trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 465694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sorcerer

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1065 dnia: Sierpień 31, 2014, 09:50:17 pm »
Polecam "Arrow". Jeden z moich ulubionych seriali. Akcja, dużo walki, świetna gra aktorska. Bardzo wciągający, w październiku początek 3 sezonu

Offline Radan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1066 dnia: Wrzesień 05, 2014, 04:58:30 pm »
Ktoś podziela moje zdanie, że finał trzeciego sezonu "Legendy Korry" miażdży, pali, gwałci i nie bierze jeńców? Zwłaszcza ostateczne starcie z villainem.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1067 dnia: Wrzesień 05, 2014, 06:44:38 pm »
Zakończenie dość dramatyczne i zaskakujące. Główny czarny charakter był naprawdę fajny, a jego poglądy miażdżyły. Ale zawiodłem się na tym jakie miał plany względem Korry. Spodziewałem się, że jakoś będzie chciał ją wykorzystać lub przeciągnąć na swoją stronę. Pomagierów też miał świetnych.  No i pojawił się Zuko i Iroh. To dwie moje ulubione postacie z Legendy Aanga.

Ostatnio czytałem dlaczego film aktorski był tak słaby:

http://hatak.pl/artykuly/dlaczego-ostatni-wladca-wiatru-okazal-sie-tak-zlym-filmem

ciekawe ile z tego to prawda, a ile wymówki.

Skończyłem oglądać serial Sliders. Po pierwszych dwóch świetnych sezonach mogłem sobie odpuścić. Trzeci leci powoli w dół, a czwarty to totalna słabizna. Z oryginalnej ekipy zostawili tylko jednego, najmniej lubianego bohatera, z odcinka na odcinek fabuła była oraz słabsza, a zakończenia w ogóle brak. A szkoda, bo praktycznie wszystkie wątki zostały niedokończone...

Offline papierek

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1068 dnia: Wrzesień 05, 2014, 09:55:13 pm »
tak.

Trzecia księga Korry jest świetna. Niby wszystko dobrze się skończyło, ale wewnętrzna tragedia bohaterki jakby się dopiero zaczyna...
Nie mogę się doczekać czwartej księgi:D


A w ogóle to w pod koniec roku wyszedł kolejny serial, który od razu trafił na bardzo wysoką pozycję na liście moich ulubionych:

Rick i Morty <3

http://youtu.be/X7HmltUWXgs
"Jego życie to bajka o agresywnych ludziach, gdzie i dobra i zła strona może Ci przychrzanić. Jedyną różnicą od czasu, gdy się dowiedział o tym, jak naprawdę to wygląda, to fakt, że nikt już nie musi wokół niego stąpać na palcach.
Teraz obie strony mogą używać czołgów."

http://www.facebook.com/PapierkiSketchbook

Offline Itachi

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1069 dnia: Wrzesień 11, 2014, 05:03:13 pm »
Oglądał ktoś serial Pozostawieni od HBO?
Wczoraj obejrzałem finał sezonu pierwszego. I sam nie wiem co mam sądzić... Niezwykle smutny, nostalgiczny, szukający sensu życia serial z dobrą grą aktorską i co najmniej kilkoma mocnymi scenami (samobójstwem czy ukrzyżowaniem). Ale główny wątek, jakoś mało rozwinięty, nie wiemy co się stało i dlaczego? Gdzie są osoby, które zniknęły? Czy żyją? Dlaczego one zostały wybrane? Pytań jest więcej niż odpowiedzi.

Offline Danio237

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1070 dnia: Wrzesień 11, 2014, 09:10:36 pm »

DANGER 5 SEASON 2 TRAILER

Zapomniałem kompletnie że czekam na drugi sezon Danger 5. I nagle wszystkie inne seriale na które czekałem mnie nie obchodzą! :D

Offline Danio237

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1071 dnia: Wrzesień 14, 2014, 07:43:44 pm »
Polecam "Arrow". Jeden z moich ulubionych seriali. Akcja, dużo walki, świetna gra aktorska. Bardzo wciągający, w październiku początek 3 sezonu
Wybaczcie za post pod postem ale musiałem odpisać.
Inne rzeczy to być może kwestia gustu, ale jak można powiedzieć że Arrow ma świetną grę aktorską?
BTW moim zdaniem walki jest za mało, a akcja nie taka świetna, zdecydowanie za dużo w tym serialu głupich, melodramatycznych wątków.
"Uuu, Oli wróciłeś, nienawidzę cię, oo kocham cię, aa przypomniałam sobie siostrę zostaw mnie, kocham innego, albo już ciebie, jestem taka smutna, no przeproś mnie!"
Zabiłbym tę babę... I wiele innych postaci z tego serialu - mimo wszystko, dalej lubię. Może dlatego że to prawie Batman. :wink:

Offline sorcerer

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1072 dnia: Wrzesień 14, 2014, 10:36:53 pm »
Wybaczcie za post pod postem ale musiałem odpisać.
Inne rzeczy to być może kwestia gustu, ale jak można powiedzieć że Arrow ma świetną grę aktorską?
BTW moim zdaniem walki jest za mało, a akcja nie taka świetna, zdecydowanie za dużo w tym serialu głupich, melodramatycznych wątków.
"Uuu, Oli wróciłeś, nienawidzę cię, oo kocham cię, aa przypomniałam sobie siostrę zostaw mnie, kocham innego, albo już ciebie, jestem taka smutna, no przeproś mnie!"
Zabiłbym tę babę... I wiele innych postaci z tego serialu - mimo wszystko, dalej lubię. Może dlatego że to prawie Batman. :wink:

Przez jedną nieszczęsną aktorkę nie skreśla się całego serialu ;) Dla mnie cała reszta, jest naprawdę dobra. Poza tym, walki nigdy za wiele, ale narzekać nie można. Dodatkowo bardzo fajne retrospekcje, dużo ciekawych wątków no i wciąż wprowadzani są świetni nowi bohaterowie. Szykuje się jeszcze crossover z nowym serialem The Flash, co również powoduje, że serial punktuje. U mnie "Arrow" jest w czołówce listy najlepszych

Offline Danio237

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1073 dnia: Wrzesień 15, 2014, 01:30:11 pm »
Przez jedną nieszczęsną aktorkę nie skreśla się całego serialu :wink: Dla mnie cała reszta, jest naprawdę dobra.
Ta pani to tylko przykład, zdecydowana większość obsady to słabizna, ekspresja na poziomie telenowel. Jest też parę POPRAWNYCH kreacji, ale naprawdę dobrego tam nic nie widzę (przynajmniej jeśli chodzi o postacie pojawiające się regularnie).
Poza tym, walki nigdy za wiele, ale narzekać nie można.
Można, czego dowodem jestem ja. :P Nie chodzi mi o to że naprawdę chcę żeby było dużo więcej walki, tylko o to że za dużo tutaj żenującego teen drama, gdyby dialogi i motywacje były dobre to jak najbardziej mogłyby zostać.
Dodatkowo bardzo fajne retrospekcje,
Niektóre fajne, niektóre tylko ok, ale tu fakt, retrospekcji jakichś żenujących dużo nie było. ;)
dużo ciekawych wątków
Dużo wątków. Ciekawych mało.
no i wciąż wprowadzani są świetni nowi bohaterowie. Szykuje się jeszcze crossover z nowym serialem The Flash, co również powoduje, że serial punktuje.
Sam fakt pojawienia się nowych bohaterów nie sprawi że serial będzie lepszy, oby faktycznie byli świetni tak jak mówisz.
U mnie "Arrow" jest w czołówce listy najlepszych
A u mnie Arrow to miła głupotka do kotleta, w żadnym wypadku nie jest to czołówka (jak np. Breaking Bad, Rodzina Soprano czy House of Cards).

Mam ogromną nadzieję że Gotham nie będzie próbował powtórzyć sukcesu Arrow tylko stworzy coś dla naprawdę dojrzałego widza (czy może inaczej - dla widza oczekującego dojrzałych treści).

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1074 dnia: Wrzesień 15, 2014, 03:02:26 pm »
Moim zadaniem mogliby pominąć większość wątków rodzinnych w pierwszym sezonie i serial nic by na tym nie stracił. To, że bohater najpierw stara się zranić i trzymać z daleka rodzinę, aby nie odkryli jego tajemnicy, a potem znowu nawiązać z nimi zdrowe relacje naprawdę denerwuje.
Podobają mi się za to różne drobne nawiązania do uniwersum DC, które może wyłapać osoba znająca się na komiksach. No i Flicity wymiata. Ponoć po tym jak pojawiła się w serialu postanowili wprowadzić ją do komiksów.

Offline Danio237

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1075 dnia: Wrzesień 15, 2014, 04:10:47 pm »
To jedna z tych postaci których nie cierpię. :>

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1076 dnia: Wrzesień 15, 2014, 05:16:38 pm »
Dlaczego?

Offline Danio237

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1077 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:03:40 pm »
Bo (przynajmniej w pierwszym sezonie) ta postać jest bardzo słabo napisana, jej gagi są TAK bardzo wymuszone...
"Hej Ollie, podejdź tu to ci włożę... yyy rękę! Znaczy to co mam w ręcę! Uuu to zabrzmiało dwuznacznie, TAK MI WSTYD, chodziło mi że do kieszeeeni..."
Może w drugim sezonie ją w końcu polubię, bo na razie zupełnie nie rozumiem tych zachwytów.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1078 dnia: Wrzesień 15, 2014, 06:35:51 pm »
Czyli widziałeś tylko pierwszy?
To koniecznie zobacz drugi i dopiero wtedy ją oceń. W drugim prezentuje się o wiele lepiej.

Offline sorcerer

Odp: Seriale
« Odpowiedź #1079 dnia: Wrzesień 15, 2014, 08:49:55 pm »
Mnie z kolei najbardziej denerwuje postać Laurel, natomiast Felicity wymiata <3
Ogólnie drugi sezon był zdecydowanie dużo lepszy niż pierwszy, więc polecam nadrobić