Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 467724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #930 dnia: Wrzesień 24, 2013, 11:46:44 am »
Obejrzałem 2 pierwsze odcinki Sleepy Hollow. Zapowiada się coś między Haven, a Supernatural. Dwójka bohaterów walczy ze zjawiskami nadprzyrodzonymi w małym miasteczku i tym samym chronią świat przed nadchodzącą apokalipsą. Może dalej będzie ciekawiej, ale na razie serial zapowiada się słabiej niż dwa wyżej wspomniane.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #931 dnia: Wrzesień 24, 2013, 05:07:14 pm »
Kurcze za 5 dni nastapi koniec BB :sad: . Co ja bede teraz ogladal, nic juz nie bedzie takie samo po BB

Na dodatek Futurama również pożegnała się z widzami.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Seriale
« Odpowiedź #932 dnia: Wrzesień 26, 2013, 10:19:03 am »
Obejrzałem pierwszy odcinek "Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.", czyli serialu, który poszerza Marvel Cinematic Universe (Iron Many, Thor, Avengers itp). Jak dla mnie wypada bardzo porządnie, sprawnie zrealizowany, dobrze napisany. Zapraszam do recenzji:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/09/360-marvels-agent-os-shield-01x01-pilot.html

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #933 dnia: Wrzesień 27, 2013, 09:24:09 am »
Też podobał mi się ten odcinek. Jakiś czas temu widziałem 3 krótkie filmik o agentach S.H.I.E.L.D. dołączone do płyt DVD z filmami na odstawie komiksów Marvela: A Funny Thing Happened On The Way To Thor's Hammer, The Consultant i Item 47. Co tu dużo pisać Coulson wymiata. Zaciekawiła mnie też pewna wymiana zdań między dwoma agentami:
Spoiler: pokaż

- Coulson nie wię prawda?
- Nie wie i nie może się dowiedzieć

Może w Avengersach naprawdę umarł, a potem go sklonowali... Tak czy inaczej chyba zobaczę cały sezon.

Offline blanche14

Odp: Seriale
« Odpowiedź #934 dnia: Wrzesień 28, 2013, 08:30:51 pm »
Hannibal, a na czym to leci? Słyszałem tylko o jakimś serialu o młodości Hannibala, to o ten chodzi?
Nie wiem czy jakaś polska stacja go emituje, a serial opowiada nie tyle o młodości Hannibala co o jego pracy przy FBI

Offline adro

Odp: Seriale
« Odpowiedź #935 dnia: Październik 02, 2013, 01:42:06 pm »
No i BB przeszlo do historii. Final bdb nie jakis swietny, powalajacy, ale wszystkie watki zostaly ladnie zamkniete. Myslalem, ze na koniec bedzie wielka rozpierducha polaczona z wielkim bum. Mimo wszystko jestem bardzo usatysfakcjonowany po obejrzeniu Feliny.
Kurcze teraz czekam na ten serial valley of grass, moze byc ciekawie. No i better call saul to bedzie dla mnie mus.
pzdr 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2013, 01:45:36 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #936 dnia: Październik 22, 2013, 10:40:13 pm »
Po 4-5 latach odświeżyłem sobie 1 sezon The Wire.
The Wire is the best show I've ever seen, including Breaking Bad.


Offline adro

Odp: Seriale
« Odpowiedź #937 dnia: Październik 23, 2013, 12:20:56 am »
No way i disagree :biggrin: :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #938 dnia: Październik 23, 2013, 11:04:39 am »
adro...
The Wire to serial kompletny, przemyślany od początku do końca. Twórcy od początku mieli wizję całości, co uświadamia sobie widz w miarę oglądania kolejnych odcinków. Serial był emitowany z przerwami, bo twórcy byli wierni swojej wizji, wiedzieli, że to wszystko się pięknie zazębia na koniec, zaś widzowie oczekiwali kolejnego sensacyjniaka, przy którym nie będą musieli dużo myśleć, ani pamiętać, co wydarzyło się wcześniej. Jednak twórcy się nie ugięli, doprowadzili całość i to jest piękne :smile:

A nie jest to zwykły serial sensacyjny, ja bym powiedział, że socjologiczny. Bo to serial o mieście i jego mechanizmach. Bezpośrednio widzimy śledztwo, ale z każdym kolejnym sezonem oglądamy je z perspektyw różnych grup społecznych. Dociera do nas, że problemy w śledztwie nie muszą wynikać z braku tropów, bo miasto jest organizmem złożonym, wiele osób i środowisk ma swoje własne, rozbieżne cele, a śledztwo nie jest prowadzone w próżni.

Dodajmy do tego genialnie napisane postacie, z których każda ma swoje wady i zalety (zaczynając od aroganckiego McNulty'ego, który nie próbuje nawet zrozumieć problemów innych osób). I koniec końców mamy arcydzieło wśród seriali.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #939 dnia: Październik 23, 2013, 12:36:37 pm »
Ja jakoś nigdy nie byłem wstanie przekonać się do Breaking Bad...
RIP Gildio...

Offline adro

Odp: Seriale
« Odpowiedź #940 dnia: Październik 23, 2013, 10:25:34 pm »
Dobra obejrzalem prawie 2 sezony the wire.
1. Serial jest IMO zbyt realistyczny. Ultrarealizm the wire zabija widowiskowosc tego serialu(za duzo rozmow, dlubaniny, za malo akcji). Poza tym w the wire sa dziury fabularne. Nikt nie wie jak wygla Barksdale, koles ktory zabija czlowieka, zalamuje sie na komisariacie, gosc okrada mafie i nic mu nie jest, bez jaj.....
2. Duzo slabsi bohaterowie pod wzgledem psychologicznym. W breaking taki walter white to jest GIGANT. Nigdy nie wiadomo, co mu po glowie chodzi. Zreszta jak ten czlowiek gra, rozmowa z zona w jednym z ostatnich odcinkow 5 sezonu, MAJSTERSZYK. Tak samo jest z Jessiem, ale w breaking bad jest masa swietnych bohaterow(mike, gus, skyler, saul, hank).
3 ok sa ludzie, ktorzy ubostwiaja the wire, ja lubie breaking bad. Natomiast ubostwiam Millenium i Franka Blacka. Dla mnie serial Cartera zjada wszystkie inne tv series na sniadanko....
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline hans

Odp: Seriale
« Odpowiedź #941 dnia: Październik 23, 2013, 11:00:23 pm »
Sprawa jest prosta - skoro szukasz akcji i nie lubisz, gdy gadają, to The Wire nie jest dla Ciebie. Dziwię się, że wytrzymałeś tak długo.
Psychologia bohaterów Breaking Bad, to przesada. Ale też nie to było siłą tego serialu. Postacie były wyraziste i proste, to wystarczało, żeby ich polubić. Jednak czasem zachowywały się po prostu bezsensownie, a takiej niespójności w The Wire nie uświadczyłem. W skrócie BB to fajny, ale niestety oznaczało to czasem, że pewne pomysły i rozwiązania fabularne były bardzo absurdalne (ta ogromna dbałość o jakość produktu, który jest sprzedawany zwykłym narkomanom? A najśmieszniejsze jest to, że wiele pomysłów opierało się na śmiesznym założeniu, że ćpuny po zażyciu lepszego produktu, nie będą chciały nic kupować, gdy go zabraknie).
Jak dla mnie BB nie wytrzymuje porównania. Ale też fajnie się ogląda - szczególnie, jeśli wychodzimy z takim założeniem, jak Twoje.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2013, 11:30:06 pm wysłana przez hans »

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #942 dnia: Październik 24, 2013, 08:17:29 am »
Te seriale przede wszystkim bardzo się różnią.
Upraszczając, siła The Wire tkwi w zajebistych postaciach (prawdopodobnie najciekawszych jakie stworzono na potrzeby serialu), dialogach i klimacie, który można kroić i sprzedawać na kilogramy. Akcji tam praktycznie nie ma, internet nie onanizował się co tydzień nad nagłym zwrotem akcji w ostatnim odcinku. Czarnuchy siedzą na blokowiskach i powtarzają, że the game is the game, policjanci podsłuc**ją i cykają fotki.
BB to (pomijając słaby 1 sezon) parę mocnych postaci i niezwalniająca akcja z cliffhangerem na koniec   każdego odcinka. f**kING INTENSE.

The Wire jest lepsze ;p

Offline 0x5D1BE3

Odp: Seriale
« Odpowiedź #943 dnia: Październik 24, 2013, 10:14:24 am »
Cytuj
What the f**k you know about what I need on my mind, motherf**ker? My name was on the street? When we bounce from this shit here, y'all going to go down on them corners and let the people know: Word did not get back to me. Let them know Marlo step to any motherf**ker -- Omar, Barksdale, whoever. My name is my name!

vs

Cytuj
No, you clearly don't know who you're talking to, so let me clue you in. I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks!

Sory, ale jak można woleć BB, lol.

Offline gentelmen

Odp: Seriale
« Odpowiedź #944 dnia: Październik 27, 2013, 04:03:32 pm »
Przestałem oglądać seriale, zajęty jestem to nie ma nawet kiedy, jak już to jakiś dobry film i to wszystko, ale ostatnio co oglądałem to "Przyjaciele" i w sumie przypadł mi do gustu :smile:

 

anything