Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 872826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3225 dnia: Grudzień 02, 2014, 01:05:28 pm »

@Kuki, ale właśnie najważniejsze jest w tym wszystkim to, że nikt z Tuszyna nie podnosił takich zarzutów. To był rzucony żart, aby właśnie pokazać idiotyzm tej sytuacji. Sprzeciw był tylko taki, że mają "na miejscu" swojego bohatera, który może być patronem dla dzieciaków.
A to przepraszam. Wygląda na to, że za szybko i nieuważnie czytam.

Offline maximumcarnage

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3226 dnia: Grudzień 02, 2014, 01:20:36 pm »

Ciekawe czy ten portal poda, że to była totalna manipulacja szmatławych mediów?


http://wyszlo.com/puchatek-hermafrodyta-nie-to-media-zidiocialy/

Powiedział ktoś, kto linkuje artykuł z wyszło, który przypomina raczej serwis plotkarski.

Zdefiniuj może te "szmatławe" i "nieszmatławe" media.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3227 dnia: Grudzień 02, 2014, 01:24:24 pm »
Powiedział ktoś, kto linkuje artykuł z wyszło.

Wiesz pomimo kilku słabych tekstów, jest to portal, który stara się pokazywac pewne wydarzenia i sytuacje obiektywnie, albo przynajmniej pokazywać ich drugą stronę. Stronę, o której nie pisze się w głównym nurcie.
 
Druga sprawa to taka, że akurat ten link wyświetlił się jako pierwszy, natomiast czytałem o tym też na innych portalach. Rozumiem jednak, ze tamte i tak są dla Ciebie złe, bo są "za katolickie", "za prawicowe", za mało podążające za panująca modą" itp itd
 
Czy weszło to serwis plotkarski? Nie wiem, teksty, które miałem okazję czytać były całkiem niezłymi felietonami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2014, 01:27:48 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3228 dnia: Grudzień 02, 2014, 01:32:19 pm »

Wiesz pomimo kilku słabych tekstów, jest to portal, który stara się pokazywac pewne wydarzenia i sytuacje obiektywnie, albo przynajmniej pokazywać ich drugą stronę. Stronę, o której nie pisze się w głównym nurcie.

Ja to czytam, bo czytam też weszło ale podchodzę z rezerwą bo często mieli niesprawdzone informacje i się ośmieszali. Było wiele ciekawych newsów ale i wiele chybionych. Dlatego traktuję to bardziej w kategorii serwisu plotkarskiego niż rzetelnego źródła informacji. A dowodu na lansowaną w artykule z Kubusiem tezę niestety nie ma.
 
 
Druga sprawa to taka, że akurat ten link wyświetlił się jako pierwszy, natomiast czytałem o tym też na innych portalach. Rozumiem jednak, ze tamte i tak są dla Ciebie złe, bo są "za katolickie", "za prawicowe", za mało podążające za panująca modą" itp itd

Raczej podążające za własną modą  i skierowane do określonych grup. Zresztą jeśli jak twierdzisz, tekst już z założenia jest "za katolicki" czy "za prawicowy", to nie może być obiektywny. Dlatego szkoda czasu.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3229 dnia: Grudzień 02, 2014, 04:53:01 pm »
Dziś o 22:50 w Tygodniku kulturalnym na TVP Kultura będą mówić o Życiu Tatsumiego i Zapętleniu Chmielewskiego.
Do tego komiksy spodobały się najbardziej. Przepraszam: powieści graficzne, bo określenie "komiksy" raczej nie jest godne inteligentnego odbiorcy kultury. :) Ponoć "Zapętlenie" nie pozostaje daleko w tyle za "Życiem". Ciekawe... Jeszcze nie czytałem, ale oba komiksy czekają na półce...

Deg

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3230 dnia: Grudzień 22, 2014, 07:54:26 pm »
W styczniowej "Nowej Fantastyce" komiksowo rządzi Warren Ellis! W recenzjach Bler 4 i Umowa z bogiem.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3231 dnia: Grudzień 23, 2014, 12:13:11 pm »
W styczniowej "Nowej Fantastyce" komiksowo rządzi Warren Ellis!

a co tam Ellis w tej Fantastyce zarządził, jeśli można wiedzieć ? ;)

Deg

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3232 dnia: Grudzień 23, 2014, 05:36:31 pm »
Obszerny artykuł Radosława Pisuli pod malowniczym tytułem "Peleryny, papierosy i psychopaci"  :cool:


Offline starcek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3234 dnia: Grudzień 30, 2014, 11:37:48 am »
W filmie "Pani z przedszkola" pojawia się komiks z por. Kuną, który jest zaskakująco podobny do Żbika (pewnie twórcy filmu nie chcieli wdawać się w dywagacje kto ma prawa do wizerunku bohatera). Jest nawet fragment filmu w którym mamy do czynienia z ożywieniem kadrów komiksowych, a bohaterowie "wypowiadają" swojej kwestie i myśli za pomocą komiksowych dymków. Na potrzeby filmu narysowano nawet kilka stron - baardzo podobne do tego co pojawiło się w Kronie.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline burberry

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3235 dnia: Styczeń 08, 2015, 02:17:48 pm »
Truściński był właśnie gościem w TVP Info. Komentował wydarzenia we Francji.
Bóg Cię kocha

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3236 dnia: Styczeń 08, 2015, 02:47:36 pm »
Truściński był właśnie gościem w TVP Info. Komentował wydarzenia we Francji.
On jest tam gościem regularnie. :)

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3237 dnia: Styczeń 08, 2015, 04:21:03 pm »
Cytuj
Truściński był właśnie gościem w TVP Info. Komentował wydarzenia we Francji.
Ekspert od satyry politycznej... Ten świat, nie jest wart nawet splunięcia :D

Offline starcek

- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope