Autor Wątek: Sergio Toppi  (Przeczytany 66949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline G_S

Sergio Toppi
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2006, 02:22:14 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "G_S"
teraz mam pytanie gdzie moge cos kupic toppiego?


jak to gdzie? :roll:
tam gdzie go sprzedaja, czyli, podobnie jak wielu innych tworcow wymienionych w tym temacie, np. we Francji, Wloszech, zapewne rowniez w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Belgii etc.

chodzilo mi o polske lub jakas strone

Offline turucorp

Sergio Toppi
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2006, 02:35:32 pm »
Cytat: "G_S"

chodzilo mi o polske lub jakas strone


a mi chodzilo o to, ze chyba jestes leniwy :?
w Polsce, jak dosyc jasno wynika z prowadzonej tu rozmowy, Toppi jest prawie nieznany, nie ma tez u nas zbyt wielu ksiegarni, ktore sprowadzaja komiksy europejskie, jak juz to jedynie Marjanna moga ci to sprowadzic na zamowienie.
a "normalnie na sieci" to np.
tutaj

Offline Binareus

Sergio Toppi
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2006, 01:23:30 pm »
Wczoraj miałem okazję przejrzeć Sharaz-De Toppiego - kumpel przywiózł z Belgii. Album nie zrobił na mnie tak piorunującego wrażenia jak prace Toppiego na G_S, kwestia gustu. Na mnie wrażenie robi nakład pracy jaki autor włożył w narysowanie tej ponad 150 stronicowej cegłówki - kiedyś też rysowałem gęstą krechą to wiem jaka to orka  :p  przy moim tempie pracy rysowałbym coś takiego z 5 lat  :roll:  :D
Rzeczywiście po przezjrzeniu albumu dotarło do mnie, że sporo "młodych" rysowników inspirowało się twórczością Toppiego.

Offline G_S

Sergio Toppi
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2007, 11:12:45 pm »
Czas odswiezyc temat pojawil sie nowy komiks toppiego "Ile Pacifique" tu jego flesz-
http://www.editionsmosquito.com/ressources/flash/ilePacifique.html
po tym czasie kiedy minol od zalozenia tematu widzialem juz dwie czensci
"Sharaz-De"- jest to przepienkny komiks nic dodac nic ujac . Wlasnie lada dzien dostane od Marjanny "Myetzko" nie moge sie doczekac  :)

Offline Rorkas

Sergio Toppi
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2007, 06:21:12 am »
Bardzo rekomenduje jego komiks "Sharaz- De". Moim zdaniem tam Toppi pokazuje wszystko co najlepsze w swojej sztuce komiksu. Mistrz.

http://www.editionsmosquito.com/ouvrage.php?id=2

Offline zychu

Sergio Toppi
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:11:07 pm »
Cytuj
Bardzo rekomenduje jego komiks "Sharaz- De". Moim zdaniem tam Toppi pokazuje wszystko co najlepsze w swojej sztuce komiksu. Mistrz.


Mam takie pytanie troszkę offtopowe.Kupiem sobie ten komiks ale po francusku (głównie dla przepięknych ilustracji..) Czy ktoś wie gdzie można spytać o ewentualne tłumaczenie? Bo wiem że kiedys można było na WSK kupić  do róznych u nas niewydawanych komiksów,ale to dawno było i kontaktu nie mam... :(

Offline avatar1313

Sergio Toppi
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2007, 11:03:40 pm »
A propos Sharaz-De, to ja na dniach też dostanę obie części i mam ten sam problem... Może jakaś spóła :D
Noszę się też z zamiarem kupna "Trylogii Adam Sarlech" Beziana i "Ibicus Integrale" Rabate, ale język zwłaszcza w przypadku Beziana, jest nie do przeskoczenia :(
Narazie namawiam koleżankę, aby w wolnych chwilach pomogła...
Tak więc dołączam się do prośby "zycha".
i vis pacem para bellum

Offline G_S

Sergio Toppi
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2007, 08:12:41 pm »
dolaczam sie do postow mam ten sam problem :(

Offline ljc

Re: Sergio Rulez
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2007, 07:39:48 pm »
Cytat: "turucorp"

(...)Inna sprawa, ze w Polsce czytelnicy sa niestety skazani na pierwszy kontakt z tym tworca poprzez taki sobie komiks o JP2.(...)

kupiłem tego JP2 i faktycznie jest mocno przecietny graficznie, jak na komiksy historyczne i o świętych, to scenariusz jest nawet z pomysłem, ale i tak całość dość nudna wychodzi
tamtam!

Offline G_S

Sergio Toppi
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2007, 08:10:58 am »
a kto powiedzial ze to jest swietny komiks? polecam odwiedzenia strony toppiego http://www.editionsmosquito.com/toppi/

Offline turucorp

Sergio Toppi
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 25, 2007, 06:13:23 pm »
Drodzy parafianie, jak ktos bedzie mial okazje to wystawa orginalnych plansz z "Sharaz-de" w ramach festiwalu w Grenoble (8 do 12 marca).

Offline turucorp

Sergio Toppi
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 01, 2007, 10:38:02 am »
Nowy album Toppiego do popodgladania "Blues"

Offline Mysza_

Sergio Toppi
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 01, 2007, 01:06:39 pm »
w skrócie kolejna miazga. Toppi ma 75 lat cholera a power z łapy płynie nieustająco wartkim strumieniem.Coś mi sie wydaje, że przy jego stażu zawodowym szkic ogranicza sie do ramek i kadrów, a krecha płynie prosto z łapy.Technicznie to jedna wielka solówka.

Offline adro

Sergio Toppi
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2008, 05:48:54 pm »
ponoc ktos kupil prawa do komiksow Toppiego(powoluje sie na dziennik) i w tym roku dane nam bedzie zobaczyc jego dzielka po polsku, super  :p  :lol:  :D
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline G_S

Sergio Toppi
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2008, 04:59:51 pm »
Cytat: "adro"
ponoc ktos kupil prawa do komiksow Toppiego(powoluje sie na dziennik) i w tym roku dane nam bedzie zobaczyc jego dzielka po polsku, super  :p  :lol:  :D
pozdro


wiec kto?