Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 874243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1590 dnia: Kwiecień 06, 2009, 05:48:42 pm »
Wpadl mi ten artykul o Polchu w rece w saunie wczoraj. :) B. fajny, jak zwykle napisali, ze trwaja prace nad 4 Funkym (ten 4 album to juz taka legenda, jak 4 playta Sisters of Mercy, nie przymierzajac  :badgrin: ) i nad autorskim komiksem Rokosh.
Zabawne jest umieszczenie 8 stronicowego "Spotkania" w tym gronie:
Cytuj
Za sprawą osiągnięć komiksowych („Tomek Grot”, „Wiedźmin”, „Spotkanie”, „Ekspedycja”),
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1591 dnia: Kwiecień 06, 2009, 05:56:48 pm »
A co z kontynuacją KRONa
ja się pytam.

Offline maga_dha


Offline tom papioh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1593 dnia: Kwiecień 07, 2009, 09:20:45 pm »
http://www.polskatimes.pl/warszawa/99729,komiksowe-opowiesci-o-warszawiakach,id,t.html

Byłem, uczestniczyłem, rysowałem. Bardzo fajna inicjatywa.

A ja z dziećmi byłem na warsztatach dla dzieci  w tymże muzeum, pewnie młodszym krewnym tej inicjatywy.
Tzn. dzieci były, ja raczej w charakterze paprotki.
Może to nie jest miejsce żeby o tym pisać (a może jest, skoro już napisałeś) ale było fantastycznie.
Niniejszym zakładam fanklub Macieja Szymanowicza, który złapał fantastyczny kontakt z dzieciakami i bawił się chyba równie dobrze jak one.
Rysunki powstałe przy okazji też swoją drogą znakomite.
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1594 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:18:20 am »
Kultura Gniewu już podała na swoim blogu, ale tu nikt jeszcze nie pisał: ogłoszono nominajcje do tegorocznych nagród Eisnera:

http://www.comic-con.org/cci/cci_eisners_main.shtml

wśród nominowanych za najlepszą serię kontynuowaną pojawiły sie po raz kolejny Baśnie (oprócz tego trzy inne nominacje: najlepszy scenarzysta, rysownik, twórca okładek), All-Star Superman i Usagi. 
- w kategorii najlepszych serii limitowanych szanse na nagrodę dostał Hellboy: Crooked Man (podobno ma być w tym roku po polsku),
- w kategorii najlepsza publikacja dla młodzieży niedawno wydana przez Egmont Koralina,
- w kategorii nowy album graficzny - nominacja dla genialnych Trzech cieni (do tego nominacja w kategorii scenarzysta/artysta),
- w kategorii album graficzny - przedruk nominowano wspomniany juz na blogu KG Berlin: Miasto dymu (również w kategorii scenarzysta/artysta),
- w kategorii najlepsza amerykańska edycja zagranicznego materiału nominowany poraz trzeci z rzędu Jason z komiksem Last Musketeer (dwie poprzednie nominacje zamienił na nagrody) oraz drugi tom Kota Rabina Sfara (podobnie jak tom pierwszy),
-  w kategorii najlepsza praca oparta na faktach nominacja dla Niebieskich pigułem Peetersa,
- najwięcej nominacji wywalczyły (oprócz wspomnianych Baśni):
Alan's War aut. Emmanuel Guibert (praca oparta na faktach, nowy album graficzny, scenarzysta/artysta, amerykańska edycja zagranicznego materiału),
Skim aut. Mariko Tamaki i Jillian Tamaki (publikacja dla młodzieży, nowy album graficzny, scenarzysta, rysownik),
The Umbrella Academy aut. Gerard Way i Gabriel Bá (rysownik, twórca okładek, kolor, album graficzny-przedruk),
Madame Xanadu aut. Matt Wagner, Amy Reeder Hadley i Richard Friend (nowa seria, scenarzysta, rysownik, twórca okładek).

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1595 dnia: Kwiecień 09, 2009, 10:14:35 am »
Najnowszy "Przekrój" pisze o "Klezmerach" (i jednocześnie podaje cenę tychże - 44,90 zł) i "Pierwszej wiośnie". Oceny odpowiednio 5 i 4 plusiki (na 6).

Oprócz tego "Przekrój" śmieje się z polskich gwiazd, które w teleturnieju "Kocham Cię, Polsko" twierdziły, że kultowym komiksem Christy jest "Kajko i Koko".

Klick me up, klick me down.

Offline Cheshire Cat

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1596 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:13:39 am »
Prawdziwy "masthew" dla fanów gacka Klik :)
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1597 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:21:20 am »
Prawdziwy "masthew" dla fanów gacka Klik :)
Muszę to mieć! ;)
Nocy Matko Dnia

Offline m010ch

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1598 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:25:51 am »
Ja łykam jak tylko (jeżeli) pojawi się w Polsce (mimo, że PS3 mam dopiero w planach;) - własny baterang to wet nerd dream! :D

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1599 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:28:00 am »
ciekawe, czy na PC też będzie taka edycja  :)
Niemniej już się zastanawiam nad kupnem PS3, bo widziałem gameplaya (http://www.comicbookresources.com/?page=video&show_id=79059) i wygląda prześwietnie. pomimo tego, że gra powinna mieć tytuł "Batman w pudzianolandii"  :D

Offline m010ch

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1600 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:32:51 am »
Niemniej już się zastanawiam nad kupnem PS3, bo widziałem gameplaya (http://www.comicbookresources.com/?page=video&show_id=79059) i wygląda prześwietnie. pomimo tego, że gra powinna mieć tytuł "Batman w pudzianolandii"  :D

Over? Why, my dear delusional Dark Knight... It hasn't even begun! :D

Zgadzam się, że trailer wymiata. Chociażby tylko dla tej gry zakupię PS3 - do PC-ta jako graj-maszynki chyba nigdy się nie przekonam.

EDIT: Dopiero zauważyłem, że wrzuciłeś gameplay, a nie trailer - polecam ten drugi też (z niego jest mój cytat ;)):
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 11:38:11 am wysłana przez m010ch »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1601 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:37:30 am »
Ale do PC-ta chyba można podłączyć pada z PS3, co nie?
Także w czym różnica?

Offline m010ch

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1602 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:39:43 am »
Ale do PC-ta chyba można podłączyć pada z PS3, co nie?
Także w czym różnica?

W tym, że takie gry *zdecydowanie lepiej* wyglądają na ~40'' plazmach FullHD 8)

Offline wojtekzk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1603 dnia: Kwiecień 10, 2009, 11:48:04 am »
Fun Home w TVP Kultura, Studio Kultura.  Tutaj można obejrzeć
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline tolman

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1604 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:11:36 pm »
W tym, że takie gry *zdecydowanie lepiej* wyglądają na ~40'' plazmach FullHD 8)

Pc tez możesz podłączyć do telewizora. Do pc polecam pada od xboxa 360, który stał się standardem padowym na pc

 

anything