trawa

Autor Wątek: Oglądacie japońskie horrory?  (Przeczytany 39732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 12, 2003, 11:04:11 pm »
Cytuj
Versus - o tym filmie już pisano. ja nie dodam nic nowego, więc pozostawię bez komentarza. dodam tylko to, iż podczas filmu wyszedłem wymyć naczynia, a pózniej nie mogłem doczekać się końca (końcówka była chyba najlepszym momentem filmu i to nie z tego powodu, że ten koszmar się skończył  ) - sam nie wiem jak dotrwałem do napisów końcowych, chyba chciałem sprawdzić jaki jestem twardy

Ja tam się na Versus świetnie bawiłem - to takie anime, tylko że z żywymi aktorami. Muzyka, kadrowanie, ujęcia - toczka w toczkę anime! Bardzo zabawne postacie gangsterów - ta mimika (rodem z japońskiego teatru), gesty, odlotowe ciuchy, dziwne pozy przybierane podczas strzelania i przede wszystkim masa humoru sytuacyjnego. Wszystko wyraźnie przerysowane i autoironiczne... Końcówka najsłabsza (sam epilog, w przyszłości) ale dało się ścierpieć.

Offline cierzy

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2003, 09:38:25 am »
No dobrze, wiec niech bedzie to thriller, ale czy umieszczenie jego recenzji na GH tak bardzo uderza w Twoj swiatopoglad, ze musze ja stamtad zdjac? ;)

Offline Kormak

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2003, 10:10:03 pm »
TAK!!!

Lepiej uważaj, moje imię i nazwisko brzmi prawie identycznie jak "Patrick Bateman" - American Psycho...  :wink:

Offline radoslaw

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 01, 2003, 04:10:10 pm »
Japońskich horrorów raczej nie oglądam ponieważ mało o nich słyszałem, a poza tym są ciężko dostęne. Jedyny japoński horror, który obejżałem to "The Ring" (i uważam, że japońska wersja tego filmu jest lepsza od angielskiej)

Jak ktoś zna jakieś japońskie dobre horrory to niech napisze jakie. :)
efore you could "Scream"
     and way before "Last Summer..."
The Scariest name in Horror
                    was on "Elm Street"

Offline cierzy

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 01, 2003, 08:03:11 pm »
Cytat: "radoslaw"
Jak ktoś zna jakieś japońskie dobre horrory to niech napisze jakie. :)


Caly ten watek poswiecony jest godnym polecenia japonskim horrorom, wiec moze po prostu przejrzyj wszystkie posty?

Offline Seth

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2003, 03:17:57 pm »
jest jeszcze  LABOLATORY OF THE DEVIL - całkiem zgrabne gore made in Nippon
Nowhere to hide, nowhere to run, you've got to kill to stay alive"

Offline ICHI_the_Killer

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2003, 04:24:13 pm »
Jednym z najlepszych reżyserów japonskich filmo gore jest Takashi Miike, twórca Visitora Q oraz filmu o Yakuzie - ICHI the killer... również Guinea Pig - wszystkie częsci wyjątkowo i niepowtarzalnie odrażająco autentyczno realistyczne hehe;-) The EYE też był swietnym horrorem - ma w sobie wszystkie elementy potrzebne dobremu horrorowi ! żadko oglądam filmy przy których włos staje dęba- mimo,ze non stop oglądam horrory... lecz zadne nie przerażają...chyba tylko gore wywołuje jakies emocje w dzisiejszych czasach,ale the Eye mimo ,,iz nie ma tam kropli krwii potrafi zbudowac klimat grozy..
Japonskie kino górą!!:-)

Offline Rhobaak

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 09, 2003, 08:45:24 pm »
Co prawda film jest koreański, a nie japoński, ale "A Tale Of Two Sisters" ("Janghwa, Hongryeon") na pewno zainteresuje fanów "Ring" i "Dark Water". Film przez dwie godziny trzyma w napięciu, fabuła jest nieźle pokręcona, dobre aktorstwo. A zakończenie... powala.
Polecam.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Painer

Japan Horror
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 17, 2003, 08:42:13 am »
Oglądałem tylko Ringi 1 2 filmy te dosyć fajne są nie widziałem 0 oglądałem jeszcze Phone ten też jest dobry Jedyne co zauważyłem w japońskich horrorach to to że cały film się dużo nie dzieje np ring cal czas gościnka rozwiązuje tajemnice taśmy ( o dziwo film nie nudzi) za to końcówki są mocne co sprawia że cały film warto było obejrzeć aha wieci oczym jest to Laboratorium diabła Ponoć dobre chyba na faktach a tego nie widziałem i nie wiem oczym jest
ainer

Offline cierzy

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 17, 2003, 10:25:18 am »
Painer, gdybys jeszcze stawial w zdaniach przecinki i kropki to chyba wszyscy lepiej by Cie rozumieli. Ok?

Offline Baldwin

Re: Japan Horror
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 17, 2003, 04:02:27 pm »
Cytat: "Painer"
wieci oczym jest to Laboratorium diabła Ponoć dobre chyba na faktach a tego nie widziałem i nie wiem oczym jest


To film o wojskowym laboratorium japońkim w którym, w czasie II wojny światowej, przeprowadzano okrutne eksperymenty na jeńcach i ludności podbitych przez Japonię państw.Jest tam kilka mocnych scen(ta z badaniem wpływu zimna na tkankę mnie wbiła swego czasu w fotel),acz cały film generalnie nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia.Fabuła troszkę taka naiwna, efekty nie najwyższych lotów(chodz z drugiej strony w takich filmach nie o efekciarstwo wszak chodzi) i gra aktorska też rewelacyjna nie jest.

Offline Azel

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 18, 2003, 01:23:52 pm »
Laboratorium diabła - zgadzam się z Baldwinem. Poza paroma fajnymi efektami gore film jest beznadziejny. Wypożyczyłem go kiedyś jak mialem 14 lat i byłem bardzo rozczarowany (bo na kasecie widniała wielka naklejka od 21 lat :) )
url=http://www.carpenoctem.pl][/url]

www.muzyka.pl

Offline ender19

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 24, 2004, 02:48:32 pm »
The Ring, Dark Water, The Eye.






p.s. She never sleeps...
b]HERE IS JOHNNY!!![/b]

Offline radoslaw

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 26, 2004, 11:48:40 am »
Cytat: "cierzy"
Cytat: "radoslaw"
Jak ktoś zna jakieś japońskie dobre horrory to niech napisze jakie. :)


Caly ten watek poswiecony jest godnym polecenia japonskim horrorom, wiec moze po prostu przejrzyj wszystkie posty?

Przejrzałem te strony i obejrzałem większość tutułów tam napisanych. Może trochę źle się wyraziłem. Szukam jeszcze jakiś innych tytułów godnych obejrzenia.
efore you could "Scream"
     and way before "Last Summer..."
The Scariest name in Horror
                    was on "Elm Street"

Offline Daleth

Oglądacie japońskie horrory?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 26, 2004, 01:09:06 pm »
Jestem swiezo po zobaczeniu Dark Water i uwazam ze jest to swietny film :) Jesli chodzi o Ring to nie wiem jak jest z obrazem japonskim ale sama fabule po zobaczeniu amerykanskiej wersji oceniam bardzo wysoko ... chociaz i tak Dark Water lepsze  :D
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

 

anything