trawa

Autor Wątek: O Misato  (Przeczytany 26697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 03, 2006, 12:28:08 am »
Cytuj
Skoro tak przyjemnie sobie offtopujemy

Tu nie offtopujemy. Jest temacik "na luzie", tam z takimi przemysleniami a kysz!
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 03, 2006, 04:17:43 pm »
Cytuj
1.Misato na pewno widzi Rei (widać ją na ekranie).
2.Umiera.
3.Patrzy w kierunku Rei i mówi do Kajiego.
4.Kaji był jej drogą osobą.

Zapędziłeś się Dread, nie jest pewne czy widzi Rei, bo my Ją widzimy gdy Misato już jest martwa.

Offline Amatsu Mikaboshi

O Misato
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 03, 2006, 10:00:49 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
1.Misato na pewno widzi Rei (widać ją na ekranie).
2.Umiera.
3.Patrzy w kierunku Rei i mówi do Kajiego.
4.Kaji był jej drogą osobą.

Zapędziłeś się Dread, nie jest pewne czy widzi Rei, bo my Ją widzimy gdy Misato już jest martwa.


Do Misato Rei jakby przychodzi tak jak do każdego, tak jak do Makoto (dla niego przybierając postać własnie Mistao), Tak jak do Mayi (przybierając postać Ritsuko), tak jak do Kozo (pod postacią Yui) itd... (przy Aobie tylko nie przybiera żadnej postaci bo to nihilista). Tak samo przychodzi do Misato i przybiera postac Kajiego. Rei chcąc przekonac ludzi do pozbycia się AT przybiera postac osób im bliskich, tych na ktróchy im zalezy lub zalezało, tych które wzbudzają ich szacunek, są dla nich autorytetem, tych którym ci ludzie ufają. I w przypadku Misato jest tak samo. Bo jesli przyjemy że oni widza jakieś wspomnienie, czy może osobe jako taka, czy dusze tej osoby, nieważne to zastanówmy się czemu w takim układze Aoba widzi Rei? Widzi ja ponieważ jest nihilistą, nie ma nikogo komu by ufał, dlatego Rei nie może przybrac formy bliskiej mu osoby. Zauważcie że on jako jedyny odnosi się do niej z prestrachem, chowa się przed nią i nie chce do niej podejśc. Innych zwodzi to że Rei przyjmuje postać kogoś im drogiego.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Misato
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 03, 2006, 10:21:23 pm »
Cytuj
Rei chcąc przekonac ludzi do pozbycia się AT przybiera postac osób im bliskich, tych na ktróchy im zalezy lub zalezało, tych które wzbudzają ich szacunek, są dla nich autorytetem, tych którym ci ludzie ufają.

Prostsze jest dla mnie wyjaśnienie Dreada "I need you". Rei przybiera postać tych, których ludzie w danym momencie potrzebują.

Zastanawiam się, czy jest to wizualizacja pochodząca od samego człowieka, czy też jest ona inicjowana przez Rei. To znaczy, czy człowiek wyobraża sobie osobę, której potrzebuje i ona się pojawia, czy też może Rei skanuje jakoś umysł delikwenta i z własnej nieprzymuszonej woli zmienia się w drogą mu osobę. Ta druga opcja pasuje mi bardziej, bo wynika z niej, że Rei ma dobre intencje. Rei chce uszczęśliwić ludzkość. Nawet ostatnia wizja Shinjiego przed śmiercią wpasowuje się w ten schemat: Rei z własnej woli zmienia się w Kaworu, żeby uszczęśliwić Shina. Jedyna dziura to schiza Gendo, ale można to tłumaczyć tym, że Rei 3 go nie lubiła.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 03, 2006, 10:56:52 pm »
Cytuj
Jedyna dziura to schiza Gendo, ale można to tłumaczyć tym, że Rei 3 go nie lubiła.

Albo zwyczajnie do szczęścia potrzebował pokuty. ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Misato
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2006, 09:56:58 pm »
Cytuj
Albo zwyczajnie do szczęścia potrzebował pokuty.

Nie wyglądało mi na to, żeby wizja Gendo w jakiś sposób go uszczęśliwiła :).

Mam inny problem: po czyjej stronie była Misato w całym HCP? To znaczy, którą wersję HCP chciała zrealizować?

Moja hipoteza robocza jest taka: Misato chce przeprowadzić a nie zapobiec HCP i rozpuścić ludzkość aby zlała się w jedno wykonując plan Gendo. Automatycznie implikuje to moje zdanie, że w HCP według Gendo ludzkość miała się rozpuścić.

Argómęty za:
1. Misato znała Całą Prawdę (TM) o HCP, po przeczytaniu informacji na laptopie (tych o koszulkach).
2. Uratowała Shinjiego i wsadziła go do Evy z ewidentnym zamiarem przeprowadzenia HCP. Kazała mu wprawdzie zabić Evy Series, ale do załatwienia Ev wystarczy sama Asuka, więc misja Shinjiego nie miała służyć pokonaniu Ev. Shinji nie przedstawiał w tym momencie żadnej wartości bojowej, nadawał się tylko jako wkładka mięsna do Evy 01, o czym Misato musiała wiezieć. Teza, że Shinji nie miał służyć do zabicia Ev, tylko do wykonania HCP w Evie jest więc bardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę taktyczne zdolności Misato. Słowa Misato, że Shinji ma pokonać Evy Series rozumiem bardziej w sensie ogólnym "wystarczy, że Evy Series zostaną pokonane, a przeprowadzimy HCP po naszej myśli".
3. Miała osobisty motyw: chciała połączyć się z Kajim.
4. Wyraźnie dawała do zrozumienia Shinjiemu, że jej śmierć nie oznacza przegranej i że Shinji ma dalej wykonywać plan. Zaiste, śmierć jest celem a nie przeszkodą w HCP.
5. W chwili śmierci w zaowalowany sposób zaproponowała Shinjiemu seks. Tłumaczenie klasyczne jest takie, że motywowała w ten sposób Shina do walki. To wyjaśnienie nie trzyma się ani grama kupy, bo Misato nie miała wątpliwości, że zaraz umrze i znając jej charakter wątpię, że rzeczywiście chciała dosłownie seksu z Shinjim. Moim zdaniem nawiązywała po prostu do faktu, że zaraz połączy się z Shinem w jedną wielką breję. Autorem pomysłu, że HCP jest analogiczne do seksu, jest Dread :).

Argómęty przeciw:
1. Jest bardzo mało dowodów, że w wersji Gendo ludzie mają się rozpuścić, a nawet są argómęty za tezą przeciwną. Moja linia obrony będzie albo taka, że Misato nie wiedziała, że Gendo nie chce rozpuszczać ludzkości albo wiedziała, że Shinji jest w stanie wykonać HCP bez woli Gendo, co w efekcie oznacza, że Misato nie wykonywała HCP według Gendo.
2. HCP mogło zostać przeprowadzone (a nawet zostało) bez pomocy Misato a nawet przy jej zdecydowanym sprzeciwie. W szczególności zabicie Ev seryjnych raczej oddala niż powoduje HCP. Moja linia obrony będzie polegać na przedefiniowaniu HCP według SEELE.

Innymi słowy, mamy cztery wersje HCP: według Gendo, według SEELE, według Rei i według Misato. Oto zarys moich interpretacji:
Gendo - chce albo nie chce rozpuścić ludzkości, Misato albo wykonuje jego plan, albo zamierza go w ostatniej chwili zmienić.
SEELE - nie chce rozpuszczenia ludzkości. Akcja SEELE ma na celu przejęcie Evangelionów NERVu z powodu braku Lilith i Lancy. SEELE chce najwyraźniej wstąpić w Evy seryjne.
Rei - chce rozpuszczenia ludzkości. Widać wyraźnie, że zmodyfikowała plan SEELE i odrzuciła plan Gendo.
Misato - ma plan zbliżony do planu Rei, jednak chce go wykonać wyłącznie przy użyciu Evy 01 (która ma silnik S2). Możliwe, że nie zdaje sobie sprawy, że Ev seryjnych nie da się zabić.

Powyższa hipoteza jest wyłącznie szkicem i wiem, że pełno w niej dziur i sprzeczności. Ale od czegoś trzeba zacząć.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Amatsu Mikaboshi

O Misato
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2006, 11:26:14 pm »
:shock:  nie obraź się ale większej bzdury chyba w życiu nie czytałam... po prostu mnie zatkało. Nie, nie, nie. Na pewno nie. A przynajmiej nie dla mnie. Nie no, po prostu zabrakło mi słów...  :shock:

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2006, 11:29:51 pm »
Racja, Misato zna całą prawdę o HCP i o impakcie (chociaż na screenie bylo o koszulkach), niemniej jednak moje zdanie jest takie, że Misato nie chce HCP, a nawet chce mu zapobiec.


Misato o HCP wiedziała już wcześniej, z komputerka wiedziała tylko jaka była prawdziwa przyczyna 2I. Dodatkowo powszechnie (?) wiadomo, że niedługo ma zacząć się jakiś Projekt Dopełnienia - Hyuga mówi o nim. Misato wie na czym ma on polegać w szczegółach - chodzi o uczynienie z ludzkości jednej perfekcyjnej istoty. Oczywiście Misato mówi o wizji SEELE. Wniosek - SEELE chce rozpuszczenia się ludzkości. Z rozmowy, jaka ma miejsce między SEELE i Gendo (ostatnia rozmowa między nimi) jasno da się zauważyć, że to Gendo chce wejścia do Ev ("ludzie powinni ewoluować w nowy świat, dlatego powstały seryjne Evangeliony" - Ikari Gendo), SEELE zaś chce śmierci wszystkich, by potem mogli się odrodzić jako byt idealny. Słowem, to SEELE chce stworzenia oceanu kiślu, a Gendo chce porzucić swoją powłokę.
Co do uratowania Shina, ja wcale nie widzę jasnego zamiaru przeprowadzenia HCP. Zdolności bojowe Shinjiego są znikome, ale warto zauważyć, ze Misato wrzuciła też do Evangeliona Asukę, której zdolności bojowe były potencjalnie jeszcze niższe. Chyba nikt nie twierdzi, że Misato mogła liczyć na auto recall Asu. Dlaczego więc chce walnąć dzieci do Ev? Już z 12 odcinka wiadomo, że "Eva is the safest place". To kieruje Misato, by ukryć tam Shina, Asu i zrobic coś z Rei. Zadaniem Katsuragi jest ochrona dzieci, ona czuje się za nie osobiście odpowiedzialna, dlatego robi wszystko by je chronić. Tym samym Shinji nie musiał mieć żadnych wartości bojowych - bycie w Evie zapewniało mu przeżycie. Zauważcie, że dobro dzieci, a zwłaszcza Shina (bo to o niego najbardziej trzeba dbać) było dla Misato ważniejsze, niż wszystko inne - gdy trzeba mu było pospieszyć na ratunek sama poszła, chociaż jej zadaniem miało być wydawanie rozkazów na mostku. Można to obrócić w drugą stronę, ze potrzebowała koniecznie Shina by zrobić swoje HCP, ale tłumacznie, że to zwykły instynkt macieżyński powołuje mniej bytów. Poza tym Misato naprawdę wierzy, ze przekona Shina, by rozwalił Serieski. Mówisz, że to Asu ma rozwalić Series, a Shin jest wkładką miesną - ale przecież Misato każe mu rozwalać Evy na długo zanim Asuka robi swój popisowy numer, a potem obiecuje Asuce, że Shinji przyjdzie jej z pomocą. Słowem - Shin miał walczyć.
Ja mam jeszcze jedną hipotezę. Misato chciała wrzucić Asu i Shina do Ev, żeby uchronić akurat ich przed HCP. Ona wie, że Eva jest broniona polem i może mieć nadzieję, że uchroni to dzieci przed rozpłynięciem się.
Co do motywu osobistego, to zjednoczneie z Kajim następuje tylko w wersji z rozpuszczoną papką, czyli wersji SEELE. Wystarczy założyć ręce i czekać, aż Komitet zrobi swoją wersję konca świata, a Kaji sam przyjdzie.

Cytuj
Zaiste, śmierć jest celem a nie przeszkodą w HCP.

W takim razie czemu Misato tak wiele mówi o przeżyciu? "zabij Evy, bo to jedyny sposób, by przeżyć", "nie chcesz nic robić, to nic nie rób i umieraj". Widać, ze Misato chce ocalic przynajmniej Shina przed śmiercią. Dokonanie HCP ową śmierć wywołuje. Zaraz potem mówi mu, że dbanie o siebie nie jest priorytetem, czyli że nie chodzi tu konkretnie o nieco, co raczej, że na barkach Shina spoczywają los swiata.
No i jeszcze jedno - słowa przedśmiertne Misato mogą wskazywac, że każe mu zrobić HCP, ale jak dla mnie to tylko symbol, że te słowa można odczytać na wiele sposobów i że mają głebsze dno. Fakt jest taki, że Misato zna tylko wizję HCP SEELE, a nie zna wizji HCP Rei (bo Kaji raczej Rei nbie szpiegował) i nie może wiedzieć, że z kiślu można wrócić. A ona każe mu wrócić. Ten powrót ma znaczenie również symboliczne, tak samo jak powrót do domu po 5 odcinku, powrót w 16 i w 20 odcinku - ona zawsze chce, żeby Shin, gdy wszystko się skończy wrócił do domu. W scenie przedśmiertnej Misato go okłamuje (o swojej ranie mówi mu "to tylko draśnięcie"). Misato nie tyle motywuje Shina obietnicą seksu do walki, co do powrotu. Bo nie sztuką jest walczyć, sztuką jest potem cało wrócić. Obietnicy seksu nie można wiązać z relacjami w kislu (owszem, hcp jest analogiczne do współżycia), bo ona mu mówi, że zrobią to, gdy wróci. Gdyby rozumieć to jak chce tego haael, to seks musi nastąpić po odrodzeniu się z lclu.

Tyle.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
O Misato
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 08, 2006, 07:41:58 am »
Cytat: "haael"
Powyższa hipoteza jest wyłącznie szkicem i wiem, że pełno w niej dziur i sprzeczności. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Więc narazie się nie ustosunkuję- to jest jak ser szwajcarski. ;) Uporządkuj to będzie o czym gadać.

Jednak wątpię by Misato miała jakiś konkretny plan "co zrobić z HCP?" (Chyba bardziej improwizuje, wrzycając pilotów do Ev.). Gendo chyba chce poprostu dołączyć do żony, SEELE wejść do Ev seryjnych (i żyć tak, jak planuje sobie Gendo), a Rei... no to, co widać. ;)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 08, 2006, 08:43:00 am »
SEELE mówi wyraźnie, że nie wejdzie do Ev seryjnych. "Nie posuniemy się aż tak daleko, by porzucić swe ludzkie formy, by wsiąść na Arkę zwaną Eva" - SEELE 09. Gendo planuje wsiąść do Evangeliona, ale w związku z tym, że nie ma żadnej Evy chce wsiąść do Lilith.

Ale wróćmy do Misato.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

O Misato
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 08, 2006, 07:55:23 pm »
Pok jak narazie to Twoja propozycja odnosnie tematu jest nie do przyjęcia..., może uzupełnij to co napisałeś.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Misato
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 08, 2006, 08:40:22 pm »
Cytuj
Misato o HCP wiedziała już wcześniej, z komputerka wiedziała tylko jaka była prawdziwa przyczyna 2I.

Mogła się z niego również dowiedzieć w jaki sposób przeprowadza się HCP. Mogła się dowiedzieć, że wsadzenie Shina do Evy spowoduje jakoś HCP. Mogła się też dowiedzieć, że HCP jest nieuniknione ze względu na rychłe przebudzenie Lilith.

Cytuj
Dodatkowo powszechnie (?) wiadomo, że niedługo ma zacząć się jakiś Projekt Dopełnienia - Hyuga mówi o nim. Misato wie na czym ma on polegać w szczegółach - chodzi o uczynienie z ludzkości jednej perfekcyjnej istoty.

To nie jest wiedza powszechna. To wie tylko Hyuga, który trochę poszpiegował, kiedy próbował podrywać Misato "na Jamesa Bonda".

Cytuj
Oczywiście Misato mówi o wizji SEELE. Wniosek - SEELE chce rozpuszczenia się ludzkości. Z rozmowy, jaka ma miejsce między SEELE i Gendo (ostatnia rozmowa między nimi) jasno da się zauważyć, że to Gendo chce wejścia do Ev ("ludzie powinni ewoluować w nowy świat, dlatego powstały seryjne Evangeliony" - Ikari Gendo), SEELE zaś chce śmierci wszystkich, by potem mogli się odrodzić jako byt idealny. Słowem, to SEELE chce stworzenia oceanu kiślu, a Gendo chce porzucić swoją powłokę.

Wizje HCP u Gendo i SEELE nie są dla mnie takie jasne. Przede wszystkim ciągle nie rozumiem, co Gendo chciał zrobić z ludzkością. Wytłumaczenie, że po prostu nic, jakoś do mnie nie przemawia. Coś na pewno chciał z nimi zrobić; może nie rozpuszczać w kisiel, ale coś na pewno. SEELE też potrzebowało po coś Evangelionów. W Twoim wyjaśnieniu Evangeliony nie służą właściwie do niczego. Koniec świata potrafi wywołać byle Rei albo Kaworu, więc nie wiem, po co była cała zabawa z Evangelionami. Gendo zdradził SEELE dopiero później, więc nie może być prawdziwe wytłumaczenie, że SEELE przygotowywało się na HCP bez użycia Lilith ani Lancy. Z resztą, Eva 01 jest też pod kontrolą Gendo, tak samo jak Lilith, więc tym bardziej nie wiem, po co SEELE bawiło się Evami zamiast zrobić porządny, planowany od lat koniec świata.

Cytuj
Misato wrzuciła też do Evangeliona Asukę, której zdolności bojowe były potencjalnie jeszcze niższe. Chyba nikt nie twierdzi, że Misato mogła liczyć na auto recall Asu.

Misato wrzuciła Asukę z tego samego powodu, co Shina. Zauważ, że zrobiła to po przeczytaniu Całej Prawdy (TM).

Cytuj
Tym samym Shinji nie musiał mieć żadnych wartości bojowych - bycie w Evie zapewniało mu przeżycie.

Zważywszy na fakt, że Evy stają się celem wojsk JSDF, przestają one być takim bezpiecznym miejscem. Misato ryzykuje życie Asuki a nawet Shina, umieszczając ich w Evach. Ja tu raczej widzę motyw "wykonanie misji uber alles" a nie ochronę biednych dzieci. To dzieci miały bronić innych a nie na odwrót.

Cytuj
Poza tym Misato naprawdę wierzy, ze przekona Shina, by rozwalił Serieski.

Nie wierzę :). Misato za dobrze zna Shina, żeby liczyć na coś takiego. Moim zdaniem Misato raczej wykorzystuje Shinjiego do swoich własnych celów. Zauważ, że w momencie końca świata wszyscy myślą tylko o sobie i realizują tylko swoje własne cele, od Gendo począwszy na Mai skończywszy. Tylko Rei wypisuje się z tego schematu, ale tylko trochę; plus za zachowanie w obliczu końca dam jeszcze Fuyutsukiemu.

Cytuj
Mówisz, że to Asu ma rozwalić Series, a Shin jest wkładką miesną - ale przecież Misato każe mu rozwalać Evy na długo zanim Asuka robi swój popisowy numer, a potem obiecuje Asuce, że Shinji przyjdzie jej z pomocą. Słowem - Shin miał walczyć.

Tak, miał walczyć, ale nie musiał. Jego walka nie była warunkiem koniecznym planu Misato, jedynie zwiększała prawdopodobieństwo zwycięstwa. Dlaczego Misato chciała zabić Serieski - nie wiem. To jedna z wielu dziur mojej teorii.

Cytuj
Ja mam jeszcze jedną hipotezę. Misato chciała wrzucić Asu i Shina do Ev, żeby uchronić akurat ich przed HCP. Ona wie, że Eva jest broniona polem i może mieć nadzieję, że uchroni to dzieci przed rozpłynięciem się.

Mocny argument, ale myślę, że schowałaby wtedy do Ev jeszcze parę osób. Bezpieczeństwo cywilów jest dla niej dość ważne - wpuściła przecież Aidę i Toujiego do plugu. Mogła też zawsze kazać im wygenerować pole, które ochroniłoby cały sztab.

Cytuj
Co do motywu osobistego, to zjednoczneie z Kajim następuje tylko w wersji z rozpuszczoną papką, czyli wersji SEELE. Wystarczy założyć ręce i czekać, aż Komitet zrobi swoją wersję konca świata, a Kaji sam przyjdzie.

Nie, połączenie z Kajim nastapiło w wersji Rei. Nie wiadomo, czy wersja SEELE skutkowałaby tym samym.

Cytuj
W takim razie czemu Misato tak wiele mówi o przeżyciu?

Może chodziło o przeżycie bardziej symboliczne, przetrwanie ludzkości. A co do Shina, to możesz mieć rację, że umieszczenie go w Evie ocaliłoby go przed rozpuszczeniem. Ale najbardziej przemawia do mnie wyjaśnienie, że śmierć na polu walki jest dla Misato bardziej chwalebna niż śmierć przez poddanie się.

Cytuj
Fakt jest taki, że Misato zna tylko wizję HCP SEELE

Moim zdaniem zna też wizję Gendo.

Cytuj
A ona każe mu wrócić. Ten powrót ma znaczenie również symboliczne, tak samo jak powrót do domu po 5 odcinku, powrót w 16 i w 20 odcinku - ona zawsze chce, żeby Shin, gdy wszystko się skończy wrócił do domu.

"Powrót" można rozumieć jako stan, kiedy wszyscy są skompletowani. Chciałbym wiedzieć, jakiego japońskiego słowa użyto w tym zdaniu. Może to zdanie da się odczytać jako "kiedy znów się spotkamy" albo coś w tym stylu.

Aha, w odcinku 26 Ritsuko mówi do Misato na temat HCP, że "sama tego chciała". Nie strzelałem tu chyba jeszcze teorią, że po rozpuszczeniu albo w czasie fazy w Evie człowiek nie jest w takim stanie emocjonalnym, w jakim był tuż przed śmiercią/początkiem fazy, tylko jest trochę "cofnięty". Na początku fazy myśli o tym, o czym myślał parę godzin przed fazą. Dlatego Misato jest zaskoczona, że Ritsuko przypisuje jej wolę wykonania HCP, krytykuje HCP, natomiast Ritsuko zdaje się bronić HCP, bo "zapomniała" o zatargach z Gendo tuż przed śmiercią.

Cytuj
SEELE mówi wyraźnie, że nie wejdzie do Ev seryjnych. "Nie posuniemy się aż tak daleko, by porzucić swe ludzkie formy, by wsiąść na Arkę zwaną Eva" - SEELE 09.

Wręcz przeciwnie. Mówi, że wsiądzie, ale tymczasowo.

Cytuj
Gendo planuje wsiąść do Evangeliona, ale w związku z tym, że nie ma żadnej Evy chce wsiąść do Lilith.

Przecież ma Evangeliona! Ma Evę 01, do której da się wsiąść, chociaż jest okupowana przez Yui. Mógł też zawsze wsiąść do Evy 02, dorobienie jej silnika S2 nie stanowiłoby chyba specjalnego problemu, skoro udało się z 01. Argument przeciwko wsiądnięciu do Evy 01 może być taki, że Gendo nie chciał zlania swojej jaźni z Yui (ta teza też jest karkołomna), ale w Lilith wcale nie ma lepiej, bo będzie zlany z Rei a może nawet z Kaworu. Chyba, że fobię Rei przed unicestwieniem należy rozumieć tak, że nawet jej dusza pójdzie do piachu, kiedy przestanie być potrzebna Gendo, ale w NGE duszy się raczej nie da zabić.
Ergo: to, że Gendo chciał wsiąść do Lilith to trochę co innego, niż wsiadanie do Evangeliona. Evangelion jest tylko opakowaniem duszy w środku, Lilith dodatkowo wywołuje HCP (w którejś z wersji).
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 09, 2006, 11:02:36 am »
Cytuj
Mogła się z niego również dowiedzieć w jaki sposób przeprowadza się HCP. Mogła się dowiedzieć, że wsadzenie Shina do Evy spowoduje jakoś HCP. Mogła się też dowiedzieć, że HCP jest nieuniknione ze względu na rychłe przebudzenie Lilith.

Mogła też dowiedzieć się jak zabić słonia kilogramem pasztetu i baterią, jak efektywnie pierdnąć pachą, jak poderwac Fuyutsukiego i jak sklonować własnego Cthulhu.
Mogła też wyczytać jak robić nadinterpretację filmu End of Evangelion :roll:

Cytuj
To nie jest wiedza powszechna. To wie tylko Hyuga

Hyuga pochwalił się Aobie i Ibuki. Tajemnica wypaplana naokoło przestaje być tajemnicą.

Cytuj
SEELE też potrzebowało po coś Evangelionów. W Twoim wyjaśnieniu Evangeliony nie służą właściwie do niczego

Służą. Mają zrobić dokładnie to, co widać w serii, zanim jeszcze pojawia się na scenie GNR. SEELe wyraźnie mówi, że nie mają Lilith i Lancy, wiec zrobią to za pomocą Evy 01. Sęk w tym, że Gendo nie chce im dać Evy, dlatego dziady posyłają na niego wojsko, by wyrwać mu Evę siłą.

Cytuj
Koniec świata potrafi wywołać byle Rei albo Kaworu

Tyle, że zarówno Rei jak i Kaworu są w łapach Gendo. Komitiet ma tylko Serieski, którymi też da się zrobić HCP.

Cytuj
Gendo zdradził SEELE dopiero później, więc nie może być prawdziwe wytłumaczenie, że SEELE przygotowywało się na HCP bez użycia Lilith ani Lancy.

Ogladał Ty film? Khil mówi, że stracili Lancę, więc nie mogą już użyć Lilith do wykonania projektu i że mają plan zapasowy z użyciem Evy 01.

Cytuj
Z resztą, Eva 01 jest też pod kontrolą Gendo, tak samo jak Lilith, więc tym bardziej nie wiem, po co SEELE bawiło się Evami zamiast zrobić porządny, planowany od lat koniec świata.

Bo porzadny, planowany od lat koniec świata miał uczynić Gendo Ikari! Tyle, że on był skurczydraniem i zdradził.

Cytuj
Zważywszy na fakt, że Evy stają się celem wojsk JSDF, przestają one być takim bezpiecznym miejscem

Wiesz czego potrzeba, by wyjąć pilota z Evy? Ekipy ślusarzy, laserowego palnika i takich tam. Nie ma bezpieczniejszego miejsca, chyba tylko samo dno Terminal Dogma.

Cytuj
Zauważ, że w momencie końca świata wszyscy myślą tylko o sobie i realizują tylko swoje własne cele

A Misato na przekór temu co mówisz powiedziała "Dbanie o siebie nie jest teraz priorytetem". Kłamała? W chwili śmierci? Nie, akurat wtedy mogła powiedzieć Shinowi prawdę.

Cytuj
Dlaczego Misato chciała zabić Serieski - nie wiem. To jedna z wielu dziur mojej teorii.

Mówi wyraźnie, że to jedyny sposób by przeżyć. Ładniej wpisuje się to w schemat, ze Misato ratuje swiat przed końcem.

Cytuj
Mocny argument, ale myślę, że schowałaby wtedy do Ev jeszcze parę osób. Bezpieczeństwo cywilów jest dla niej dość ważne - wpuściła przecież Aidę i Toujiego do plugu. Mogła też zawsze kazać im wygenerować pole, które ochroniłoby cały sztab.

Ironiczne pytanie - kocha cały sztab?

Cytuj
Nie, połączenie z Kajim nastapiło w wersji Rei. Nie wiadomo, czy wersja SEELE skutkowałaby tym samym.

Czyli ten cały komputerek był podłączony do umysłu Rei i było tam napisane, że Rei zdradzi Gendo i zrobi własną wersję? Nie wiesz czy spotka się z Kajim w wersji SEELE i Gendo, więc odrzuć ten argument.

Cytuj
w odcinku 26 Ritsuko mówi do Misato na temat HCP, że "sama tego chciała"

Kontekst! Chciała tego, bo boli ją świat w którym ludzie ranią się nawzajem. Tak samo Rei mówi Shiowi, że to świat, którego chciał, a jakoś entuzjazmu u Shina nie widzę.

Cytuj
Przecież ma Evangeliona! Ma Evę 01, do której da się wsiąść, chociaż jest okupowana przez Yui

Stoi pod Lilith i ma Rei, która ma go całego wessać i polecieć do ciała Lilith. Rei skubana urawała mu jeno łapę.

Cytuj
w NGE duszy się raczej nie da zabić.

Można ją posłać do krainy wiecznych łowów. Oddzielić od ciała i posłać w niebyt, albo do nieba. Poza tym on mógł później wessać 01, tak jak to zrobiła Lilith.

Zgadzam się tylko z jednym - że teoria jest dziurawa.

Proponuję niektóre wątki rozwijać w innych tematach - część do impaktów, część do Gendo. Skupmy się na samej Misato.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
O Misato
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 09, 2006, 03:29:24 pm »
Cytuj
Mogła też dowiedzieć się jak zabić słonia kilogramem pasztetu i baterią, jak efektywnie pierdnąć pachą, jak poderwac Fuyutsukiego i jak sklonować własnego Cthulhu.
Mogła też wyczytać jak robić nadinterpretację filmu End of Evangelion

A skąd Ty wiesz, co ona tam przeczytała? Moja interpretacja powołuje tyle samo bytów, co Twoja.

Cytuj
Hyuga pochwalił się Aobie i Ibuki. Tajemnica wypaplana naokoło przestaje być tajemnicą.

Ibuki wiedziała to już przedtem i Hyuga właśnie od niej to wyszpiegował. Poza tym myślałem, że "wiedza powszechna" to informacja dostępna szerszemu gronu niż trzy osoby :).

Cytuj
Służą. Mają zrobić dokładnie to, co widać w serii, zanim jeszcze pojawia się na scenie GNR.

Lanca nie jest aż tak niezbędnie niezbędna do wykonania HCP z użyciem Lilith, bo Tabris dobierał się do niej bez Lancy w łapie. Chyba, że akcja Tabrisa nie miała skutkować końcem świata.
Wyjaśnij mi proszę, czemu SEELE tak kwiczało, kiedy Gendo rozwalał Evę 00 i 02? Dlaczego Gendo chce jak najmniej Ev a SEELE jak najwięcej?

Cytuj
Tyle, że zarówno Rei jak i Kaworu są w łapach Gendo. Komitiet ma tylko Serieski, którymi też da się zrobić HCP.

Eva 01 też jest w łapach Gendo. Jeżeli Eva 01 jest aż tak cenna, to dlaczego Gendo nie kazał wsadzić jej gdzieś do najciemniejszego lochu, żeby żołnierzom trudniej było ją przejąć? To był najsłabszy punkt planu SEELE, więc czemu w niego nie uderzył?

Cytuj
Ogladał Ty film? Khil mówi, że stracili Lancę, więc nie mogą już użyć Lilith do wykonania projektu i że mają plan zapasowy z użyciem Evy 01.

Czy Ty w ogóle kumasz, co się do Ciebie gdacze? Nie kwestionuję tego. Ale rola Evangelionów: zerówki, jedynki, dwójki i seriesek nie jest dla mnie jasna w Twoim wyjaśnieniu planu SEELE. Dlaczego SEELE użyło Evangelionów i dlaczego nazwano je "arką"?

Cytuj
A Misato na przekór temu co mówisz powiedziała "Dbanie o siebie nie jest teraz priorytetem". Kłamała? W chwili śmierci? Nie, akurat wtedy mogła powiedzieć Shinowi prawdę.

Ha! Moje zdanie jest takie, że prosiła Shina, żeby przestał dbać o siebie a zaczął zajmować się jej własnym planem :).

Cytuj
Ironiczne pytanie - kocha cały sztab?

Ironiczna odpowiedz: Już wiem, czemu wpuściła Aidę i Toujiego do plugu! Bo ich kochała!

Cytuj
Czyli ten cały komputerek był podłączony do umysłu Rei i było tam napisane, że Rei zdradzi Gendo i zrobi własną wersję? Nie wiesz czy spotka się z Kajim w wersji SEELE i Gendo, więc odrzuć ten argument.

Ty też nie wiesz, czy w wersji SEELE nastąpi połączenie z Kajim, więc odrzuć argument, że wystarczy siedzieć i czekać, a motyw osobisty Misato sam się z'iści.

Cytuj
Stoi pod Lilith i ma Rei, która ma go całego wessać i polecieć do ciała Lilith. Rei skubana urawała mu jeno łapę.

Nie wij się jak piskorz, tylko udziel odpowiedzi: dlaczego Gendo chce wsiadać do Lilith, skoro może wsiąść do Evy 01?

Cytuj
Można ją posłać do krainy wiecznych łowów. Oddzielić od ciała i posłać w niebyt, albo do nieba. Poza tym on mógł później wessać 01, tak jak to zrobiła Lilith.

Czyli jednak twierdzisz, że Gendo nastawał na duszę Rei a nie tylko na jej ciało?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

O Misato
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 09, 2006, 09:26:09 pm »
Cytuj
A skąd Ty wiesz, co ona tam przeczytała? Moja interpretacja powołuje tyle samo bytów, co Twoja.

Bo mówi o tym. Jak na ekranie pojawia się tekst, padają słowa, że taka była przyczyna drugiego uderzenia. Wniosków innych, niż takie, że na ekranie była wypisana przyczyna drugiego uderzenia nie powołuję. Ty mówisz, że wyczytała z tego coś więcej, a ja temu przeczę.

Cytuj
Ibuki wiedziała to już przedtem

Mniejsza z tym, chodzi o to, że nie tylko SEELowcy + Fuyutsuki wiedzą o HCP. Poza tym to nic nie zmienia ile osób wie o tym.

Cytuj
Ha! Moje zdanie jest takie, że prosiła Shina, żeby przestał dbać o siebie a zaczął zajmować się jej własnym planem :).

Shinjiego Misato wykorzystała do własnych celów jeszcze zanim stała się jego "matką". Później już nigdy jej się to nie przytrafiło, zawsze i gdy tylko się dało dbała o niego jak tylko potrafiła.

Cytuj
Już wiem, czemu wpuściła Aidę i Toujiego do plugu! Bo ich kochała!

Nie. Zrobiła to dla Shina. Bo wiedziała, że jeśli dopuści do zranienia przez Shinjiego niewinnych, to Shinji sobie tego nie wybaczy.

Cytuj
Ty też nie wiesz, czy w wersji SEELE nastąpi połączenie z Kajim

Ba, ja nie wiem czy w jakiejkolwiek wersji możliwe jest spotkanie z Kajim, dlatego ten argument od razu wrzuciłem do kubła na śmieci.

Resztę zawarłem w temacie o HCP.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.