trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 867519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 19, 2006, 10:03:36 pm »
właśnie miałem to napisać!

Pozwolę sobie kilak rzeczy dodać - choć to, co napisze o wiele bardziej pasowałby właśnie do Ciebie, Mistrzu  ;)

Pospieszalski pokazał komi w jak najgorszym wydaniu, co i rusz podkreślając, że <młody>, że <artysta>, że ma prawo do swojej wizji. Kołodziejczyk komiksem tym pokazał, że za komiksy niech się lepiej nie bierze. Infantylny, zawierający w sobie wszytko, co najgorsze w komiksie sf, oderwane od rzeczywistości w sposób niebywały.

Goście w studiu komiks słusznie wręcz szykanowali i od bredni wyzywali i trudno się im dziwić. Płaskość, banał i płytko podchodzący do tak poważnego tematu nie wystawia <młodym artystom komiksowym> dobrego świadectwo.

I jeszcze ten Pospieszalski ... ech;

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 19, 2006, 11:19:53 pm »
ale pozostając przy kwestii formy tej prezentacji... tzn. od razu skojarzylo mi się z tym, co leci czasem na TVP KULTURA, tyle, że tu jakoś przyjemniej zostało to zainscenizowane, nie wiem.

jednocześnie od razu też mi się w związku z taką prezentacją skojarzyła cała ta dyskusja o webkomiksie jako nowym medium, w związku z tym, czy te telewizyjne publikacje są jakimiś tvkomiksami???
nie wiem, bez sensu z takiej perspektywy patrząc tak to wszystko nazywać. chociaż kto wie... no a dyskusja o aborcji... dla mnie jednym z najbardziej istotnych głosów w sprawie jest opowiadanie Philipa K. Dicka, "Preludzie" bodaj, albo jakoś tak... ten komiks jakoś tam próbował nawiazywać, ale średnio ciekawie, za to są fajne rysunki Trusta :)

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 20, 2006, 10:16:32 pm »
panowie specjaliści nieustannie określali komiks per <film> - ten film, w tym filmie  :shock:

Na TVkomiks raczej nie wpadli!


EDIT; łapie się to pod komiksy w mediach> bo chyba zainteresuje zarówno Kingpina i Spidey`a - do nowego, jak mniemam, BRAVO dodają filmik (?) <Dardevil vs. Spiderman>

Offline kmh

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 21, 2006, 07:05:42 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
panowie specjaliści nieustannie określali komiks per <film> - ten film, w tym filmie  :shock:

Na TVkomiks raczej nie wpadli!


Z drugiej strony nie stwierdzili, ze temat jest zbyt poważny jak na komiks, zawsze cos.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Blacksad

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 24, 2006, 04:59:02 pm »
W dzisiejszym (piątek 24.11) "Dzienniku" - tym springerowskim - całostronicowy i całkiem ciekawy wywiad z Grzegorzem Rosińskim na okoliczność spodziewanej premiery "Ofiary" (Thorgal No. 29 - dla niewtajemniczonych  :D ). Można się dowiedzieć, jak to możliwe, że Thorgal u swego zarania wydawany był w polskim "Relaxie" i co mógł kupić Van Hamme za tantiemy z przedruków w naszym kraju przed stanem wojennym.
Chrzań się, Smirnov

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 24, 2006, 08:33:56 pm »
W "Nowej Fantastyce" trzy stronicowy artykuł Wojciecha Birka ( przeprowadzał też wywiad opublikowany w "Dzienniku" ) "Fenomen Thorgala", o dzielnym Wikingu, jego autorach i całej reszcie.
Do tego dwie recenzje: "Czarna Orchidea" ( ocena 6/6 )  i "Ja, Wampir" ( ocena 5/6 ).

EDIT:
W "NF" jest też konkurs związany z Thorgalem ( pytanie konkursowe: jaką techniką został wykonany 29 tom "Thorgala"? Odpowiedzi do końca grudnia ), do wygrania 4 zestawy komiksów ( każdy składa się z "Westernu", 5 tomów "Skargi Utraconych Ziem", 6 tomów "Piotrusia Pana" i kompletu "Zemsty Hrabiego Skarbka" ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Gashu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 27, 2006, 07:03:22 pm »
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline tyler_durden

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 27, 2006, 08:29:07 pm »
O Thorgalu jest też w dzisiejszej "Rzepie" i najnowszym "Newsweeku"
o not talk about fight club

Offline c14

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 27, 2006, 08:49:20 pm »
cóż, postarali się o promocję. gdyby tylko chcieli tak intensywnie promować inne tytuły, to może udałoby się sprzedać ich więcej...

Offline tyler_durden

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 27, 2006, 09:34:45 pm »
c14 napisał:
Cytuj
cóż, postarali się o promocję. gdyby tylko chcieli tak intensywnie promować inne tytuły, to może udałoby się sprzedać ich więcej...


kwestia promocji to jedno, a to że inżynier Mamoń zawsze ma rację, to drugie. Ludzie (a dziennikarze szczególnie) lubią juz to co znają. a do tego czego nie znają jakoś nie mogą się przekonać. żeby ten Thorgal jeszcze jakoś wybitny był... ciekawe, czy o "Blankets" będzie równie głośno?
o not talk about fight club

Offline empro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 27, 2006, 10:22:45 pm »
ale Thorgal to wypromowana przez 30lat marka w kraju i za granicą, nie dziwne że o nim gadają,
jak Jeżemu Jerzowi stuknie trzydziecha i przetłumaczą go na kilka ęzyków, też gdzieś, ktoś o tym napisze, w ogóle, jak ktokolwiek odnosi sukces to się przy okazji jakiegoś ważnego wydarzenia o tym pisze,
jakoś o pierwszym albumie Thorgala nikt nie pisał,
o drugim, czy trzecim też podejrzewam, że jeszce niewiele :)

Offline OOllaaffeekk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 27, 2006, 10:38:43 pm »
Cytat: "empro"
jakoś o pierwszym albumie Thorgala nikt nie pisał,
o drugim, czy trzecim też podejrzewam, że jeszce niewiele


Nie pisali? Ja tych czasów nie pamiętam, ale polski rysownik za granicą, to chyba było coś, nie?
Choć ja tam o Thorgalu nigdy za dużo nie wiedziałem i nie zdziwiłbym się jakbyś mi odpisał, że to nie polak rysował 1 tom Thorgala :lol: , czy coś, więc jakby co to od razu, bez bicia,  przyznaję się do błędu ;)

Offline empro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 27, 2006, 10:49:42 pm »
:)
rysował Polak, rysował :)
ale wątpię, żeby wiele było w naszych mediach wtedy o tym,
tym bardziej, że takie czasy były, że niekoniecznie ktoś chciał się tym chwalić, znaczy w mediach,

a teraz jak Konior coś wydał za granicą, to niby tak wiele osób o tym pisało ??
o Thorgalu pisać będą bo po prostu to już komiks, który sam sie wypromował przez te lata :)

Offline ainsel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 27, 2006, 10:54:22 pm »
jakby nie patrzec, jedna z lepszych seri europejskich. a jaka wiekowa do tego. nie ma co sie dziwic, ze jest popularna i pisza o niej. chociaz mysle, ze gdyby Rosiński nie rysowal, to by w Polsce pisano troche mniej  :)
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline optio

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 27, 2006, 11:43:23 pm »
Cytat: "empro"

tym bardziej, że takie czasy były, że niekoniecznie ktoś chciał się tym chwalić

Raczej było zabronione chwalenie uciekiniera z kraju 'stanu wojenengo'. Wywołującego irytację  władz jaruzelskich ciągłymi apelacjami innego rządu o zgodę na połaczenie się rodziny.

 

anything