trawa

Autor Wątek: 1000+300 O&G  (Przeczytany 2923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kołata

1000+300 O&G
« dnia: Listopad 07, 2006, 04:23:38 pm »
Zastanawiałem się nad jakąś ciekawą rozpą, niestety okazuje się, że herosi do walki wręcz (tacy jakich bym chciał) wychodzą drożej niż magowie, więc rozpa z magami:

ARMIA BAZOWA

Goblin Shaman (Generał)
Scroll, Pierścionek
Goblin Wolf Chariot
dodatkowy załogant

Night Goblin Shaman
Pipes of Doom, Grzybek

23 Night Goblins
Sztandar, Muzyk, Fanol
22 Night Goblins
Sztandar, Muzyk, Fanol
17 Savage Orc Big Uns
Banner, Muzyk, Włócznie
5 Wolf Riders
włócznie, muzyk
5 Wolf Riders
włócznie, muzyk
Doom Diver albo Boar Chariot

1 KONTYNGENT

4 Balisty
24 Orc Boyz
muzyk, sztandar

2 KONTYNGENT

9 Squig Hoppers
5 Savage Boar Boyz
Waaagh! Banner, Banner, Włócznie, Tarcze


Chcę przestestować kilka rzeczy. Po pierwsze maga na rydwanie. Chcę zobaczyć czy taki kradziony slot special się opłaci.
Po drugie chcę sprawdzić jak zadziała odchudzony oddział big unsów w formacji 6,6,5.
No i nie testowałem jeszcze dzikiej jazdy w tej edycji :)

Co do kontyngentów, to przyjąłem założenie, że będę wybierał je w zależności od przyjętej taktyki. Jak się będę bronił (np vs Bretonnia, Chaos), to biorę bolce. Jak bardziej opłaci się zaatakować (np vs BoCH), to sobie wezmę squigi i jazdę. Pozatym są to jednostki skuteczne przeciwko undeadom i pewnie je wykorzystam do mielenia trupiego śmietnika.

Co o tym myślicie?

Pozdr!
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline bless

1000+300 O&G
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2006, 04:56:15 pm »
Kołata, jesli chodzi o zdobywanie rydwanow poprzez sadzanie na nich szamanow, to pomysl jest ok, ale nie w kazdej rozpie.
IMHO, jesli brac juz szamana w rydwanie, to orka w rydwanie orkowym. Taki koles nie zejdzie Ci od salwy lucznikow. Moze faktycznie wyjsc i walczyc.
Dodatkowo, poniewaz taki koles troche punktow jednak kosztuje, a co by nie powiedziec, to jest tez dosyć mocno narażony na odstrzał, to uzywalbym go tylko w armii, w ktorej taki szaman robi za caddy'ego. Dzieki temu nie musisz mu dawac drugiego levelu (wiec jest tanszy), dzieki temu, jesli go stracisz, to nie tracisz potencjalu magicznego (ktorego  i tak nie masz). Masz za to kolesia, ktory daje rydwan, kasuje szeregi, jest twardy, daje kostke dispela i dwa DS.
Ja zamierzam wystawiac takiego szamana w armii, w ktorej mam jeszcze tylko BSb z Morks Spirit Totemem i gienka na śwince. Dzieki temu mam zwykle 6 dispella, dwa scrolle i dodatkowy rydwan. ;)
Polecam do rozwazenia. ;)
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Husiat

1000+300 O&G
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2006, 05:04:35 pm »
Fajne... Tylko nie boisz się o generała? Nie lepiej tego drugiego maga zmienić na Zwykłego i na chariota, a gienia gdzieś schować? ;)

Offline Kołata

1000+300 O&G
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2006, 05:10:56 pm »
Wiesz, Bless, masz rację w niemal wszystkim co powiedziałeś. Poza jednym drobnym szczegółem:

Szaman orkowy nie może jeździć na rydwanie  :lol:

Porażka, nie?  :?
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline bless

1000+300 O&G
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2006, 05:25:48 pm »
Jestes pewien? To JJ mnie zwalowal... Ale nie mam zalu, bo pewnie robil rozpe wedlug AB (w wersji, ktora ma ciagle pelno bugow), ktory taka kombinacje dopuszcza.
Ech, to do bani... fajny pomysl poszedl sie kochac. :cry:
Oszustwo na kazdym kroku.  :evil:
Ale dla walczacych herosow orkowych ten rydwan jest dopuszczalny i slot special jest gratisowo?
img]http://i12.photobucket.com/albums/a235/blessio/bykomstop.gif[/img]

"Więc gdy się zdarzy chłopcom
Rasę napotkać obcą
Armatnie mięso zmienią
w krwisty befsztyk
Tak jest !"

Offline Kołata

1000+300 O&G
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2006, 05:35:19 pm »
No więc tak:
Na orczym rydwanie mogą jeździć orkowi warbossowie (każdego rodzaju), orkowi great shamani (savage i zwykły) i orkowi big bossowie (wszyscy).

Na wolf chariocie:
goblin warboss, goblin great shaman , goblin big boss i goblin shaman.

Co do slota, to nie mam pewności. W każdym razie nie jest napisane, ze zajmuje slota (a w starym booku chyba zajmował i było to napisane. nie wiem bo zgubiłem go gdzieś). W każdym razie taka opinia panuje. Może ktoś ma PEWNE info na ten temat?

Pozdr!

ps. A jak rozpa? ;)
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline kanibal

1000+300 O&G
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2006, 06:23:25 pm »
nie ma nic o zajmowaniu slota special w nowym booku (w poprzednim bylo o tym napisane)
ale syf jest, ze gobbo szaman moze jezdzic na rydwanie a orc nie, sam o czyms takim myslalem, a tu przypadkiem zostalem brutalnie na ziemie sprowadzony;/

Offline Laska

1000+300 O&G
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2006, 06:35:34 pm »
czy przypadkiem nie ma takiej zasady ze w kontygentach nie moze byc magicznych sztandarow??

Offline Kołata

1000+300 O&G
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2006, 06:50:22 pm »
racja :? niedobrze, bo bez tego bannera robią się ciency. no nic, pokombinuję inaczej. thx za zwrócenie uwagi :)
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

 

anything