Autor Wątek: Dwie ręce, dwa miecze  (Przeczytany 11757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gother

Dwie ręce, dwa miecze
« dnia: Listopad 15, 2006, 07:24:17 am »
Jakoś w historii nie znalazlem i nienatrafiłem (chyab nie interesuję sie tym az tak bardzo) na to by wojownicy używali dwóch mieczy na raz, po jednym w każdej ręce. Owszem, słyszałem coś o samurajach co trzymali w jednej łapie katanę, a w drugiej wakizaki, albo nawet dwie katany na raz, albo indianach z tomahawkiem w jednej i noże w drugiej ręce, ale zupełnie nie wiem jak taka walka wygląda. Móglby ktoś przybliżyć mi ten temat?

(no i byli jeszcz gladiatorzy)

Offline Mafi

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2006, 09:09:32 pm »
nie wiem na ile jest to prawda, a na ile bajka, ale zawisza czarny pod Grunwaldem walczył w czarnej zbroii, trzymając w rękach, dwa półtora-ręczne miecze. Ale jak juz napisałem wczesniej, to nie wiem czy to bajka, czy to prawda.
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline Vlodarius

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2006, 07:51:09 pm »
Ale myślisz o zbroi czy mieczach??
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Offline Gother

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2006, 05:03:47 pm »
To ja mam jeszcze kolejne pytania. Co oni robili z tymi pancerzami, ze były czarne? Przeciez nie mieli takich farb jak teraz, oblewali je smarem czy jak? I czemu kolor czarny tylko? No oczywiście chodzono w pancerzach wypolerowanych, że można je było nazwać srebrnymi i w czerwonych (zardzewiałych) :lol:  Widać malowanie zbroi na czarno musiało być najłatwiejsze, lae jak? Dodawali do stali węgla czy co?

Cytuj
zawisza czarny pod Grunwaldem walczył w czarnej zbroii, trzymając w rękach, dwa półtora-ręczne miecze

Gdzie ty to wyczytałeś? Kurczę musze wiedzieć, jestem na rozszerzonej historii.

Offline Mafi

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2006, 10:23:51 pm »
Widzicie napisałem
Cytuj
Ale jak juz napisałem wczesniej, to nie wiem czy to bajka, czy to prawda.
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline Vlodarius

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2006, 12:32:23 am »
To Ci powiem, bajka
Inaczej by nie dotrwał do następnych bitew :)

Offline zaciekawiony

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2006, 08:00:37 pm »
Cytat: "Gother"
To ja mam jeszcze kolejne pytania. Co oni robili z tymi pancerzami, ze były czarne? Przeciez nie mieli takich farb jak teraz, oblewali je smarem czy jak? I czemu kolor czarny tylko? No oczywiście chodzono w pancerzach wypolerowanych, że można je było nazwać srebrnymi i w czerwonych (zardzewiałych) :lol:  Widać malowanie zbroi na czarno musiało być najłatwiejsze, lae jak? Dodawali do stali węgla czy co?
.

przychodzi mi do głowy tylko oksydowanie. choć technik barwienia metali jest wiele. Tylko czarny kolor to chyba nie, jak jeden Zawisza miał taką zbroję to chyba nie od razu wszyscy. Kolor naturalny, stalowo szary jak mniemam był chyba również popularny.naweglanie to raczej nie
edit; widzę niżej że jednak oksydowane
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Vlodarius

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2006, 10:10:26 pm »
Zdecydowanie oksydowanie, napisałem odpowiadając na to samo pytanie w drugim temacie (gdzie moderator?).
A o jakich innych metodach barwinia pancerzy i zbroi możesz powiedzieć?
Oprócz złocenia i posrebrzania, to neiwiele moge sobie przypomnieć?

Offline ghost666

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2006, 05:31:00 am »
Malowanie? Farby znano od dawna przecież...
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Vlodarius

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2006, 08:33:36 am »
Owszem, ale raczej nie były trwałe na metalu - to raczej by jakies lakierowanie musiało być, ale z tego co wiem (od pracownika muzem wojska) to nic takiego nei jest pośwaidczone archeologicznie  -lakierowanie zbroi i pancerzy powinno pozostawić ślady w materiale archeo.

Offline Roland

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2006, 02:44:51 pm »
to ja sie wypowiem

Cytuj
zawisza czarny pod Grunwaldem walczył w czarnej zbroii, trzymając w rękach, dwa półtora-ręczne miecze


kłamstwo
co do mieczy
wątpie zeby był wój był w stanie władać dwoma półtorakami - to jest czytsa bujda   :)

co do pancerzy malowanie było bardzo proste
farby były dostepne, a zbroje malowane od nie pamietnych czasów
a ubytki farby były uzupełniane    :)


Cytuj
Widzicie napisałem Cytat:
Ale jak juz napisałem wczesniej, to nie wiem czy to bajka, czy to prawda.


 (sorry, jeśli uraże) to się nie wypowiadaj jeśli nic to nie wnosi


zachęcam do dalszej rozmowy  :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Mafi

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2006, 03:25:26 pm »
Cytuj
(sorry, jeśli uraże) to się nie wypowiadaj jeśli nic to nie wnosi
Jak nic nie wnosi, Widzisz teraz wszyscy zaczeli o pancerzach rozmawiać 8)

Nie uraziłeś, zamieszczając posta na forum, licze sie ze swiadomościa że ludzie moga róznie go skomentowac ;)
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

Offline Vlodarius

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2006, 06:29:27 pm »
Cytat: "Roland"


co do pancerzy malowanie było bardzo proste
farby były dostepne, a zbroje malowane od nie pamietnych czasów
a ubytki farby były uzupełniane    :)

Skąd te dane?
O malowaniu?
Bo ciekaw jestem, kto też malował zbroje w średniowieczu.
W Rzymie to raczej tez złocono, srebrzono, a nei malowano...
Takiego sprzętu się nie maluje.

Offline Roland

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 21, 2006, 05:58:05 am »
co do tych zbroji
to na fresze mozna znalezc co nie co na ten temat :)
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline Vlodarius

Dwie ręce, dwa miecze
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2006, 06:19:52 pm »
No to pokaż jakiś link, bo wiem o malowaniu hełmów, ale zbroje?