trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #855 dnia: Sierpień 15, 2012, 09:15:24 am »
Jak to możliwe? Przespałem informację o tym, że Breaking Bad ruszyło z 5 sezonem (już niedługo 6 odcinek?).
Zero echa o tym wydarzeniu na gildii :D Jakiekolwiek opinie? Warto w ogóle? Ponieważ podejrzewam, że serial powinien się zakończyć na sezonie 4...
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpień 15, 2012, 12:21:44 pm »
Nie powinien. Atmosfera cały czas się zagęszcza, a akacja najwyraźniej prowadzi do spektakularnej tragedii. Na razie serial jest bezbłędny!
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline lalusia

Odp: Seriale
« Odpowiedź #857 dnia: Wrzesień 11, 2012, 09:11:43 am »
czterej pancerni i pies
alternatywy 4
zmiennicy

Offline peta18

Odp: Seriale
« Odpowiedź #858 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:14:37 am »
a ja polecam z komediowych:
Flight of the Conchords (juz troche latek ma)
Portlandia
IT Crowd (tez juz troche leciwe : )
 
ale koniecznie trzeba lubic dosc specyficzny humor
 
i zawsze przy kazdej okazji STAR TREK - wszystko! :P
inne z sf: Battlestar Galactica (choc koncowka mnie troche rozczarowala, nie lubie nieuzasadnionych motywow
Spoiler: pokaż
religijnych
: )
 
a tak generalnie jest wiele roznych seriali godnych polecenia, m.in. wczesniej wspominany Breaking Bad, niesmiertelny The Simpsons, Futurama, Shameless US (brytyjski pierwowzor tez ponoc b.dobry), etc.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #859 dnia: Październik 03, 2012, 06:14:30 pm »
Mają powstać dwa serial na podstawie książek Pratchetta. Pierwszym ma być "Dobry Omen". Będzie to 4-odcinkowy serial na podstawie książki o tym samym tytule. Jest to parodia wszelkiego rodzaju filmów i książek o Antychryście. Była ona pisana na spółkę z Neilem Giamanem. Drugim serialem ma być The Watch. Będzie to 13 odcinkowy serial opowiadający o sprawach rozwiązywanych przez straż miejską Ankh-Morpork. Zapowiadają się ciekawe seriale. Zwłaszcza Czekam na Dobry Omen. Czytając książkę nieraz popłakałem się ze śmiechu.

Offline Ribald

Odp: Seriale
« Odpowiedź #860 dnia: Październik 03, 2012, 06:41:04 pm »
Sympatyczne wieści :)
Przy okazji, oglądaliście dotychczasowe ekranizacje Pratchetta? Ja dopiero niedawno odkryłem ich istnienie, ale Charles Dance jako Vetinari już mnie przekonuje:)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #861 dnia: Październik 03, 2012, 09:30:34 pm »
Najlepszy serial na podstawie książek Pratchetta jaki oglądałem do tej pory to Wiedźmikołaj (Hogfather). Odwzorowanie książkowego pierwowzory jest wręcz doskonałe. Nic nie dodali ani nie ujęli. Piekło Pocztowe też fajnie wyszło, ale gorzej. Charles Dance jako Vetinari rzeczywiście fajnie wypadł. Szkoda, że zostawili mu rude włosy, a nie czarne jak miał Vetinari. Kolor Magii za to wypada najgorzej ze wszystkich. Bardzo dużo rzeczy pominęli, a do tego dodali niepotrzebnie motyw jak to Trymon szedł po trupach na szczyt władzy na Niewidocznym Uniwersytecie.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #862 dnia: Październik 03, 2012, 10:03:58 pm »
Ja obiecałem sobie, że nie obejrzę żadnej ekranizacji "Świata Dysku", dopóki nie przeczytam wszystkich tomów (a jestem za półmetkiem). :)

Obejrzałem natomiast pierwsze sezony "Miasta cudów" (8 odcinków) i "Dziewczyn" (10 odcinków).
"Miasto cudów" intrygująco się zaczyna, bo 1. epizod wyreżyserował Carl Franklin. Potem bywa różnie, czasami wieje nudą, ale końcówka na powrót elektryzuje.
"Dziewczyny" na początku trochę mnie drażniły, ich gwiazdę Lenę Dunham nie tak łatwo zaakceptować, niemniej serial wciąga, ma wiele świetnych momentów, szczególnie kiedy Dunham ktoś wspomaga scenariuszowo i reżysersko. No i nad wszystkim czuwa Judd Apatow.
Jestem też po trzech bardzo dobrych odcinkach 3. sezonu "Zakazanego imperium", które potwierdzają, że z każdym sezonem serial zyskuje. A dziś obejrzałem "Jesienną historię", zaczynającą 3. sezon brytyjskiego "Wallandera". Kenneth Branagh doskonale gra faceta pogrążonego w depresji. A Skandynawia naprawdę przeraża, z niemałym udziałem Polski...

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Odp: Seriale
« Odpowiedź #863 dnia: Październik 08, 2012, 08:01:55 pm »
Od kilku tygodni TVP1 emituje Żywe Trupy (Walking Dead), cóż, spodziewałem, biorąc pod uwagę te wszystkie Ochy i Achy się czegoś bardziej mrocznego i klimatycznego... :neutral:
I żeby nie było, nie mówię, że serial jest zły, po prostu mi nie podszedł.
RIP Gildio...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Seriale
« Odpowiedź #864 dnia: Październik 11, 2012, 10:21:31 pm »
To chyba precedens - TVP Kultura emituje amerykański serial, i to z najwyższej półki - "Mad Men". Głupotą byłoby nie skorzystać. :) Po dwóch odcinkach jestem mocno zaintrygowany.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #865 dnia: Listopad 02, 2012, 09:08:24 pm »
Pewna zła kobieta zmusiła mnie do oglądanie całego pierwszego sezony Pamiętników Wampirów. Serial jest dość przewidywalny i w sam raz dla fanatyków filmów typu Zmierzch. Jedyne co ratuje ten serial to postać Damona Salvatore. W końcu wampir z prawdziwego zdarzenia. Wredny, podły, zły i nie stroniący od ludzkiej krwi ani zabijania. A jego cyniczne teksty potrafią czasami rozbawić do łez.

Offline Jackal

Odp: Seriale
« Odpowiedź #866 dnia: Listopad 04, 2012, 09:23:31 pm »
Najlepsze jakie ja dotąd oglądałem to:
1. House
2. Califortination
3. Gra o tron
4. Walking dead

Lepszych nie widziałem, prędzej stroniłem od oglądania seriali, a przekonał mnie do nich house. Prędzej uważałem, że to strata czasu.

Offline Horreur

Odp: Seriale
« Odpowiedź #867 dnia: Listopad 05, 2012, 06:58:31 pm »
Mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)

Ja polecam American Horror Story, szczególnie w 2 (najnowszym) sezonie fabuła bardzo się zgadza z tytułem, ten serial jest jak mocny horror w odcinkach. Oglądam też The Walking Dead, ale ten serial bardzo dzieli ludzi, więc nikogo nie namawiam ;)
Oglądałam kiedyś sporadycznie House'a, ale nie przekonał mnie przez schematyczność odcinków. Nie wiem czy anime jest zaliczane jako prawowity serial, ale z tego mam za sobą Bleach, a w Naruto jestem jeszcze dość początkująca, ale oba są wciągające.
Follow the white rabbit.

Offline Hollow

Odp: Seriale
« Odpowiedź #868 dnia: Listopad 06, 2012, 08:01:55 am »
No to witamy nowego użytkownika na forum. Jak chcesz pogadać o Bleach i Naruto to zapraszam do forum mangi i anime.

Obejrzałem kilka pierwszych odcinków Arrow. Nawet ciekawy serial. Niby na podstawie komiksu, ale całkiem fajnie zrobiony...

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Seriale
« Odpowiedź #869 dnia: Styczeń 20, 2013, 11:57:52 am »
Odkopuję.

Fringe się skończył i zakończył pewną (kolejną) epokę w serialach wg mnie. Tak samo jak wcześniej The X Files, Stargate czy nawet Lost i House. Co gorsza na chwilę obecną nie ma serialu zbliżonego tematycznie o chociażby podobnym poziomie.

Finał piątego sezonu mnie rozczarował, jak w zasadzie cały 5 sezon, który pomimo kilku świetnych odcinków był najsłabszym ze wszystkich. Chociaż może to wina odejścia od motywu wszystkich fringe events i skupieniu się na relacjach między postaciami - nie tego oczekiwałem po ostatnich odcinkach. Jeśli miałbym oceniać dwa ostatnie odcinki, to 5.12 dostałoby 9/10, natomiast sam finał 6/10. Nie chcę spoilerować, ale widać, że Twórcom zabrakło czasu lub pomysłu na coś mocniejszego. Chociaż wystarczyłaby w zasadzie jedna scena już po otwarciu przez Petera listu.

Polecam Fringe każdemu, kto się odbił w pewnym momencie (tym bardziej, że pozornie odcinki bez znaczenia stają się odniesieniami w późniejszych sezonach), jak i tym wszystkim, którzy nie oglądali jeszcze. Osobiście będę tęsknić za Walterem, Olivią, Peterem, Astrid, Niną i całą resztą, z Redverse na czele.