trawa

Autor Wątek: Sergio Toppi  (Przeczytany 66925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 19, 2016, 08:15:57 am »
Właśnie przeczytałem Magię&Miecz. Kapitalnie wydany komiks. Rysunki Toppiego fantastyczne, zgadzam się z przedmówcą, że kolorowane okładki poszczególnych opowiadań wzbudzają apetyt na więcej, ale mimo to w czerni i bieli te historie prezentują się - nota bene - znakomicie.


Ostatnio dobrze mi wchodzą zbiory krótkich opowiastek (głównie za sprawą studio lain - Szok, Slaine i Dredd). Oby więcej. W tym przypadku najbardziej podeszła mi historia z kluczem. A Wam?


Żałuję, że nie udało mi się w swoim czasie wyhaczyć Opowieści Szeherezady.

Offline p3rshing

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 15, 2016, 06:29:25 pm »
Czytam właśnie "Kolekcjonera" i muszę przyznać, że to jest genialne. Jedna z lepszych rzeczy jakie czytałem. Szkoda, że nie ma tego po Polsku (choć wersja angielska nie jest zbyt wymagająca językowo).

Offline eduardo

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:15:45 pm »
Zgadzam się w 100%. "Kolekcjoner" to świetny komiks, kolejny popis Toppiego zarówno graficznie jak i fabularnie. Wart każdych pieniędzy.

Offline absolutnie

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 15, 2016, 08:20:29 pm »
"Kolekcjoner" to świetny komiks, kolejny popis Toppiego zarówno graficznie jak i fabularnie. Wart każdych pieniędzy.


Jakby ktoś szukał, to mam do odstąpienia.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline pyetya

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:03:11 am »
Potwierdzam - "Kolekcjoner" jest świetny!

Offline szuwarek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:45:33 am »
Od dawna mam nadzieję, że ktoś go w końcu w Polsce wyda. I to w takiej formie, na jaką zasługuje.

Offline p3rshing

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:46:35 am »
Ja trochę utraciłem nadzieję, więc kupiłem po angielsku.

Offline bluebeery

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 17, 2016, 07:36:56 pm »
Ja nadal wierzę że jakieś wydawnictwo skusi się na spolszczenie tego tytułu :)

Offline gobender

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 28, 2018, 12:06:32 pm »
Co sie odwlecze to nie uciecze. The Collector mnie zaskoczył. Nie lubię manieryzmu w rysunku (dlatego np nie przepadam za Druilettem) Z tego powodu omijałem i Toppiego. Myślałem, że zachwyty nad tytułem wzbudza właśnie manieryczny rysunek i to, że wypada się zachwycać, ale całkowicie się myliłem. Maniera w rysunku okazała się potrzebna, ważna i cudowna. Wcale nie męczy i nie ma się wrażenia po całym albumie, ze to jedyny trik w rękawie autora. Komiks jest fantastyczny zarówno wizualnie ale i (i tu jeszcze większe zaskoczenie) jest doskonały fabularnie. Nie przegadany (chiałbym, by Corto choc trochę tak oszczędny jak The Collector), wciągający, intrygujacy, trochę zabawny trochę przerażajacy, z unikalnym świetnym klimatem. Lubie się mylić.

Ale tu pytanie do znających Toppiego i zwłaszcza ten komiks. Co jest powodem szkicowego charakteru ostatniego epizodu? Kreska jest ewidentnie niedokończona, a nawet widać gęsto ołówek. Jest za tym jakaś historia?

Offline spence

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 14, 2018, 08:47:11 am »
Ale tu pytanie do znających Toppiego i zwłaszcza ten komiks. Co jest powodem szkicowego charakteru ostatniego epizodu? Kreska jest ewidentnie niedokończona, a nawet widać gęsto ołówek. Jest za tym jakaś historia?
a to nie chodzi po prostu o to że on jak był starszy to tak robił? W opowieściach Szecherezady pierwsze opowiadania są wyczyszczone i dopieszczone (oryginalnie pierwszy tom), a dalsze już są z ołówkiem pozostawiane i luźniejsze (drugi tom, który on robił kilkanaście lat później zdaje się)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline gobender


Offline raj666

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 01, 2018, 07:29:45 pm »
Dla mnie ta kolekcja przychodzi trochę za późno. Z tego tomiku mam dwa albumy na trzy zebrane tutaj, dalej proporcje będą pewnie podobne. Więc będę się trzymał pojedynczych wydań, choć to mało wygodne. Poza tym sądząc z opisu to seria zbierze jakieś 1200 do 1400 plansz opowieści Toppiego. Wydawnictwo Paolinów wydało we Włoszech serię Sulle rotte dell'immaginario która w kilkunastu tomach zbiera jakieś 2300 czy 2400 plansz. A nawet to nie jest komplet tego co stworzył.

Offline donTomaszek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 01, 2018, 08:06:42 pm »
Biore bankowo, chociaz Krull juz mam. Toppiego nigdy dosc. Zwlaszcza po polsku / angielsku.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Dembol_

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 01, 2018, 08:24:19 pm »
Świetnie. Dobry format. Mam tylko nadzieję, że utrzymają dobre tempo. Miałem kupować jakiś chorwacki zbiorek jego opowieści, a tu taka miła niespodzianka.

Offline donTomaszek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 03, 2019, 11:45:03 am »
Toppi Coolect Vol.1 Enchanted World - wczoraj przeczytalem.

Toppi to klasa sama w sobie i gwarancja lektury na bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej jest takze w przypadku tego zbioru - zawierajacego (na ok 170 stronach) 11 krotkich opowiesci, publikowanych w roznych magazynach. Co prawda 4 historie zawarte sa w zbiorze Magia & Miecz (Uroczysko, Grzyby, Krull oraz Wladca Marionetek), to pozostalych 7 w niczym im nie ustepuje.

Opowiadane historie to basniowy, momentami oniryczny, fantastyczny i nierzadko tajemniczy klimat podobny to Sheraz - De czy wspomnianego wyzej zbiorku. Wszystkie sa przynajmniej dobre, ciezko jest sie do czegos przyczepic odnosnie strony faularnej. Czyta sie szybko i ma sie chec na wiecej i wiecej.

Wizulanie, wiadomo - poezja, najwyzsza klasa. Calosc wydano w bardzo wysokim standardzie - powiekszonym formacie, na grubej kredzie, w twardej oprawie.

To na razie 1 z planowanych 7 takich woluminow. Dla fanow Toppiego - must have. 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything