Autor Wątek: Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki  (Przeczytany 11473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dem

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2006, 01:52:08 pm »
5 - Lukator
4 - Zbyszek + GS
3 - Xulm
2- cASTORtROY
1 - Gilbaert i Tkachoz

Offline Comar

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2006, 02:50:03 pm »
5p. Dem & Vigor
4p. Gilbaert & Tkachoz
3p. Lukator
2p. xulm
1p. Hyginus
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Seifu

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2006, 06:26:22 pm »
5 - Dem i Vigor
4 - Lukator
3 - Hyginus
2 - Castor
1 - Xulm
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2006, 10:10:48 pm »
5 pkt. - Dem i Vigor
4 pkt. - CastorTroy
3 pkt. - xulm
2 pkt. - Zbyszek i G_S
1 pkt. - Hyginus

Offline mica

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2006, 02:16:13 pm »
Zgodnie z obietnicą, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, czyli waszymi paskami, ogłaszam pierwszą część wyroku.

Zacznę od paska, dla którego - pomimo, że doceniam wkład pracy i umiejętności rysownika, nie znajdę miejsca premiowanego nagrodami, a także nie wrzucę do marcowej publikacji. Pasek Castortroya - o nim piszę - o niebo lepszy niż kilka ostatnich konkursowych produkcji tego autora, w dalszym jednak ciągu jest jednak spoza obszaru moich komiksowych gustów, zwłaszcza jeżeli chodzi o scenariusz. Czasem nawet dziwię się samemu sobie, bo dobrego napitku pod murkiem rzadko odmawiam, jednak w komiksie to mnie nie bawi. Tak samo jak w sumie nie bawiły mnie nigdy epizody Osiedla Swoboda, mniejsza o porównania, umiejscowione fabularnie w podobnym środowisku (jeśli się mylę, i mieszam myślowo dwa różne systemy walutowe, proszę wybaczyć, w dziedzinie subkultur młodzieżowych mogę nie być na czasie). Pasek, ciekawy technicznie, nie wnikam w cienie, choć rzeczywiście nie mogę skojarzyć gdzie znajdują się źródła światła, z pewnością (no może przy drobnych poprawkach) znalazł by miejsce w większości niezależnych publikacji - w mojej, która będzie specyficznie sprofilowana, niestety nie.

A żeby autor się na mnie nie obraził, to zaproponuję mu:
- po pierwsze, jeżeli będzie miał ochotę na to żeby jego bohaterowie znaleźli się na chwilę w bardziej odrealnionej rzeczywistości, bez policjantów i melanży na miejscówce, i miał na to jakiś scenariuszowy pomysł na pasek do połowy lutego, z chęcią posłucham propozycji i jeśli taka będzie wola castortroya, znajdę miejsce w zeszycie żyraf,
- po drugie, nagrodę pocieszenia, utrzymaną w stylistyce, która mnie bardzo odpowiada - komiks Why are You Doing This, Jasona, na który, jak mnie amazon poinformował będę jednak czekał jeszcze 3-4 tygodnie, więc prześlę go castortroyowi prawdopodobnie dopiero w styczniu.

Kolejnym paskiem, którego postanowiłem nie wyróżniać nagrodą i nie widzę w moim zinie, jest pasek Hyginusa. Sam autor przyznał, że nie jest do końca zadowolony ze swojego dzieła, więc nie będę się rozwodził zbytnio - nie podoba mi się po prostu. Wolałbym zobaczyć komandora w akcji, bo komentarz polityczny z tego paska do mnie zupelnie nie przemawia. Do tego próbuję interpretować drugi kadr, i za cholerę nie znajduję odpowiedzi na to czemu znalazł się tam Clark Kent. Przecież był Supemanem??? Chyba, że to wyrażenie dystansu wobec nurtu superbohaterskiego w komiksie, ale to  nie dość że niebezpieczny pogląd na bądź co bądź komiksowym forum, to jeszcze jakoś nie przemawia do mnie w tym przypadku. Twój sztandarowy antybohater robi to lepiej.

Jest jeszcze jeden pasek, który podobnie nie łapie mi się w moje ramy artystyczne. To dzieło zbyszka i g_s. Fajne rysunki, ale coś mi nie gra, trochę bardziej rozbudowane tło moze by poprawiło mój odbiór, no już sam nie wiem zresztą. Przepraszam autorów, w tym przypadku bardzo ciężko wytłumaczyć mi, co zadecydowało o odrzuceniu paska - najwygodniej byłoby mi napisać że tzw. wrażenie artystyczne. Bo w sumie scenariusz nie najgorszy, może nie wyjątkowo nowatorski, ale względnie sprawny, rysunki ok. Zabrakło mimo wszystko jakiejś iskry, albo mojego lepszego dnia przy lekturze.

W obu, a właściwie w trzech przypadkach - Hyginusa, Zbyszka oraz G_Sa bardzo dziękuję za udział, i odwdzięczam się wspomnianą już wcześniej dobrą - moim zdaniem - lekturą, czyli Why are You Doing This Jasona. Podobnie jak w przyupadku Castortroya proszę jednak o cierpliwość do stycznia - wtedy spodziewam się przesyłki z amazonu. Wszystkich czterech panów proszę o przysłanie mi na priva, albo na e-mail adresów na który przesłać komiksy.

Jeżeli którykolwiek z was mimo wszystko chciałby znaleźć swoją pracę w moim zinie - przypominam że nie ma ograniczeń koloru - i ma jakieś inne propozycje, proszę o kontakt wspomnianymi drogami.
Proszę jednak uwzględnić mój specyficzny gust :)

Co do pozostałych pasków - gilbaerta z tkachozem, lukatora, dema i vigora, oraz xulma - chętnie zobaczyłbym wasze prace wydrukowane w zeszycie żyraf. O rozdziale nagród - w których jest na wasze nieszczęście jeszcze jedna nagroda pocieszenia - powiadomię jutro.

Dzięki.

Offline mica

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2006, 04:29:33 pm »
W głosowaniu forumowiczów, bezkonkurencyjny okazał się pasek Dema i Vigora - zdobył 37 punktów, co oznacza że autorzy dostają do podziału 50 złotych.

Pasek lukatora - (szkoda że czarno-biały), bardzo mi się spodobał, i z chęcią wykorzystam go w "żyrafach", autor oczywiście dostanie autorski egzemplarz, niestety medalowe pozycje postanowiłem przyznać innym paskom, stąd dla lukatora wspomniana nagroda pocieszenia, komiks Jasona. (proszę o adres na priva, i cierpliwość do stycznia, wtedy wyślę komiks).

Nagroda za trzecie miejsce, niestety niefartownie, przypada duetowi. Spezial LBDY, choć jestem wielkim fanem serii, moim zdaniem przegrał rywalizację z dwoma świetnymi paskami. 50 złotych dla autorów - gilbaerta i tkachoza, (25 zeta na jedną sztukę artysty) publikacja w żyrafach i dwa egzemplarze autorskie. (czekam na numery konta/kont na maila lub priva).

Pierwsze miejsce ex-aequo, dla pasków xulma, oraz kolaboracji dema i vigora. W obu przypadkach świetna robota - po 100 złotych nagrody, w przypadku duetu oczywiście do podziału, plus egzemplarze autorskie po wydruku.
proszę o numery kont.

dzięki.

Offline Dem

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2006, 05:36:43 pm »
Mica, pozwoliłbyś podysponować naszą nagrodą? Uważamy, że jako zwyciezcy pierwszej nagrody, nagroda publiczności powinna przejść na Lukatora, który naprawdę nas (Vi i mnie) ubawił swoim paskiem.
Więc 50 Lukator, 50 Vigor, 50 Dem. Rzecz jasna, jeśli pozwolisz. Ty tu jesteś organizatorem :).
(numery kont Vi i mój podeślę pewnie jeszcze dziś)

Offline mica

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2006, 09:59:48 pm »
myślę, że lukator na pewno jest zadowolony z takiego poparcia, ale wątpię żeby nawet chciał przyjąć przyznaną w ten sposób nagrodę, więc pewnie nici z tego. przy najbliższej okazji spotkania w forumowym gronie na jakimś konwencie, postawicie mu po prostu browar. jego pasek jest niezły - ale w tej edycji wygraliście.

Offline Lukator

Druga Edycja Specjalna: Śmieszne Ludziki
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2006, 01:00:38 pm »
Gratuluję zwycięzcom i dziękuje za wstawiennictwo Dema (w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie takie gesty należą do rzadkości i autentycznie cieszą). Co do nagrody uważam że wygraliście zasłużenie (zarówno w kategorii "nagroda publiczności" jak i "nagroda główna") bo daliście naprawdę świetny pasek (nie chcę nadużywać słowa "genialny" ale i takie było by na miejscu). A od zawsze wiadomo że miejsce 4 należy do najbardziej niewdzięcznych - niby wysokie ale poza podium. Jakoś to będę musiał przeżyć i wymyślić jakąś KUPĘ na najnowszą edycję konkursu.  :)
The problem in the world today is communication. Too much communication." Homer J. Simpson