Autor Wątek: horror na podstawie ksiazki1  (Przeczytany 6869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zuzior

horror na podstawie ksiazki1
« dnia: Listopad 08, 2006, 07:40:16 pm »
Hej jestem tu nowa. W tym roku mam maturke, oraz nieszczesna prezentacje z jezyka polskiego. Moj temat jest o horrorach, a dokladniej brzmi tak " literackie zrodla filmowego horroru. Omow specyfike tego gatunku na wybranych przykladach z literatury". Temat niby wymarzony, ale jak sie zaczelam zaglembiac w literature horroru, to zaczely mi przychodzic coraz to nowsze pomysly co z tym zrobic. Wybralam 3 najbardziej sensowne

-zwierzeta w horrorze, filmy z lat 30,40,50 ogolnie mi chodzi o to zeby to bylo smieszne a nie straszne, wiecie gigantyczne pajaki, osmiornice i takie tam.
- dzieci, jako zle postacie. I narazie mam tylko dzieci kukurydzy. Obojetnie jaki przedzial czasowy
- i trzecie, i chyba najmniej mi sie ten pomysl podoba to japonskie horrory. Wiem ze jest ksiazka "krag" i tylko tyle.

Blagam was o pomoc. Przeszukalam juz bardzo duzo stronek ale nigdzie nie pisze ze cos jest na podstawie ksiazki. Ten sam temat zamieszczam na forum horroru, to tak jak by co mowie.

Offline zuzior

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2006, 07:44:09 pm »
Hej jestem tu nowa. W tym roku mam maturke, oraz nieszczesna prezentacje z jezyka polskiego. Moj temat jest o horrorach, a dokladniej brzmi tak " literackie zrodla filmowego horroru. Omow specyfike tego gatunku na wybranych przykladach z literatury". Temat niby wymarzony, ale jak sie zaczelam zaglembiac w literature horroru, to zaczely mi przychodzic coraz to nowsze pomysly co z tym zrobic. Wybralam 3 najbardziej sensowne

-zwierzeta w horrorze, filmy z lat 30,40,50 ogolnie mi chodzi o to zeby to bylo smieszne a nie straszne, wiecie gigantyczne pajaki, osmiornice i takie tam.
- dzieci, jako zle postacie. I narazie mam tylko dzieci kukurydzy. Obojetnie jaki przedzial czasowy
- i trzecie, i chyba najmniej mi sie ten pomysl podoba to japonskie horrory. Wiem ze jest ksiazka "krag" i tylko tyle.

Blagam was o pomoc. Przeszukalam juz bardzo duzo stronek ale nigdzie nie pisze ze cos jest na podstawie ksiazki. Ten sam temat zamieszczam na forum filmu, to tak jakby co mowie.

Offline Charlie86x

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2006, 07:54:45 pm »
Możesz wykorzystać jeszcze "Dziecko Rosemary"

Offline dr Baken Ziołen

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2006, 08:07:42 pm »
Cytuj
- dzieci, jako zle postacie. I narazie mam tylko dzieci kukurydzy. Obojetnie jaki przedzial czasowy

moze nie calkiem horror, ale akurat to dosc dobry przyklad na podane wyzej zagadnienie - "wladca much" williama goldinga. sa dwie wersje filmowe - pierwsza z 1963r rez. peter brook. druga (ta zdecydowanie bardziej popularna) z 1990r rez. harry hook.
pierwsza rzecz, ktora przychodzi na mysl, to "omen", ale film na podstawie zadnej ksiazki nie powstal.
moze poszukaj na imdb?
prowadzony kod potwierdzający jest nieprawidłowy

Offline steelie

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2006, 08:11:38 pm »
"Egzorcysta" jest na podstawie książki. "Dziecko Rosemary" też.

Offline zyon

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2006, 08:22:37 pm »
Hej

co do horrów na podstawie książek to z tych bardziej znanych:

Egzorcysta - pierwsza część powstała na podstawie powieści Williama Petera Blatty'ego..masz też tam motyw dziecka :D

Dracula na podtawie Bram Stocker'a, Frankenstein oparty na powieści Mary Shelley- to sama klasyka.

Co do kina wapirycznego to zaróno Wywiad z wampirem jak i Królowa potępionych były zaadaptowane z prozy Anny Rice - cykl książek z wampirem Lestatem.

Poza tym szereg powieści Stephen'a King'a z lepszym bądż gorszym efektem przenoszonych na ekran - Lśnienie, Pet Semetary, Carrey, Czerwona Róża etc.

Polecam zajżeć na stronke http://www.film.org.pl/


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline zyon

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2006, 08:27:11 pm »
władca much nijak do tematu nie pasuje ;)


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Charlie86x

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2006, 08:43:47 pm »
Mówilem już to na forum horroru ale powtuże jeszcze raz i tutaj.
Ja na twoim miejscu wykorzystał bym "Dziecko Rosemary":



Książka cieńka aczkolwiek ciekawa. Polecam

Offline zuzior

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2006, 09:16:26 pm »
taak po wiekszej burzy mozgow tez przyszly mi te tytuly do glowy, ale je wykluczylam. "Wladca much" to bardziej psychologiczna ksiazka. Frankensteina przeczytalam do polowy, ale niestety nijak on sie ma do moich pomyslow. A cos ze zwierzetami? bo w sumie najbardziej by mi na tym zalerzalo. A jesli chodzi o dzieci, to bardziej mi chodzi o cos wlasnie w stylu dzieci kukurydzy, sam film mnie jakos nie zachwycil, ale nie o tym, chodzi mi o dzieci zle same w sobie. Niewiem, jak to wytlumaczyc. W egzorcyscie dziewczynka jest opentana, ale ona nie czyni zla, lezy w lozku zyga na ksiedza i profanuje krzyz, ale niestety to nie jest takie zlo jakiego szukam

Offline dr Baken Ziołen

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2006, 09:26:27 pm »
Cytuj
"Wladca much" to bardziej psychologiczna ksiazka.

"wladca much" to literatura piekna. wrzuc sobie pod to haslo cokolwiek.
Cytuj
Niewiem, jak to wytlumaczyc.

to proponuje, zebys sie jednak dowiedziala. w innym wypadku polecam forum Gildii Tajemnic.
prowadzony kod potwierdzający jest nieprawidłowy

Offline Charlie86x

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2006, 09:33:37 pm »
Co do tych zwierząt to może nadadzą się "Ptaki" Alfreda Hitchcocka.

Cytuj
Ptaki (tytuł oryginalny The Birds) – amerykański dreszczowiec z roku 1963 w reżyserii Alfreda Hitchcocka, opowiadający o inwazji agresywnych ptaków w miasteczku Bodega Bay. Jest to jeden z najważniejszych thrillerów w historii kina. Film powstał na motywach opowiadania Daphne du Maurier.


Nie wiem, może później jeszcze coś sobie przypomne to napisze.

Offline zyon

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2006, 10:14:31 pm »
Wioska przeklętych z Chrostopher'em Reeve - mamy złe dzieci..nawet całą gromadke;) Jeśli się nie mylę to film na podstawie książki King'a.

A co do zwierzaków..wszelkie te śmieszne produkcje z mutantami popromiennymi typu gigantyczne mrówki, pająki etc. raczej na podstawie książek nie wychodziły..ale mogę się mylić ;) Sprawdż King-konga,Godzile etc.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Adam Waśkiewicz

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2006, 08:20:22 am »
Temat fajny, ale dobór filmów - tragiczny.

 Najlepiej rozejrzyj się za ekranizacjami poczytnych pisarzy - King, filmy inspirowane Lovecraftem (w szóstym numerze Labiryntu było tego wymienione mnóstwo), ekranizacje Poego (Roger Corman nakręcił tego całe stosy). Wspomniane już "Dziecko Rosemary" jest bardzo dobrą pozycją, podobnie "Egzorcysta" - na pewno przynajmniej o tych filmach przeciętny odbiorca kultury masowej musiał słyszeć.

 Z polskich rzeczy - "Lokis" i "Wilczyca".

 Najlepiej poszukaj książki Andrzeja Kołodyńskiego "Seans z Wampirem" - lepszej lektury chyba nie mogę Ci polecić, pojawia się czasem na Allegro.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Comar

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2006, 09:06:31 am »
Cytat: "zyon"
Wioska przeklętych z Chrostopher'em Reeve - mamy złe dzieci..nawet całą gromadke;) Jeśli się nie mylę to film na podstawie książki King'a.

To musiałby być naprawdę genialnym dzieckiem, żeby w wieku 13 lat na podstawie jego książek robili filmy :badgrin: "Wioska przeklętych" z Reevem jest bowiem remakiem filmu z roku 1960, powstałego na podstawie książki Johna Wyndhama.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Jimmy

horror na podstawie ksiazki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2006, 10:26:50 am »
Temat przenoszę na forum horroru - tam jest odpowiedniejsze do tego miejsce.
Albo być może TUTAJ - na forum Literatury gdzie jest specjalny temat o maturalnych boleściach ;)