trawa

Autor Wątek: Sergio Toppi  (Przeczytany 66942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:06:52 pm »
ale nir tylko smutny, bo tez wielu znanych artystow sioe w nim uirodzilo
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spence

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 07, 2013, 11:08:54 pm »
Podbijając świetne, powyższe stwierdzenie xionca chciałem wrzucić recenzję "Opowieści Szeherezady". Bardzo mnie ten komiks zaskoczył i otworzył oczy pięknie.

"Bar­dzo długo chcia­łem prze­czy­tać Ser­gio Top­piego Opo­wie­ści Sze­he­re­zady, mało jest rze­czy które mają tak równe recen­zje i tak wyso­kie recen­zje (przy­cho­dzi mi na myśl genialna dylo­gia ICO/Shadow Of The Col­los­sus, z tym dru­gim zresztą ma opi­sy­wany komiks sporo wspól­nego w nastroju).

W końcu kupi­łem i prze­czy­ta­łem tą (podobno luźną) adap­ta­cję Baśni z tysiąca i jed­nej nocy..."

reszta jest tutaj.

ps. i jakby ktoś znał takie równie piękne komiksy to ja bardzo chętnie :D
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Dembol_

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 04, 2014, 12:24:05 pm »
Fanów twórczości Toppiego, którzy znają język angielski pewnie ucieszy, że Archaia zapowiedziała wydanie "Il Collezionista" (jako "The Collector"):
http://www.brokenfrontier.com/archaia-to-make-sergio-toppis-the-collector-finally-available-in-english/

Offline donTomaszek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 04, 2014, 03:13:47 pm »
WOW! Swietne info!
Ten komiks Archaia zapowiedziala juz dawno temu, ale nie wiedziec czemu nagle zniknal z ich oderty (z Amazonu rowniez). Juz dodane do wish listy :cool:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline spence

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:57:45 pm »
Fanów twórczości Toppiego, którzy znają język angielski pewnie ucieszy, że Archaia zapowiedziała wydanie "Il Collezionista" (jako "The Collector"):
http://www.brokenfrontier.com/archaia-to-make-sergio-toppis-the-collector-finally-available-in-english/

Dzięki za info, czekam bardzo. Swoją drogą Breccię też by ktoś mógł wydać chociaż trochę D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline burberry

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:13:00 pm »
Właśnie przeczytałem Opowieści Szeherezady. Wielka rzecz. Pod względem graficznym album absolutnie wymiata, w każdą planszę patrzyłem się jak sroga w gnat, podziwiając szczegóły i wyobraźnię Toppiego. Byłem szczególnie ciekawy tego komiksu po przeczytaniu jakiś czas temu Sandmana - Refleksji i przypowieści, poszukując czegoś w podobnym klimacie. Nie wiem, czy rzeczywiście jakieś podobieństwo może być tutaj dostrzegalne, ja jednak uwielbiam baśnie i legendy i czytało mi się Szeherezadę wspaniale. Fantastyczna rozrywka, na pewno Opowieści stały się jednym z moich ulubionych komiksów.
Bóg Cię kocha

Offline spence

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 26, 2014, 08:35:05 pm »
Właśnie przeczytałem Opowieści Szeherezady. Wielka rzecz. Pod względem graficznym album absolutnie wymiata, w każdą planszę patrzyłem się jak sroga w gnat, podziwiając szczegóły i wyobraźnię Toppiego. Byłem szczególnie ciekawy tego komiksu po przeczytaniu jakiś czas temu Sandmana - Refleksji i przypowieści, poszukując czegoś w podobnym klimacie. Nie wiem, czy rzeczywiście jakieś podobieństwo może być tutaj dostrzegalne, ja jednak uwielbiam baśnie i legendy i czytało mi się Szeherezadę wspaniale. Fantastyczna rozrywka, na pewno Opowieści stały się jednym z moich ulubionych komiksów.

Trochę offToppi, ale z takich klimatów to jak masz dostęp do PS2 albo PS3 to polecam Ico i Shadow Of The Collosuss. Może nie do końca to samo, ale w kategorii historie wywołujące podobne odczucia i bazujące na podobnym klimacie to znajdują się u mnie w głowie na półce obok Szecherezady Opowieści. (I jeszcze Rzeka Bałabanowa tam jest i coś pewnie jeszcze, o czym teraz nie pamiętam... jeszcze była w Sandmanie taka historyjka o dojrzewaniu - starszy mężczyzna opowiadał młodemu historię o Władcy Snów, też ładna była)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline donTomaszek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 15, 2014, 12:26:37 pm »
Dzis udalo mi sie w koncu dorwac The Collector. Ten komiks Archaia zapowiedziala dawno temu, pozniej zniknal z ich zapowiedzi, a w koncu wydawnictwo to zostalo przejete przez BOOM! Studio i komiks nareszcie zostal wydany.
Jak pierwsze wrazenia? Cudenko. Pieknie wydane. Twarda oprawa, kreda i format prawie jak A4 (prawie, bo ok 1cm nizszy), kloc - na oko bedzie z 250 stron. Graficznie 10/10, ale ja nie potrafie byc krytyczny wobec tego tworcy. Fanom Toppiego rekomendowac nie trzeba.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline spence

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 15, 2014, 01:33:53 pm »
Dzis udalo mi sie w koncu dorwac The Collector. Ten komiks Archaia zapowiedziala dawno temu, pozniej zniknal z ich zapowiedzi, a w koncu wydawnictwo to zostalo przejete przez BOOM! Studio i komiks nareszcie zostal wydany.
Jak pierwsze wrazenia? Cudenko. Pieknie wydane. Twarda oprawa, kreda i format prawie jak A4 (prawie, bo ok 1cm nizszy), kloc - na oko bedzie z 250 stron. Graficznie 10/10, ale ja nie potrafie byc krytyczny wobec tego tworcy. Fanom Toppiego rekomendowac nie trzeba.

Wlasnie sie zastanawialem ostatnio kiedy to wychodzi. Dzieki za cynk. Daj znac jak fabula, jak obczaisz, jak mozesz D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline adro

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 15, 2014, 07:28:16 pm »
Ta pewnie na polska edycje nie ma szans.... :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline donTomaszek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 15, 2014, 10:40:59 pm »
Raczej nie, nie liczylbym na to.

To jest dla mnie niezrozumiale, ze artysta takiego kalibru jak Toppi sie w Polsce nie przyjal. Jego Opowiesci Szeherezady zalegaly w sklepach przez dobre kilka lat. A przeciez ten album jest przepiekny, mozna ogladac go godzinami i cieszyc oko poszczegolnymi kadrami. Nadaje sie rowniez na prezent dla kogos, kto moze komiksow nie czytac, ale potrafi docenic warsztat graficzny. Piekny, madry i do wielokrotnej lektury. A u nas mozna go bylo kupic na przecenach. Nie czaje.

A wracajac do Cellectora to oczywiscie podziele sie opinia po lekturze. Jak juz wspomnialem jakosc wydania jest swietna, o poziom scenariusza rowniez sie jakos specjalnie nie martwie. Toppi to jeden z 5 artystow, ktorych komiksy kupuje przede wszystkim dla grafiki, moze byc po niemiecku, szwecku czy zbojecku. W tym wypadku to sprawa drugorzedna. W prywatnym rankingu stawiam go obok Moebiusa, Andreasa, Bisleya i  Sandovala.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 15, 2014, 10:47:14 pm »
To jest dla mnie niezrozumiale, ze artysta takiego kalibru jak Toppi sie w Polsce nie przyjal. Jego Opowiesci Szeherezady zalegaly w sklepach przez dobre kilka lat. A przeciez ten album jest przepiekny, mozna ogladac go godzinami i cieszyc oko poszczegolnymi kadrami.

Ja się na Toppim nie poznałem - "Opowieści Szeherezady" w ogóle mi nie podeszły. Ale podobnie jak Ty o Toppim, zastanawiam się jak u nas mogły przepaść "Skład Główny", czy "Krzyk Ludu"...

Offline spence

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 15, 2014, 11:35:15 pm »
Nie mam pojęcia czemu tacy artyści się nie przyjmują? (Krzyku nie czytałem, składu głównego też nie). Cieszy mnie, że chociaż ten Collector w USA wyszedł.

 Bardziej mnie ciekawi jeszcze kwestia "Czemu ciężko albo nie da się dostać Alberto Breccię po angielsku?" (poza skanslacją "Myths of The Ctuhlhu") ?
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline donTomaszek

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 12, 2014, 01:33:55 pm »
The Collector - cos wspanialego.
Dawkowalem sobie to tomiszcze po kawalku, cieszac oko oraz dusze jego zawartoscia. Wczoraj skonczylem.
Jednym slowem - WOW!

Kolekcjoner to tajemniczy i charyzmatyczny gentleman, ktory poszukuje i kolekcjonuje ekstremalnie rzadkie, magiczne artefakty. Pojawia sie zawsze tam, gdzie ma sie pojawic, podrozujac w tylko sobie znany sposob. Zna bardzo duzo ludzi, a wielu z nich ma u niego dlug. Posiada ogromna wiedze o poszukiwanym przedmiotach, niejednokrotnie wieksza niz ich wlasciciele. Wreszcie, Kolekcjoner zawsze dostaje to czego chce i nic ani nikt, nie jest w stanie mu w tym przeszkodzic. ZAWSZE dostaje dokladnie to czego chce.

Jaki jest jego cel? Kim tak naprawde jest?
Polecam przekonac sie samemu :smile: (poki jeszcze mozna to dostac w normalnej cenie)

Wspaniale napisany, pieknie narysowany i niesamowicie wciagajacy komiks. Ode mnie 10/10.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 12, 2014, 02:29:09 pm »
The Collector - cos wspanialego.
Dawkowalem sobie to tomiszcze po kawalku, cieszac oko oraz dusze jego zawartoscia. Wczoraj skonczylem.
Jednym slowem - WOW!

Kolekcjoner to tajemniczy i charyzmatyczny gentleman, ktory poszukuje i kolekcjonuje ekstremalnie rzadkie, magiczne artefakty. Pojawia sie zawsze tam, gdzie ma sie pojawic, podrozujac w tylko sobie znany sposob. Zna bardzo duzo ludzi, a wielu z nich ma u niego dlug. Posiada ogromna wiedze o poszukiwanym przedmiotach, niejednokrotnie wieksza niz ich wlasciciele. Wreszcie, Kolekcjoner zawsze dostaje to czego chce i nic ani nikt, nie jest w stanie mu w tym przeszkodzic. ZAWSZE dostaje dokladnie to czego chce.

Jaki jest jego cel? Kim tak naprawde jest?
Polecam przekonac sie samemu :smile: (poki jeszcze mozna to dostac w normalnej cenie)

Wspaniale napisany, pieknie narysowany i niesamowicie wciagajacy komiks. Ode mnie 10/10.

jeśli jest choć w połowie tak dobry jak Opowieści Szecherezady (genialny komiks) to biorę w ciemno :)

 

anything