trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 873778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gashu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1860 dnia: Październik 22, 2009, 01:22:38 pm »
Pierwszy profesjonalny komiks po kaszubsku (aż zazdrość bierze, że nie wydany w Wejherowie :| )

http://www.naszekaszuby.pl/modules/news/article.php?storyid=1843&com_id=6205&com_rootid=6205&

Z tego co pamiętam Egmont wypuścił swego czasu 2 albumy "Kajka i Kokosza" w wersji kaszubskiej.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1861 dnia: Październik 22, 2009, 02:00:31 pm »
Z tego co pamiętam Egmont wypuścił swego czasu 2 albumy "Kajka i Kokosza" w wersji kaszubskiej.

jeden album. "Na latowisku".

pozostałe albumy o których myślisz były wydane po góralsku "Ogromniasto gońba" i po śląsku "Szkoła furganio"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1862 dnia: Październik 23, 2009, 05:00:49 pm »
Chyba po raz pierwszy się zdarza, że w "Co Jest Grane" Przemysław Gulda niby poleca komiks, ale jednak nie do końca... O 2 części "Epizodów z Auschwitz" m.in. napisał: "Scenariusz (...) nie zachwyca, nie zachwycają też dość schematyczne rysunki". Czy nie lepiej byłoby wykorzystać to miejsce - tak jak dotychczas - na popularyzację jakiegoś znakomitego komiksowego tytułu (a przecież takich ci u nas dostatek)?

A w "Gazecie Telewizyjnej" kompetentny artykuł Kamila M. Śmiałkowskiego "Hollywood buszuje w komiksach" (chociaż "Blade'a" nie nazwałbym horrorem rasowym, bo za dużo w nim elementów typowych dla kina akcji).

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1863 dnia: Październik 23, 2009, 08:33:59 pm »
Publicystyka nie polega wyłącznie na polecaniu komiksów.

Klick me up, klick me down.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1864 dnia: Październik 25, 2009, 09:10:16 pm »
Publicystyka nie polega wyłącznie na polecaniu komiksów.
Naprawdę z tamtego postu wysnułeś wniosek, iż uważam, że publicystyka polega wyłącznie na polecaniu komiksów? :-?
Chodzi o konkretny przypadek rubryki w "Co Jest Grane", nazywającej się "Polecamy książki". Już sama ta nazwa sugeruje przecież, że autorzy będą chwalić i zachęcać, zwracać uwagę na rzeczy z najwyższej półki. Zresztą do tej pory tak było. Stąd moje wątpliwości.

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1865 dnia: Październik 25, 2009, 09:12:10 pm »
No ale można polecać, a jednocześnie wytykać jakieś błędy, prawda? No i to zrobili właśnie. Po prostu nie wiem, czym się tu dziwić :).

Klick me up, klick me down.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1866 dnia: Październik 25, 2009, 09:33:50 pm »
A o tym to już napisałem:
Cytuj
Czy nie lepiej byłoby wykorzystać to miejsce - tak jak dotychczas - na popularyzację jakiegoś znakomitego komiksowego tytułu (a przecież takich ci u nas dostatek)?
Oczywiście ja wcale się nie spinam. Widzę tu tylko pewną niekonsekwencję... Generalnie ludzie z "Wyborczej" wykonują świetną robotę dla rynku komiksowego w Polsce, pisząc o komiksach naprawdę wartościowych i tego bym się trzymał... Jak i reguł obowiązujących do tej pory w rubryce "Polecamy książki".

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1867 dnia: Październik 25, 2009, 09:35:19 pm »
To już by mogli chociaż "Polecać komiksy" jak polecają komiksy :).

Klick me up, klick me down.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1868 dnia: Październik 26, 2009, 08:59:55 pm »
Chyba po raz pierwszy się zdarza, że w "Co Jest Grane" Przemysław Gulda niby poleca komiks, ale jednak nie do końca... O 2 części "Epizodów z Auschwitz" m.in. napisał: "Scenariusz (...) nie zachwyca, nie zachwycają też dość schematyczne rysunki". Czy nie lepiej byłoby wykorzystać to miejsce - tak jak dotychczas - na popularyzację jakiegoś znakomitego komiksowego tytułu (a przecież takich ci u nas dostatek)?
Może jest sens ostrzec przed nie do końca dobrym tytułem, który na pewno i tak zyska medialny rozgłos z racji podejmowanej tematyki?
Na pewno jest.
Ale dla mnie lepszą opcją jest to, o czym napisałem w cytowanym przez Ciebie poście. Po prostu.

Offline global

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1869 dnia: Październik 28, 2009, 12:37:34 pm »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1870 dnia: Październik 30, 2009, 05:50:42 pm »
No i to rozumiem. Przemysław Gulda - po zeszłotygodniowej zaskakującej krucjatce na pohybel przeciętności w komiksach - z zaangażowaniem poleca komiks "Jeż Jerzy musi umrzeć". A Beata Kęczkowska pisze o wspominanym już w tym temacie tytule "90 najważniejszych książek dla ludzi, którzy nie mają czasu czytać".

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1871 dnia: Październik 31, 2009, 10:48:20 am »

Offline mica

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1872 dnia: Listopad 01, 2009, 12:56:02 pm »

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1873 dnia: Listopad 03, 2009, 01:45:49 pm »
Ani o komiksach,ani w mediach, choć z newslettera Instytutu Książki i jest wzmianka o Jeżu Jerzym.

"Wejdź w świat animacji tworzonych przez Polaka, który współpracował z wytwórnią Walta Disney'a, wygrał festiwal Era Nowe Horyzonty i pracował przy filmie "Ja, robot" oraz grze "Fight Club"! To on obecnie pracuje nad pełnometrażowym filmem "Jeż Jerzy". Spotkanie z Wojtkiem Wawszczykiem, najlepszym w Polsce twórcą animacji, odbędzie się w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5) w sobotę, 21 listopada 2009, o godz. 19.00. Wstęp wolny."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1874 dnia: Listopad 03, 2009, 09:25:22 pm »
W "Czytelni" (TVP Kultura) mocno skrytykowano "Teleznowelę" Rafała Skarżyckiego. Zagaił Grzegorz Jankowicz, na początku informując, że jest miłośnikiem komiksu, że bardzo ceni serię "Jeż Jerzy" i uważa Skarżyckiego za znakomitego scenarzystę komiksowego. Tymczasem książka go rozczarowała, nazwał ją bezbarwną. Maciej Urbanowski użył określenia "katastrofa", a Wojciech Bonowicz zdawał się zgadzać z przedmówcami. Jankowicz na koniec powiedział coś w stylu, że ta książka jest jak komiks, w którym jest tekst, ale nie ma rysunków.
Czytał ktoś z Was "Teleznowelę"? Potwierdzacie tę opinię?   

 

anything