trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 875394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gogiel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3270 dnia: Kwiecień 18, 2015, 07:33:12 pm »
"Gigantyczna broda, która była złem". Według oceniających nie do golenia. A Adam Gawęda chyba długo czekał na tę chwilę... :smile:

http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/tygodnik-kulturalny/wideo/10042015/19343687
Dla zainteresowanych - zaczyna się w 15:00

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3271 dnia: Kwiecień 18, 2015, 09:32:18 pm »
Jacek Świdziński zdobył prestiżową nagrodę (bo taka zapewne ona będzie za kilka lat, na razie to 1. edycja) im. Henryka Sienkiewicza za "Zdarzenie 1908".
Prestiż prestiżem, ale nagroda wynosi aż 40 000 zł, więc ileś tam razy więcej, niż dostał za narysowanie tego komiksu od wydawcy.
http://www.dzikabanda.pl/nagroda-im-henryka-sienkiewicza-przyznana-2/


I kto powiedział, że w tym kraju nie opłaca się robić komiksów?
Tak sobie szacuję, że za zrobienie komiksu który ma okładkową 60 zł można dostać 6000 zł, bo okładkowa 60 zł x 10% x powiedzmy 1000 nakładu. Fajnie, że wygrał, bo bardzo mi się ten komiks podobał.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3272 dnia: Kwiecień 21, 2015, 12:14:48 pm »
A tutaj kolejny krytyk z brodą o "Gigantycznej brodzie..." ;-)

http://wyborcza.pl/1,75475,17767030,Kurkiewicz_w_ksiegarni__Oto_nowosci_tygodnia.html

Offline starcek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3273 dnia: Kwiecień 22, 2015, 12:41:40 pm »
Tutaj DC vs Marvel.

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114438,17756868,Wojna_lepsza_niz_pokoj__W_komiksowym_swiecie_to_sie.html#BoxKultImg

A i tak najlepszy jest komentarz pod artykułem, gdzie wspomniany jest dorobek T. Baranowskiego.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline isteklistek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3274 dnia: Kwiecień 22, 2015, 01:05:30 pm »
Strasznie słaby artykuł pod dyktando komercyjnego "chodź do kina", bo warto.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3275 dnia: Maj 10, 2015, 02:46:21 pm »
Wywiad z Piotrkiem Kowalskim:
http://stopklatka.pl/artykuly/-/157177869,polak-ktory-narysowal-hulka-dla-marvela-wywiad

Zaciekawił mnie ten fragment:
Cytuj
Każdy rysownik komiksów w Polsce zajmuje się rysowaniem storyboardów, żeby zarobić na chleb. To rozrysowywanie reklam, przede wszystkim telewizyjnych, na kadry, które prezentuje się potem klientowi. Pieniądze są z tego świetne, ale ta praca niszczy ci rękę. W ciągu jednego dnia musisz wykonać dwadzieścia rysunków, więc twój mózg opracowuje najprostsze schematy rysunkowego dążenia do celu. Niektórzy polscy rysownicy kiedyś rysowali wspaniale, a teraz ich prace wyglądają tak, jakby im ktoś połamał palce. Wynika to z faktu, że od piętnastu lat zajmują się tworzeniem storyboardów. Musiałem przestać je robić, bo nie chciałem tak skończyć.

Faktycznie tworzenie storybordów tak psuje warsztat polskich rysowników czy to tylko teorie Kowalskiego wysnute nie wiadomo skąd?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3276 dnia: Maj 20, 2015, 08:58:21 am »
W tym odcinku bardzo pozytywnie mówią o "Księdze pana Nadziei" i "Dniu targowym":

http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/tygodnik-kulturalny/wideo/15052015/19805155

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3277 dnia: Czerwiec 10, 2015, 08:17:39 pm »
Renesans Marvela za chwilę na HBO 2


http://m.teleman.pl/show/1327940
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3278 dnia: Czerwiec 12, 2015, 08:23:56 am »
W tygodniku "Do Rzeczy" z 8-14 czerwca Edyta Hołdyńska przybliża sprawę projektu ustawy o jednolitej cenie książek przez pierwszy rok od ich premiery. Autorka zdaje się dochodzić do zaskakujących (przynajmniej dla mnie) wniosków.
 
Anionorodnik: "Faktycznie tworzenie storybordów tak psuje warsztat polskich rysowników czy to tylko teorie Kowalskiego wysnute nie wiadomo skąd?"
 
Faktycznie. Przykład Bogusława Polcha ilustruje to aż za dobrze.

Offline Kokosz

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3279 dnia: Czerwiec 12, 2015, 11:40:55 am »
W tygodniku "Do Rzeczy" z 8-14 czerwca Edyta Hołdyńska przybliża sprawę projektu ustawy o jednolitej cenie książek przez pierwszy rok od ich premiery. Autorka zdaje się dochodzić do zaskakujących (przynajmniej dla mnie) wniosków.
 

A jakie to wnioski?

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3280 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:35:54 pm »
Kokosz: "A jakie to wnioski?"
 
Zadziwiająco przychylne tej inicjatywie. Tak jak gdyby była to ostatnia decha ratunku dla czytelnictwa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć "argumentu ostatecznego" czyli "bo tak jest w Europie". Zacytowano m.in. obecnego dyrektora działu książki w Empiku według którego: "Doświadczenie innych krajów pokazuje, że taka decyzja wyszła wszystkim na dobre: wydawcom, autorom, księgarzom i czytelnikom".

Offline peta18

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3281 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:45:16 pm »
Nie spodziewalbym sie innych wnioskow po konserwatywnej gazecie :P
A tak serio to zadnej innej tez nie. Oto wynik lobbowania na rzecz tej ustawy.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3282 dnia: Czerwiec 12, 2015, 01:19:14 pm »
Peta18: "Nie spodziewalbym sie innych wnioskow po konserwatywnej gazecie"
 
A ja właśnie tak, bo w paru innych sprawach akurat ten tytuł wykazał się trzeźwą oceną sytuacji. Widać jednak dystrybucja przez Empik jest im na rękę i obawiają się jej utraty...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3283 dnia: Czerwiec 12, 2015, 01:26:30 pm »
Kokosz: "A jakie to wnioski?"
 
Zadziwiająco przychylne tej inicjatywie. Tak jak gdyby była to ostatnia decha ratunku dla czytelnictwa w Polsce. Oczywiście nie mogło zabraknąć "argumentu ostatecznego" czyli "bo tak jest w Europie". Zacytowano m.in. obecnego dyrektora działu książki w Empiku według którego: "Doświadczenie innych krajów pokazuje, że taka decyzja wyszła wszystkim na dobre: wydawcom, autorom, księgarzom i czytelnikom".


Do Reczy stosujące argument "bo tak jest w Europie"? Wow, wylądowałem w alternatywnej rzeczywistości...
perły przed wieprze

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3284 dnia: Czerwiec 12, 2015, 01:46:12 pm »
Kuba G: "Wow, wylądowałem w alternatywnej rzeczywistości..."
 
Ostatnie tygodnie to rzeczywiście czas cudów w polskich mediach. Zwłaszcza tych reżimowych ;)