Autor Wątek: BA na dwa kafle  (Przeczytany 2552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -=*zacharias*=-

BA na dwa kafle
« dnia: Listopad 02, 2006, 05:09:06 pm »
witam. moja pierwsza rozpa na tak duze punkty:D glownym zamyslem armii byla mobilnosc plus w miare skuteczne wsparcie od assault cannonow:D a oto jak wyszlo:
HQ:
Master of sanctity
artificier armour, adamantine mantle, terminator honours, thunder hammer, death company i jump pack
=330p
Epistolary
artificier armour, jump pack, terminator honours, iron halo, veil of time, plasma pistol
=225p
FA:
1xLand speeder squadron - 2xLand speeder tornado
=160p
1x Assault squad - 8x22p
veteran srg. 2x plasma pistols
= 201p
1x assault squad2 - 8x22p
veteran srg (power fist, combat shield), 2 plasma pistol
=221p
Elites:
1x Veteran Assault Squad - 7x28p
veteran srg, 2x plasma pistol
=233p
HS:
2x Baal Class predator
heavy bolter, extra armour, 1 smoke launchers
=253p
Troops
2x Tactical Squad - (2x6) - 15p
veteran srg, lascannon, plasma gun
=260p
1x Scout Squad - 8x13p
veteran srg.
=117
tak to mniej wiecej wyglada:D zastanawiam sie nad wyrzuceniem veteran assaulta i wrzuceniem termosow z cannonami, ale na razie wole skoczkow :D  ogolna taktyka jest prosta: speedery z baalem pilnuja jednej flanki, tactical i 2 baal drugiej flanki. scouci i skoczki zajmuja sie walka wrecz a jeden tactical probuje sciagnac cos z laski. oczywiscie taktyka zmienia sie w szczegolach w zaleznosci od tego z jaka armia mi przyjdzie walczyc. czekam na konstruktywna krytyke (moge sie walnac w punktach bo rozpe pisalem z pamieci). pozdro
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline bentlej

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2006, 05:48:56 pm »
Masz 2*artyfakt-iron halo i mantle-nie możesz
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline -=*zacharias*=-

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2006, 06:05:44 pm »
hmm... ale artefaktow moge miec chyba tyle ile chce ale nie wiecej niz jeden w armii?? tzn. ze moge miec tylko 1 w ogole, czy tylko 1 mantle i 1 iron halo itd. ?? hmm... jak Twoja wersja jest poprawna to mam big problem:D
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Qbas

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2006, 06:25:36 pm »
mozna miec tylko 1 artefact w armii.

ogolnie bohaterowie bez fragow to kompletna pomylka.

W assault squadzie i veteran assault masz veteranow bez fistow, to mam pytanie na co Ci taki sklad ktory kosztuje 230 pts a nie przebije sie przez byle tactical ??

To samo tyczy sie Scoutow, albo zrob ich do strzelania, wtedy daj im snajperki i ew. missile launchera, i daj veterana aby wychodzil do DC. Albo zrob z nich combatowych scoutow z veteranem z fistem.

reszta mi sie podoba ;)

Offline -=*zacharias*=-

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2006, 06:40:26 pm »
w zasadzie to ciekawe uwagi, ale: do jednego assault squadu wchodzi librek, generalnie wymiata, wiec uznalem fista za zbedne punkty, wolalem dodac jednego wiecej zolnierzyka. w drugim assault squadzie jak zauwazyles jest vet. z fistem. w veteran assault squadzie w istocie jest problem. i tu masz racje, ze fista musze skombinowac:D co do skautow... na strzelaniu mi sie nie sprawdzaja, a co do fista, wole zeby chlopaki uderzali jako pierwsi, wiadomo ze nie bede ich rzucal na jakies niemozliwie jak opancerzone cele. a jak sie przekonalem, te 3 ataki z sila 5 (przy szarzy) w zupelnosci do moich zalozen wystarcza. a bohaterowie bez fragow to nie jest pomylka :D  a jak mi sie zechce, i uznam to za konieczne, to punkty moge bez problemu skolowac:D na razie nie bylo potrzeby:D dzieks za posta i pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline bentlej

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2006, 06:50:36 pm »
Hmmm-jesli chodzi o fisty w squadach-naprawde warto dac-uwierz. Skejci do hth bez fista to tez jakos tak dziwnie-jesli jednak nie wierzysz to graj tym co Napisałes- jednak nie wiem po co wystawiasz tu rozpe slkoro nie chcesz krytyki-a co do artyfwaktów to poczytanie kodeksu SM to chyba nie jest az taki problem. Przydał by się też jakkiis rinos do screena.
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Offline -=*zacharias*=-

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2006, 06:57:57 pm »
pfff... spokojnie spokojnie  :D  przeciez nie powiedzialem ze jestes glupi i mam gdzies Twoje rady-.- co do fista w veteranach to przeciez powiedzialem ze masz racje 8)  spokojnie, przetestuje posprawdzam i wtedy sie bede dalej wypowiadal. a co do czytania kodeksu SM znam go na pamiec, ale jak sie dobrze wczytasz to zobaczysz ze mozna go interpretowac rowniez w moj sposob :D  pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline bentlej

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2006, 07:10:25 pm »
Spoko, ja podchodze do tego hobby bardzo bez stresowo-ale jesli chodzi o wargear to masz napisane Each army may have a single item from this listczyli że jeden przedmiot z tej listy-nie rozumiem gdzie watpliwosc
 sumie grać nie umiem i malowac też tak se,ale itak jest spoko.

Eman

  • Gość
BA na dwa kafle
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2006, 08:32:14 am »
Heyka !!!
Cytat: "-=*zacharias*=-"
a co do czytania kodeksu SM znam go na pamiec, ale jak sie dobrze wczytasz to zobaczysz ze mozna go interpretowac rowniez w moj sposob :D  

Generalnie to niestety nie bardzo. Mozna miec jeden Artefakt na armie i tyle. Nie ma tam miejsca na zadna interpretacje.
Cze !!!

Offline -=*zacharias*=-

BA na dwa kafle
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2006, 06:44:55 pm »
ech... niestety nie mialem okazji grac na dwa kafle, ale za to powalczylem troche na poltora tysiaka. gralem czyms takim:
hq:
1xMaster of sanctity
death company, thunder hammer, termiantor honours, adamantine mantle, jump pack, frag grenades, teleport homer = 316
1xEpistolary
power weapon, terminator armour, bionics = 160
elites:
Terminator Squad 6x 40
2xAssault cannon = 280
FA:
2xLand Speeder tornado = 160
1x Assault Squad - 22p (7x)
2x plasma pistol, vet serg. z power fistem i teleport homerem = 199
HS:
Baal class predator - 110p
, Heavy Bolters = 120
Troops
1xTactical Squad 6x15
vet. srg. lascannon, plasma gun = 130
1xscout squad 8x13
vet. srg z power fistem = 132
1497p in total :D generalnie jest to troche odchudzona wersja na dwa tysiaki i z poprawionymi bledami wynikajacymi badz z niewiedzy badz ze zlej interpretacji na ktora nie ma wszakze miejsca. ton nadaja dwa mocne oddzialy w postaci termosow z epistolary i chapli z death company. do tego dochodzi assault squad do ewentualnego wsparcia. termosy albo robia deep strike w przypadku gry z armia strzelajaca, albo strzelaja z cannonow w przypadku armii ofensywnych (orki, chaos khorne, tyranidzi). powstal pewien problem w postaci power fista sierzantowi scoutow. zazwyczaj chce zeby przechodzil do death company (jak sie uda) a to jednak 15p straconych. z drugiej strony jak sie nie uda, to jest to niezle wsparcie do CC. macie jakies rady i uwagi?? pozdro
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...