasługuje również relacja Allena z Westem, bardzo przytomnie prowadzona.

Porównując potencjał Flasha z Gotham, nie mam wątpliwości, który z nich jest lepszy.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1116 dnia: Styczeń 20, 2015, 11:03:31 am »
Im dalej tym serial jest lepszy. Pojawia się więcej czarnych charakterów z komiksów DC (Captain Cold wymiata), coraz więcej dowiadujemy się o przeszłości Barrego i śmierci jego matki.
Ja najbardziej czekam na motyw jak
Spoiler: pokaż
 dr. Snow zostaje superzłoczyńcą o pseudonimi Killer Frost

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1117 dnia: Styczeń 20, 2015, 09:32:16 pm »
Wracając jeszcze do serialu The Flash, zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Barry posiada sporo umiejętności, ale jego siła pozostała chyba bez mian? Pytam, bo w każdym odcinku ratuje ludzi, przenosząc ich w bezpieczne miejsce, a robi to z taką lekkością, że wywołuje moje zdziwienie. W Smallville takie sceny były naturalne, Superman to w końcu Superman :wink:

Najnowszy odcinek Gotham bez rewelacji, z
Spoiler: pokaż
Falcona robią zwykłą starą pierdołę, Fish chce odstrzelić starego i rządzić miastem...a sama nie potrafi ochronić swojej własnej budy...serio?
Kolejny odcinek zapowiada się ciekawiej.

Serial byłby atrakcyjniejszy z porządną czołówką i muzyką. Na razie jednego i drugiego brak. Oprócz jednej kompozycji, która już zaczyna działać na nerwach. Na początku 12 odcinka, przez chwilę leciał jakiś kawałek i od razu jakoś lepiej się oglądało. Naprawdę nie rozumiem, jak można było tak zbagatelizować ścieżkę dźwiękową.


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1118 dnia: Styczeń 21, 2015, 10:54:59 am »
"Penny Dreadful"

Co prawda jestem dopiero w połowie pierwszego sezonu, ale już teraz mogę powiedzieć:
This is THE shit. Porządnie zrobiony serial w klimatach powieści gotyckiej. No i występuje w nim Eva Green!
A ja po obejrzeniu 1. sezonu powiem tak: jeden z najlepszych seriali, jakie widziałem! :)

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1119 dnia: Styczeń 21, 2015, 12:58:23 pm »
"Penny Dreadful"

Co prawda jestem dopiero w połowie pierwszego sezonu, ale już teraz mogę powiedzieć:
This is THE shit. Porządnie zrobiony serial w klimatach powieści gotyckiej. No i występuje w nim Eva Green!

Żeby była jasność, bo ktoś nie obeznany z angielskim "podwórkowym" może rozumieć moją wypowiedź na wspak:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=This+Is+The+Shit

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 21, 2015, 01:26:12 pm »
Żeby była jasność, bo ktoś nie obeznany z angielskim "podwórkowym" może rozumieć moją wypowiedź na wspak:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=This+Is+The+Shit
Ja na szczęście zrozumiałem, głównie dzięki temu, co napisałeś po pierwszym zdaniu. :)
Cytuj
Porządnie zrobiony serial w klimatach powieści gotyckiej. No i występuje w nim Eva Green!

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 23, 2015, 04:39:33 pm »
Po obejrzeniu odcinka Flash vs Arrow, widoczna jest u mnie słaba znajomość tego drugiego serialu. Nie załapałem kilku rzeczy, doradzi mi ktoś jaki odcinek/odcinki powinien zobaczyć?
Spoiler: pokaż
O co kaman z tą kobietą w kawiarni? Mówiła o jakimś dziecku, czyżby Olivera?


Bardzo dobrze wypadła walka dwóch bohaterów, graficy naprawdę dali radę. Czy w serialu Arrow również pojawiają się jakieś wstawki z Flashem?


Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 23, 2015, 09:22:58 pm »
W drugim sezonie była retrospekcja
Spoiler: pokaż
 o tym, że Oliver zrobił dziecko dziewczynie, z którą zdradza Laurel. Jego matka jej płaciła aby dziewczyna zniknęła z jego życia. To właśnie ta dziewczyna.

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 23, 2015, 09:52:49 pm »
Dzięki za wyjaśnienie :wink:

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:30:14 pm »
W odcinkach 9-10 trwa świetna passa serialu The Flash. Widać, że twórcy serialu byli fanami Skazanego na śmierć, najpierw pojawił się Wentworth Miller, później Robert Knepper, a na końcu Dominic Purcell. Kto następny?

Na moje oko rola Millera za bardzo pewna siebie, śmiesznie się oglądało, zero powagi. Cały urok z Prison Breaka gdzieś uleciał. No ale to już raczej wina scenarzystów, którzy nakreślili tej postaci taki charakter, chociaż finałowa scena z 10 odcinka to wypisz, wymaluj kultowy Prison Break. Zaraz, zaraz, a gdzie Fox River?

Największe wrażenie jednak wywarła na mnie część 9. Zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi?
Spoiler: pokaż
Jest 3 Flashów? To, że doktor Wells pochodzi z przyszłości, jest wiadome od początku, ale kto jest tym złym Flashem? Tym, który tak mocno oklepał twarzyczkę Wellsa? Wiemy tylko, że doktor jest ewentualnie tym dobrym Flashem, który walczył ze złym Flashem w mieszkaniu najmłodszego Flasha juniora i jego rodziny. Trochę to wszystko pokręcone...


Jak już pisałem o Skazanym na śmierć, to nie mogę pominąć wątku Smallville. Za dużo tutaj podobieństw. Smuga to ksywka wycięta prosto z gazety Daily Planet, co na to Lois? Kolejna rzecz, kobieta w której kocha się główny bohater, pisze artykuły/posty na blogu o nim samym, czyli alter ego głównego bohatera. Clark Kent rozmawiał z Lois przez telefon, bądź identycznie jak Barry ukrywał się w cieniu. Nie można było jakoś tego inaczej rozwiązać?

Podsumowując 10 odcinków Flasha jest to chyba najlepszy serial o superbohaterze jaki oglądałem, dialogi są odpowiednio wyważone, nie zanudzają, akcji jest sporo, co ważne graficy świetnie czują swoją robotę i Flasha, sceny batalistyczne stoją na dobrym poziomie. Czekam na więcej!

 

anything