trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 867478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3135 dnia: Marzec 17, 2014, 01:39:26 pm »
Muzeum Historii Żydów Polskich jest partnerem Roku Jana Karskiego 2014.
Jednym z działań towarzyszących jest konkurs na komiks związany z Janem Karskim.
Zapraszamy nauczycieli, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na najlepszy komiks na temat „Jan Karski – Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.\
Cel konkursu: upamiętnienie i popularyzacja postaci Jana Karskiego w związku z ustanowionym przez Sejm RP Rokiem Jana Karskiego.
Zadanie konkursowe: stworzeniu od 3 do 5 jednostronnych plansz komiksu w formacie A4, upamiętniających postać Jana Karskiego, wykonanych w dowolnej technice (rysunek odręczny, akwarela, grafika komputerowa, kolaż fotograficzny, grafika warsztatowa etc.).
W konkursie mogą wziąć udział: szkolne zespoły projektowe, w skład których wejdą od 1 do 3 nauczycieli oraz zespół liczący od 4 do 6 uczniów.
Prace konkursowe należy przesłać do 30.05.2014 roku.
Szczegóły (w tym regulamin): www.ore.edu.pl
Organizatorami konkursy są: Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodka Rozwoju Edukacji, Muzeum Historii Polski, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, Muzeum Historii Żydów Polskich.
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!https://www.facebook.com/jewishmuseum/posts/10152317967796419

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3136 dnia: Marzec 27, 2014, 12:50:50 pm »
Guy Delisle w programie "Wszystko o kulturze".
http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/wszystko-o-kulturze/wideo/24032014/14513720
Ale najpierw trzeba przeżyć piosenki Masłowskiej o chlebie ze smalcem (zupełnie jak Alicja Janosz i jej piosenka o jajecznicy).  :smile:
Guy Delisle czyta się Gi Delil (tak jest w programie). Tom nie wiedział.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3137 dnia: Kwiecień 04, 2014, 10:14:22 am »
Dziś o 22:15 na TVP Kultura wyemitują kolejne wydanie Tygodnika Kulturalnego.
Jednym z tematów będzie komiks "Kot rabina".

Offline Itachi

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3138 dnia: Kwiecień 04, 2014, 09:52:25 pm »
Dziś o 22:15 na TVP Kultura wyemitują kolejne wydanie Tygodnika Kulturalnego.
Jednym z tematów będzie komiks "Kot rabina".

Dzięki Death, przed chwilką obejrzałem. Jakoś się udało pomiędzy meczem Resovia - Zaksa :wink:
Będzie drugie wydanie, więc jakoś wygospodaruję dodatkową gotówkę i trzeba będzie zamówić, bardzo podobało mi się również podejście tygodnika, najwyzszy czas zacząć oglądać.

Offline Qwant

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3139 dnia: Kwiecień 05, 2014, 11:17:38 am »
Dziś o 22:15 na TVP Kultura wyemitują kolejne wydanie Tygodnika Kulturalnego.
Jednym z tematów będzie komiks "Kot rabina".

Był jeszcze jeden komiksowy wątek. Krzysztof Skonieczny, który był gościem programu przy okazji premiery swojego filmu Hardkor Disko, powiedział: "Ja myślę o adaptacji dużego komiksu SF, dość klasycznego, i myślę, że będę niedługo jechał do Genewy spotkać się z autorem i mam nadzieję, że dostanę do tego prawa".

Offline keram

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3140 dnia: Kwiecień 06, 2014, 06:00:14 pm »
Komiks "równościowy" dla młodzieży za prawie milion złotych.
wpolityce.pl/spoleczenstwo/190237-rownosciowy-komiks-dla-mlodziezy-trafi-do-szkol-ponadgimnazjalnych-kosztowal-blisko-milion-zlotych

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3141 dnia: Kwiecień 06, 2014, 07:52:01 pm »
Dziś o 22:15 na TVP Kultura wyemitują kolejne wydanie Tygodnika Kulturalnego.
Jednym z tematów będzie komiks "Kot rabina".
Swoją drogą zastanawiam się, na jakiej zasadzie Michał Chaciński podejmuje decyzję, że akurat w danym odcinku omówiony będzie jakiś komiks. Gdyby odbywało się to regularnie, nie byłoby problemu, ale generalnie - a na pewno od dłuższego czasu - komiksy pojawiają się w "Tygodniku kulturalnym" od święta. Jeżeli do tego Chaciński kończy program stwierdzeniem, iż będą zwracać uwagę widzów na "mądre, inteligentne" komiksy, to zaczynam się irytować, ponieważ w takim razie ich częsta absencja w "Tygodniku" mogłaby sugerować, że "mądrych, inteligentnych" komiksów jest u nas jak na lekarstwo. A przecież wszyscy wiemy, że to nieprawda.   

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ

Lokus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3143 dnia: Kwiecień 18, 2014, 01:38:13 pm »
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1576707,1,kto-stworzyl-batmana.read
Nie żebym chciał to koniecznie przeczytać, ale
"Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej."
Well... nope

Offline Dembol_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3144 dnia: Kwiecień 18, 2014, 04:33:22 pm »
http://www.gothamwdeszczu.com.pl/blog/bill-finger-w-cieniu-nietoperza/ - jeśli jednak chciałbyś koniecznie poczytać o Billu Fingerze to tutaj jest mój artykuł z bloga którego redaktorem jest Chudy.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3145 dnia: Kwiecień 18, 2014, 06:07:15 pm »
Nie żebym chciał to koniecznie przeczytać, ale
"Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej."
Well... nope

Artykuł jest obecnie także dostępny w wersji papierowej, w wydaniu świątecznym "Polityki".

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3146 dnia: Kwiecień 22, 2014, 02:44:59 pm »
Ukazał się 22 numer pisma o książkach dla dzieci - "Ryms", mający za temat przewodni komiksy. Krakowski antykwariusz Janusz Pawlak pisze w nim o komiksach wydawanych w PRL-u poza oficjalnym obiegiem i (osobno) o fenomenie Koziołka Matołka. Krzysztof Ryszard Wojciechowski opisuje swoje wrażenia w zetknięciu z komiksami Baranowskiego i (osobno) wrażenia z oglądania "Przybysza" Shauna Tana, a w dziele recenzje - wrwżenia z czytania komiksów o Hildzie. Gierszewski pisze o "Tymku i Mistrzu". Jest też wywiad z Samojlikiem i mój tekst oraz artykuł Moniki Obuchow o Lyndzie Barry. I jest jeszcze recenzja "Opowieści panny młodej".
"RYMS" jest do dostania w niektórych księgarniach i w empiku.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3148 dnia: Kwiecień 25, 2014, 10:14:14 am »

Offline Death