Autor Wątek: Albumy i przewodniki  (Przeczytany 8544 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« dnia: Marzec 01, 2006, 08:43:54 pm »
Cytuj
Del Ray kontynuuje ukatualnianie swoich przewodników po świecie "Gwiezdnych wojen", a teraz postanowili wziąć na tapetę różne rasy i gatunki istot zamieszkujących galaktykę. Nad zawartością tekstową wydawnictwa pracowały Ann Margaret Lewis i Helen Keier, a ilustracje stworzyli Chris Trevas oraz William O'Connor. Poniżej możecie zobaczyć kilka niedokończonych jeszcze prac Trevasa, a po prawej projekt okładki, która prawie na pewno przejdzie jeszcze jakieś zmiany. W stosunku do starego przewodnika ten został powiększony o stworzenia z Nowej Trylogii, Wojen Klonów, Nowej Ery Jedi i wiele innych co nowszych prac. "The New Essential Guide to Alien Species" w miękkiej okładce zagości w anglojęzycznych księgarniach w październiku 2006.


a tu screen:


IC
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2006, 10:30:35 am »
Cytuj
W miesiącu październiku roku 2006 za oceanem wydany zostanie przez wydawnictwo DK kompletny przewodnik obrazkowy po odległej galaktyce, czyli "The Complete Visual Dictionary". Za jego stworzenie odpowiedzialni są David West Reynolds, James Luceno i Ryder Windhamm, którzy aby uczynić to wydawnictwo jak najlepszym, solidnie współpracowało z Industrial Light & Magic oraz z Lucasfilm. W efekcie powstała wspaniała galeria postaci, stworzeń i droidów gwiezdnej sagi.

Prawdę powiedziawszy jest to jednak połączenie czterech słowników obrazkowych plus trochę nowego materiału. Pojawi się tu więcej szczegółów na temat "Zemsty Sithów", m.in. zajrzymy dokładniej na Utapau, Mustafar, dowiemy się może coś więcej o Wojnach Klonów i Rozkazie 66. Słownik jednak nie ograniczy się tylko do tego okresu. Znajdą się tu i informacje o Sojuszu Rebeliantów, imperialnym personelu, zobaczymy całego Sarlacca i przyjrzymy się jeszcze bliżej genialnemu R2-D2.


A tu przykładowe strony:






IC
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2006, 07:53:17 pm »
Cytuj
Del Rey idzie za ciosem i kontynuuje reedycję poszerzonych i uaktualnionych przewodników w wersji paperback, dodając do tego kolejną pozycję - "Nowy przewodnik po obcych rasach Gwiezdnych Wojen" autorstwa Ann Margaret Lewis i Helen Keier.
Można już zobaczyć finalną okładkę autorstwa Stevena D. Andersona.

Przewodnik będzie zawierał pełnobarwne ilustracje Chrisa Trevasa i Williama O'Connera. Treść została uaktualniona i dopasowana do całej sagi wraz z doliczeniem Nowej Ery Jedi.
Opisy ras zawierają kompletne fizyczne opisy i oficjalne nazwy, cechy charakterystyczne rodzinnych planet oraz listę najważniejszych przykładów obecności w Gwiezdnych Wojnach. Do tego nowa edycja zawiera słowniczek najbardziej istotnych terminów




Jabba na okładce musi być ;)


z Bastionu[/url]
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2006, 10:28:07 am »
Cytuj

Na oficjalnej pojawiła się zapowiedź albumu zatytułowanego "Star Wars: Complete Cross-Sections", który ma zostać wydany, w twardej oprawie, przez Dorling Kindersley (DK). Zbiorcze, jednotomowe wydanie "Niesamowitych przekrojów" pozwoli nam zajrzeć do wnętrza statków i pojazdów, które mogliśmy zobaczyć w obydwu Trylogiach - takich jak: Sokół Millennium, myśliwiec Naboo N-1, Slave I, czy też opancerzone pojazdy clone trooperów.

Szczegółową oprawę graficzną autorstwa duetu: Hans Jenssen i Richard Chasemore, uzupełniają teksty Davida Westa Reynoldsa, Curtisa Saxtona i Kerrie Dougherty. Dodatkowo, zostaną dołączone przekroje, które nie pojawiły się w poprzednich edycjach (takie jak: bombowiec typu TIE, Imperial shuttle, A-Wing oraz B-Wing) i informacje techniczne dotyczące poszczególnych jednostek.

"Star Wars: Complete Cross-Sections" ukaże się w księgarniach w kwietniu 2007r.


he he he
<szczerzy zęby> :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2006, 11:11:57 am »
Cytuj


W zeszłym roku czytelnicy mieli okazję kupić książkę “Dressing a Galaxy: The Costumes of Star Wars” wydaną w limitowanej wersji przez Insight Editors / Palace Presss. W tym roku wydawnictwo to powraca z kolejną pozycją „Sculpting a Galaxy: Inside the Star Wars Model Shop”.

Album zostanie wydany w dwóch wersjach, standardowej i limitowanej. Obie posiadają mnóstwo w pełni kolorowych zdjęć, autorstwa Lorne’a Petersona, jednego z weteranów Industrial Light & Magic, który pracował nad tworzeniem modeli do wszystkich sześciu filmów z sagi. Pełni on rolę przewodnika po najbardziej zapadających w pamięć i zdumiewających konstrukcjach stworzonych na potrzeby Gwiezdnych Wojen, niejednokrotnie wspominając historię ich powstawania, sięgającą od roku 1976 do dnia dzisiejszego.

Album to 224 strony wypełnione ponad 300 kolorowymi fotografiami i ilustracjami pochodzącymi z archiwów Lucasfilmu. Wiele z nich nigdy nie było wcześniej publikowanych. Znajdziemy tam modele Sokoła Millenium czy AT-AT. Dodatkowo znajdziemy tam notkę od George’a Lucasa, słowo wstępne autorstwa Ricka McCalluma i posłowie Phila Tippetta.

 Wersja limitowana będzie zawierać ekstra dodatki. Będzie wśród nich 12 stronicowa książeczka, karty pocztowe, płyta z dokumentami, 16 stronicowa książeczka o historii Warsztatu Modeli, oraz małe elementy modeli i jeden kompletny – landspeeder Luke’a z figurkami Luke’a, R2-D2, C-3PO i Obi-Wana oraz ręcznie malowany reprodukcję paneli Gwiazdy Śmierci.


Sculpting the Galaxy pojawi się w sprzedaży 14 listopada.


Bastion
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2007, 10:34:06 am »
Cytuj
Po okresie wznawiania i poprawiania starych przewodników w końcu przyszła pora na coś nowego. I tak oto niebawem będziemy mieć większy autorytet w sprawach Mocy niż sam mądry i potężny Mistrz Yoda, i do tego na naszych półkach. Wszystko to dzięki wydawnictwu Del Rey, które postanowiło rozszerzyć swą serię przewodników o nową pozycję: „Star Wars: Jedi vs. Sith – The Essential Guide to the Force”. Autorem jest Ryder Windham, który tym razem zajmie się tym najbardziej słynnym, ale i najbardziej tajemniczym aspektem Gwiezdnych Wojen, w którym poznamy wizję najznakomitszych umysłów Sithów i Jedi z odległej galaktyki. Odkryjemy też historię Jedi i ich wrogów, od najdawnijeszych czasów, bitew jasności z ciemnością, zapisanych w dawno zapomnianych Holokronach, a także poznamy historię takich postaci jak Obi-Wan Kenobi i Leia Organa, oraz ich związki z Mocą. Poznamy także techniki komplementacyjne i użycia Mocy, walkę na miecze świetlne z użyciem różnych form walki, a dla naprawdę dzielnych ścieżkę ciemnej strony i techniki Sithów.

Album będzie bogato ilustrowany przez Tommy’ego Lee Ewardsa i Chrisa Trevasa. Pojawi się w listopadzie 2007. Przypomnijmy, że sam autor – Ryder Windham - jest jednym z tych, którzy napłodzili w świecie Gwiezdnych Wojen najwięcej pozycji, acz większość z nich jest przeznaczonych dla zdecydowanie młodszego czytelnika, jak chociażby młodzieżowe adaptacje Klasycznej Trylogii, słowniki obrazkowe czy komiksy "Qui-Gon Jinn" oraz ceniony "Jix - Agent Imperium". Pracuje też obecnie nad tajemniczą „Darth Vader Saga”, choć pewnie skończy się ona na kolejnych książkach dla młodzieży.




:)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2007, 10:38:31 am »
Cytuj
The Making of Star Wars ukazał się 24. kwietnia sumptem Del Reya. Książka ma za zadanie przedstawić czas powstawania pierwszego filmu. Autorem i jednocześnie redaktorem Lucas Books jest J.W. Rinzler.
Poświęcił on miesiące na sortowanie, kolekcjonowanie i wyszukiwanie wszelkiego typu tekstów odnoszących się do powstawania 'Nowej Nadziei'. Żmudna praca mozolnego odtwarzania atmosfery czasów produkcji oryginalnych 'Gwiezdnych wojen' na podstawie archiwalnych materiałów przyniosła wymierne efekty. I tak zebrał sporą liczbę wywiadów z Georgem Lucasem z czasów, kiedy film nie był jeszcze zmontowany, oraz moc dokumentów jakie leżały skryte w archiwach Lucasfilmu przez dziesięciolecia.

Dzięki temu The Making of Star Wars mieści w sobie wiele nigdy wcześniej nie publikowanych zdjęć oraz dziesiątki nie opowiedzianych wcześniej anegdot z planu filmowego i studia montażystów.


B.


Tutaj wywiad z autorem i garść skanów.

Jeden, który mi się spodobał, pozwalam sobie wkleić:



Kapitalne zdjęcie :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2007, 07:52:07 pm »
Cytuj
W październiku nakładem Scholastika ukaże się coś czego w SW pewnie nie widzieliście.
Będzie to Star Wars: A Pop-Up Guide to the Galaxy.

Przewodnik zawierać będzie takie rzeczy jak planety Sagi, AT-AT, Death Star, przedstawicieli inteligentnej fauny oraz moc innych niespodzianek wraz z rzetelnymi informacjami na ich temat.

Tym którzy nie wiedzą czym jest forma pop-up spieszymy wytłumaczyć, że to rodzaj papierowej składanki, która po otwarciu strony, na której się znajduje, wybrzusza się tworząc model trójwymiarowy.


Wizualizacja
Tutaj
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ben Kenobi

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2007, 11:12:35 am »
No coz w swojej kolekcji mam niestety tylko jeden album


Oraz Gwiezdne Wojny Czesc I Mroczne Widmo Jak Powstawał Film

Offline Anonimowy Grzybiarz

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2007, 04:45:55 pm »
Cytat: "Ben Kenobi"
No coz w swojej kolekcji mam niestety tylko jeden album


To tak jak ja. Ja za to mam Star Wars Część III - album.

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2007, 06:16:37 pm »
Skoro się chwalimy to i ja się dołączam  ;)
Również mam tylko jeden album, po postaciach z Nowej Republiki (ta sama seria co pokazany przez Bena Kenobiego album)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2007, 08:58:45 am »
A ja mam:

1.Podręcznik do SW D20 Revised Rulebook
2.Albumy: nowa Nadzieja, Imperium Kontra Atakuje, Mroczne Widmo, Przewonik po Planetach
3. Przewodnik Encyklopedyczny wyd. Amber.

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2007, 10:45:50 pm »
Cytuj
Entuzjastów badania początków i śledzenia ciągłej ewolucji żargonu SF zainteresuje zapewne nowa propozycja wydawnictwa Oxford University Press. "Brave New Words" zaopatrzono, prócz typowo słownikowej zawartości, w kilka mini-esejów, traktujących o frapujących aspektach słownictwa science-fiction. Znajdziemy tu więc informacje na temat takich słów, jak hyperspace, phaser, czy też holodeck.

Wydawnictwo to, biorąc pod uwagę naszą skomplikowaną sytuację geopolityczną, ma dwa minusy - cena (29,95 USD) oraz język; specyficzny, naukowy, przede wszystkim zaś (niektórym) obcy. Cóż to jednak dla prawdziwego fana?


B

Szczegóły tutaj


mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2007, 11:07:54 pm »
Cytuj
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by spojrzeć na oryginalny ręcznie napisany przez Lucasa treatment (czyli wstępne streszczenie scenariusza, zarys fabuły) "Imperium Kontratakuje", czy dotknąć palcem album ze zdjęciami, jaki dostali twórcy i obsada "Nowej Nadziei"? Czy żałujesz, że nie mogłeś wysłuchać w 1978 koncertu Johna WIlliamsa, albo kupić biletu do jedynego licencjonowanego Cyrku Star Wars? A gdzie się podziały t-shirty, które nosiłeś będąc (amerykańskim) dzieckiem? Teraz fani mogą sobie przypomnieć sagę, jako ci którzy nosili t-shirty, chodzili na koncerty i wiele innych rzeczy a wszystko dzięki masywnemu, interaktywnemu tomowi zwanemu „The Star Wars Vault” które szykuje Harper Entertainment.

Napisane przez Steve’a Sansweeta i Pete’a Vilmura, ukazuje historię sagi, opiewająca trzy dziesięciolecia, ale koncentrując się na wszelakich dewocjonaliach, rzeczach które można przeczytać, dotknąć, albo posłuchać. Są tam reprodukcję fragmentów scenariusza, biletów, katalogów, naklejek, nut, wywiady audio, spoty radiowe, fragmenty radiowej adaptacji i wiele innych. W środku znajdziemy między innymi 50 interaktywnych i rzadkich, a często nawet nigdy nie publikowanych kolekcjonariów, setki zdjęć, dwa CD zawierające przeszło 2 godziny, starych reklam radiowych czy oryginalnych wywiadów, a także kompletny soundtrack Star Tours i komentarze Lucasa.

Ten interaktywny album ma pojawić się w USA jesienią, a kosztować będzie około 85 dolarów (na Amazonie książka kosztuje teraz 53$).

 


B
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ribald

Albumy i przewodniki
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2007, 01:26:52 pm »
Cytat: "ICO"
W czerwcu Anno Domini 2008 nakładem Del Reya księgarnie nawiedzi SW: The Essential Atlas. Rzeczone wydawnictwo autorstwa Dana Wallace'a i Jasona Fry'a już teraz zapowiada się wybornie.

Przedstawiona zostanie struktura galaktyki. Wyraźnie ukazane zostaną podziały geopolityczny i astronomiczny. Nawet największych malkontentów zadowolą dokładne opisy i szczegółowe przedstawienie oraz charakterystyka światów z takich rejonów jak Głębokie Jądro, Kolonie, Przestrzeń Huttów czy Odległe Rubieże.

Przedmiotem rozprawy będzie siedemdziesiąt planet z uniwersum galaktycznej sagi. I to zarówno synchronicznie jak diachronicznie. Historia wić się będzie od ekspansji i galaktycznych odkryć, przez krwawe kampanie Xima Despoty, czasy Galaktycznego Imperium czy prymitywnej i podstępnej inwazji nikczemnych Yuuzhan Vongów, aż po dzielący rodziny i przyjaciół konflikt na linii Corellia-Coruscant. Do każdej z planet dołączony jest obszerny appendix (czyli suplement) traktujący o sektorze planety oraz jej umiejscowieniu na mapie galaktyki.


:)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam