trawa

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 460344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #705 dnia: Listopad 09, 2010, 02:07:58 pm »
Walking Dead...
Walking Dead!

Rewelacyjny 1wszy odcinek, po emisji drugiego obawy co do dalszego trzymania napięcia i poziomu rozrywki rozwiane: jest nawet lepiej! Łał! Polecam nie tylko miłośnikom tematyki, mnie historie o zombie nie bardzo kręcą, natomiast serial uważam za rewelacyjny (jak dotąd)
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #706 dnia: Listopad 09, 2010, 02:47:37 pm »
Drugi odcinek "Walking Dead" jest taki sobie. Słabe dialogi, niektóre sceny wręcz kiczowate, jak np. seks w lesie (uwielbiam seriale z usa - dokładnie pokażą ćwiartowanie ludzi, ale cycka to już nie). Odcinek ratuje nieustająca atmosfera osaczenia niedobitków przez zombiaki.

ps Mam nadzieję, że Lori szybko umrze, bo Sarah Wayne Callies jest paskudna i nie mogę na nią patrzeć.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #707 dnia: Listopad 09, 2010, 03:48:45 pm »
Scena o której piszesz zapewnia ŻE NA PEWNO głównemu bohaterowi nic się nie stanie (nie czytałem oryginału, ale wątek zdrady coś takiego obiecuje). Dialogi może i nie rewelacyjne (nie, żebym sam jakoś to odczuł), natomiast atmosfera świetna (lepsza niż ep01, ale oglądałem go w 1,5 godzinnej wersji).
A Sarah Wayne Callies równie dobrze dla mnie może umrzeć albo dać się ugryźć.
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline adro

Odp: Seriale
« Odpowiedź #708 dnia: Listopad 09, 2010, 10:39:49 pm »
A wiec tak, jestem po seansie pierwszego odcinka walking deead i powiem, ze na razie nie jest jakos super, ale nie jest tez jakos fatalnie. Spodziewalem sie czegos lepszego, licze ze w dalszych odcinakch serial rozwinie skrzydla. Sara Tancredi ujdzie, ale mnie irytuje glowny bohater i aktor, ktory go gra. Nie moge sie jakos przekonac do tego calego andrew lincolna. ogolnie za malo sie dzieje, a trupy moze i sa przerazajace, ale jakos tak na razie akcje z zombiakami mnie nie przekonuja. Pewnie im dalej w las tym zombiaki pokaza swoje pelne mozliwosci, oby. Mam nadzieje, ze serial szybko nabierze rumiencow, bo na razie to akcja snuje sie w sposob dosc senny. Za malo jest w tym serialu klimatu maksymalnego osaczenia i desperackiej wrecz rozpaczliwej walki ludzi o przetrwanie i licze, ze relacje miedzy bohaterami ulegna pewnym komplikacjom i niejasnosciom. Jakos nie uswiadczylem w pierwszym odcinku jakiejs super muzy i superowego intro(na poczatku kazdego odcinka przydalby sie jakis ostry heavymetalowy kawalek). Mam nadziejze, ze w walking dead pojawi sie tez troche humoru
Teraz przymierzam sie do drugiego odcinka
Pierwszemu dalbym ocene 4/6
 pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #709 dnia: Listopad 10, 2010, 07:26:57 am »
Cytuj
superowego intro - na poczatku kazdego odcinka przydalby sie jakis ostry heavymetalowy kawalek

Nie. Poza tym sprzeczność widzę. :D
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Seriale
« Odpowiedź #710 dnia: Listopad 11, 2010, 11:25:26 pm »
Wciąż próbuję "Mad Men". Całkiem dobry, ale nie wciąga mnie tak jak inne seriale, mogę przerwać oglądanie w połowie odcinka i wrócić do niego za kilka dni. Z trudem przychodzi mi zagłębienie się w atmosferę lat 60-tych i oglądanie bohaterów którzy z rzadka nie maja peta w ręce, tak wiem, taka moda była.

Z coraz większym zainteresowaniem oglądam "Boardwalk Empire", co tu dużo mówić, świetna rzecz, w każdym calu dopracowana. W temacie seriali o mafii pasuję mi bardziej niż "Rodzina Soprano".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Odp: Seriale
« Odpowiedź #711 dnia: Listopad 15, 2010, 04:09:51 pm »
Zastanawiam sie, czy ktoś z gildiowego forum ogląda(ł) Tudorsów? :)
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Idaan

Odp: Seriale
« Odpowiedź #712 dnia: Listopad 16, 2010, 07:09:01 pm »
Wciąż próbuję "Mad Men". Całkiem dobry, ale nie wciąga mnie tak jak inne seriale, mogę przerwać oglądanie w połowie odcinka i wrócić do niego za kilka dni. Z trudem przychodzi mi zagłębienie się w atmosferę lat 60-tych i oglądanie bohaterów którzy z rzadka nie maja peta w ręce, tak wiem, taka moda była.
Mnie osobiście naprawdę wkręcił po 6 odcinku pierwszego sezonu, a naprawdę głęboko zacząłem identyfikować się z bohaterami w (najlepszym imo) 3 sezonie. Na pewno przeszkadza brak sympatycznych postaci na początku - wszyscy są albo oślizgłymi snobami albo nuworyszami wspinającymi się po drabinie. Ale mnie jako osobie z natury próżnej wynagradzały to sceny kiedy bohaterowie stoją w garniturach szytych na miarę z fajkami i szklankami whisky, a obok przechodzi Christina Hendricks.

Offline skil

Odp: Seriale
« Odpowiedź #713 dnia: Listopad 16, 2010, 07:14:02 pm »
To prawda, ciężko znaleźć w tym serialu kogoś, z kim można sympatyzować, bo... niewiele jest tu bohaterów sztampowych i jednoznacznych. Postacie to jeden z największych atutów Made Mena.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #714 dnia: Listopad 27, 2010, 10:24:55 pm »
The Borgias Sneak Peek [HQ]


Liczę na sprawnie przyrządzoną magiczną mieszankę seksu, intryg i przemocy (przekleństw pewnie nie będzie :sad: ), w sumie trochę szkoda, że nie robi tego HBO bo byłbym na 100% spokojny, że serial będzie miażdżył, ale mam nadzieję, że Showtime też sobie poradzi z wyzwaniem.


No i w ogóle, omg it's Jeremy Irons!!!

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Seriale
« Odpowiedź #715 dnia: Listopad 27, 2010, 10:59:09 pm »
Wydaje mi się, że robienie coraz większej ilości dobrych seriali, to nikczemny plan pewnych środowisk, mający na celu zniszczenie młodych, obiecujących, polskich naukowców.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Seriale
« Odpowiedź #716 dnia: Listopad 27, 2010, 11:23:17 pm »
Wydaje mi się, że robienie coraz większej ilości dobrych seriali, to nikczemny plan pewnych środowisk, mający na celu zniszczenie młodych, obiecujących, polskich naukowców.

Nie mam nic przeciw dalszemu kontynuowaniu przez owe środowiska dotychczasowej działalności.

Z "Borgiów" może wyjść zarówno świetny kawał kina jak i straszliwa kupa. Pamiętając poprzedni serial kostiumowy od Showtime, "Dynastii Tudorów", który mimo kilkukrotnego podejścia nigdy mnie nie wciągnął, trochę obawiam się rezultatu.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Seriale
« Odpowiedź #717 dnia: Listopad 28, 2010, 11:18:51 am »
Wydaje mi się, że robienie coraz większej ilości dobrych seriali, to nikczemny plan pewnych środowisk, mający na celu zniszczenie młodych, obiecujących, polskich naukowców.

Będę musiał rzucić studia :P

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Seriale
« Odpowiedź #718 dnia: Listopad 28, 2010, 01:52:06 pm »
Liczę na sprawnie przyrządzoną magiczną mieszankę seksu, intryg i przemocy (przekleństw pewnie nie będzie :sad: ), w sumie trochę szkoda, że nie robi tego HBO bo byłbym na 100% spokojny, że serial będzie miażdżył, ale mam nadzieję, że Showtime też sobie poradzi z wyzwaniem.
Mi to wygląda na potencjalny gniot, za dużo tanich chwytów. Świetna obsada (oprócz Ironsa widzę tu Andrew Robinsona) i kontrowersyjna tematyka to dobre chwyty marketingowe, ale i tak każdy logicznie myślący człowiek zauważy, że to tylko (nie)standardowa telenowela (Luz Maria jak się patrzy - zdrada za zdradą, a intryga goni intrygę).
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Dziex

Odp: Seriale
« Odpowiedź #719 dnia: Listopad 28, 2010, 05:16:15 pm »
No ale co, w zajebistym Rzymie niby było coś więcej? (no tam przeklinali, ale jakoś to przeboleję)